Bilemiyorum

Vanilia

Kayıtlı Üye
Neden buradayım bilmiyorum.
Uzun zaman önce karşıma çıksa da çok ilgilenmediğim, karanlık bulduğum bir forumdu.
Konuya girmej gerekirse ailemin soyunda lanet ya da onun gibi bir şeyler olduğunu düşünüyorum.
Babam ve ailesi çok can yakmış, büyü işlerine bulaşmış, bir kızının ölümüne sebep olmuş ki bu kızlarının da şizofreniye benzer durumu olduğunu anlatıyorlar.
Anne tarafım daha kaliteli ama babamın içine sanki şeytan girmiş gibi.
Dünyadaki zenginlerin çoğunun şeytan anlaştığını düşünüyorum bu durum da babam sadece ayakçılarından birinin elinde sanki.
İnsan ailesini kötü duruma düşürmeye çalışıp, çocuklarına ahlaksızlığı öğütler mi?

2018de anksiyete ve panik bozukluk yaşadım.
O zamanlar bilmiyordum tabi, kontrolsüzlükten korkup intiharı düşündüm. Rüyalarım sanki büyü ya da bir şey yollanmış gibi korkunçtu. İlaç ve namazla atlattım, kendi başıma. Hastanede akupunktur tedavisi de gördüm ama etkiledi mi bilmiyorum.
Şu an berbat bir dönemdeyim, gerçi sanki dünya kötülüğe kilitlenmiş gibi bir dönem içerisindeyiz.

Asıl meseleye gelirsem kaderimden bu ailedeki laneti, karmayı, bedduayı kaldırmak istiyorum. Çünkü ben hep doğruyu yaparak, prensipli yaşamaya çalışıyorum. Şeytanın vereceklerini istemiyorum. Büyü gibi şeylerle hiç ilgilenmiyorum, vefk denilen duruma bile yanaşmam.

Ama yaşadıklarımın hiçbiri benim suçum değil ve hayatımın akışını yönetemiyorum. Astrolojiyle ilgileniyorum anladığım kadarıyla yorumluyorum ama o da anlamsız geliyor artık. @URUMHAMATAHAYİL ile ilgili birkaç konuda bir şeyler okudum ama kullanıcı adı düşmüş melek olması biraz endişelendirdi beni. Tabi o da konuyla ilgilenirse.

Neyse bir de son olarak bu büyü müyü derken minicik patilere zarar veriyorlar, kesiyorlar. Dünyanın hangi nimeti buna değer diye de sormak istiyorum keşke öğretmeseniz böyle büyüleri. Nereden öğreniyorlarsa bilmiyorum ama.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hayvanlara zarar veren büyüleri mi öğrettiğimi ima ediyorsunuz yoksa ben mi yanlış anlıyorum. Umarım yanlış anlıyorumdur.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Burada o tür büyüler öğretilmiyor. Paylaşan üye olsa bile fark edilince şikayet üzerine kaldırılıyor.
Ben de karşıyım öyle şeyler yapan pisliklere cezası az olsa zevkle keserdim onları.

Alakan

Kayıtlı Üye
Kendi tecrübelerime dayanarak yazıyorum aile üzerinden bu durumu kaldırabilecek kişi ailedeki herhangi bir kişi olmuyor. O bilinçle dünyaya geliyor, bilgisi zaten mevcut oluyor veya öğretiliyor ve kişinin hizmeti bu oluyor.

Siz bireysel olarak şifa çalışmaları yapabilirsiniz. Öncelikli olarak ailenize bakış açınızı değiştirin. Baba ve anneyi olduğu gibi kabul etmek gerekiyor. Size zarar veren insanları hayatınızda tutmaktan bahsetmiyorum olduğu gibi kabul edin derken.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Hayvanlara zarar veren büyüleri mi öğrettiğimi ima ediyorsunuz yoksa ben mi yanlış anlıyorum. Umarım yanlış anlıyorumdur.
Aa hayır kesinlikle yanlış anladınız.
Zaten belirttim buradan mı bilmiyorum ama keşke öğrenmeseler diye.
Kastettiğim sizin benim bu sıkıntılı konumla ilgili birkaç bilgi verebileceğinizdi.

