Sorularla kafa dağıtalım.. :)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Düşünsenize bütün dinlerdeki tanrıların gerçek olduğunu dünya ya da ahiret nasıl bir yer olurdu?;)

Tüm dinlerin inandığı tanrı sıfatları itibariyle aynıdır aslında, kimisi onun temsilcisinin güneş olduğunu düşünür, araya vesile koyarak ona tapar ama taptığı aslında O'dur. Putlar da aynı şekilde mesela, cahiliye devrinde Hz. Muhammed'e yapılan en büyük savunmalardan biri putların kendisine değil, gökteki tanrıların sembolize etmesinden dolayı onlara tapmalarıydı. Çokluk göstermesinin sebebi Allah'in esma ve sıfatlarını ayırmaları. Sonuç itibariyle herkesin inandığı semavi ve beşeri dinlerde 'tanrı' aynı sonsuz güce sahip yaratıcıdır. Batılı araştırmacılar dinin tarifini imkansız olarak belirlemişler, çünkü bu insanın tarifiyle neredeyse aynıdır. Nerede din, orada insan; nerede insan, orada çeşitlilik.
Ancak bu tanrının teklik özelliğini değiştirmez^^

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sanrısal algılardan gerçek vizyonları ayırt etmenin yolu edir? Bu konuda hiç bir fikrim yok.
Mümkünse başka bir insana test ettirmek. Varlıksal durumlarda ise, fiziki Dünya ile alakalı kanıt/tespit sonucuna ulaştıracak eylemler oluşturmak.

MadisonAvery

Kayıtlı Üye
Düşünsenize bütün dinlerdeki tanrıların gerçek olduğunu dünya ya da ahiret nasıl bir yer olurdu?;)

Genel olarak herkesin inandığı bir yaratıcı tanrı var. Tek sorun araya birilerinin bireylerin konularak tanrı yani yaratıcının yerine araya konulan şeyin kutsallaştırılması.. Yoksa ben yaratıcının varlığına çoğu dinden mensup olan kişilerin inandığını düşünüyorum. Zaten biz de en büyük günah: Şirk koşmak. Burdan da anlaşılabilir.

shado

Banlı Kullanıcı
Genel olarak herkesin inandığı bir yaratıcı tanrı var. Tek sorun araya birilerinin bireylerin konularak tanrı yani yaratıcının yerine araya konulan şeyin kutsallaştırılması.. Yoksa ben yaratıcının varlığına çoğu dinden mensup olan kişilerin inandığını düşünüyorum. Zaten biz de en büyük günah: Şirk koşmak. Burdan da anlaşılabilir.

Ondan bahsetmiyorum aslında bakarsanız kendimi ifade edemedim olimypus'u düşünün tanrıların gerçekten insanların tasvir ettiği şekilde varolduğunu Zeus'un Poseidon'un ete kemiğe büründüğünü yada shivayi vishnuyu, buddhayı düşünün hepsinin aynı anda gerçek olduğunu.Yeryüzündeki bütün tanrıların aynı anda varolduğunu.;)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bütün balistik nükleer başlıklı füzelerin (irili ufaklı yaklaşık 16.000 adet) benim kontrolümde olduğunu bilseydiniz ne hissederdiniz? Diyelim ki hepsini ateşleyebiliyorum veya iptal edebiliyorum. Niyetimi bilmiyorsunuz, gerçek hayatta tanımıyorsunuz ve diyelim ki bu oldu ve açıkladım.

shado

Banlı Kullanıcı
Bütün balistik nükleer başlıklı füzelerin (irili ufaklı yaklaşık 16.000 adet) benim kontrolümde olduğunu bilseydiniz ne hissederdiniz? Diyelim ki hepsini ateşleyebiliyorum veya iptal edebiliyorum. Niyetimi bilmiyorsunuz, gerçek hayatta tanımıyorsunuz ve diyelim ki bu oldu ve açıkladım.

