İki Dünyanın Mekaniği

• Konbuyu başlatan Üye silindi 76175
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 76175

Tabi ki o sensin. Hissediliyor. Hislerim kuvvetlidir.

Bu da benim. 240 km'den bile hissediliyor di mi? Bi açıp bakar mısın 3.gozunle

Wauuuu, çok fena hissediliyor olmalı, sığın sığın
Kalp kalp
Kendini başka tanımla, fırsat kalsın diye sarışın ve mavi gözlü olduğum ayrıntılarına bile girmedim , ne biçim şıhsın sen?

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Ley hatları, türbeler, mistik gazinolar vb.

Çok tatlı konu ama hala araştırma evresindeyim.. @Retro kaynak sahibi olabilir.
Birlikte araştıralım derseniz eğer .. '' Kitap : Mührü Süleyman ley hatları '' 😍

Ayrı bir konu olarak açıp, okuyup, bilgi ve görüş paylaşımı yapalım derim.

Retro

Kayıtlı Üye
Düzenleme butonu. Bazen kelimeyi yanlış yazabiliyoruz. Ya da eklemek istediklerimiz oluyor..

O niyetle kullanıyorsun demek, ne güzel, kalp, *:kalp

@Dolunays hani bazen bir espri yapıyorsun ya, sonra ayy bunlar beni şimdi başka taraftan anlarlar, șurda biraz yumușatayim da banlatmiyayım diye düzeltiyoruz ya hani yazdıklarımızı..

Barıș ve kardeşlik için,
Geleceğim için...

Ü

Üye silindi 45859

Çok güzel bir devam katkısı oldu, sürdürmek ister misin?
Dilimin döndüğünce tabii isterim :) Majisyenlerin ya da tasavvufla ilgilenen kişilerin büyük bir kısmı sizlerin de bildiği gibi vahdet-i vücud anlayışına merak salar, bu anlayışa hakim olmak ister. Bu anlayışa hakim olabilen bazı kişiler ise her iki dünyada da söz sahibi olabilirler. Muhtemelen biz bu insanları hiç tanımıyoruz, muhtemelen tanıma şansımız da olmayacak. Çünkü bu kişiler akışın, gidişatın da ilmine az çok hakim olanlardır. Ancak vahdet-i vücud kavramını içselleştirmemiz ve uygulamalarımızda bu ölçüde inanışla hareket etmemiz uygulamanın derinliğini ve etki alanını arttırır. Maddesel dünyamızda bizleri buraya tamamen bağlamak için yapılan birçok manipülasyon var maalesef ve bunlara uymamız yaşamımızın sürekliliği için de büyük önem taşıyor. Ancak ruhun, tinin bilincine ulaştığınızda bizler için birçok şeyin kapısı açılmış oluyor.
Tüm bunların ötesinde büyü veya metafizik/paranormal olaylarla ilgilenen insanlar olarak diğer varlıkların insanın düşünce dünyasına etkisi olabileceğini düşünürüz bazen düşünmekten öte bunlara şahit oluruz. Ancak ortada bir kapı varsa hem giriş hem de çıkış için kullanılabilir, yani çift yönlüdür. Sadece bilinmezlikler bazen bizi korkuya bazen de şüpheye iter. Ancak korku ve şüphe eğer kişide yoğun olarak hissediliyorsa potansiyelini kısıtlar. Hızır'dan bahsedecek olursak davranmadan önce "acaba?" sorusunu aklına getirmez, çünkü potansiyelinin farkındadır, hareket alanını bilir bu nedenle ister ve ona istediği verilir. Alemler arasındaki perdeyi araladığınızda da durum bundan çok farklı değildir. Kendini bilmek bana kalırsa anahtardır. Toprak bizim elbisemiz, elbisenin altındakini keşfetmek de bizim görevimiz. Birçoğumuz, ben de dahil olarak potansiyelimizi bilemiyoruz. Ancak ruhumuzla birlikte içimizde saklı olan birçok ilim var, kişiden kişiye farklılık gösteren ilimler bunlar. Bu yüzden bir yerde maddesel formu olmayan varlıklardan farklı değiliz ancak başka bir açıdan maddesel bir formda bulunarak birçok avantaj ve dezavantaja sahibiz. Gerçi maddesel formu olmayan değil de formu anlaşılamayan demek daha doğru olabilir. Zira yorumlarda bir arkadaşımız da maddesel bir formu olabileceğinden söz etmiş. Ve yanlış bilgi vermek istemem ancak metafizik varlıkların pozitif yüklü olduğundan ve bu yüzden algımızın dışında olabileceğinden söz eden çılgın bir kaynak da okumuştum, tartışmaya çok açık :)