Diğer konularda sorunlu ailenin taşıdığı karmayı ya da başka bir meseleyle ilgili destek alınmasını size yönlendirmişler.
Cümle karışmış orada.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Burada o tür büyüler öğretilmiyor. Paylaşan üye olsa bile fark edilince şikayet üzerine kaldırılıyor.
Ben de karşıyım öyle şeyler yapan pisliklere cezası az olsa zevkle keserdim onları.
Katılıyorum ve çok üzülüyorum.
Her geçen gün de artıyor sanki.
İnternetten cahil kesim her şeye ulaşabiliyorlar.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Kendi tecrübelerime dayanarak yazıyorum aile üzerinden bu durumu kaldırabilecek kişi ailedeki herhangi bir kişi olmuyor. O bilinçle dünyaya geliyor, bilgisi zaten mevcut oluyor veya öğretiliyor ve kişinin hizmeti bu oluyor.

Siz bireysel olarak şifa çalışmaları yapabilirsiniz. Öncelikli olarak ailenize bakış açınızı değiştirin. Baba ve anneyi olduğu gibi kabul etmek gerekiyor. Size zarar veren insanları hayatınızda tutmaktan bahsetmiyorum olduğu gibi kabul edin derken.
Bu durum benim hayatımın akışını bataklığa sürüklüyor. Ekonomi malum, yolları ayırmak zor. Yaptıklarını zaten affetmek içimden gelmiyor, sindiremiyorum da.
Babamla taban tabana zıtız.

Hayatıma seviyeli ve kaliteli insanları çekemiyorum sanki. Bir de onun seçimleri hepimizi etkilediği gibi yollarımızı kapatıyormuş hissiyatındayım.
Tek suçum bu ailede doğmuş olmak sanki.

Sadece sıradan bir ailede olmayı isterdim.
Yani detayları bilseniz gerçekten çok uçlarda dersiniz.
Bu konuda annemin etkisiz eleman olması bizi hepten dibe götürüyor.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Bir de profesyonel olarak değil ama astrolojik olarak haritaya şöyle bir bakıp ufak tefek önerilerde bulunabilecek birileri var mı?
Beleşçilik yapar gibi harita okutmak değil maksadım, hani keskin bir şey göze çarpar ya haritada.

Alakan

Kayıtlı Üye
Bu durum benim hayatımın akışını bataklığa sürüklüyor. Ekonomi malum, yolları ayırmak zor. Yaptıklarını zaten affetmek içimden gelmiyor, sindiremiyorum da.
Babamla taban tabana zıtız.

Hayatıma seviyeli ve kaliteli insanları çekemiyorum sanki. Bir de onun seçimleri hepimizi etkilediği gibi yollarımızı kapatıyormuş hissiyatındayım.
Tek suçum bu ailede doğmuş olmak sanki.

Sadece sıradan bir ailede olmayı isterdim.
Yani detayları bilseniz gerçekten çok uçlarda dersiniz.
Bu konuda annemin etkisiz eleman olması bizi hepten dibe götürüyor.
İlla affedin demiyorum. Affetmek kişinin hazır olduğunda ve istediğinde yapabileceği bir eylem. Herkesi affedelim, her şeyi affedelim anlayışı bana biraz toksik pozitiflik gibi geliyor. Sadece o aileye doğmuş olmanızın da, böyle bir anne ve babaya sahip olmanızın da bir sebebi var. Siz almanız gereken dersleri almaya bakın. Kendinizi kurban psikolojisine sokmak yerine " bu durum bana nasıl katkı sağlayabilir, buradan ne öğrenebilirim?" buna odaklanın.

