Sorularla kafa dağıtalım.. :)

shado

Banlı Kullanıcı
Neden kendiniz girmiyorsunuz alfaya sabah uyandıktan sonra beyin bir süre alfa dalgasının etkisindedir kalkıp elinizi yüzünüzü yıkayıp tekrar yatağınıza uzanın 45 derecelik bir açıyla yukarıda bir noktaya odaklanın gözlerinizi kırpmadan yavaş yavaş göz kapaklarınızı kapatın 100 den geriye saymaya başlayın ama sadece sayılara odaklanın.Başarılı olursunuz.

Ashina

Kayıtlı Üye
Neden kendiniz girmiyorsunuz alfaya sabah uyandıktan sonra beyin bir süre alfa dalgasının etkisindedir kalkıp elinizi yüzünüzü yıkayıp tekrar yatağınıza uzanın 45 derecelik bir açıyla yukarıda bir noktaya odaklanın gözlerinizi kırpmadan yavaş yavaş göz kapaklarınızı kapatın 100 den geriye saymaya başlayın ama sadece sayılara odaklanın.Başarılı olursunuz.

Sabah deneyeceğim bir haftadır uykudan hiç olmadığı kadar verim almaya başladım. Dün de rüya gördüm böyle sürdüreceğim bunu.

shado

Banlı Kullanıcı
Bende sosyalleşmeyi sevmiyorum çok arkadaşım yoktur istersem olur ama istemiyorum bir zamanlar kasılırdım, iletişime geçemezdim telkinler çok işe yaradı artık ingilizceyi bile konuşuyorum yabancı insanlarla tavsiye ederim alfada telkinler çok işe yarıyor.

Ashina

Kayıtlı Üye
Bende sosyalleşmeyi sevmiyorum çok arkadaşım yoktur istersem olur ama istemiyorum bir zamanlar kasılırdım, iletişime geçemezdim telkinler çok işe yaradı artık ingilizceyi bile konuşuyorum yabancı insanlarla tavsiye ederim alfada telkinler çok işe yarıyor.

Ben sosyalleşmeyi sevmiyorum, istesem sosyalleşirim ama yalnızlık güzel şey vs. Bir ara benim de kullandığım bir şeydi ama onun modası geçti. Sözde güzel ama harbiden kendimi kandırıyormuşum. Ha bir şekilde karakterimin parçası olmuş belki ama ben riski ne olursa olsun bu kalıptan çıkacağım.
Örnek telkin varmı? Aslında kayıttan dinlemeye de gerek yok içinden söylense de olur değil mi?
Sabah girip buraya bakacağım. Bu durumda nasıl telkinde bulunacağıma dair herhangi bir tavsiyesi olan varsa eklesin lütfen, yoksa doğaçlama da yapılır mühim değil :)

shado

Banlı Kullanıcı
Mesela insanlarla iletişimim harika gibi şimdiki zamanı kullanarak ben genelde harikayım, yaratıcıyım her gün her yönden her şekilde iyiye gidiyorum bunları kullanıyorum.Yok ben insan sevmiyorum genelde benim sorunum bu iletişim kolay.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Olumlamaları kullanırken bir kitaptan yazanın aynısını ya da başka bir kişinin kullandığı olumlamayı kullanmamanızı öneririm.Çünkü burda önemli olan onları tekrarlamak değil,sizin tüm benliğinizle ağzınızdan çıkana inanmanızdır.Konu her ne ise kendi olumlama cümlenizi en ikna olduğunuz kelimelerle oluşturun ve mümkünse kısa cümleler olsun.Uzun cümleler dikkati dağıtıp odaklanmayı zorlaştırıyor.Bir iki tekrarda da bişey olmuyor bazen aylarca tekrar etmek gerekebilir.Hergün ilk kez söylüyormuş gibi bıkmadan tekrar edin.Cümleler inanarak okunmadığında bir yıl tekrarlada bir tık ileri gidilmiyor.Şahsen iyi bilirim.:)
Benim de insanlarla iletişim problemim olmadı hiç.Sadece ben insan elerim ziyadesiyle...On kişiyle muhabbetim olur bir kişi arkadaşım olur.İnsanın getirdiği kuru kalabalığıda sevmem.Az,öz her zaman iyidir.

