Sorularla kafa dağıtalım.. :)

Slthpp

Kayıtlı Üye
boyutları oluşturan kozmik bir enerjimi sizce?

La-edri

Kayıtlı Üye
Kitabın henüz başlarındayım ama evet anlatılmak istenen bu.Yani sonucuna razı olmayacaksan hayırlısını isteme diyor.O zaman kitapta anlatılan doğrudur diyebilirmiyim La-edri bilgilerin ışığında..
Pelerin;aşağı yukarı seninde anlatmak istediklerin yakın şeylerdi yanılmıyorsam...

Kitabin geneli icin bir sey diyemem ama bu konu böyle. Ilerleyen mesajinda artik dualarinda "hayirlisi" demeyecegini söylemissin. Neden?

Herhalukarda hayirlisini dilemek güzeldir senin duani garantiye alan bir seydir, suuren buna eslik edemesende önemli olan senin duanin samimiyetidir.
Normal bir insan evliya kisilerinin yaninda cocuk gibidir ve hesabida böyle görülür.Sen bir insan iken bir cocuga ve bir erismise islenmis ayni suctan dolayi ayni cezayi verirmisin ? Allah da vermez.
Normal bir insan hata yapabilir ama evliya cok farkli hesab verir. Insan bilgisi nisbetinde hesab verir iyi bilenin hata yapma lüksü daha azdir hatta bu lüks taninmaz o kisiye. Sen dua ederken hayirlisini ver dediginde ve aldigin sonuctan razi olmadiginda kötü bir sey yapmis olmazsin en nihayetinde insaniz ve aciziz hata yapmak ise normal insan icin guzeldir . Cünki kisi bildigi ile amel ettiginde Allah kisiye bilmediklerini ögretir, sen red edersen yanlis islememk icin hayirlisini dilemeyi o vakit asla daha öteye gecemezsinki. Evliyalar bu konularda suulu dogmadilar onlar hata isleye isleye bulundukari noktalara geldiler.

Ayni fiil fikir normal insan icin günah sayilirken evliya icin haram sayilir, hesab bu sekildedir.

Günah; geri dönüsümü olan bir yanlistir.
Haram; Bildirilmis bir yasagi cignemektir, evliyalar sir sahibleriler normal insanlarin bilmediklerini bilirler, bu yüzden haram/yasaklari daha coktur.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kitabin geneli icin bir sey diyemem ama bu konu böyle. Ilerleyen mesajinda artik dualarinda "hayirlisi" demeyecegini söylemissin. Neden?

Herhalukarda hayirlisini dilemek güzeldir senin duani garantiye alan bir seydir, suuren buna eslik edemesende önemli olan senin duanin samimiyetidir.
Normal bir insan evliya kisilerinin yaninda cocuk gibidir ve hesabida böyle görülür.Sen bir insan iken bir cocuga ve bir erismise islenmis ayni suctan dolayi ayni cezayi verirmisin ? Allah da vermez.
Normal bir insan hata yapabilir ama evliya cok farkli hesab verir. Insan bilgisi nisbetinde hesab verir iyi bilenin hata yapma lüksü daha azdir hatta bu lüks taninmaz o kisiye. Sen dua ederken hayirlisini ver dediginde ve aldigin sonuctan razi olmadiginda kötü bir sey yapmis olmazsin en nihayetinde insaniz ve aciziz hata yapmak ise normal insan icin guzeldir . Cünki kisi bildigi ile amel ettiginde Allah kisiye bilmediklerini ögretir, sen red edersen yanlis islememk icin hayirlisini dilemeyi o vakit asla daha öteye gecemezsinki. Evliyalar bu konularda suulu dogmadilar onlar hata isleye isleye bulundukari noktalara geldiler.

Ayni fiil fikir normal insan icin günah sayilirken evliya icin haram sayilir, hesab bu sekildedir.

Günah; geri dönüsümü olan bir yanlistir.
Haram; Bildirilmis bir yasagi cignemektir, evliyalar sir sahibleriler normal insanlarin bilmediklerini bilirler, bu yüzden haram/yasaklari daha coktur.
Ben "hayırlısını"isterken büyük bir sınavın içine düşmekten çekindim.Ancak Allah'ın bizlere bir Evliya ile eşdeğer cezayı vermeyeceğini yazmışsın.Ben bu yönünü düşünememiştim sevgili La-edri.Birde hayırlısını istedikten sonra sonuçtan memnun olmama ve şikayet etme ihtimalide aklıma geldiğinden hayırlısı demekten çekinmiştim.
Bu kitabı okumanı ve tamamı hakkında ne düşündüğünü öğrenmeyi çok isterdim.Kitap çok satanlar arasında olunca bu ilgiyi hakedip etmediğini merak ediyor insan.:)Detaylı açıklama için ayrıca teşekkür ederim.:)

lviv angeles

Kayıtlı Üye

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kişinin yediği her şeyi ziyan gibi görmesinin altında yatan bir psikolojik neden var mıdır ? Yani günün hangi saattinde yerse yesin, yediği her şeyin gereksiz olduğu düşüncesi ve su bile içse kişiyi ağırlaştırması, karnında şişlik hissettirmesi vs.
Biliyorum anareksia'ya benziyor ama acaba gerçekten öyle mi ?