Benim annem psikiyatrik açıdan hasta bir anne ile büyümüş. Annem bunun için hiçbir zaman hayatı ya da annesini, ailesini suçlamadı. Annesinin ona yapamadığı/ yapmadığı ne varsa bana yaptı. Annesi için hep "bana nasıl bir anne olmam gerektiğini öğretti" der. Hayatımda tanıdığım en güçlü en motive insan. Kendisi de hastalık atlattı o motivasyonu sayesinde. Teyzem ise tam tersi aileyi suçlayarak, hiç ders çıkarmayarak hayatta hep geriye gitti, gitmeye de devam ediyor. O kurban psikolojisinden hiçbir zaman kurtulamadı.

Vanilia

Kayıtlı Üye
İlla affedin demiyorum. Affetmek kişinin hazır olduğunda ve istediğinde yapabileceği bir eylem. Herkesi affedelim, her şeyi affedelim anlayışı bana biraz toksik pozitiflik gibi geliyor. Sadece o aileye doğmuş olmanızın da, böyle bir anne ve babaya sahip olmanızın da bir sebebi var. Siz almanız gereken dersleri almaya bakın. Kendinizi kurban psikolojisine sokmak yerine " bu durum bana nasıl katkı sağlayabilir, buradan ne öğrenebilirim?" buna odaklanın.

Benim annem psikiyatrik açıdan hasta bir anne ile büyümüş. Annem bunun için hiçbir zaman hayatı ya da annesini, ailesini suçlamadı. Annesinin ona yapamadığı/ yapmadığı ne varsa bana yaptı. Annesi için hep "bana nasıl bir anne olmam gerektiğini öğretti" der. Hayatımda tanıdığım en güçlü en motive insan. Kendisi de hastalık atlattı o motivasyonu sayesinde. Teyzem ise tam tersi aileyi suçlayarak, hiç ders çıkarmayarak hayatta hep geriye gitti, gitmeye de devam ediyor. O kurban psikolojisinden hiçbir zaman kurtulamadı.
Peki hayatımın hep iniş halinde olmasının sebebi nedir sizce? Ben anlamlarını bilmeden dua okumam.
Namazı bu ev ortamında kılamıyorum çünkü ailede inançları üzerine yaşayan benim, giyim kuşam tarzım uygun olmasa da. Ailemdeki çoğu insan inançsız.

Artık şuna eminim ki gerçekten şeytan ya da başka varlıklar bunları destekliyor.
Bazen işi gücü yok bunların, beni mi saptırmaya çalışıyorlar diyorum.

Bahsettiğim tip insanlarınsa hep şanslı olması tesadüf olabilir mi?
Her konuda yırtıyorlar ve hep başkalarının rızkı üzerinden geçiniyorlar.

Şu sıralar dua bile edemiyorum, yaratan sanki üstümden elini tamamiyle çekmiş gibi bir his var.

Önerebileceğiniz bir şey olursa, gerçekten ihtiyacım var.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Hepimiz insanız.Bunun sonucunda eksiğiz.Yarattığımız suni olan her şeyde eksik.İnsan olarak aile içinde büyüyoruz.Ailemizi ve değerlerini ergenliğe kadar sorgusuz kabul ediyoruz.Zamanla insanlığın getirdiği eksiklikler karşısında aileye karşı hayır demeyi seçiyoruz.Sorunların kaynağı alışkanlıklarımız oluyor.Ailenin iyi ve kötü özellikleri içinde bir denge bulmak daha mantıklı gibi.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Hepimiz insanız.Bunun sonucunda eksiğiz.Yarattığımız suni olan her şeyde eksik.İnsan olarak aile içinde büyüyoruz.Ailemizi ve değerlerini ergenliğe kadar sorgusuz kabul ediyoruz.Zamanla insanlığın getirdiği eksiklikler karşısında aileye karşı hayır demeyi seçiyoruz.Sorunların kaynağı alışkanlıklarımız oluyor.Ailenin iyi ve kötü özellikleri içinde bir denge bulmak daha mantıklı gibi.
Keşke çözebilsem bu dengeyi.
Aynı evin içinde yüz yüze bakmayı reddediyorum ama bu öfke beni bitiriyor.
Sonra sadece yüzeysel iletişim kurmayı deniyorum, karşımda cezasını bulmamış hala Allah'la inatlaşan, ben mezarda değişirim ancak diyen biri var.

