SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Darkon

Kayıtlı Üye
Ruslar sivil yerleşim yerlerini vurmuyor mu sevgili Darkon? Harkov şehrinde parklara düşen ve şans eseri patlamayan kaç bomba var baktınız mı? Sivil arabaları kasten ezen tankları gördünüz mü? Bahsettiğiniz yerleşim yerlerinde bisiklete süren 4 yaşındaki çocuğun üzerine bomba düştüğünü görmediniz mi? Ya binaları vuran füzeler... Ruslar yerleşim yerlerini vurmuyor dediğinizde karşı kanıtlar olmamalıdır. Ruslar acımasızdır ve gayet yerleşim yerlerini patır kütür vuruyorlar. Tabi haberlerde vurmuyoruz diye algı yaptıklarından ötürü yanlış bilgilenmiş olabilirsiniz. Putin, bu savaşa sonuçlarını bile bile girdi. O yüzden Putin deyip geçmemek lazım.
Hepsini gördüm, biliyorum. Bunlar Rusların kaçınmış hali onun için üstteki yorumumda "kaçınıyorlar" diye belirttim. Tabi kimseyi öldürmediler bombalamadılar gibi salakça bir şey demiyorum. Ancak emin olun bunlar vurmamış halleri.

"Vurmuyorlar" ile "vurmaktan kaçınıyorlar" aynı şey değil.

blessedwithlove

Kayıtlı Üye
Ruslar sivil yerleşim yerlerini vurmuyor mu sevgili Darkon? Harkov şehrinde parklara düşen ve şans eseri patlamayan kaç bomba var baktınız mı? Sivil arabaları kasten ezen tankları gördünüz mü? Bahsettiğiniz yerleşim yerlerinde bisiklete süren 4 yaşındaki çocuğun üzerine bomba düştüğünü görmediniz mi? Ya binaları vuran füzeler... Ruslar yerleşim yerlerini vurmuyor dediğinizde karşı kanıtlar olmamalıdır. Ruslar acımasızdır ve gayet yerleşim yerlerini patır kütür vuruyorlar. Tabi haberlerde vurmuyoruz diye algı yaptıklarından ötürü yanlış bilgilenmiş olabilirsiniz. Putin, bu savaşa sonuçlarını bile bile girdi. O yüzden Putin deyip geçmemek lazım.
Ori yine bildiğimiz gibi :D

business woman

Kayıtlı Üye
'Sessho-seki' ya da diğer ismiyle ölüm taşı olarak bilinen bu kayanın Japon mitolojisine göre onunla temas eden herkesi öldürdüğüne inanılıyor. Bin yıldan fazla süredir bir iblisi içinde hapsettiğine inanılan kayanın ortadan ikiye bölünmüş bir şekilde bulunması karanlık güçlerin serbest kaldığı korkusunu doğurdu.
5 Mart günü ortadan ikiye ayrılan kaya aktif bir volkanın içerisinde yer aldığı için şu an zehirli gaz püskürtüyor.
Söz konusu kayanın volkanik bir oluşum olduğu saptansa da yerel halk kötü günler yaşayacakları korkusuyla bekliyor.
Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Aisling

Kayıtlı Üye
Şimdide kayan yüzeylerden nefret ediyorum bir yere sürtündüğümüzde cırt cırt diye kayıyor ya o beni deli ediyor işte. Ve günün her saati buna maruz kalıyorum. KAFAYI YEMEK ÜZEREEYİM!
Bundan önce her yerim seğiriyor diyordum, ondan önce de her an izleniyormuşum gibi hisse kapılır korkuyordum. Çok obsesif bir insanım kendimi rahatsız edecek mutlaka bir şey buluyorum. Bıktım artık kendimden.

Ori

Elit Üye
Arkadaşlar fark etmiyoruz ama dünya çapında yenilebilir hayvanlar çeşitli nedenlerden dolayı telef oluyor. Şuan azımsanmayacak ölçüde seyrediyor. Son zamanlarda büyük devlet başlarının konuşmalarına göre ise gıda krizi ile karşı karşıyayız. Bu bilinçli şekilde yavaş yavaş kafalarımıza çakılıyor. Bir süre sonra artık yapay etlerin piyasaya girmesi için yapılıyor gibi duruyor ama emin değilim. Enteresan şekilde bir şeyler şekilleniyor. Detaya girmek anlamsız. Örneğin en basitinden bir süredir abd ve çin bir şeye hazırlanıyor. Abd önemli ölçüde enerji depolarken, Çin ise büyük çaplı gıda stoğu yapıyor. Ne olacağını tahmin etmek güç. Bu savaş olabilir veya farklı bir şey de olabilir. Her ne olursa olsun zarar gören yine insanlık olacak. Size inandırıcı gelmeyebilir ama uzun süredir edindiğim izlenimler global olarak ciddi bir kıyım olacağını işaret ediyor. Umarım yanılırım.

Aisling

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar burayı biliyorum tanıyorum diye yazıyorum. Bir talibim var haber saldılar görüşmek istiyorlar. Ben de olur diye haber gönderdim. Şimdi mecburi görüşmem gerek. Ama ben 23 yaşındayım. Sizce yaşım küçük mü?

star53

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar burayı biliyorum tanıyorum diye yazıyorum. Bir talibim var haber saldılar görüşmek istiyorlar. Ben de olur diye haber gönderdim. Şimdi mecburi görüşmem gerek. Ama ben 23 yaşındayım. Sizce yaşım küçük mü?
Bu aslında sana kalmış bir şey. Hazır olduğunu düşünüyorsan, talibin de ilgini çekerse denemekte bir sakınca yok gibi. Yanlış olduğunu düşündüğün olursa ona göre aksiyon alırsın. Yaş değil, beyin önemli. Rahat ol yani :)

business woman

Kayıtlı Üye
Ben 27 yaşıma girdim ve reddediyorum. Çünkü kendimi hazır hissetmediğim gibi önceliklerim başka. Sorduğunuza göre siz de emin değilsiniz sanki. Bunun yaşla alakası var tabi ama bazıları 40 yaşında da olsa bi ailenin sorumluluğunu almak ne demek bilmiyor.

Aisling

Kayıtlı Üye
Ben 27 yaşıma girdim ve reddediyorum. Çünkü kendimi hazır hissetmediğim gibi önceliklerim başka. Sorduğunuza göre siz de emin değilsiniz sanki. Bunun yaşla alakası var tabi ama bazıları 40 yaşında da olsa bi ailenin sorumluluğunu almak ne demek bilmiyor.

ailem benden fazla heyecanlandı ben de bir gazla olur dedim ama düşününce bile deli gibi titriyorum, heyecanlanıyorum ben daha bir kaç ay önce ruhsal çöküş geçirip hap içmeye kalktım yalnızca üç ay önceydi evlilikte çocuk oyuncağı değil ki, tonla sorumluluk ve ben korkuyorum, kendim bu haldeyken başkasına kadınlık, analık nasıl yaparım diyorum...