Sorularla kafa dağıtalım.. :)

albus

Kayıtlı Üye
Gece gece La isla bonita dinleyip İspanyol gibi dans etmeye çalışan var mı?:party:
[video]https://m.youtube.com/watch?v=7YzW1nMB9fk[/video]

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Arkadaşlar soru sorma merakı olanlar için böyle bir konu açmayı uygun gördüm. Uygun sorulara alıntı yaparak cevaplarınızı yazabilirsiniz. :)
Bu başlığı lütfen sorular bölümüne açacağınız yardım konuları gibi algılamayınız. Sadece kafamızı kurcalayan genel sorular için açmış bulundum.
Konunun kapanmasını istemeyiz değil mi^^ Ben seviyorum yani.

Mithra

Kayıtlı Üye
Radikal bir şekilde psikolojik bir değişim nasıl yapabiliriz? Tüm tabular, köklü fikirler, alışkanlıklarımızın değişim yolu ney sizce?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Radikal bir şekilde psikolojik bir değişim nasıl yapabiliriz? Tüm tabular, köklü fikirler, alışkanlıklarımızın değişim yolu ney sizce?

Kerim abinin kitabında çakralar ve farkındalık diye bir bölüm var.Kitabın altın kısmı gibi, oradaki şeyleri okuyup anlamak ve uygulamak gerekli.Yani bir bilinçaltı terapisti bunu daha hızlı yapabilir ama kendin keşfetmek de bir yol.Bildiğin gibi çakraları en derinden etkileyen şeyler yine psikolojimizdir.Hatta direk yanlış bir düşüncemiz bile olabilir bu.Kökten ve en kökten başlayarak sonunda kadar gidilmeli diye düşünüyorum.Çok önemli.

Mithra

Kayıtlı Üye
Bir yerden başladım sayılır yediğime, içtiğime dikkat ederek.Özelikle şekeri bıraktım, abur cuburlar, yanımdan suyu ayırmıyorum.Fiziki koşulları başlattım bunun psikolojik tarafı hakkında bilgi eksikliğim var.Bazı şeyleri artık düzene sokmak istiyorum hep teoride kaldım.:)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bir yerden başladım sayılır yediğime, içtiğime dikkat ederek.Özelikle şekeri bıraktım, abur cuburlar, yanımdan suyu ayırmıyorum.Fiziki koşulları başlattım bunun psikolojik tarafı hakkında bilgi eksikliğim var.Bazı şeyleri artık düzene sokmak istiyorum hep teoride kaldım.:)
Fizikî tarafına sporuda eklersen şahane olur.:)

Ori

Elit Üye
Bir konuya odaklanamayıp daldan dala atlayan bır ınsan hayatta ne kadar başarılı olabılır?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Arkadaşlar soracağım sorunun parapsikolojik olmamasından ötürü özür dilerim. Ama yardıma ihtiyacım var az buçuk. Ben bir iki hafta kadar önce bir muhabbet kusu sahiplendim. Psikolojisi çok bozuktu, sahiplenmeden önceki hallerini görüyordum baya kötü bir muamele altındaydı. Elime geçtiğinde aşırı korku doluydu kimseyi yanına yaklaştırmıyor, parmağını kafese bir milim sokanı ısırıyordu. Öncelikle kuşu odama aldım. Yanında vakit geçirerek onunla konuşarak omuzumda gezdirerek kendime iyice aliştırdım. Bu arada kuşun adı ayten ve dişi. Sonra yalnız hissetmesin diye yanına bir erkek aldım. Ama o biraz daha küçük. Ayten ilk basta dört köşe oldu, hemen öpmeye çalıştı erkek biraz şok oldu ama karşılık verdi sonra. Erkeğin ayağında bir problem olduğunu farkettim sonra, özür var sanırım parmakları yan basıyor yere, zaten yan şekilde büyümüş gibi. Ayten de bunu kullanıp bazen düşürüyor onu kafesin içinde. Bazen hırpalıyor. Az önce carlosu kendime alıştırmak için sevdim omzumda gezdirdim öptüm falan kafese koyar koymaz ayten kuşun üstüne atladı dövdü. Ben napıcam bilmiyorum:( Az sonra da öpüşmeye başladılar. Carlos ölür mü:( Bazı forumlarda bu gibi durum yaşayanlar erkeğin öldüğünü söylüyor:( Onun yerine dişi mi almalıyım? Bu işlerde tecrübeli arkadaslar var mı? Daha önce tek kuş besledim ama çift idare etmek zormuş.