Ben bunu diyemem mesela ona verilen rızıklar bana verilmediği halde korkarım Allah'tan ama o bunu derken bir saniye tereddüt etmiyor, korkmuyor.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Yoksunluktan sağa sola saldırıyorlar.Elbet bir şey rahatsız ediyordur.
Yalanı tavsiye ederim.Çok kabul görmüyor bu.Ancak ciddi durumlarda tavsiye ediyorlar.Ben bu tarz şeylerin hayati olduğunu düşünüyorum.Zarar gören hayvanları bırak insanların yaşadığı büyük acılara eğlence gözüyle bakanlar var.Taktıkları maskelerle insanlar bunu yapıyorlar.Samimiyet yok iyi niyet yok.Bu kadar saçmalığın arasında depresyona girip kendine düşüncelerle davranışlarla zarar vereceğine yalan söyle.
Programlı bir şekilde kısıtlanmayı anlıyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Ben şunu yapabiliyorum bunu böyle yaparım gibi cümleleri kurmayı hiç sevmiyorum. Danışanlarımın yorumlarını da sosyal medya da paylaşmıyorum. Anksiyete terapisini çok yaparım zira danışanlarım birbirine tavsiye ettikleri için ağırlıklı olarak bana anksiyete gelir. Kamplar dışında Şuan danışan almıyorum. Bu sene son kapımı Ekim ayında yapacağım. Sosyal medyadan bulup bakabilesiniz.

Kamplara gelmek herkese uygun olmayabilir. Regresyon, Emdr terapileri yapan uzanmalarla görüşürseniz daha hızlı ilerlersiniz. Klasik terapiler bazen işe yaramıyor bazen de aşırı uzun sürüyor ve danışanlar terapileri bırakıyor.

O yüzden aile dizimi ( çok moda oldu önüne gelen yapıyor ama terapistten alınız çünkü kişisel gelişim yöntemi değil bir psikoloji terapi yöntemidir ve uzman psikolog tarafından yapılmalı)

emdr, regresyon terapi yöntemleri Şuan çok hızlı çözüm üretiyor. Bulunduğunuz şehirde mutlaka bu yöntemleri kullanan uzman bulabilesiniz.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Yoksunluktan sağa sola saldırıyorlar.Elbet bir şey rahatsız ediyordur.
Yalanı tavsiye ederim.Çok kabul görmüyor bu.Ancak ciddi durumlarda tavsiye ediyorlar.Ben bu tarz şeylerin hayati olduğunu düşünüyorum.Zarar gören hayvanları bırak insanların yaşadığı büyük acılara eğlence gözüyle bakanlar var.Taktıkları maskelerle insanlar bunu yapıyorlar.Samimiyet yok iyi niyet yok.Bu kadar saçmalığın arasında depresyona girip kendine düşüncelerle davranışlarla zarar vereceğine yalan söyle.
Programlı bir şekilde kısıtlanmayı anlıyorum.
Yalan hangi konuda mesela?
Daha çok onun yaptıklarını kabullenmiş gibi davranmayı gerektiren bir durum var ama benim savaşım zaten bu konuyla.
Yaşamaya değer birkaç ilke var insan olmakta, bu da olmazsa anlamsızlaştığımı hissediyorum.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Ben şunu yapabiliyorum bunu böyle yaparım gibi cümleleri kurmayı hiç sevmiyorum. Danışanlarımın yorumlarını da sosyal medya da paylaşmıyorum. Anksiyete terapisini çok yaparım zira danışanlarım birbirine tavsiye ettikleri için ağırlıklı olarak bana anksiyete gelir. Kamplar dışında Şuan danışan almıyorum. Bu sene son kapımı Ekim ayında yapacağım. Sosyal medyadan bulup bakabilesiniz.