Bir şey hissetmezdim zaten genelde hissetmiyorum neyse zaten bununla yaşıyoruz her gün hayatımız başkalarına bağlı. Tanimiyorsak nasıl açıklıyorsunuz?Yani bu platform üzerinden mi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir şey hissetmezdim zaten genelde hissetmiyorum neyse zaten bununla yaşıyoruz her gün hayatımız başkalarına bağlı. Tanimiyorsak nasıl açıklıyorsunuz?Yani bu platform üzerinden mi?
Evet ister bu platform üzerinden ister TV lerde ben ''Chillout'' diyip bir ses kaydı vererek.

kan

Kayıtlı Üye
Hedeflediğim şeyler adım adımdı mesela 1. adım 2. adım ve 3. adım gibi , ama ve lakin 1 oldu 2 oldu 3 e gelene kadar zaman aşımına uğradı hayalimize sadık kalmak yerine 3. adımı değiştirdik

Ori

Kayıtlı Üye
Hedeflediğiniz ,olmasını istediğiniz konular,durumlar gerçekleşti mi?Zaman aşımına uğrayıp rafa mı kaldırdınız?Ya da olmamasına rağmen istek veya hayâlinize sâdık mı kaldınız?

İstediğim şeyler henüz olmadı ama rafa kaldırmışlığım yok. Hala bır umut var dıye dusunurum hep.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bütün dünya aynı anda benim tarafa doğru üflese şu sıcaklar biraz azalır mı? Not: Dişler fırçalandıktan sonra lütfen, yoksa kimyasal saldırı gibi bir şey olur.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Hedeflediğiniz ,olmasını istediğiniz konular,durumlar gerçekleşti mi?Zaman aşımına uğrayıp rafa mı kaldırdınız?Ya da olmamasına rağmen istek veya hayâlinize sâdık mı kaldınız?

Ben birşeyi isteyip elde edince ona sadık kalamıyorum. Herşeyin bir zorluğu var, zorluğa tahammül edemiyorum biraz rahat insanıyım ama bu özelliğimi başıma gelen tahammül edilemez şeylerle törpüleyerek biraz şükür insanı olmaya çalıştım, geri kalan geliyor zaten. Zaten hayat öyle bir şey ki tüm plan programını olduğu gibi ters yüz edebiliyor. Bir anda farklı seçenekler, yollar çıkarıyor önüne. Bir şeye on yıl emek verip sonrasında hiç hayal etmediğin, kazanmak için uğraşmadığın yerlere geliyorsun.
İstediğimiz her ne ise tutkulu istemek gerek, ona olmaktan başka seçenek bırakmazsak olmak zorunda kalır. Ikinci bir seçenek her zaman geriletir :)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı

Ben birşeyi isteyip elde edince ona sadık kalamıyorum. Herşeyin bir zorluğu var, zorluğa tahammül edemiyorum biraz rahat insanıyım ama bu özelliğimi başıma gelen tahammül edilemez şeylerle törpüleyerek biraz şükür insanı olmaya çalıştım, geri kalan geliyor zaten. Zaten hayat öyle bir şey ki tüm plan programını olduğu gibi ters yüz edebiliyor. Bir anda farklı seçenekler, yollar çıkarıyor önüne. Bir şeye on yıl emek verip sonrasında hiç hayal etmediğin, kazanmak için uğraşmadığın yerlere geliyorsun.
İstediğimiz her ne ise tutkulu istemek gerek, ona olmaktan başka seçenek bırakmazsak olmak zorunda kalır. Ikinci bir seçenek her zaman geriletir :)

kan

Kayıtlı Üye
Bütün dünya aynı anda benim tarafa doğru üflese şu sıcaklar biraz azalır mı? Not: Dişler fırçalandıktan sonra lütfen, yoksa kimyasal saldırı gibi bir şey olur.
sanmam ama denenmesini elbette isterim :)

[XTR] Similar Threads