SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Leila

Kayıtlı Üye
ailem benden fazla heyecanlandı ben de bir gazla olur dedim ama düşününce bile deli gibi titriyorum, heyecanlanıyorum ben daha bir kaç ay önce ruhsal çöküş geçirip hap içmeye kalktım yalnızca üç ay önceydi evlilikte çocuk oyuncağı değil ki, tonla sorumluluk ve ben korkuyorum, kendim bu haldeyken başkasına kadınlık, analık nasıl yaparım diyorum...
Naçizane tavsiyem öncelikle halletmeniz gereken şeyler olduğu yönünde. Önce ruhunuzu dinleyin ondan vazgeçmek,hap içerek bir şeyleri sonlandırmak yahut başlatmak düşüncesi sağlıklı değil bunu siz de biliyorsunuz. Evlilik yeni sorumluluklar yükler omuzlarımıza, hayatımızda farklı beklentiler, farklı kararlar oluşmaya başlar. Yeni statüler edinirsiniz eş olmak, gelin olmak, anne olmak gibi. Sırf aileniz mutlu olacak diye kendinizi buna mecbur hissetmeyin. Asla olmamalı gibi bir tavır da takınmayın. Konuşun, tanışın kendinizi kısıtlamayın ve bunaltmayın sonuçta konuştuğumuz ve tanıştığımız her insanla evlenmek gibi bir yükümlülüğümüz yok.
Dilerim mutlu, huzurlu ve en önemlisi sağlıklı bir yaşamınız olur.

Aisling

Kayıtlı Üye
Naçizane tavsiyem öncelikle halletmeniz gereken şeyler olduğu yönünde. Önce ruhunuzu dinleyin ondan vazgeçmek,hap içerek bir şeyleri sonlandırmak yahut başlatmak düşüncesi sağlıklı değil bunu siz de biliyorsunuz. Evlilik yeni sorumluluklar yükler omuzlarımıza, hayatımızda farklı beklentiler, farklı kararlar oluşmaya başlar. Yeni statüler edinirsiniz eş olmak, gelin olmak, anne olmak gibi. Sırf aileniz mutlu olacak diye kendinizi buna mecbur hissetmeyin. Asla olmamalı gibi bir tavır da takınmayın. Konuşun, tanışın kendinizi kısıtlamayın ve bunaltmayın sonuçta konuştuğumuz ve tanıştığımız her insanla evlenmek gibi bir yükümlülüğümüz yok.
Dilerim mutlu, huzurlu ve en önemlisi sağlıklı bir yaşamınız olur.
teşekkür ederim böyle tavsiyelerinize çok ihtiyacım var, ben de size iyi uzun ömürler dilerim

Ori

Elit Üye
Arkadaşlar burayı biliyorum tanıyorum diye yazıyorum. Bir talibim var haber saldılar görüşmek istiyorlar. Ben de olur diye haber gönderdim. Şimdi mecburi görüşmem gerek. Ama ben 23 yaşındayım. Sizce yaşım küçük mü?
Yazılarınızı her gördüğümde sorun veya sıkıntı yaşadığınızı görüyorum. Önce kendiniz adına gidişatı düzeltmelisiniz. Bazıları evlilik seni değiştirir veya olgunlaştırır diye tavsiye verirse kulak asmamanı tavsiye ederim. İçinde bulunduğumuz dönem bu tür sorumlulukları kolay kolay alınacağı cinsten değil. Senin için bu gerçekten problem olur. Bunun farkında olmanız çok güzel ve önemli. Ben evlenmeyi düşünmediğimden ötürü kimseye tavsiye de etmiyorum. Tanışırsınız bakarsın olur bundan dersin, bilemem. Sonuçta tanışma evresi olacak, zamanını bilemem. İlk izlenimler önemlidir. Büyük ihtimal sen ne dersen o olacak. İnsanlar böyle bilinçsizce paldır küldür ilerleyince ileride sorumluluk altında eziliyor. Bu da evliliklerin erken ve acı bitmesine neden oluyor. Sonuçta daha önünüzde koca yıllar var. Acele edilecek bir konu değil. Evlilik tamamen karşılıklı olacak şekilde ''Saygı'' meselesi. Evliliklerde çok çok büyük oranda aşk biter ama birbirine saygısı ve tahammülü olan çiftler daima aynı çatı altında devam eder. Yol sizin, yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Ori

