Göz Majisi (Zihin Majisi)

markiz

Kayıtlı Üye
teşekkürler origanum sorularıma cevap verdiğin için şimdi daha netleşti anladım galiba teşekkürler...

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yanlış yapmışsınız. Önce sağ alt tarafa bakıp gözünüzde canlandıracaksınız, geçmişte yaşamızsınız bu olayı gibi, sonra sağ orta, şu an yaşıyor gibi, sonra da sağ üst, gelecekte yaşayacakmış gibi hayalini kurun. Üçü de bir düzlemde olacak baktığınız canlandırma, çizgi ile çizilmiş gibi. Sonra aynı şeyler sol tarafta tekrarlanacak. Çok büyük bir konsantrasyon gerekli, dışarıdan gelen hiçbir şeyi duymayacak kadar odaklanın. Dünya yansa umurunuzda olmamalı.

Elbette konsantrasyon çok mühimdir, fakat şahsen ben yaparken 10 sn sürmez. Aynı gün içersinde de olur istediğim şey.
Ayrıca gözlerim açık yaparım. Bu uygulamanın gözler açık yapılmasından yanayım ama önce gözler açıkken birşeyler imajine etme pratikleri yapın.
Benim deneyimlerimden çıkardığım sonuç; gözler açıkken yapılan imajinasyonun kapalıyken yapılana göre daha iyi sonuç verdiğidir.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Sadece gerçekten isteyin. Bunu yapmak bile "odaklanarak yapılan bu göz majisi" yerine geçebiliyor.
Bir gün sabah evden çıktım şehir merkezine gideceğim "bir arkadaşa rast gelsem de beni bıraksa merkeze kadar arabayla" diye düşündüm. Gerçek anlamda kalpten düşündüm. Akşam üzeri evimin kapısının önüne kadar bir arkadaşım arabayla getirdi. Hem de denk gelme olasılığım çok düşük bir arkadaş.
İstemek lazım kimseye de bir zararı yoksa olur! :))
Syg.

markiz

Kayıtlı Üye
bu uygulamayı yapmayı çok istiyorum denedim ve yapamadım.
bende istiyorum düşüncelermin gerçek olmasını yaaa of offf

funeral

Kayıtlı Üye
peki bu uygulamayı yaptık diyelim..ne kadar süre sonra istediğimiz şey gerçekleşiyor belli bir süresi var mı bunun?

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İstenilen şeyede bağlı biraz tabi.
Mesela ben genelde yiyecek vari şeyler için bu basit uygulamayı kullanırım ve muhakkak gün içersinde olur.

druid

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
arkadaşlar ben bunu geçen hafta denedim, hiç olmayacak şekilde zincirleme olaylar sonucu istediğim şey gerçekleşti... gerçekten konsantre olduktan sonra olmayacak bir şey yok.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Konsantrasyon kesinlikle çok önemlidir. Uydurma bir yöntem bile olsa, konsantre olununca gerçekleşebiliyor amacınız.

Ailuros

Banlı Kullanıcı
Sütun kısmı çıkmıyor acaba bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Somut bir şey yok zaten ortada
Sağ sütun derken sağ alt, orta, üst kastediliyor.
Örneğin ayaktayken yapacaksanız, sağ alt için sağ ayağınızın sağına sağ orta için sağ kulağınızın hizasına bakabilirsiniz vs.
Umarım anlatabilmişimdir.

Ailuros

Banlı Kullanıcı
Evet çok iyi anladım.Zaten herşey iyi imajine etmekte yatıyor.Çok teşekkür ederim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
fark etmez ister açık ister kapalı

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
ben bu gün denedim son 2 derse hocalar girmesin diye biri son 10 dk geldi otekısını daha güçlü düşündüm hoca sınıfa bile uğramadı çok mutluyum :D

sertcan

Kayıtlı Üye
yaptıklarınızı ammada abartmışşsınız bende astral seyahat yapabiliyorum ama istem dışı.

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
inanç herşeydir.
İstem dışı lusid rüyadır büyük ihtimalle çıktıgın seyhat ve herkes de olan birşeydir :):):) ama bilemiyorum yinede
bu arada deneye bilirsin bu yöntem hakikaten oluyor:):):):)): :))::):):)(amacım polemik çıkarmak değildir yanlış anlamayın:)

((ex))

Banlı Kullanıcı
peki bunu bir başkası kendi yerimeze yapsa olurmu? diyelim ben yapamadım bir arkadaşım benim yerime istediğim şeyi yapabilirmi, böyle birşey olurmu?

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
Anlamadım ama ne demek istediğini inanç herşeyi yapar kesinlikle buna inanıyorum inanırsan çok istersen olur zaten allah ben isteyeni geri çevirmem diyor ve kabul olmayan duanın olmadığını söylüyor ben buna bir dua gibi bakıyorum ve şu ana kadar istediğim bir çok şeyi yaptım bu bir yetenek değil zannımca bu sadece istemenin gücü:D:D:D:D