Ashina

Kayıtlı Üye
gece uyumadan önce rüya görmek için yaptığım olumlama ile birlikte dediklerinizi de dikkate alarak bir takım şeyler daha ekledim. Biraz bilincim yerinde değildi hafif alkol de almıştım olumsuz sözler kullanmamaya ve cümleleri kısa tutmaya gayret ettim. Bir noktada odaklanamadım kafam başka yerlere gitti bazen dediklerimi kendim bile abartı buldum yumuşattım 'ama' ekledim. Daha önce hipnozda görmüştüm inanın o durumdayken bile böyle boş aptalca telkinler verildiğinde kalkıp gidesim gelmişti. Bilinçaltı ya da üst benliğim artık nedense sürekli bir şeyleri reddediyor sanki. Size şöyle söyleyeyim oturup 70'lik vodkayı yarım saatte bitirdikten sonra eve yürüyerek gidip yolda da arkadaşlarla sağlam kafayla yalpalamadan ciddi sohbetler yapacak kadar duruyorum. O haldeyken bile aklıma bir sürü şey geliyor. Bence geceleri uyuyamamam ya da sabah rüyalarımı hatırlayamama kadar hepsi zihnimi susturamadığımdan. Meditasyonlar da bu yüzden verimli olmuyor. İçkiyi bırakalı çok oldu düzenli olmasa da meditasyon da yapıyorum uzuncadır antidepresan tedavimi de bıraktım. Bir genelleme yaparsak iyi durumdayım ama aşmam gereken sorunlarım var ve zorluklar çekiyorum. Aslında tüm bunları ayrı başlık açıp sorsam daha iyiydi ama forumu da bunaltmak istemiyorum zaten gün boyu çoğu arkadaş benzer konular açıp duruyor.
Artık bir şekilde geceleri ya da sabah kalkınca o dinginliği sağlamaya gayret edip telkinlerimi olumlamalarımı yapacağım. Gelecek ne gösterir bilinmez :D yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler iyi forumlar.

shado

Banlı Kullanıcı
Merhaba bugun bir arkadasimla telepati deneyimledik 6 da 6 yaptik bunun heyecanini yasiyorum simdi bi sorum olcak acaba bu onun yetnegi mi yoksa benim mi ya da ikimizin frekansi mi uyuyor genelde ben sordum ama onun sordugunuda bildim.Ilk cevabimiz hep dogruydu renkler hayvanlar imajine ettim genelde.Tesekkurler.:D

Ashina

Kayıtlı Üye
Merhaba bugun bir arkadasimla telepati deneyimledik 6 da 6 yaptik bunun heyecanini yasiyorum simdi bi sorum olcak acaba bu onun yetnegi mi yoksa benim mi ya da ikimizin frekansi mi uyuyor genelde ben sordum ama onun sordugunuda bildim.Ilk cevabimiz hep dogruydu renkler hayvanlar imajine ettim genelde.Tesekkurler.:D

İkinizde de vardır ben de denedim dediğini mesela annemle denedim olmadı çok yakın hissettiğim bir arkadaşımla denedik 6 da 6 gibi keskin sonuç alamadıysakta bir kısmını tahmin edebildik. Buna gore ikinizin de telepati yapabiliyor olmanız lazım.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Hayat kelimesi size ne çağrıştırıyor?

Bana göre hayat sınav demek. Herşeyin bir tersi olması iyi ve kötünün ayrılması. Ama ygs daha zor valla. :D

Ashina

Kayıtlı Üye
Hayat kelimesi size ne çağrıştırıyor?

Bana göre hayat sınav demek. Herşeyin bir tersi olması iyi ve kötünün ayrılması. Ama ygs daha zor valla. :D

Lys de zordur vesselam.
Hayat sınavında herkesin farklı soru kağıdı ve farklı doğru cevapları vardır. Klişedir ama doğrudur , güzel bir yorumdur.

shado

Banlı Kullanıcı
Kötülüğün kaynağı nedir?(Şeytanın varlığına inanmak ìcimden gelmiyor insandan baska şeytan görmüşlüğüm yok.)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kötülüğün kaynağı nedir?(Şeytanın varlığına inanmak ìcimden gelmiyor insandan baska şeytan görmüşlüğüm yok.)

