Sorularla kafa dağıtalım.. :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Başkalarının acılarını kendi acım gibi derinden hissediyorum bunun nedeni nedir çok canımı yakiyor:( Ya da nasıl az etkilenebilirim?

Allah allah bu meseleyi bir yerde okuduğuma eminim.Aura ile ilgili olduğunu biliyorum ama, auranın zayıf olmasıyla alakalı.İşin içinde avuç içindeki çakralar da var.Dur bakalım.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Başkalarının acılarını kendi acım gibi derinden hissediyorum bunun nedeni nedir çok canımı yakiyor:( Ya da nasıl az etkilenebilirim?
Bende de şu hali oluyor.Daha öncede paylaştım bunu.Mesela bir kişi ile ilgili beni üzecek bir haber alacağım zaman öncesinde içim acıyor o insan için hüzün kaplıyor içimi ,o insanı çok düşünür oluyorum ve mutlaka o haberi alıyorum.

İşi yolunda gitmediğinde Allaha çok ağır küfürler eden birinin yanında aşırı huzursuz olup "Allahım onu affet" diyip duruyorsanız içinizden ve o kişiyede hatasını söylemenize rağmen sen cennete git ben cehhemde cayır cayır yanmazsam o Allahın. . . Diye devam eden ağır şeyler diyorsa bizim yapacağımız herhangi bir dua bu kişinin günahını hafifletir mi?
Yok artık inanamadım.Aklı başında olan,akıl sağlığı yerinde olan biri bunu diyorsa Allah affetmesin.Cezasınıda çeksin.Sen o insan için uğraşma.Nasıl insanlar var?Tiksiniyorum böyle şeyleri duyunca insanlardan soğuyorum.Nasıl bir cehalet,nasıl bir yürek,nasıl bir insanlık?
Yemin ederim öyle sinirlendim ki ne yazacağımı bilemedim.Yanlış anlama sana değil kızgınlığım bu şahsa..

512

Kayıtlı Üye
Acaba kendimiz bilinçaltımıza bir şeyleri nasıl yerleştirebiliriz? Farkında olduktan sonra bilinçaltına yerleştirmek zor gibi geliyor.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Acaba kendimiz bilinçaltımıza bir şeyleri nasıl yerleştirebiliriz? Farkında olduktan sonra bilinçaltına yerleştirmek zor gibi geliyor.

Bilinçaltını kandırmak çok basittir, onun sizi kolay kandırabildigi gibi. Bilinçaltı daima almaya meyilli olduğu için kendinize bir fikri kabul ettirme çabasına girdiginiz an bile o fikirle ilgili algılarınızı açmış olursunuz. Dış destek olarak telkinler, olumlamalar önemli. Fikre bağlı tabii, çok genel bir şekilde sormuşsunuz. Mesela bu sizin yaşam tarzınızı belirleyecek birşeyse çok ayrıntı gerekir, biraz araştırma lazım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Nasıl öleceğinizi gördünüz ve hoşunuza gitmedi. Ne düşünürsünüz, ne yaparsınız veya sadece olmasını mı beklersiniz?

La-edri

Kayıtlı Üye
Nasıl öleceğinizi gördünüz ve hoşunuza gitmedi. Ne düşünürsünüz, ne yaparsınız veya sadece olmasını mı beklersiniz?

Saadece olmasini beklerdim ama bu gördügüme (rüya vizyon artik ne ise) öyle cokda baglanmazdim unutmaya calisirdim.. :)

Ori

Kayıtlı Üye

Eğer gördüğümü ciddiye alırsam ve şartlarda görümü destekler şekilde ilerliyorsa bu kaderi değiştirmek için elimden geleni yapardım. Yolları düşünür ve öyle ilerlerdim ama her yol oraya cikacaksa bıle degıstırmek ıcın bır cok yolu denerdım. O ölüm gelmedikçe kendime zararda vermezdim diye düşünüyorum. Her zaman bir yolu vardır.

Ori

Kayıtlı Üye
Sizce iyi bir insan kişilik babında her turlu ıgrenclık barındıran bir ortama nasıl adapte olur?

Mithra

Kayıtlı Üye
Bende buna yakın soru sormuştum :D aklıma Hz.süleyman ve Hindistana kaçan adam geldi mutlak sonu değiştirebilirmiyiz bilemem.Madem mutlak son geliyor yapılacaklar listesi yaparım.Daha önce hiç yapmadığım ölünce pişman olmayacağım şeyler örneğin paraşütle atlamak, kutuplara gitmek, aktif bir yanardağ görmek, tibete gitmek, serbest düşüş, wingsuit jumping, kübaya gitmek.

Sizce iyi bir insan kişilik babında her turlu ıgrenclık barındıran bir ortama nasıl adapte olur?
Tam olarak adapte olamaz.Kendi içinde oluşturduğu normlar vardır yada tabulaları eğer köklüyse yıkılması zordur.Yinede yaptıklarını belli bir sebebe dayandırırsa, kendini kandırırsa olabilir.Bu kandırmaca şöyle;
-İnsan öldürmek kötüdür ama savaştayım, açım, bana saldırabilir vs. öldürebilirsin.
-Hırsızlık kötüdür ama meyilliyim, seviyorum, ihtiyacım var, ben Robin Hoodum.
-Çiçekleri ezmek kötüdür ama bu yoldan gitmeliyim.
Umarım anlatabilmişimdir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Olabileceğini sanmıyorum.O ortamda görülüyorsada o iğrençlikleri yapmaz yapamaz.Ve bir defaya mahsus orda bulunur diye düşünmekteyim.İyi bir insanın içi iğrençlik kaldırmaz.Tabi gerçekten iyiyse...

Ashina

Kayıtlı Üye

O ortamda bulunmak mecburiyetindeyse bu iğrençliği farkına varınca çekilmek ister. Olmayacağı belli bulunmak zorunda, o halde kendini ortamdan soyutlar. Orada hiç yokmuş gibi davranır sadece sorumluluğunu yerine getirir hiç bir pislikle muhattap olmadan uzaklaşır.

Ori

Kayıtlı Üye
İnsanoğlunun, doğaçlama bir sohbeti veya bilmediği bir müziği olsun duyduğu andan itibaren aynı anda veya aynı salisede içinden, beyninden tekrar edebilmeside ne oluyor? Diyelim müzik durdugunda durup ani bır anda baslayınca ınsanında baslaması kadar dengelı bır sıstem neyı ısaret edıyor olabılır? Bu ınsanoglunun ne tur bır ozellıgıdır?

Vengaence

Kayıtlı Üye
Şu an aklıma takılan şey eden herkesin felsefi sorular sorduğu :cowboy:

>^InFlame^<

Kayıtlı Üye
Bana göre felsefe düşünceden, düşünce ise bizden dolayı var. yani düşündüğümüz herşeyin bir diğer insandan farklı olmasının sebebi kendi düşüncelerimizden ibaret sevgili Vengaence

benim sormak istediğim, bir can ne eylerki bu maddi bedene?

[XTR] Similar Threads