SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Birileri beni özlediğinde ve öfkelendiğinde iletişim halinde değilsek anlamsız bir acı çekiyorum ve ne zaman iletişim başlasa o dönemde bir şekilde böyle hissettiklerini kendi ağızlarından duyuyorum. Eskiden konuştuğum bir adam ne zaman bana yazacak olsa 1 gün öncesinden sürekli onu düşünmeye başlardım. Yine benzer tablolar içindeyim. Hadi hayırlısı telepati midir artık aşk mı alerji yapıyor bilemedim.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Birileri beni özlediğinde ve öfkelendiğinde iletişim halinde değilsek anlamsız bir acı çekiyorum ve ne zaman iletişim başlasa o dönemde bir şekilde böyle hissettiklerini kendi ağızlarından duyuyorum. Eskiden konuştuğum bir adam ne zaman bana yazacak olsa 1 gün öncesinden sürekli onu düşünmeye başlardım. Yine benzer tablolar içindeyim. Hadi hayırlısı telepati midir artık aşk mı alerji yapıyor bilemedim.
Empati

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
O an iletişim olmuyor ki empati kurabileyim. 3 sene konuşmadığım çocuğun aklına geliyorum misal o aklıma geliyor tüm gün huzursuz hissediyorum ertesi gün yazıyor işte dün tüm gün aklımdaydın yazayım dedim diye. Öyle teyit edebiliyorum bir bağlantı kurduğumuzu.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
O an iletişim olmuyor ki empati kurabileyim. 3 sene konuşmadığım çocuğun aklına geliyorum misal o aklıma geliyor tüm gün huzursuz hissediyorum ertesi gün yazıyor işte dün tüm gün aklımdaydın yazayım dedim diye. Öyle teyit edebiliyorum bir bağlantı kurduğumuzu.
Sıradan gündelik empati herkes kurabiliyor.
Metafizik empati için görmek ve konuşmak gerekmiyor. Biri sizi düşününce siz bunu hissediyorsunuz.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Sizce doğrusu nedir?.. Aynı kandan olmanız aynı yada denk metafizik yatkınlıklarınız olduğu anlamına gelebilir mi, yetenek, güç vb gibi..

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Celladına aşık olmuşsa bir millet
İster ezan, ister çan dinlet
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet
Müstehaktır ona her türlü zillet.
Dünya üç beş bilgisizin elinde
Sanırlar ki tüm ilim kendilerinde
Üzülme, eşeği eşek beğenir
Bir hayır var sana bana kötü demelerinde.
Felek ne cömerttir aşağılık insanlara
Han, hamam, dolap, değirmen hep onlara
Kendini satmayan adama ekmek yok
Sen gel de yuh çekme böylesi dünyaya.
Her gün biri çıkar, başlar ben, ben demeye
Altınlarıyla gümüşleriyle övünmeye
Tam işleri dilediği düzene sokar
Ecel çıkıverir pusudan: Benim, ben diye.

Ömer HAYYAM