şifa çalışması deneyimleriniz

obsesif

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim.Ayaklarda ve bacaklarda karıncalanma,bacak arkalarında yoğun ısı artışı,yanma oldu ama karnımda çok yoğun yanma oldu,sürekli karnımdaki yoğunluğu hissettim.Ve uyuyacaktım az daha :)
Oğlumla ilgili bilemiyorum tabi,ama normalde dirençli uyku bozukluğu vardır,sabah 4,5 gibi yatıp 7 de kalkar ama 2 saat önce uyudu şuan mışıl mışıl uyumakta....tekrar teşekkürler

bendekiben

Elit Üye
Çok teşekkür ederim.Ayaklarda ve bacaklarda karıncalanma,bacak arkalarında yoğun ısı artışı,yanma oldu ama karnımda çok yoğun yanma oldu,sürekli karnımdaki yoğunluğu hissettim.Ve uyuyacaktım az daha :)
Oğlumla ilgili bilemiyorum tabi,ama normalde dirençli uyku bozukluğu vardır,sabah 4,5 gibi yatıp 7 de kalkar ama 2 saat önce uyudu şuan mışıl mışıl uyumakta....tekrar teşekkürler

Çalışmanın sonuna doğru uyumanız gayet normal, uyusanızda enerji size ulaşır yeterki niyetinizi belirtin ve yatış pozisyonunuz enerji alımına açık olsun.Göbeğinizdeki yanmayı göbek çakranız daki bir blokajdan ötürü hissetmiş olmalısınız.Şifa Enerjisi zekidir, vücudunuzun hangi noktasının ihtiyacı varsa orda yoğunlaşır.Şifanız daim olsun.Şifacıların emeğine sağlık.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Hatta şifa sırasında da uyumak normaldir, vücudun dinlenmeye ihtiyacı var demektir.

blackzero

Kayıtlı Üye
Bu sefer etkisini hissettim.Negatiflerimden arınmak ve pozitif olmak istemiştim yarım saat sonra daha pozitif düşünmeye ve hayatımı biraz daha sevmeye başkadım ve birde bu gün spora gitmiştim kas ağrılarım vardı şimdi nerdeyse yok denecek kadar azaldı.Teşekkürler =)

obsesif

Kayıtlı Üye
Hangi birini yazsam ki :)
Tek (sol) tarafta yoğunluk hissettim,aslında o kadar çok şey deneyimledim ki uzatmayayım :) Deniz dalgaları,ve bu dalgalarda salınma hissi yaşadım,birde güneş ışığı renginde bir dalganın üzerime yayıldığını gördüm,oğlum hastaydı onu bekliyorum merakla...

Teşekkürü unutmuşum,çok afedersiniz...Çalışma sonunda bol bol ettim,tekrar teşekkürler.

meraktan

Kayıtlı Üye
Mesaj iletildi mi, kabul edildim mi diye derde düşüp durdum sürekli. Sonra dedim sen boşver vesveseyi, o niyetle katıl :) Eve zar zor yetiştim. Çok heyecanlıydım. Alışkın değilim bu tür çalışmalara. Hevesli hevesli başladı herşey :)

Normalde çok hareketli bir insanım, zor odaklanırım, gözlerimi açmadan etrafa bakınmadan duramam, aynı pozisyonda rahatça bir dakika bile kalamam. Kısaca sıkıntılı ve hareketli bir insanım. İnanır mısınız 15 dakika boyunca tam bir teslimiyet, bir rahatlama.. Bedenim sadece cesetten ibaretti. Ruhumu hissettim. Hani kalkmak istesem bedenim kalacak yerinde, ama ruhum kalkacakmış gibi oldu :) Ben hayatımda bu kadar hafif hissettiğimi hatırlamıyorum kendimi. Arada ayak parmaklarıma bıçak değer gibi, elektrik çarpar gibi hissettim. Sağ şakağımda ağırlık oluştu.
Ve 15 dakika saatler gibi geldi. Kalktım. Saate baktım. Geri yattım. 10 dakika daha devam ettim. En az 20 dk deniyordu, inşallah o aradaki kalkmam sıkıntı olmamıştır ?
Tamamen bittiğinde çok esnedim, gözlerimden sürekli yaş aktı. İnanılmaz ferahladım.
Bu kadar.
Tekrar tekrar teşekkürler :)

