Sorularla kafa dağıtalım.. :)

ayikizleri

Kayıtlı Üye
Ya yaşadığımız evrende bir kara deliğin içindeyse ? Her kara deliğin içinde bir evren varsa, ya da süper kütleli bir kara delik evreni yutarsa ?
Orta da sürüyle gariplikler var ve biz elektrik faturasını düşünüyoruz. Her şeye rağmen nasıl böyle devam edebiliyoruz anlamıyorum, fena uyutuluyor olabilir miyiz ?

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Ya yaşadığımız evrende bir kara deliğin içindeyse ? Her kara deliğin içinde bir evren varsa, ya da süper kütleli bir kara delik evreni yutarsa ?
Orta da sürüyle gariplikler var ve biz elektrik faturasını düşünüyoruz. Her şeye rağmen nasıl böyle devam edebiliyoruz anlamıyorum, fena uyutuluyor olabilir miyiz ?
Öyle fena uyutuluyoruz ki sistemin çöktüğünün bile farkında değiliz, üç kuruşluk hesapların peşinden koşup sen ben kavgası yapıyoruz, dam çökecek altında kalacağız haberimiz yok

Ü

Üye silindi 58480

Bilgi. Doğru yanlış fark etmez.

Bilgi yanlis bile olsa ben onu yanlislar kategorine alir ve boylece varsayim azaltarak asil bilgiye bir adim daha yaklasirim der gibi oldu,
Bu ozguven beni fena cezbetti. tebrik ederim.

Asil soruya gecebilirim o halde :

Asagidakilerden hangisi digerinden daha iyi tanimlanabilmis bir soyuttur.
a ) Sayilar
b ) Ask

Ü

Üye silindi 58480

fena uyutuluyor olabilir miyiz ?

Gunumuzde zaten modern kolelik hukum suruyor.
Eskiden kole pazarlarina gonullu katilanlar bile olurdu. Bakiniz Roma donemi ! Evde isi gucu olmayan kizlari kole pazarlarina yollarlar bu kizlar birilerinin ev islerine bakarlar ve para kazanip eve gelirlerdi.

Kole pazarlarinin kategorileri vardi. Klasmanlari farkli farkliydi. 2 metrelik iri kiyim adamlar 3 kurus icin daha iyi bir is bulana kadar kole pazarlarina gonullu katilirlardi. Bakiniz Roma hukuku.

Gunumuzde bir futbolcu yuksek klasmanda bir koledir. Hayati belli lux dairesine hapsedilmistir, Podyumlardaki mankenle cok agir sartlar altinda imzalar atmislardir menejerleri icin. Memurlar keza. Modern kolelik sessiz sedasiz devam ediyor.

Ü

Üye silindi 58480

Sizce daha önce başka evrenler yaratılmışmıdır

Bana tek bir ana evren ve ortak bir cagri merkezine baglanan farkli farkli gerceklikler varmis gibi geliyor.
Baska evrenler yaratilmissa bile bu, baska iradeler de var demektir, Ama o zaman da irade buyurabilmeyi birinin yaratmis ve kullanima sunmus olmasi gerekiyor.

Hersey teklige cikiyor. Coklu evren tabi ki var. Ama tek bir askin varliga cikiyor yollar

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
'' 1.999..9'u bize 2 diye yutturmaya çalışan dünyanın çocuklarıyız. Dünya da aslında tam gibi görünen irrasyonellik harikası. İşte bunu için hayat yok. Olsa dahi irrasyonel.. yani anlamsız. Tabikide dünyanın anlamı olması gerekmiyor. Onu anlamlandırmaya çalışanlar, üzerinde yaşayan akıl sahibi yaratıklar. Geldiğimiz nokta ortada.. ''

Sayılara güzel bakış yakalayan bir kitaptan alıntı. Her zaman sevdim bu paragrafı.

Ü

Üye silindi 58480

Guclu bir mizah ortaminda mi yoksa guclu bir empati ortaminda mi bulunmak istersiniz

Ikisi de demek yok ama !

dhardhar

Kayıtlı Üye
Genelde insanlarin ruyasina peygamber girer ak sakalli dede girer akrabasi girer varlik girer hayvan girer ama ben hic pir sultan abdal ruyasina giren duymadim, neden?

[XTR] Similar Threads