Elit Üye
Sıradaki savaş Sırbistan ve Kosova mı olacak görelim. Dünya kaynamaya devam edecek.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic:"Kosova Başbakanı Albin Kurti, Sırplara saldırmaya karar verdiğini söyledi.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
ailem benden fazla heyecanlandı ben de bir gazla olur dedim ama düşününce bile deli gibi titriyorum, heyecanlanıyorum ben daha bir kaç ay önce ruhsal çöküş geçirip hap içmeye kalktım yalnızca üç ay önceydi evlilikte çocuk oyuncağı değil ki, tonla sorumluluk ve ben korkuyorum, kendim bu haldeyken başkasına kadınlık, analık nasıl yaparım diyorum...
Biraz fazla düşünüyorsunuz. Görüşeceksiniz illa hemen evlenme olmayacak. Kalbiniz ısınmazsa veya hazır hissetmiyorsanız vazgeçersiniz olur biter. Anneliğe gelene kadar çok konu var yani.

Ori

Elit Üye
Aşağıda filmden hatırladığım kısımlar yazılıdır. Filmin adını bilen rica etsem yazabilir mi?

Bir çocuk ve annesi ıssız bir bölgeden geçerken kaza yapıyor ve annesi ölürken emniyet kemeri bağlı olan 3-4 yaşlarındaki çocuk hayatta kalıyor. Çocuk emniyet kemerini çözemediğinden arabada mahsur kalıyor ve annesini yiyerek hayatta kalıyor. Arabayı bulup çocuğu kurtarıyorlar. Yıllar geçiyor bu çocuk 35 veya 40 yaşlarına geliyor. Issız bir bölgede mahzen gibi bir yerde 6-7 kişiyi kapatıyor. Kendi annesini yiyerek hayatta kaldığı için aynısını bu kişilere yapıyor. Mahzende sadece su olduğu için açlıkla sınanan insanlar birbirini yemeye başlıyor.

bmakar9

Kayıtlı Üye
Sevgili Aisling, sen zaten bir kadınsın. Birine "kadınlık" yapmana gerek yok. Biriyle evlenmeye karar verdiğinde ona yol arkadaşlığı yaparsın. O da sana. (ki yollar ayrılabilir de). Bir bebeğin olduğunda zaten annesindir, "analık" yapmana gerek yok. Elbette hayatta ilişkilerimize göre roller üstleniriz. Anne, baba, eş, evlat, arkadaş vs. Ama hepsinin temelinde senin kim olduğun yatmaz mı? Ben olsam kim olduğumu ve ne istediğimi düşünürdüm. Beni ben yapan şeyleri anlar ve bu yolda bu insanla yürüyebilir miyim diye düşünürdüm. Bunu da birbirinizi tanıdıkça biraz olsun anlarsınız diye düşünüyorum. Baktın olmuyor, hayır dersin. Senden önemli mi? :)

Yazdıklarından anladığım sanki başkalarını kendinden daha çok düşündüğün. Tonla sorumluluk var evet, iki taraf için de. Sen kadınlık yapman gerektiğini düşünüyorsan karşı taraf da kocalık yapacak. Sen analık, o babalık... Kendini yetersiz hissediyor olabilirsin, herkes bunu hissedebilir. Sonuçta ruhsal durumunu ve yaşantını bilmiyorum. Ama bir kişinin ya da bir durumun senin için de yeterli olup olmayacağını düşünmeni isterim. Başkalarını bir kenara koy. Hayatta her şey mümkün. Ayrılık da var ölümde. Peki sen kendin için yeterli misin? Birinin eşiyken de bekarken de kendinden mutlu olacak mısın mesela?
Haddimi aştıysam bağışla. Umarım senin için en güzeli olur.