men0

Kayıtlı Üye
Karnımda yogun sıcaklık ve tum vucudumda uyuşma ellerımde agrlık oldu.çok teşekur ederım

ikbal1505

Guest
Enerjiyi karnımda yoğum hissettim. Bir gündür ağrıyan kalbimin ağrısı geçti şimdilik. Tüm şifacılara teşekkür ederim. Sevgi ve ışıkla. :)

men0

Kayıtlı Üye
Çok teşekkur ederım dızlerımde enerjı çok yogunlaştı ve dızkapaklarım acıdı ve midemde yogun sıcaklık.emeklerınıze teşekkurler

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İlk önce teşekkür ederim.

Enerjiyi karın ve göğüs bölgemde yogun hissettim neredeyse çalışma boyunca kalbimin biraz alt köşesinde bir ağrı vardı ve birkerede anlımın ortasında şiddetli bir ağrı hissettim.Yorumlayabilirseniz sevinirim

Tekrardan çok teşekkürler.

valentina

Kayıtlı Üye
ilk deneyimimde vücudumda karıncalar hissetim ve ellerimde müthiş bir kuvvet vardı sanki o gücü avucumla duvara fırlatsam belki yıkabilirdi öyle büyük bir güç
Ayrıca sanki su akarken altına avucunu tutarsın ve elini cektiğinde suyun akışı yoktur değişik tarif edilemez bir duyguydu cok güzeldi
2. deneyimde ise uyudum
ama zihnim acıktı vücudumdaki değişiklikleri hissediyordum yani sanki biri dudagımdan çekiyo gibiydi ve oratalama bi on-onbeş dakika devam etti çok korktum sanki tonlarca yük üstümdeydi çok bitkindim
çalışmayı bitirdikten sonra eşimi çağırmaya gittim( şifa çalışmasını yatak odamda yapıyorum eşimde oturma odasında beni bekliyo sağolsun )
müthiş agresiftim nedenini anlamadım eşimde şok oldu neyin var dedi bende nedenini bilmediğimi söyledim ve resmen sızdım yatakta ölü gibiydim

ayrıca bir şey daha sormak istiyorum ablam ve ben migren hastasıyız o izmitte oturuyo hergün telde görüşürüz
şifa calışmalarına 1ay oldu başlayalı bu gün ilk defa bana dediki ''SEN ÇALIŞMALARA KATILDIĞINDAN BERİ BENİM BAŞIM AĞRIMIYOR ''benle ilgisi olabilirmi anlam veremedim :) benim de başım ağrımıyor çok şükür((( Ablam şifa calışmalarına hiç katılmadı)))

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Hazar,
Devamlı söylediğimiz şeyi tekrarlayacağım, enerji akıllıdır ve hangi bölgenin şifa enerjisine ihtiyacı olduğunu bilir ve oralarda çalışır.

Alın çakrası, 6. Çakra:
Sezgiyi kontrol eder.
İlgili sistem ve organlar:
- Sinir sistemi
Bağlı hastalıklar:
- Yolculuk hastalıkları (vapur, uçak tutması.)
- Zeka geriliği
- Unutkanlık, korku, stres

Altıncı çakra affediciliğin ve şefkatin çakrasıdır. Affedicilik, öfkeyi, nefreti ve küskünlüğü ortadan kaldıran ve alçakgönüllülük içinde, Ruhun soyluluğunu ve cömertliliğini keşfeden güçtür. Bütün egomuz, şartlanmalarımız, alışkanlıklarımız, ırkçılık fikrimiz ve tüm yanlış kimliklerimiz affediciliğin içinde eriyip yok olur. Bilincimizin yedinci çakra olan son durağa yükselmesi için yolu açan dar bir köprüdür Ajna Çakra.
Fıldır fıldır dönen gözler, saf olmayan şeylere bakmak veya benmerkezcilik bu merkeze hasar verir. Gökyüzüne, toprağa veya doğaya bakmak ise onu temizlemeye yardımcı olur.