Kamplara gelmek herkese uygun olmayabilir. Regresyon, Emdr terapileri yapan uzanmalarla görüşürseniz daha hızlı ilerlersiniz. Klasik terapiler bazen işe yaramıyor bazen de aşırı uzun sürüyor ve danışanlar terapileri bırakıyor.

O yüzden aile dizimi ( çok moda oldu önüne gelen yapıyor ama terapistten alınız çünkü kişisel gelişim yöntemi değil bir psikoloji terapi yöntemidir ve uzman psikolog tarafından yapılmalı)

emdr, regresyon terapi yöntemleri Şuan çok hızlı çözüm üretiyor. Bulunduğunuz şehirde mutlaka bu yöntemleri kullanan uzman bulabilesiniz.
Peki işin daha derinine inersek, bu konuların dünyamızı paylaşan diğer varlıklarla bir ilgisi var mı?
Yoksa bu kısım beni ilgilendirmiyor, kendi ruhumu sarmaya mı odaklanmalıyım?
Reçete gibi sanki bir dua, bir kurtuluş önerisi bekliyorum farkındayım ama son zamanlar gerçekten beni perişan ediyor.
Hiçbir şeye enerjim kalmadı.

Bu arada okb gibi bir duruma da sahibim.
Düzen ve rutin temizlik, simetri gibi takıntılarım var. Kişilere değil, eşyalarıma.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Şimdi cin sevdalıları buna da varlık derler. Bilimin olduğu yerde artık metafizik olmaz. Zira bilim onu ölçülebilir ve gözlemlenebilir yaptığı için fizik plan bilgisi haline getirir.

anksiyete, okb ölçülebilir ( teşhis edilebilir) ve çözüm üretebilir ( tedavi edilebilir) bir durum yani. A uzmanı da gitseniz bir teşhis ve tedavi yöntemi var.

parapsikolojik konular maalesef Şuan için subjektif. Ölçme ve değerlendirme maalesef ortak değil.

o yüzden bahsi geçen durumun varlık etkisi de insan dediğimiz varlıkla ilgili.

dua manevi olarak size iyi gelebilir mutlu edebilir. Faydalı da olabilir ona bir şey diyemem. İnançların tamamı değerlidir.

Alternatif yöntemlerle de önerebilirim.
zikirler, meditasyonlar, rune bağlamaları, sizin dua diye tanımladığınız bazı okumalar vb.

lakin Amerika yeniden keşfetmeye gerek yok. Teşhis belli yöntem belli. Bir de basit.
En son kampımda mesala bir Danışanım her şeye karşı anksiyetesi vardı. Denize giremiyordu kamp da denize girmeye başladı . Ölüm korkusu vardı Kamptan sorma paraşüt ile atladı. ( sadece ben değil işini Hakkı ile yapan diğer uzmanlarda da olur bu)

Yani mucize zaten sizin konunuz da zaten var. O da psikolojik terapi yöntemin kendisi.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Şimdi cin sevdalıları buna da varlık derler. Bilimin olduğu yerde artık metafizik olmaz. Zira bilim onu ölçülebilir ve gözlemlenebilir yaptığı için fizik plan bilgisi haline getirir.

anksiyete, okb ölçülebilir ( teşhis edilebilir) ve çözüm üretebilir ( tedavi edilebilir) bir durum yani. A uzmanı da gitseniz bir teşhis ve tedavi yöntemi var.

parapsikolojik konular maalesef Şuan için subjektif. Ölçme ve değerlendirme maalesef ortak değil.

o yüzden bahsi geçen durumun varlık etkisi de insan dediğimiz varlıkla ilgili.

dua manevi olarak size iyi gelebilir mutlu edebilir. Faydalı da olabilir ona bir şey diyemem. İnançların tamamı değerlidir.

