Göz Majisi (Zihin Majisi)

ıtır shn

Kayıtlı Üye
bende cok isteyerek 2 defa yaptım bunu.ikisindede olmadı.ilkinde yatarken yaptım,rüyamda oldu:)2.si hiç olmadı.düşüncelerim bölüyo hep motivasyonumu.birde alt orta üst sütunda aynı isteği faklı mekanlar olaylarla imgeliyorum.bu yüzdenmi olmuyo acaba?

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Evet ondan kaynaklanıyordur.
Örneğin kahve isteyeceğiz. Sadece kahveye odaklanıyoruz. Yani ne içinde durduğu fincanı ne içerken oturduğumuz koltuğu ne de kahveyi bize uzatan eli hayal etmemeliyiz. Bunlar Olma ihtimalini düşürür. Demek istediğim kahve içme ihtimaliniz A kafesinin köşesindeki beyaz koltuğun sol ucunda oturup üstünüzde kırmızı kazağınız varken porselen fincandan kahve içme ihtimalinizden çok daha yüksektir.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Olabildiğince ayrıntı katın evet. Duyulardan bahsedelim. Kahvenin sıcaklığını hissedin, kokusunu alın, tadını anımsayın vb.

Ayrıca tam olarak yanlış denemez sizin yaptığınıza. Ben sadece sizinle kendi taktiklerimi paylaşıyorum bu konu hakkında. Yani ben bu yöntemi kullanacaksam eğer bu şekilde yapıyorum.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Yani esas istediğiniz şeye dair ayrıntıları katıyorsunuz, mekan ya da bunu size getirecek kişileri değil, sonuç odaklı.. ;) Tamamdır teşekkürler, bir de bu şekilde odaklanmaya çalışacağım..

ıtır shn

Kayıtlı Üye
ben biriyle alakalı imgeleme yaptım.onun armasını istedim.bunun içinde neyi daha cok hissetmem gerekir?ben telimde aonun adı yazılı arıyorişeklinde bi resim belirledim.mutluluğumu hissettim.aslında yaparken de yanlış yolda olduğumun farkındaydım.ama doğru şekli uygulamayı bulamıyorum nedense,çok karıştı bu verdiğim örnek üzerinden aydınlatabilir misinz,beni?

origanum

Yönetici
Sabır en büyük erdemdir. Bu çalışma da sabır gerektirir tıpkı cevap beklemeyi öğrenmek gibi. Vakti ve bilgisi olan biri elbetteki cevaplandıracaktır. Sıkboğaz etmeyin ve bekleyin sadece. Çalışmadaki hatanıza gelince çok kompleks düşünmüşsünüz. Sadece arama ile ilgili düşünün.
Sağ alta bakıp aramış halini düşünün amacınıza ulaşmanın hazzını hissedin, ortaya bakıp şu an arıyorkenki halini canlandırın, onunla konuşmaya ait sesler duyduğunuzu hisssedin sonra da gelecekte arayacakmış gibi görün daha sonra da aynılarını sol tarafa bakıp uygulayın bir daha.

Jasminum

Kayıtlı Üye
Bu kadar kolay ve etkili olabilir mi! Hemen paylaşmak istedim. Uzun suredir doğal yapraklı, el yapımı defter almak istiyordum. (Hani kapağı da gerçek yapraklardan falan yapılıyor) Göz majisi uyguladım ve sadece 5 dakikalığına fazla uzun da değil.. Şu an elimde tam da istediğim gibi bir defter var ve bu konuda hiç konuşmadığım bir arkadaşımın hediyesi!

mellek21

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar göz majisi dediğiniz şey nasıl uygulanıyor? Yazarsanız çok sevinirim.

Voy

Kayıtlı Üye
İlk mesajda olur konu oraya gidin 1. sayfa.

Jasminum

Kayıtlı Üye
Uygun ortam ve ruhsal durumda olduğunuzu düşündüğünüz bir zamanda, mümkün olduğunca konsantre olarak yapmanızı tavsiye ederim.

Özellikle sağ sütun sol sütun ifadeleri sanırım zor gözükmüş per çok kişiye. Kastedilen şey gözümüzü görebildiğimiz en sağ veya sol noktaya çevirmek.
Düşünürken veya birilerine bir şeyler anlatırken de yaptığımız gibi..