Ori

Elit Üye
Kişinin yediği her şeyi ziyan gibi görmesinin altında yatan bir psikolojik neden var mıdır ? Yani günün hangi saattinde yerse yesin, yediği her şeyin gereksiz olduğu düşüncesi ve su bile içse kişiyi ağırlaştırması, karnında şişlik hissettirmesi vs.
Biliyorum anareksia'ya benziyor ama acaba gerçekten öyle mi ?

Hazar bu çok kotu ve cıddı bır rahatsızlık bunun ılerlemesı dahılınde cok kotu sonuclar dogabılır. Boyle bır rahatsızlıgın baslangıcı bıle sorun teskıl eder. Kişinin duzen ve saglıgının bozulmaması ıcın bu konuda psıkolojık destek alması şart. O rahatsızlıgın baslangıc sevıyesı bıle olabılır. Tabı bunlar benım dusuncem.

Gölge19982

Kayıtlı Üye
İş
Nefret
Tanrı bizi bir amaç için gönderdi birşeyler yapmamızı istedi birşeylerle uğraşmamızı hayalleri olmayan insanlar hedeflerinde ilerlememekle kalmazlar hatta o hedefe başlayamazlar ademoğlu bencildir kincidir ve tatminsizdir hep daha iyisini ister hayal gücü gerekli yoksa bu vasıflar nasıl mümkün olabilirdi ki ?? ..

shado

Banlı Kullanıcı
Bir sorum var diyelim ki meditasyon yaparken eskisi kadar verim alamiyorum ya da tıkandığımı hissediyorum ne önerirsiniz?:( Bit sure uzaklaştım bu seferde araya soğukluk giriyormuş gibi hissediyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir sorum var diyelim ki meditasyon yaparken eskisi kadar verim alamiyorum ya da tıkandığımı hissediyorum ne önerirsiniz?:( Bit sure uzaklaştım bu seferde araya soğukluk giriyormuş gibi hissediyorum.
Düzenli tür ise meditasyonda bir problem var demektir. Gerektikçe yapılan tür ise, meditasyon tarzı değiştirilebilir, ara verilebilir.

Snooww

Kayıtlı Üye
Benim bir sorum olacak.Ben sürekli kabus görüyorum.Bunun sebebi ne olabilir ?
Uyku düzenim bozuluyor sürekli.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Benim bir sorum olacak.Ben sürekli kabus görüyorum.Bunun sebebi ne olabilir ?
Uyku düzenim bozuluyor sürekli.
Kâbusun tek bir sebebi olmaz.Psikolojik bozukluktan,üzerimizdeki negatif etkilere varana kadar,bazen kullanılan ilaçların etkisinden vs...birçok sebebi olabilir.Uyku düzenim bozuluyor demişsiniz.Acaba uyku düzeninizin bozukluğu mu tetikliyor?

Snooww

Kayıtlı Üye
Kâbusun tek bir sebebi olmaz.Psikolojik bozukluktan,üzerimizdeki negatif etkilere varana kadar,bazen kullanılan ilaçların etkisinden vs...birçok sebebi olabilir.Uyku düzenim bozuluyor demişsiniz.Acaba uyku düzeninizin bozukluğu mu tetikliyor?

Bilmiyorum geceleri istemsiz uyaniyorum uyuyamıyorum ve sürekli kabus görüyorum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Mutlu olmak nedir?
Mutlu olmak ;kimine göre sağlıktır,kimine göre para...Kimine göre bir bardak kahvedir,kimine göre ferrari..Kimine göre dünyayı dolaşmaktır,kimine göre evinin penceresinden dışarıya bakmaktır..Kim ne ile mutlu oluyorsa 'mutluluk 'odur.:)

Bilmiyorum geceleri istemsiz uyaniyorum uyuyamıyorum ve sürekli kabus görüyorum.
Depresif zamanlarda da geceleri uyanma sık yaşanabiliyor.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Mutlu olmak nedir?
5-HTTLPR geni sayesinde, bünyemizdeki melatonin, serotonin ve endorfin gibi hormonların miktarlarını düzenleyip ''mutluluk'' diye adlandırdığımız hali yaşamak demektir basit hali ile. Yediğimiz, içtiğimiz, biyolojik saatimiz, uykumuz, kimlerle yan yana olduğumuz gibi durumlar da hormon depolarını etkileyen faktörler olduğundan, dikkat etmemiz gereken hususlardır.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Horary astroloji hakkında bilginiz var mi
Horary çok net cevaplar veren astroloji türüdür.Basit sorulara horary ile cevap alınabilir.Zaman konusunda net cevap verir.Net soru net cevap diyebiliriz kısaca..Mesela"....... ülkeye gidecekmiyim?Ne zaman gideceğim?" vb...Tabi her zaman astroloğun başarısı,bilgisi ve tecrübesine bağlıdır sonucun doğruluğu ve güvenilirliği.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bilgisiz bir insana hüddam elde etmekten vazgeçmesi için yazılacak paragraflar istiyorum. -Kişi islam dini üzerinedir-