Kalp çakrası, 4. Çakra:
Kan dolaşım sistemini kontrol eder.
- Kalp, damarlar, lenf bezleri
Bağlı hastalıklar:
- Kolesterol, yüksek tansiyon, düşük tansiyon,
- Kalp ve damar hastalıkları
- Sevgisizlik, anlaşılamama korkusu, kendine acıma.

Fiziksel boyutta, bu çakra kalbimiz ve akciğerlerimizi kontrol eder. Eğer bozulmuşsa astım veya kalple ilgili çeşitli rahatsızlıklar meydana gelebilir.
Şefkat ve sevgi kalbimiz aracılığı ile ortaya çıkar, ve aynı zamanda bize sorumluluk duygusu ve başkalarına karşı temiz davranışlar verir. Kalp Çakra orta bölgede (göğüs kemiği bölgesinde) mutlak güvenlik ve inanç duygusu verir. Bütün endişelerimiz, şüphelerimiz ve korkularımız, Kalp Çakrası tamamen arındığında ve dengelendiğinde sona erer.

Bunları okuduğunuzda kendiniz de yorum yapabilirsiniz.

Sayın Valentina, üstünüzde yük varmış gibi hissetmeniz çok doğal sonuçta farklı bir enerji bedeninize akıyor ve ihtiyacınız olan yere gidiyor. Şifa sırasında veya sonrasında bitkin, yorgun hissetmek normaldir. Gelen enerjiye bedeninizin uyum sağlamasından dolayıdır. En az 20-25 dk. yatmanızı öneririm. Aslında 15-20 dk.da enerjiyi alsanız bile, enerjinin vücudunuzda dolaşımı ve çalışması yaklaşık 45 dk. sürebilir. İmkanınız, vaktiniz varsa kalkmayın ve güzel bir uyku çekin.
Üstünüzde hissettiğiniz baskıdan dolayı korktuğunuzu söylemişsiniz bundan dolayı eşinizin yanına gittiğinizde sinirli olmanız bana normal geldi. Kendinizi rahatça akışa bırakmanız gerekir, kasmamalı ve korkuya yer vermemelisiniz. Hatta aşırı beklenti içinde de olmak iyi değildir.
Sizlere yollanan pozitif, sevgi enerjisidir ve ilahi enerji ilahi kanaldan sizlere aktarılıyor. Bizler sadece aracıyız, yani korkulacak bir durum söz konusu değildir. Tebessümle enerjiyi karşılayacağınıza korkuyla karşılamışsınız, sonuçta sonra ki ruh halinizi kendiniz yaratmışsınız.

Ablanız " sen şifa çalışmasına katıldığından beri...." demiş. Belki de çalışmalara denk düşen zamanlarda o da Yaradandan şifa istemiştir! Çalışma sırasında ismini okuduğumuz, şifaya talepte bulunanlardan sonra şifaya niyet eden ve ihtiyacı olan herkese şifa yollarız.
Ya da siz onun adına niyette bulundunuz mu?
Bunlardan biri değilse ilginç. Ağrılarınızın geçmesine sevindim, ancak katılmaya devam etmenizde fayda var. Uzaktan olduğu, faydasının etkisini kalıcı hale getirmek için en az 3 hafta sonrasında da isterseniz ayda bir katılabilirsiniz. İsterseniz her hafta katılabilirsiniz, bizim için hiç bir sakıncası yok, size faydası çok olur:)
Ablanız da çalışmalara katılmak isterse üye olması gerekmiyor, adını sizin yolladığınız mesaja eklemeniz yeter. Yapması gerekenleri uygulasın yeter.

AJA

Elit Üye
Bu agresif yorgun olma hissi bende de çalışmadan sonra 11-2 gün sürüyor. :(

valentina

Kayıtlı Üye
Sayın Hazar,
Devamlı söylediğimiz şeyi tekrarlayacağım, enerji akıllıdır ve hangi bölgenin şifa enerjisine ihtiyacı olduğunu bilir ve oralarda çalışır.