1) Gözünüz sağ aşağı bakıyor. İstediğiniz (her ne ise) olmuş gibi imajine edeceksiniz. Bir anıyı hatırlarken yaptığımız gibi özellikle heycanlandığınız kısımlar aklınızdan geçmeli. Mesela elinizde istediğiniz objeyi ilk tuttuğunuz veya birinin onu size uzattığını ilk gördüğünüz an gibi..

2) Gözümüz sağ otaya bakıyor. İstediğimiz tam şu anda olmakta. Öncekinden çok daha fazla ayrıntı katarak düşünün. Tam şu anda o oluyor! Mesela o objeye dokunuyorsunuz, onu inceliyorsunuz.

3) Gözünüz sağ yukarıya bakıyor. Şimdiyse normalde de yaptığınız "hayal kurma" durumundasınız. Henüz olmadığının bilincinde ama olacağından da emin şekilde düşünün. Öncekilerde kendimizi gerçekleştiğine inandırıp da imajine ediyorduk.

4) Gözünüz sol aşağıya bakıyor. Aklınızdan geçirecekleriniz 1.deki gibi.

5) Gözünüz sol ortaya bakıyor. Aklınızdan geçirecekleriniz 2.deki gibi.

6) Gözünüz sol aşağıya bakıyor. Aklınızdan geçirecekleriniz 3.deki gibi.

mellek21

Kayıtlı Üye
Uygun ortam ve ruhsal durumda olduğunuzu düşündüğünüz bir zamanda, mümkün olduğunca konsantre olarak yapmanızı tavsiye ederim.

Özellikle sağ sütun sol sütun ifadeleri sanırım zor gözükmüş per çok kişiye. Kastedilen şey gözümüzü görebildiğimiz en sağ veya sol noktaya çevirmek.
Düşünürken veya birilerine bir şeyler anlatırken de yaptığımız gibi..

1) Gözünüz sağ aşağı bakıyor. İstediğiniz (her ne ise) olmuş gibi imajine edeceksiniz. Bir anıyı hatırlarken yaptığımız gibi özellikle heycanlandığınız kısımlar aklınızdan geçmeli. Mesela elinizde istediğiniz objeyi ilk tuttuğunuz veya birinin onu size uzattığını ilk gördüğünüz an gibi..

2) Gözümüz sağ otaya bakıyor. İstediğimiz tam şu anda olmakta. Öncekinden çok daha fazla ayrıntı katarak düşünün. Tam şu anda o oluyor! Mesela o objeye dokunuyorsunuz, onu inceliyorsunuz.

3) Gözünüz sağ yukarıya bakıyor. Şimdiyse normalde de yaptığınız "hayal kurma" durumundasınız. Henüz olmadığının bilincinde ama olacağından da emin şekilde düşünün. Öncekilerde kendimizi gerçekleştiğine inandırıp da imajine ediyorduk.

4) Gözünüz sol aşağıya bakıyor. Aklınızdan geçirecekleriniz 1.deki gibi.

5) Gözünüz sol ortaya bakıyor. Aklınızdan geçirecekleriniz 2.deki gibi.

6) Gözünüz sol aşağıya bakıyor. Aklınızdan geçirecekleriniz 3.deki gibi.

Teşekürler açıkladığınız için muhakkak uygulayacağım ve uygulamamın sonucunu da yazarım buraya. İnşallah olur.

Jasminum

Kayıtlı Üye
Sonucunuzu bekliyoruz umarım olur :) Bu normal imgeleme yöntemine benzese de çok daha güçlü bir yöntem.

starligth

Kayıtlı Üye
1. sayfada bu vardır. kendini yormuşsun :D benim gibi tembeller için iyi olmuş ayrıca :D fazla önemli şeylerde denemeyin hayal kırıklığı olabilir..

Psişik

Kayıtlı Üye
Kesinlikle çok etkili ben denediğim gün hemen gerçekleşti
Hatta dün çokta konsantre olmadan anlık zihnimden geçti o bile öğleden sonra istediğim şekliyle karşıma çıktı hamdolsun.

Jasminum

Kayıtlı Üye
1. sayfada bu vardır. kendini yormuşsun :D benim gibi tembeller için iyi olmuş ayrıca :D fazla önemli şeylerde denemeyin hayal kırıklığı olabilir..

Olduğunu biliyorum. Konunun tamamını okursan sütün ifadesini bazı arkadaşlar anlamamış o yüzden yazdım ;) farkettiysen aynısı da değil ayrıca benim yorumum ;)