Evet hatta iblisi görmeden tanrıya iman etmek diye bir söz vardır bu konuyla ilgili.İbrahimi dinlerde şeytan/iblis diye kötü bir varlık var ama kendisi kötülüğün kaynağı değildir.Şahsi kanatimce bu sorunun cevabı evren kadar derin, bir o kadar da luzumsuz.Hiç kimse şöyle bir soru sordu mu; Erkeğin kaynağı veya erliğin kaynağı nedir ? Hayır.Buda böyle işte, bu dünya yaratılırken bazı zıt unsurlarda onunla beraber yaratıldı.İyilik ve kötülük gibi.
İkisi de olabildiğince göreceli çünkü hep sorulur kime göre iyi diye ?
Bir yerlerde bir kötülük inhibitörü var ama bu onu kaynak yapmıyor çünkü en nihayetinde o da mahlukat.
Kaynak tanrıdır.Bütün oluşumları, çiftlikleri-zıtlıkları kendinde başlatır. Ve aslında Tanrı da odur Tanrıça da.Eril de ondadır dişil de.İstediğinde istediği gibi tezahür eder, istediği gibi yaratır, oluşur ve oldurur.Biz zaman adlı yaratığın içinde yüzerken onun ne olduğunu, neler yaptığını anlayamayız.Hızırla musanın yolculuğunu düşün.Hızır kötü şeyler yapmış gibi gözüküyor kötü biri gibi gözüküyor, musanın yüzdüğü zamana ve aklına göre ama aslında olaylar bambaşka.
Sen ruhsal yola çıktın ve iyiliği kötülüğü mü aramaya başladın ? :) Bence önemli olan tek şey deneyimdir.Eğer kişi din gibi bir olguya bağlı değilse-buda vicdani bir karar- hiç bir sosyokültürel olguya bağlı olmamalıdır ve kendini iyi kötü demeden bütün tecrübelere açmalıdır.Tabi burda makul bir vicdan realitesinden bahsediyoruz çünkü biri diyebilir ki ben yolumu 'seri katillik' de buldum hadi başlayalım vs vs.Tabi buda başlı başına bir dert çünkü kusursuz bir teslimiyet getiriyor.Aslında bu teslimiyetle, hem modern insanın spiritual yolunda hemde islamdan kısmen ayrı sufilerin yolunda karşılaşıyoruz.İslamdan ayrı diyorum çünkü çoğu müslüman gerçek bir ruhani yola girmez.Yani toparlayayım, iyiliği dikey kötülüğü de yatay bir çizgi düşün shado.Tecrübe ise burada bir çembere dönüşüyor.Kısır döngüsel değil çünkü hayatın boyunca bir tanesinin içinde kalmayacaksın.Birinin dersi bittiğinde, diğer çembere taşıyor hayat bizi.Hemde etrafımızı sarılı, kapana kısılmış sansak bile.Buda herhalde onun marifeti.
Bu kadar dallanıp budaklandırabilirdim bir soruyu :D

shado

Banlı Kullanıcı
Tesekkurler degerli fikirleriniz icin neden Tanri kötülügü yaratti ya da neden seytanla yarisa girdi seytan cinlerden midir neden baskaldirdi bunlari sorguluyorum bir ergen gibi.Yani bunu bende akil edebiliyorum iyiyi kotuden ayirmak icin kotulugu yaratti bu durum da tanrida kötülüğün bi parcasidir diyebilir miyim iyiliginde bi parcasi oldugu gibi.

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Esma'lardiğer kutsal kitaplarda neden yok? Veya varsa ne olarak geçiyor?

La-edri

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Esma'lardiğer kutsal kitaplarda neden yok? Veya varsa ne olarak geçiyor?

Bak simdi Ori, Muhammed Kuran'in elcisi ya, Muhammed bir savas sonrasi karsi taraf ile anlasma yapmaya oturur, karsilikli iste kanunlar anlasmalar falan hazirlanir, bu anlasma kagida dökülmesi lazimdir. Rasul Ali'ye derki Rahman ve Rahim olan Allah'in adi ile basla.. Yani besmele ile dior.
Karsi taraf diyorki ben sizin rahman ve rahim olan rabbinize iman etmiyorum saadece rabbe iman ediyorum rahman ve rahimi cikart anlasmadan.