Alın çakrası, 6. Çakra:
Sezgiyi kontrol eder.
- Sinir sistemi
Bağlı hastalıklar:
- Yolculuk hastalıkları (vapur, uçak tutması.)
- Zeka geriliği
- Unutkanlık, korku, stres

Altıncı çakra affediciliğin ve şefkatin çakrasıdır. Affedicilik, öfkeyi, nefreti ve küskünlüğü ortadan kaldıran ve alçakgönüllülük içinde, Ruhun soyluluğunu ve cömertliliğini keşfeden güçtür. Bütün egomuz, şartlanmalarımız, alışkanlıklarımız, ırkçılık fikrimiz ve tüm yanlış kimliklerimiz affediciliğin içinde eriyip yok olur. Bilincimizin yedinci çakra olan son durağa yükselmesi için yolu açan dar bir köprüdür Ajna Çakra.
Fıldır fıldır dönen gözler, saf olmayan şeylere bakmak veya benmerkezcilik bu merkeze hasar verir. Gökyüzüne, toprağa veya doğaya bakmak ise onu temizlemeye yardımcı olur.

Kalp çakrası, 4. Çakra:
Kan dolaşım sistemini kontrol eder.
- Kalp, damarlar, lenf bezleri
Bağlı hastalıklar:
- Kolesterol, yüksek tansiyon, düşük tansiyon,
- Kalp ve damar hastalıkları
- Sevgisizlik, anlaşılamama korkusu, kendine acıma.

Fiziksel boyutta, bu çakra kalbimiz ve akciğerlerimizi kontrol eder. Eğer bozulmuşsa astım veya kalple ilgili çeşitli rahatsızlıklar meydana gelebilir.
Şefkat ve sevgi kalbimiz aracılığı ile ortaya çıkar, ve aynı zamanda bize sorumluluk duygusu ve başkalarına karşı temiz davranışlar verir. Kalp Çakra orta bölgede (göğüs kemiği bölgesinde) mutlak güvenlik ve inanç duygusu verir. Bütün endişelerimiz, şüphelerimiz ve korkularımız, Kalp Çakrası tamamen arındığında ve dengelendiğinde sona erer.

Bunları okuduğunuzda kendiniz de yorum yapabilirsiniz.

Sayın Valentina, üstünüzde yük varmış gibi hissetmeniz çok doğal sonuçta farklı bir enerji bedeninize akıyor ve ihtiyacınız olan yere gidiyor. Şifa sırasında veya sonrasında bitkin, yorgun hissetmek normaldir. Gelen enerjiye bedeninizin uyum sağlamasından dolayıdır. En az 20-25 dk. yatmanızı öneririm. Aslında 15-20 dk.da enerjiyi alsanız bile, enerjinin vücudunuzda dolaşımı ve çalışması yaklaşık 45 dk. sürebilir. İmkanınız, vaktiniz varsa kalkmayın ve güzel bir uyku çekin.
Üstünüzde hissettiğiniz baskıdan dolayı korktuğunuzu söylemişsiniz bundan dolayı eşinizin yanına gittiğinizde sinirli olmanız bana normal geldi. Kendinizi rahatça akışa bırakmanız gerekir, kasmamalı ve korkuya yer vermemelisiniz. Hatta aşırı beklenti içinde de olmak iyi değildir.
Sizlere yollanan pozitif, sevgi enerjisidir ve ilahi enerji ilahi kanaldan sizlere aktarılıyor. Bizler sadece aracıyız, yani korkulacak bir durum söz konusu değildir. Tebessümle enerjiyi karşılayacağınıza korkuyla karşılamışsınız, sonuçta sonra ki ruh halinizi kendiniz yaratmışsınız.

