Varlıklar Hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Genelde bu varlıkları korkulu esrarengiz hikayelerle, cin temalı filmlerle özdeşleştirdiğiniz için korku süzgecinden bakıyorsunuz.

Bununla birlikte zihninizin içsesleri ile de özdeşleştiriyorsunuz. Herkesin cini kendine özel yani...

Bu gibi platformlarda okuduğunuz deneyimler den yola çıkarak

"demekki gerçek ozaman benimde hayatımdaki benzer olmuş ya da olmakta olan şeylerin bir anlamı olmalı... Bende hissetmiş olabilirim. Hatta davet bile edebilirim"

Algısına düşüyorsunuz.

Beynimiz bize bu konuda çok yardımcı oluyor. Henüz algıda seçiciliğimizin dışına çıkıp bunların birer sanrı olduğunu anlayacak kadar evrimleşemedik...

Ben hayallerinizi yıkan panda olarak tartışmanıza yeni bir tandans sunarak söylüyorum ki...

Zaten hepimiz hologram varlıklarız. Maddeyi gerçek sanıp, duvarların içinden geçen hayalet casperleri aramayın...

Çünkü öyle şeyler yok... ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

dünyalı

Kayıtlı Üye
belki sizin düşünüş biçiminizi, zannınızı size yansıtıyordur, sizi size yansıtıyordur, sizde çekingen biri misiniz?

hayır. Yani aslında çekingenlik gösterdiğim zamanlar oluyor tabii. Ama bu durum çevresel mesela yeni bir çevre iş ortam vs gibiş durumlarda çekingenlik durumu oluşur bende. Yada yanında psikolojik olarak baskı hissettiğim biri varsa mesela işveren işçi ilişkisi gibi durumlarda mesefaliyimdir buda çekingenlik olarak algılanıyor zaman zaman
onun haricinde değilim

Hexe

Kayıtlı Üye
Ben de kendi deneyimlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki genelde cidden yüzleri kapalı oluyor, ve bunun sebebinin bizim onları tam olarak görebilecek yetenekte olmamamız olduğunu okumuştum. Ne derece kesindir bilemeyeceğim çünkü bir kereye mahsus yüzünü gördüğüm de oldu bir tanesinin, ve kendisi çok düşük enerjili bir varlıktı ona yeteneğim yetmiş olabilir. :)

Aisling

Kayıtlı Üye
Sevgili @Aisling geldim.saygılar benden

sizi de hep sorularla meşgul ediyoruz ama ne yapalım, bilmeyen bilenin başına üşüşüyor işte ?‍♀️
yukarıda syn. Hexe sorumu yanıtladı fakat aynı konuda bir de sizin görüşünüzü alabilir miyim? şimdiden teşekkürler
ayriyeten bu yüz konusunda bir kez görüldü tarafımca ama hayatımdan hayat götürdü, dehşet çirkin birşeydi

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
sizi de hep sorularla meşgul ediyoruz ama ne yapalım, bilmeyen bilenin başına üşüşüyor işte ?‍♀️
yukarıda syn. Hexe sorumu yanıtladı fakat aynı konuda bir de sizin görüşünüzü alabilir miyim? şimdiden teşekkürler
ayriyeten bu yüz konusunda bir kez görüldü tarafımca ama hayatımdan hayat götürdü, dehşet çirkin birşeydi
Estağfirullah.ne zaman isterseniz yazabilirsiniz.gördüğüm müddetçe sorun yok :)

Kendi musallatıma neden gerçek şeklinle gelmiyorsun,çokmu çirkinsin diye sormuştum.cevabı:hayır.çok çok güzelim olmuştu.farklı bir zamanda aynı soruma "gerçek şeklimle gelirsem korkundan saklanacak delik ararsın" demişti.

Farklı şekillerde gördüğüm çok oldu.ama gerçek şekli sandığım bir tasvirini şöyle yapayım: beyaz uzun giysili.zayıf ve uzun boylu.gözleri simsiyah.saçlarıda uzun ve siyahtı,kuyu filmindeki gibi kısmen yüzünü kapatıyordu saçları.yüzü zayıf ve soluk beyazdı.çok korkunç olmasada ürkütücü bir havası vardı.

Onun haricinde rahmani ve şeytani olanları gördüm.rahmaniler insan yüzü şeklinde açık ve güzel yüzlüydüler.şeytanileri ise yine yüzleri açık ama pek masum bir görüntüleri yoktu.

Yüzlerini kapatmaları bence kendi tercihleri.sanırım o anda kendisini gören kişinin bünyesine ve kendi amaçlarına göre hareket ediyorlar.yinede genel olarak ele alırsak:Cin demek,sır,saklanmış vb demektir.yani bi nevi fıtratlarıda bu doğrultudadır.

doacan

Kayıtlı Üye
Estağfirullah.ne zaman isterseniz yazabilirsiniz.gördüğüm müddetçe sorun yok :)

Kendi musallatıma neden gerçek şeklinle gelmiyorsun,çokmu çirkinsin diye sormuştum.cevabı:hayır.çok çok güzelim olmuştu.farklı bir zamanda aynı soruma "gerçek şeklimle gelirsem korkundan saklanacak delik ararsın" demişti.