Rahman ve Rahim esmadir yani Allah'in sifatlarindan ikisi.
Incil Tevrat Zebur orjinal degil, insanlar musevi iken dinlerini degistirdiler yahudi yaptilar, Isa'nin ümmeti isevi iken hiristiyan isimlerini kabul ettiler, bununla berbaer kitablar degisti o kitaplardan bazi seyler cikartildi, bu insanlar kendilerine bir RAB Ilah yarattilar kendi aklillarinin alacaklari sekilde, rahman olmasin rahim olmasin samed zaten olamaz , cünki hiristiyanlar ILah olana ogul isnad ettiler SAMED VAHID EHAD esmalari kafadan cikti cunki bu esmalar dogurganligi kabul etmez dogmayida.Tanri bir ogul edinmesi icin SAMED AHED olmaz hiristiyanlara tanri oglu lazim inanclari geregi, yahudiler ise meleklere Ilahin kizlari derler yine dogurma olayi var.

Her iki dinde de hem hahamlar hemde rahibler kutsaldir yani bir insan kutsaniyor bu dinlerde,Ilah'a tevbe edilmez papaza günah cikartilir papaz aff eder. Haham da bundan farkli bir sey degil, ayrica Yahudilikte dine dogmak vardir senin annen yahudi degil ise sen yahudi olmazsin annenin yahudi olmasi sart, kutsanmis irk diye kabul ediyor bu arkadaslar kendilerini ve bu olay Ilah'in ADL KUTTUS (Adalet sahibi Kuddus tek kutsal olan) gibi esmalarinida yok sayar.

Kuran disindaki semavi dinlerde esmalarin olmayisinin sebebi bu, bu dinin mensublari Allah'i vasiflari ile kabul ederlerse istedikleri gibi bir ilahlari olmayacak, ama esmalari yok sayinca onlar diledigi sekle sokarlar ilahlarini ve bu ilah Allah degildir artik. Tapinmak ise insanin fitratinda vardir her insan tapinmak ister bu bir ilah olmasa bir kadin bir cocuk evlat olur yada bir futboltakimi. Ve senin elinde bir Ilah buna ait bir din var ise sen toplumu cooook güzel keyfine göre sekillendirebilirsin, günah haram yasak yanacaksin kahir olacaksin diye diye istedigin saftirigi hesabina uydurursun. Hala günümüzde islam toplumundada var yok degil, bu seyh tarikat bilmeneler bazi cemaatlarda aynen haham imam gibi tapinilir hatta resmen Allah'in önüne alinir, bu isiler esmasiz bir din yasayanlardir. Ama dünyayi da binler milyonlardan olusan cemaatleri ile parmaklarinda oynatirlar.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hem Hristiyan hem de Yahudi dininde var. Bizdekiyle bire bir aynı olmayabilir, bizim düşündüğümüz gibi de düşünmeyebilirler ama vardır. Hatta ebced ve cifir hesabını icad eden Yahudiler, anlamı olmayan harf öbekleri bile oluşturmuş ve bunlarla belirlenen sayılarda zikir yapmışlar. Bu arada bazı İslami kesimler ebced ve cifir için de, ''kendini bozmuş Yahudilerin icat ettiği şirk'' diye de bahsederler. Bu ayrı bir konu.
Hristiyanlıkta baktışımızda bizdeki karşılıkları aynı olanlar da var. Örneğin ana dini İngilizce olan biri ''Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla'' demek isterse ''In the name of Allah, the compassionate and the MERCIFUL'' derler. Bununla birlikte ana dili İngilizce olan Hristiyan bir kişi dua ederken ''MERCIFUL God/Acıyan,bağışlayan(Rahman)'' şekliyle kullanır. Sonuçta esma dediğimiz zaman sıfatlardır ve her dilde bir şekilde sıfatlar vardır. Haliyle Allah'ı anarken, dua ederken de her din sıfatlar kullanmıştır.

shado

Banlı Kullanıcı
Başkalarının acılarını kendi acım gibi derinden hissediyorum bunun nedeni nedir çok canımı yakiyor:( Ya da nasıl az etkilenebilirim?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Başkalarının acılarını kendi acım gibi derinden hissediyorum bunun nedeni nedir çok canımı yakiyor:( Ya da nasıl az etkilenebilirim?

Bu çok güzel birsey bence. Ben de bunu yaşamadığım için üzülürüm. Herkeste yoktur bu. Allah kullarından sadece sayılı kısmına şefkat, merhamet duygusunu hassas şekilde vermiştir biliyor musun.

[XTR] Similar Threads