Ablanız " sen şifa çalışmasına katıldığından beri...." demiş. Belki de çalışmalara denk düşen zamanlarda o da Yaradandan şifa istemiştir! Çalışma sırasında ismini okuduğumuz, şifaya talepte bulunanlardan sonra şifaya niyet eden ve ihtiyacı olan herkese şifa yollarız.
Ya da siz onun adına niyette bulundunuz mu?
Bunlardan biri değilse ilginç. Ağrılarınızın geçmesine sevindim, ancak katılmaya devam etmenizde fayda var. Uzaktan olduğu, faydasının etkisini kalıcı hale getirmek için en az 3 hafta sonrasında da isterseniz ayda bir katılabilirsiniz. İsterseniz her hafta katılabilirsiniz, bizim için hiç bir sakıncası yok, size faydası çok olur:)
Ablanız da çalışmalara katılmak isterse üye olması gerekmiyor, adını sizin yolladığınız mesaja eklemeniz yeter. Yapması gerekenleri uygulasın yeter.

ben gelen agırlıktan sebep korkmadım dudağımı biri sündürüp duruyordu sürekli- bundan korktum (daha doğrusu şifa calışması sırasında olması beni ürküttü çünkü normaldede buna benzer bişeyler yaşadım) ve kesinlikle kendimi çalışmanın akışına bırakıyorum zaten sizlere sonsuz teşekkür ederim

hayır ablam şifa falan istemedi ve benim aracılığımla da katılmadı hatta benim katılmama ilk başlarda karşıydı bile olaya tam hakim olamadığı için :)
çok ilginç bilmiyorum ama cok güzel oldu

bendekiben

Elit Üye
ben gelen agırlıktan sebep korkmadım dudağımı biri sündürüp duruyordu sürekli- bundan korktum (daha doğrusu şifa calışması sırasında olması beni ürküttü çünkü normaldede buna benzer bişeyler yaşadım) ve kesinlikle kendimi çalışmanın akışına bırakıyorum zaten sizlere sonsuz teşekkür ederim

hayır ablam şifa falan istemedi ve benim aracılığımla da katılmadı hatta benim katılmama ilk başlarda karşıydı bile olaya tam hakim olamadığı için :)
çok ilginç bilmiyorum ama cok güzel oldu

Sayın valentina, enerji akışı yüz ve kafa bölgesinde de sıkça hissedilir.Zira enerji çalışmalarımda sıklıkla hissettiğim şeyler saçımda yüzümde gezen eller ve karıncalanma hissidir.O yüzden olaya normal olarak bakın ve ablanız da ki durum da; o nunbu tür şeylere katılmak istememesi ve siz de onun şifa çalışmaları hakkında olumlu şeyler düşünmesini istediğiniz için evrene göndermiş olduğunuz iyi niyetler yerini bulmuş olabilme ihtimalini de düşünebiliriz.Sevgiyle...

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Her çalışmada gülümsüyor, sevgi hissediyorum ama. Artık ben de fiziksel his yaşamak istiyorum :D Çalışmadan hemen önce sevgili embriyo'nun paylaştığı Elleri Hassaslaştırma Egzersizini deneyeceğim. En azından ellerimde hissetmek istiyorum bu sefer :) Bir de sürekli uyuma isteği, yorgunluk, halsizlik ve uykuya karşı koyamayıp uyuyakalma gibi sorunlar için bir öneriniz var mı? Çalışma sırasında odaklanmam gereken çakra gibi?

bendekiben

Elit Üye
Her çalışmada gülümsüyor, sevgi hissediyorum ama. Artık ben de fiziksel his yaşamak istiyorum :D Çalışmadan hemen önce sevgili embriyo'nun paylaştığı Elleri Hassaslaştırma Egzersizini deneyeceğim. En azından ellerimde hissetmek istiyorum bu sefer :) Bir de sürekli uyuma isteği, yorgunluk, halsizlik ve uykuya karşı koyamayıp uyuyakalma gibi sorunlar için bir öneriniz var mı? Çalışma sırasında odaklanmam gereken çakra gibi?

Kendinizi sadece akışa bırakmalısınız,eğer yorgun ve uyuyorsanız bu böyle olması gerektiği içindir.Vücudunuzun neye ihtiyacı varsa, vücudunuz o modda olur.Eğer yine de uyumak istemiyorum, en azından bu seferlik diyorsanız ;ılık bir duş veya el ,yüz yıkamak ,kafanın üst kısmı mest etmek ayrıca eller ve ayaklarıda yıkamanız enerji girişinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyabilir.Sevgiyle..