Ori

Elit Üye
Arkadaşlar fark etmiyoruz ama dünya çapında yenilebilir hayvanlar çeşitli nedenlerden dolayı telef oluyor. Şuan azımsanmayacak ölçüde seyrediyor. Son zamanlarda büyük devlet başlarının konuşmalarına göre ise gıda krizi ile karşı karşıyayız. Bu bilinçli şekilde yavaş yavaş kafalarımıza çakılıyor. Bir süre sonra artık yapay etlerin piyasaya girmesi için yapılıyor gibi duruyor ama emin değilim. Enteresan şekilde bir şeyler şekilleniyor. Detaya girmek anlamsız. Örneğin en basitinden bir süredir abd ve çin bir şeye hazırlanıyor. Abd önemli ölçüde enerji depolarken, Çin ise büyük çaplı gıda stoğu yapıyor. Ne olacağını tahmin etmek güç. Bu savaş olabilir veya farklı bir şey de olabilir. Her ne olursa olsun zarar gören yine insanlık olacak. Size inandırıcı gelmeyebilir ama uzun süredir edindiğim izlenimler global olarak ciddi bir kıyım olacağını işaret ediyor. Umarım yanılırım.
Bugün haberlerde Bill Gates'in açıklamalarını gördüm. Açıklama şöyle;

Bill Gates: Zengin ülkeler iklim kriziyle mücadele için yüzde yüz yapay ete geçmeli.

Arkadaşlar bu gerçekten komplocu zırvalıkları değil. Öyle görmeyin. Bakın daha kaç gün öncesinden bahsettim. Şimdi bu açıklamaların ardından belli bir vakit geçtikten sonra haberlere yapay etin faydaları cinsinden haberler çıkacak. İnsanlar kıvama geliyor. Şunu unutmayalım, gerçek değişimler her zaman yıkımla gelmiştir. Yıkım çoktan başladı. Değişim kaçınılmazdır.

Denizc

Kayıtlı Üye
Bugün haberlerde Bill Gates'in açıklamalarını gördüm. Açıklama şöyle;

Bill Gates: Zengin ülkeler iklim kriziyle mücadele için yüzde yüz yapay ete geçmeli.

Arkadaşlar bu gerçekten komplocu zırvalıkları değil. Öyle görmeyin. Bakın daha kaç gün öncesinden bahsettim. Şimdi bu açıklamaların ardından belli bir vakit geçtikten sonra haberlere yapay etin faydaları cinsinden haberler çıkacak. İnsanlar kıvama geliyor. Şunu unutmayalım, gerçek değişimler her zaman yıkımla gelmiştir. Yıkım çoktan başladı. Değişim kaçınılmazdır.
Bu haberler benimde dikkatimi çekti ama anlamadığım bu adamların yapay et projesinden çıkarı nedir?

Ori

Elit Üye
Kore'ye korona yüzünden gelen vize muafiyeti askısı 1 Nisan'dan itibaren sona eriyor. Bilginize. Gitmeyi düşünenler varsa tam sırası.

Ori

Elit Üye
d736945c-508b-40f1-baef-4353005e28a2.jpg
Bir kadın kocasından ayrılmak istediğini söylüyor ve kocası yüzüne kezzap döküyor. Gördüğünüz üzere küçük kızda babası sayesinde annesiyle aynı kaderi paylaşıyor. Fotoğrafta ise küçük kız annesine sevgi gösteriyor. Gerçekten insanoğlu ne ara bu kadar vicdansız ve cani oldu?

Furking

Kayıtlı Üye
2 kilo ithal muza az önce 80 lira verdim. Şimdi oturup ağlayarak yiyorum. :D Şaka bir yana market ateş pahası.
Dün ramazan alışverişi yapayım dedim. 800 lira falan gitti ama o paraya ne aldım ben de bilmiyorum :) Önceden rus-ukrayna arabuluculuğunda alkışlandığı için gurur duyulan şahıs, alışverişten sonra annem tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu :D

Ori

Elit Üye
Lübnan Merkez Bankası iflas etti. Sri Lanka peşinden geliyor. Devletler bir bir çöküyor. Bu oluşturulmaya çalışılan bir sistemin eseri. Küreselciler ve yöneticileri sinyalleri veriyor. Bakalım sırada kimler var? Rusya ve Ukrayna savaşı boşuna değil. Savaşta yine Abd kilit ülke. Paralar Çin'e kayarken bakalım Çin'in tavrı bu konuda tam olarak ne olacak. Ciddi anlamda hareketleri öngörülmüyor. Her an farklı bir yol izleyecekmiş gibi bir hali var ama hala tutucu.