Farklı şekillerde gördüğüm çok oldu.ama gerçek şekli sandığım bir tasvirini şöyle yapayım: beyaz uzun giysili.zayıf ve uzun boylu.gözleri simsiyah.saçlarıda uzun ve siyahtı,kuyu filmindeki gibi kısmen yüzünü kapatıyordu saçları.yüzü zayıf ve soluk beyazdı.çok korkunç olmasada ürkütücü bir havası vardı.

Onun haricinde rahmani ve şeytani olanları gördüm.rahmaniler insan yüzü şeklinde açık ve güzel yüzlüydüler.şeytanileri ise yine yüzleri açık ama pek masum bir görüntüleri yoktu.

Yüzlerini kapatmaları bence kendi tercihleri.sanırım o anda kendisini gören kişinin bünyesine ve kendi amaçlarına göre hareket ediyorlar.yinede genel olarak ele alırsak:Cin demek,sır,saklanmış vb demektir.yani bi nevi fıtratlarıda bu doğrultudadır.
Amaçları hem eğlenmek korkutmak, bir de gizem yaratmak için yüzlerini mi saklıyorlar? Gerçekten gariplermiş. Aslında hiçbir şey yapmadan yüzlerini gösterseler de bizler için yeterliymiş desenize :) Benim de meraklı olduğum bir konuydu paylaşımlarınız için teşekkürler.

Aisling

Kayıtlı Üye
düşünmemeye çalıştıkça daha fazla aklıma, düşüncelerime yapışıyorlar,günümün çoğu kısmında aklıma gelip duruyorlar ibadet ederken de sürekli aklıma abuk subuk şeyler geliyor, inatla devam ediyoru ama ayağım seccade de geri geri gidiyor, bir ömür yaşanmaz ki böyle, ne yapacağız biz? günün birinde bir şey olacak mı, ne olacak endişesiyle nereye kadar?
hadi hepsinden geçtim, insanlar özel olarak davet koşturuyor, gitsene onlara, alakasız insanı ne buluyorsun? günahım ne diye düşünmeye başlıyorum, bu da allahın sınavı farkındayım ama çok ağır, eziliyorum bazen altında

hotep

Kayıtlı Üye
duayla,zikirle yaratılan koruma kalkanlarını belli bir süre asamıyor iseler demekki kutsal degerler ve yarattıkları etkinin farkındalar.. atalarının bir kısmının semanın 3 ve 4. katlarındaki varlıklardan aldıkları haberlerede biz insanlardan daha vakıflar.

bilincli varlıklar olduklarını varsayarak ,buna göre iclerinde hepsinin inanclı olması gerekmiyormu. inanmaları icin insanlardan cok daha fazla sebebi var düz mantık.

Ü

Üye silindi 67799

Çok ilginç şeyler biz düşünmek için beynimizi kullanıyoruz beynimize bi zarar gelse düşünemiyoruz ama onların beyni yok nasıl düşünüyorlar neyle

Aisling

Kayıtlı Üye
Merhaba, yine ben. Ortaya atıyorum, allahın gönlü bol bir kulu yanıtlarsa sevinirim. Gaipten atlı sesleri ve asker alayı sesi (bilirsiniz askerlerin ritimli attığı rap rap ayak sesleri vardır) duymak, sokakta gün ortasında... Bunu nereye çekmeliyim? Yıllar öncesi bu. Orta sona gidiyordum. Okuldan eve gelirken olmuştu. Ne zaman yurusem o sesleri duyuyor, dursam sesler kesiliyordu. Kucukluk aklı ya endişelenip "kaç kişi var benim arkamda" demistim. Daha doğrusu arkamda ordu var gibiydi. Dalgın yürüyordum, araba çarpmasından son anda kurtuldum o gün.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
çocukluk dönemleri çok ilginç hem Yüksek bir hayal gücü var hem de bilinç ve bilinçaltı işlenmediği için beş duyusunun dışındaki duyular da körelmiyor o yüzden. Çocukluk dönemini o an incelemeden net bir şey söylemek Çok güç.
Hayal gücü kelimesi yetişkin olduktan sonra bize biraz uzak ihtimal geliyor lakin. Gerçekten çok güçlü bir etkiye sahip heleki bilinçaltı kirlenmemişken.
Hayal gücünü devre dışı bırakırsak kendim çocuğumdan da yola çıkarak sürekli sesler duyar görüntüler görürdüm ve anlatırdım ve sen nerden biliyorsun yanda nerden duydun bunları derledi.
Daha önce orada olan oyaları duyuyor ya da görüyormuşum. Hoş bu durum hala devam ediyor. Yani daha önce ora da gerçeklemiş bir anıyı duyuyor olmuş olabilirsiniz