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kendinizi sadece akışa bırakmalısınız,eğer yorgun ve uyuyorsanız bu böyle olması gerektiği içindir.Vücudunuzun neye ihtiyacı varsa, vücudunuz o modda olur.Eğer yine de uyumak istemiyorum, en azından bu seferlik diyorsanız ;ılık bir duş veya el ,yüz yıkamak ,kafanın üst kısmı mest etmek ayrıca eller ve ayaklarıda yıkamanız enerji girişinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyabilir.Sevgiyle..

Uyku sorunum çalışma sırasında değil, günlük yaşamımı çok fazla etkileyen bir durum. Çalışmada bunun için yapabileceğim bir şey var mı diye sormak istemiştim. Örneğin bu sorunu yaratan çakrama odaklanmak gibi?

bendekiben

Elit Üye
Uyku sorunum çalışma sırasında değil, günlük yaşamımı çok fazla etkileyen bir durum. Çalışmada bunun için yapabileceğim bir şey var mı diye sormak istemiştim. Örneğin bu sorunu yaratan çakrama odaklanmak gibi?

Sayın FerdeLance, Sorununuzla ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı okuyunuz.Şifa sırasında da niyetinizi blokajlı çakralarınız ve negatif bilinç altı kodlarımdan temizleniyorum ,iyileşiyorum ve enerjileniyorum olarak niyet etmeniz ve kendinizi akışta bırakmanız gerekir.Bu şifa enerjisinden en doğru şekilde yararlanmanızı sağlıyacaktır.

Taç Çakra

Aktif Taç Çakra:
Açık taç çakraya sahip kimselerin dünya ile ilgili bütünsel bir anlayışı vardır, sezgileri onları asla yanıltmaz. Hayatın anlamını derin bağlamda keşfettiğinden dolayı bu kişi gelecekle ilgili olayları bilebilir. Taç çakra ile tam anlamıyla bağlantıda olduktan sonra kişi zihin ve duygu dünyasının çok ötesine geçen bir gerçekliğin farkına varır. Maneviyatla bu kadar bağlantıda olan kişi, hiç bir şeyden korkmaz çünkü o bilir.

Çok az kişi bu bilgi seviyesini ve evrensel bilinci deneyimleyebilir: Diğer insanları kardeş gibi görüp onlara hoş görü ile yaklaşanlar. Bu seviyede anlayış başkalarını değiştirmeye veya hayatlarına girmeye ihtiyaç duymadan onları oldukları gibi kabul ederek oluşur. Ne yazık ki çoğu insan bu derece büyük bir duyarlılığa erişemeyecek.

Özet- Aktif Taç Çakranın Belirtileri:
Ruhani anlayış, kendinden tatmin olmak, derin bir iç huzur ve diğer bütün çakraların da aktif olduğunu varsayarsak: aydınlanma, mükemmeliyet

Tıkanık Taç Çakra:
Bu çakradaki tıkanıklıklar kendini ciddi desoryantasyon olarak gösterir. İnsan hayatında duygusal, fiziksel ve entelektüel anlamda başarılı olsa dahi, hayatının anlamı, amacı ve yönüne dair bilgisi yoktur. Bu ruhani boşluk endişe, ait olduğu yeri bulamama ve içsel yalnızlık olarak kendini gösterir. Krize girecek gibi hissetmek, neden bütün bunları yapıp durduğunuz sorusunun cevabını bulamamak bu ruhani boşluğun yarattığı rahatsızlığın tahmin edilebilir etkileridir. Bu boşluk ruhani merkezle iletişime geçtikten sonra doldurulabilir.

Özet- Tıkanık Taç Çakranın Belirtileri
Materyal dünyada hapsolma, eksiklik hissi, boşluk ve rahatsızlık, melankoli, donukluk, zihinsel yorgunluk, yaratıcı gücü reddetmek, bağışıklığın çökmesi, sinir hastalıkları, felç, multipl skleroz, kanser, uyuyakalma

Taç Çakra ile Bağlantılı Organlar:
Beyin epifizi ve fonksyonları şu an hala tam olarak bilinmemekte. Beyin epifizi ışığın titreşimini çeker ve görme merkezine yollar. Biyolojik saatimiz beyin epifizi tarafından yönetilir. Ayrıca kalp ritmini, üremeyi ve hormon üretimini yönetir.