Ori

Elit Üye
Arkadaşlar soracağım sorunun parapsikolojik olmamasından ötürü özür dilerim. Ama yardıma ihtiyacım var az buçuk. Ben bir iki hafta kadar önce bir muhabbet kusu sahiplendim. Psikolojisi çok bozuktu, sahiplenmeden önceki hallerini görüyordum baya kötü bir muamele altındaydı. Elime geçtiğinde aşırı korku doluydu kimseyi yanına yaklaştırmıyor, parmağını kafese bir milim sokanı ısırıyordu. Öncelikle kuşu odama aldım. Yanında vakit geçirerek onunla konuşarak omuzumda gezdirerek kendime iyice aliştırdım. Bu arada kuşun adı ayten ve dişi. Sonra yalnız hissetmesin diye yanına bir erkek aldım. Ama o biraz daha küçük. Ayten ilk basta dört köşe oldu, hemen öpmeye çalıştı erkek biraz şok oldu ama karşılık verdi sonra. Erkeğin ayağında bir problem olduğunu farkettim sonra, özür var sanırım parmakları yan basıyor yere, zaten yan şekilde büyümüş gibi. Ayten de bunu kullanıp bazen düşürüyor onu kafesin içinde. Bazen hırpalıyor. Az önce carlosu kendime alıştırmak için sevdim omzumda gezdirdim öptüm falan kafese koyar koymaz ayten kuşun üstüne atladı dövdü. Ben napıcam bilmiyorum:( Az sonra da öpüşmeye başladılar. Carlos ölür mü:( Bazı forumlarda bu gibi durum yaşayanlar erkeğin öldüğünü söylüyor:( Onun yerine dişi mi almalıyım? Bu işlerde tecrübeli arkadaslar var mı? Daha önce tek kuş besledim ama çift idare etmek zormuş.

Ben pek anlamam muhabbet kuslarından ama erkek buyuk degılde dişiden kucukse dişinin eziyetine maruz kalabilir.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Aşırı bir fark yok ama dişi daha kalıplı. Erkek biraz daha narin. Erkek beyaza kaçıyor zaten buz mavisi. Dişi koyu mavi, onlar daha canlı ve aktif oluyor.

Ori

Elit Üye
Aşırı bir fark yok ama dişi daha kalıplı. Erkek biraz daha narin. Erkek beyaza kaçıyor zaten buz mavisi. Dişi koyu mavi, onlar daha canlı ve aktif oluyor.

Dediğim gibi pek anlamam ama benim hint bülbüllerinin sorunu buydu.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
İki muhabbet kuşum var biri erkek diğeri dişi. Erkek olan geldiği gün bizim dişi onu çubuğun üstüne almamak için iki kanadı açık bekledi. Ne zaman yukarı çıkmak istese gagasıyla vurdu. Bende aynayı çıkarttım kafesten meğer aynadan kıskanmış yeni kuşu çünkü aynadakinide bir kuş sanıyor. Yinede alışmazlarsa bir süre yan yana ayrı kafeslere koyabilirsin. Benim kuşlar günümüzde birer çifte kumru misali hayat arkadaşı oldular birbirlerine. Aynayı çıkartmakla başla. Zaten ayna yoksa kafesleri ayır bir süre.

Ayna diğer kuşu almadan önce vardı. Alınca aynayı hemen çıkarmıştım. Ayrı kafese koyma imkanım yok, ne kafes ne mekan var..

Ashina

Kayıtlı Üye
Kişi sosyalleşmeden kaçınıyorsa , karşı cinsle konuşmada sorun yaşıyorsa belirsiz kaygılar beliriyorsa ne gibi telkin ve olumlamalara başvurulabilir?

Bir de bu alfa veya teta dalgalarını kulaklık aracılığıyla dinlemek gerçekten transa girmeye yardımcımıdır yani beyne bir etkisi olurmu yoksa sadece psikolojikmidir?