SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Tornacı ablacım, şu yeni ay için ne diyorsun?
Sinir sistemi, omuzlar ve eller konusunda özellikle rahatsızlıklar yaşanabilir. Bu noktada şifalanmaya gidebilir insanlar. Tutulma derece itibariyle bir kraliyet yıldızı etkisi üzerinde oldığu için ve yapılacak olan anlaşmaların da büyük bedelleri olduğu ve dürüstlüğe çok dikkat etmek gerektiği için ben olsam büyük ritüelleri bugüne saklamazdım (kendime güvenmediğim için)ama yapacaksam da bunun altından gerçekten kalkabilir miyim bunu düşünürdüm. Başarıyı gerçekten verecek bir yıldız çünkü Ateş elementini kullanırdım. Yoga serisine başlayacak olsam ateş ile başlardım bugün. Kaderimizi biraz kendimizin yarattığı bir süreç o yüzden el emeği olan ritüeller de yapılabilir, merkür baskın ama retroda o yüzden spell yapılmalı mi emin değilim bem olsam yapmazdım. Yine merkür retroda oldığu için yatım kalan işleri tamamlamak için uygun bir vakit ya da onlara yeniden başlamak için. Hemen baktım şimdi diye unuttuğum atladığım bir şey olabilir.

Alex06

Kayıtlı Üye
Sinir sistemi, omuzlar ve eller konusunda özellikle rahatsızlıklar yaşanabilir. Bu noktada şifalanmaya gidebilir insanlar. Tutulma derece itibariyle bir kraliyet yıldızı etkisi üzerinde oldığu için ve yapılacak olan anlaşmaların da büyük bedelleri olduğu ve dürüstlüğe çok dikkat etmek gerektiği için ben olsam büyük ritüelleri bugüne saklamazdım (kendime güvenmediğim için)ama yapacaksam da bunun altından gerçekten kalkabilir miyim bunu düşünürdüm. Başarıyı gerçekten verecek bir yıldız çünkü Ateş elementini kullanırdım. Yoga serisine başlayacak olsam ateş ile başlardım bugün. Kaderimizi biraz kendimizin yarattığı bir süreç o yüzden el emeği olan ritüeller de yapılabilir, merkür baskın ama retroda o yüzden spell yapılmalı mi emin değilim bem olsam yapmazdım. Yine merkür retroda oldığu için yatım kalan işleri tamamlamak için uygun bir vakit ya da onlara yeniden başlamak için. Hemen baktım şimdi diye unuttuğum atladığım bir şey olabilir.
Spell nedir???

Alex06

Kayıtlı Üye
@Alex06 'ın bildiğini varsayıyorum ama yine de yanıtlayacağım :D.

Spell İngilizce'de "büyü, sihir" demek
Spell" hecelemek "dışında başka bir anlamını bilmiyorum. Mantra söylemek falan gibi bir anlama mı geliyor diye kendi kendime düşündüm. O yüzden sordum teşekkür ederim bilgilendirme için

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
@Alex06 'ın bildiğini varsayıyorum ama yine de yanıtlayacağım :D.

Spell İngilizce'de "büyü, sihir" demek.
Evet ben de şimdi baktım Zargan dan..
  1. büyü, afsun, sihir.
    cast a spell on: büyülemek, teshir etmek, kuvvetle etkilemek.
  2. İsim büyüle(n)me, kuvvetli etki altında kalma, kuvvetle etkileme.
şeklinde açıklamış.

Nitekim spell clearing adında bir reiki çeşidi var, büyü temizliğinde kullanılıyor.

Alex06

Kayıtlı Üye
Bu gece pek çok spritüel uygulama yapıyorlar genellikle Lakshmi enerjisi ile ilgili. Bu konuda bilgisi olan bizleri aydınlatacak birileri var mı???

Darkon

Kayıtlı Üye
Evet ben de şimdi baktım Zargan dan..
  1. büyü, afsun, sihir.
    cast a spell on: büyülemek, teshir etmek, kuvvetle etkilemek.
  2. İsim büyüle(n)me, kuvvetli etki altında kalma, kuvvetle etkileme.
şeklinde açıklamış.

Nitekim spell clearing adında bir reiki çeşidi var, büyü temizliğinde kullanılıyor.
Ayıptır söylemesi benim İngilizcem iyidir onun için pek bir yere bakmadım yanıtlarken. :D

Alex06

Kayıtlı Üye
Bir sorum daha var. Sprituellerden biri bolluk bereket enerjisi gönderecek sadece niyet edip katılıyorsunuz. Bu tip enerjilerden olumsuz etkilenme olur mu ya da kendimizi tanımadığımız birinin enerjisine acmak doğru mu?

Darkon

Kayıtlı Üye
Bir sorum daha var. Sprituellerden biri bolluk bereket enerjisi gönderecek sadece niyet edip katılıyorsunuz. Bu tip enerjilerden olumsuz etkilenme olur mu ya da kendimizi tanımadığımız birinin enerjisine acmak doğru mu?
Bu sitede bile toplu etkinlik yasak diye biliyorum sırf kimin ne yapacağı belli olmadığı için. Pek doğru değil çünkü tanımıyorsanız kişiyi risk var bence de.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Ayıptır söylemesi benim İngilizcem iyidir onun için pek bir yere bakmadım yanıtlarken. :D
Dil bilmekle alakalı değil aslında. Benim de ingilizcem iyi evet spell büyü anlamına geliyor ama mesela türkçede de kelime anlamı olarak farklı olup bir terim anlamı olarak daha detaylı açıklamaları olan şeyler var. O yüzden spell diyince benim aklıma düz büyü değil şiirsel şeyler falan geliyordu. Wikipedia da öyle söylüyor zaten. Bilgi aynen şu "An incantation, a spell, a charm, an enchantment or a bewitchery, is a magical formula intended to trigger a magical effect on a person or objects. The formula can be spoken, sung or chanted. An incantation can also be performed during ceremonial rituals or prayers" kaynakça da
The Princeton Encyclopedia of Poetry and Poetics: Fourth Edition

roothoaxvir

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji
Devlet okulu mudur?
evet hocam ankara hacı bayram veli üniversitesi yani eski adıyla gazi üniversitesi.

Bilerek yapmıştır muhtemelen büt veya yaz okuluna kalınca siz çoğu arabasını vs değiştiği için. Bu umursamazlık bana inanılmaz geliyor. Kopya çekiyorsun aynı cevabı veriyorsun biri kaliyo diğeri 93 aliyor.
yaz okulu yok hocam bizde adam vertigo hastası,bırakmaktan zevk alıyorum diyip gülüyor.