SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Retro

Kayıtlı Üye
Bu fotoğrafın çekildiği cihaz bilgisini alabilir miyim? Odaklamayı çok başarılı yapmış.

Genişletilmiş odak için 2x veya 3x optik zoom yaparak, 1m geriden çekim yaparsanız fotolara değişik bir perspektif ve derinlik katarsınız.

1x klasik çekimleri bence terketmek lazım.

Ü

Üye silindi 76175

Sensin tabi ki. Herkes ben sanıyor. Çünkü Dennis' in kendini 3 profile bölüp 3 ayrı motivasyonla konsantre işçilik yapacak kadar odaklanabileceğinden bence kimse şüphelenmezdi. Sonuçta çoklu kişilik deneyimi herkeste yok.

(buna egregor yutması denir, sen artık bana çalışıyorsun, aksini ispatlayana kadar smit seni yuttu 😀)

Alakan

Kayıtlı Üye
Genişletilmiş odak için 2x veya 3x optik zoom yaparak, 1m geriden çekim yaparsanız fotolara değişik bir perspektif ve derinlik katarsınız.

1x klasik çekimleri bence terketmek lazım.
Doğru söylüyorsunuz, 2x ile açı ayarlaması bana hep çok zor geldiği için neredeyse hiç kullanmıyorum ama biraz denemeye ve alışmaya çalışayım bakalım. Sizin odağınız çok yumuşak geçiş yapmış. Aradığım o aslında.
Yine de kameranızın performansı yadsınamaz. Samsung cihazlarının renk dağılımını seviyorum daha doğal ve gerçekçi aktarıyor. iPhone cihazlar çok fazla oynama yapıyor. İyi günlerde kullanın cihazınızı maşallah diyeyim nazarım pek değmez ama ne olur ne olmaz.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
@Retro dan da korkmak lazım şirinler baba kılığında bir tazmanya canavarı o :) bende de hiçbir şeyi sallamayor görünen ama yapılanları yapanlara monte etmeyi de bilen bir sosyopatım belki.. @Absoluta Virtute da bi tık fazla olabilir onda da yaptığını gizlersin anlayınca da kelime-i şahadet getir :)

Alakan

Kayıtlı Üye
Çok değil rafine şekerden tümüyle 1-1.5 ay uzak kalırsanız tekrar tüketemezsiniz isteseniz bile. Büyüdüğüm evde tatlı nedir bilmezdik. Eve tatlı alınmazdı evde tatlı yapılmazdı. Tatlı namına yiyebildiğim tek şey yoğurtla seyreltilmiş ev yapımı pekmezdi🙃 Dolayısıyla bayram gezmelerinde önüme koyulan tatlıları yemek benim için işkenceye dönüşürdü. Dil reseptörleri böyle çalışıyor. Aynısı tuzlu ve acı için de geçerli.
Tatlılar yani doğal olarak tatlı meyveler beyin için bir ödül işlevi görmeli fakat insanlar meyveyi de geçtim doğrudan rafine şekeri fazlasıyla alıyor vücuda. Ortada bir ödül mekanizması kalmıyor. Hem fiziksel hem mental anlamda zararlı.

Retro

Kayıtlı Üye

Şimdi şimdi.
Benden hep korkmak gerekiyor. ;)

Dennis'in egregoru bazen gecikiyor ve öyle zamanlarda daha ürpertici oluyorsunuz. Wednesday gibi oluyorsunuz.

Cappuccino-oo! :D

Bileyim de, mezariniza en sevdiğiniz den götüreyim.

Yumușak içim olsun lütfen, bir de büyük boy, çift doz kahve ve @Retro etiketimi de ekleyiniz. 7 adet esmer şeker atınız. Bazen small tip paketlerden veriyorlar, öyle olursa 11'e tamamlayınız. Mezarda iyi gider.

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Alakan

Kayıtlı Üye
Ben asla normal olamayacağım galiba arkadaşlar. Benden bu kadar.
Aisling daha önce Kafka'nın Dava kitabını okudunuz mu? Okumadıysanız mutlaka okuyun hatta okuduysanız tekrar okuyun. Hem kitap odak noktanızı başka yere kaydırır hem de içinde kendinize dair yol gösterici düşünceler bulacağınıza eminim.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ben asla normal olamayacağım galiba arkadaşlar. Benden bu kadar.
Öyle düşünmeni istiyorlar, ama kontrol sende.. normale de dönersin yuva da kurarsın, başkaları gibi hayatın da olur belki çoğundan bile daha mutlu olursun, kuşbakışı bakmaya çalış, öğrenmen gereken şeyler var demek ki..
Ben sende üniformalı bir erkek hissediyorum, asker yada polis olabilir, öyle biriyle yuva kuracaksın gibi geliyor, tabi doğrusunu Allah bilir.. Hep öyle gidecek gibi bir hisse hiç kapılmadım.. sen de güçlü dur, kendi kendine moral ver.

Retro

Kayıtlı Üye
Bitti buraya kadar, tükendim dediğin yer, aslında tam da o kötü gidişin bittiği yerdir. Pik yapar orada. Ve inişe geçer.

Yani döngü başa sarar, daha kararlı bir şekilde baştan başlarsın. Tedbir alacak bol zamanın ve hayatına katacak yeni fikirlerin için süre tanınır. Döngüleri kırmak imkansızdır. Ama döngüyü yöneten bir üst döngüye yükselerek oranın rotasından seyretmek tüm gerçekliğini tamamen değiştirir. Her üst döngüye çıkış yükünü de alt döngüde bırakır.

Bunu yapmak planlayarak olmaz, birkaç döngü bașa sarınca, otomatik olarak üst döngüye çıkarsınız zaten. Kimi 20 turdan sonra yükselir, kimi birkaç turdan sonra. Ancak isyan eden alt döngülere geriler. Direnç göstermek geriletir.

Yaşam sifaya doğru akar. En uç noktalar için bile bu böyledir. Delirmek bile şifadır. Fikir sisteminin ișe yaramaz hale geldiğinin rapordur. Kanser olmak bile şifadır. Bir deri bir kemik kalırsın. Bütün bedenin ve zararlı yazılımların sıfırlanır. Kanser olmak bile evrenin sana son çare olarak sunduğu bir detox'tur aslında. Tükeniș yaşanır ama zararlı olan tüm hücrelerin de tükenerek son bir kurtuluş teklifi yapılır aslında sana. İşleri ne kadar zora sürersen, evrenin şifa teklifleri o kadar sancılı olur. Ama son ana kadar evren şifaya davet eder.

Özünden yakalayabilirsek, hersey șifaya ve tekamüle doğru akar. Tersi istikamet yoktur. Doğru kök düşüncelere sahip çıkmak hayat kurtarır.

Son düzenleme: