Deri üzerinde girip çıkan titreşimsel hisler

dolf

Kayıtlı Üye
Merhabalar.
Doktora göründüm bunun sanrisal bir hastalık olduğunu düşünmedi. Ama ne olduğu, kaynağının ne olduğu konusunda bilgisizim. Clairsentiense denen şeye pek uymuyor. Güzel şeyler hayal edersem veya sevgi hissedersem parıltı gibi yumuşak hoş titreşimlerin giriş yaptığını, stresli şeyler düşünürsem negatif, hafif acıtıcı titreşimlerin çıkıp girdiğini tespit edebildim sadece. Ama beklemediğim bir anda çok belirgin bir şekilde de olabiliyor. Vücudumun her yerinde olabiliyor. Gün boyu olduğu için taniyamiyorum tam olarak ne olduğunu, neye bağlı olduğunu. Kafa derimden çıkmaktaysa eğer (bunun birilerine ulaşmasından da korkuyorum, bazı şeyleri istemeden stres altında düşünüyorum çünkü) bastırıp zihnimin çevresinde gezdirebiliyorum. Beklentime bağlı da olabiliyor. Mesela duyulmasindan korkuyorsam mutlaka titreşim çıkıyor. Ama dediğim gibi kendi kendimeyken, hatta bir şey dusunmuyorken de sık sık bir akış var. Bilinçaltı faaliyetimin yoğunluğu olabilir diye düşündüm , arka planda çalışan düşüncelerin duyguların verdiği etki olabilir. O nedenle tespit etmem zorlaşıyor olabilir. Nadiren düşünce konusunda telepatik deneyimim oldu, yani emin olduğum durumlar çok nadir oldu. Ama çok nadir de olsa olduğu için dışarıya da açığım zaman zaman. Ki zihnimde olan bitenin çevremde olan bitenle senkronize olma durumu sık oluyor. Kişisel ve önemli bir şey ruyama girer, geceyarısı balkona çıkarım eskiden yaşadığım ruyama giren o olayı başkası sokakta yaşar gibi. Benim durumum biraz mental sağlık bozukluğu biraz da tanımlayamadigim durumlardan oluşuyor. 1 senedir yaşıyorum, ağır ilaçlar kullandığım dönemde de geçmediği için bilgi edinme umuduyla yazıyorum.

Ü

Üye silindi 45859

Doktorunuz psikosomatik bir durum olması ile ilgili bir şey söyledi mi?

dolf

Kayıtlı Üye
Doktorunuz psikosomatik bir durum olması ile ilgili bir şey söyledi mi?
Hayır. Herkesin bedeni tepki verir belki seninki de böyle veriyordur dedi ama emin değil. Guzel titreşimler de hissediyorum ve bunlar bir alan kaplıyor aslında. Gelişini hissediyorum ya da gidişini. Yönünü yani. Negatif tonlarla dolduysam kendimi bıraktığımda onları salıyorum ve o sırada hafif, soft titreşimler gelebiliyor. Sinirlerime bilinçaltım mı etki ediyor bilmiyorum, o açıdan psikosomatik olabilir

Ü

Üye silindi 45859

Hayır. Herkesin bedeni tepki verir belki seninki de böyle veriyordur dedi ama emin değil. Guzel titreşimler de hissediyorum ve bunlar bir alan kaplıyor aslında. Gelişini hissediyorum ya da gidişini. Yönünü yani. Negatif tonlarla dolduysam kendimi bıraktığımda onları salıyorum ve o sırada hafif, soft titreşimler gelebiliyor. Sinirlerime bilinçaltım mı etki ediyor bilmiyorum, o açıdan psikosomatik olabilir
Mümkün, olasılıklar dahilinde. Ancak somatizasyon ağırlıklı olarak olumsuz duygularda karşılaştığımız bir durum o da var. Sinestezi gibi duyumda farklılaşma gibi bir durum da yaşıyor olabilirsiniz ancak sezgisel bir yanı da olduğunu söylüyorsanız, 6. hissinizin dışavurumu da olabilir. Bence bir süre gözlemde kalın.

dolf

Kayıtlı Üye
Mümkün, olasılıklar dahilinde. Ancak somatizasyon ağırlıklı olarak olumsuz duygularda karşılaştığımız bir durum o da var. Sinestezi gibi duyumda farklılaşma gibi bir durum da yaşıyor olabilirsiniz ancak sezgisel bir yanı da olduğunu söylüyorsanız, 6. hissinizin dışavurumu da olabilir. Bence bir süre gözlemde kalın.

Sinestezi gibi bir sey hic degil. Psikosomatik hastaliklarin ornekleri de derimde bir sey var zannederek doktora goturecek turden. Benim gecen yil lucid ruya gormeye basladigim uyanikken de zihnimin icinde normalde oldugundan cok daha berrak metaforik sahnelerin olusmaya basladigi donemde baslamisti. Aktif imajinasyon kisisel bilincdisindan. Sonra kisisel bilincdisimi izlemeye devam ettim ve icimdeki catismalari yorumlayamadigim icin hastalikli bir donemdi. 6. his kismi ise goruntu ya da dusunce olarak bir baskasinin bana soyleyecegi seyi onceden zihnimde gorup anlamlandiramayip ondan duyunca kaynagini ogrendigim oldu. Benimle arasinda fiziksel olmayan bir iletisim oldugu icin bir parcasi bana ulasmis, sonra telefonla arayip anlatmis gibi. O yuzden bu titresimlerin ozellikle beklemedigim bir anda oldugunda baska birisinden geliyor olmasi ihtimali de var.

Ü

Üye silindi 45859

Sinestezi gibi bir sey hic degil. Psikosomatik hastaliklarin ornekleri de derimde bir sey var zannederek doktora goturecek turden. Benim gecen yil lucid ruya gormeye basladigim uyanikken de zihnimin icinde normalde oldugundan cok daha berrak metaforik sahnelerin olusmaya basladigi donemde baslamisti. Aktif imajinasyon kisisel bilincdisindan. Sonra kisisel bilincdisimi izlemeye devam ettim ve icimdeki catismalari yorumlayamadigim icin hastalikli bir donemdi. 6. his kismi ise goruntu ya da dusunce olarak bir baskasinin bana soyleyecegi seyi onceden zihnimde gorup anlamlandiramayip ondan duyunca kaynagini ogrendigim oldu. Benimle arasinda fiziksel olmayan bir iletisim oldugu icin bir parcasi bana ulasmis, sonra telefonla arayip anlatmis gibi. O yuzden bu titresimlerin ozellikle beklemedigim bir anda oldugunda baska birisinden geliyor olmasi ihtimali de var.
Yani enerjisel varlıklarız hepimiz diğerinden etkileniyoruz ancak bunun vücudunuzdaki sinirleri uyarıyor olması ihtimali pek anlamlı olmayabilir. Öte yandan durugörü ya da duru-işiti aldığımız esnalarda bu tip ya da daha farklı şeyler yaşayabiliriz.
Bunlar öznel süreçler o yüzden kesin şudur diyemeyeceğim ben, en azından bilgim sınırlı olduğu için.
Kan ölçümlerinizde de bir sorun yoksa bir süre daha durumu izlemeye çalışın. Somatizasyon konusuna gelecek olursak hafif belirtilerle başlar ancak kişi genellikle belirtiler ağırlaştığında doktora başvurur.