Alternatif yöntemlerle de önerebilirim.
zikirler, meditasyonlar, rune bağlamaları, sizin dua diye tanımladığınız bazı okumalar vb.

lakin Amerika yeniden keşfetmeye gerek yok. Teşhis belli yöntem belli. Bir de basit.
En son kampımda mesala bir Danışanım her şeye karşı anksiyetesi vardı. Denize giremiyordu kamp da denize girmeye başladı . Ölüm korkusu vardı Kamptan sorma paraşüt ile atladı. ( sadece ben değil işini Hakkı ile yapan diğer uzmanlarda da olur bu)

Yani mucize zaten sizin konunuz da zaten var. O da psikolojik terapi yöntemin kendisi.
Terapiler de uçtu, gitti.
Çok ciddi kararlılıkla devam ve maddiyat gerektiriyor.
Aslında düzenli psikoloğa gitsem, şu dönemleri atlatabilecek enerjim olur en azından.
Umuyorum ki geçecek bir dönemdir bu, hep böyle gidecek olmasından korkuyorum.

Sosyal medyadan takip etmek isterim.
Nasıl ulaşacağım aktivite bilgilendirmelerinize?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Çok haklısınız terapiler geçerken iyice yükseldi. Ben merkezimi kapattım. Köye yerleştim çok uzun süre önce. Arkadaşlar konuşuyoruz. Semtine ve şehrine bağlı fiyat değişse de gerçekten lüks gibi olmuş.
Online terapiler var daha makul ( ofis kirası, vergi ve diğer, masraflar yok) Online terapi de ayrı bir uzmanlık gerekiyor.
Konu ekonomi olunca da diyecek pek bir şey kalmıyor.

belediyelerin varmış böyle hizmetleri ama bilemiyorum tabi.

kendimizi geliştirmek için o kadar çok para ve zaman harcıyoruz ki. Maalesef mesleğimizi maaşlı yapan kişilerde pek fazla azim olmuyor. Kişi özellikle meraklı değilse özel de çalışan ya da kendi yerini olan gibi kendisini geliştirmek için para ve zaman harcamıyor.

karşılıklı dert köşesine çevirmeyelim. Ekonomik olarak daha uygun yoları da arayın. Belediyeler. Online etkinlikler vb yani bazen çözüm için çok aramak gerekebilir. Bu çözüm arama yolculuğu da insana o kadar çok Şey öğretiyor ki. Çözümden bile değerli olabiliyor.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Çok haklısınız terapiler geçerken iyice yükseldi. Ben merkezimi kapattım. Köye yerleştim çok uzun süre önce. Arkadaşlar konuşuyoruz. Semtine ve şehrine bağlı fiyat değişse de gerçekten lüks gibi olmuş.
Online terapiler var daha makul ( ofis kirası, vergi ve diğer, masraflar yok) Online terapi de ayrı bir uzmanlık gerekiyor.
Konu ekonomi olunca da diyecek pek bir şey kalmıyor.

belediyelerin varmış böyle hizmetleri ama bilemiyorum tabi.

kendimizi geliştirmek için o kadar çok para ve zaman harcıyoruz ki. Maalesef mesleğimizi maaşlı yapan kişilerde pek fazla azim olmuyor. Kişi özellikle meraklı değilse özel de çalışan ya da kendi yerini olan gibi kendisini geliştirmek için para ve zaman harcamıyor.

karşılıklı dert köşesine çevirmeyelim. Ekonomik olarak daha uygun yoları da arayın. Belediyeler. Online etkinlikler vb yani bazen çözüm için çok aramak gerekebilir. Bu çözüm arama yolculuğu da insana o kadar çok Şey öğretiyor ki. Çözümden bile değerli olabiliyor.
Teşekkür ederim uzun uzun yazdığınız için. Tavsiyeleriniz için sağolun, ben yine bilimsel alana ağırlık vereyim. Aslında daha doğaüstü konular bekliyordum ama demek ki psikolojik.