SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
İnsan kendi üzerinden tulpa yaratabilir mi? bir insanın kendine yeni bir self concept inşa etmesi ve bu yaratımın dış dünyada tezahür etmesi.
Bu da bir nevi tulpa görevi görmüyor mu?

benzersizkullanıcıadı

Kayıtlı Üye
sitede bununla alakalı çok fazla konu görmüştüm. biraz gezerek bulabilirsiniz.
Çok gezdim ama bulamadım biraz dana gezeyim olmadı, kastettiğim şu aslında bazıları anne ismi olmadan olmaz der bazısı foto yeterli der bir kısmı soyisim bile alır (sanırım bu işin şantaj kısmı :) ) bazılarıda sadece kişinin ismi yeterli der çünkü argümanları şu oluyor varlık zaten akıllı anne ismine ne gerek onlar gideceği yeri bilirler senin zihnindekini oku bilir ve giderler diye. Hangisi hangisi bilemedim veya hepsi gerçek sadece kişiler arasında nüans ve yetenek farklılıklarımı var

outfall

Kayıtlı Üye
az önce bir tarot açılımı yaptım ve çok ilginç bir yanıt geldi desteden. kafamı aşırı derecede karıştırdığı için konu olarak açtım ancak umarım yasak değildir. onay bekliyor şu an.

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Birinden bir şey çalmak demek, yarın öbür gün benden de çalınabilir olası ihtimalini göze almak demek.birine hakaret etmek mesela , bana da hakaret edilebili göze almak demek.nasıl anlatabilirim bilemedim ama.kişi kendinden bilir işi gibi bir durum.
Narsisist bir bireyde tam olarak bu dualite var diyebilir miyiz @Retro . Birini sömürerek aslında beni de sömürebilirleri kabul ediyor olmuyorlar mı? Ya da birini aşağılayarak? Bu noktada narsisist bilinç nasıl stop etmiyor anlayamıyorum.çünkü her narsisistin kendini yanında ezik hissettiği birileri olmalı.insanları sömürülecek bir eşya olarak görmeleri ve dünyayı böyle algılamaları bu bireylerin huzurunu nasıl etkilemiyor acaba.
Aslında narsisist kimselerin bazı yönlerine çok imreniyorum.İçlerindeki bu aşırı değersizlik duygusuna baya iyi direniyorlar.

outfall

Kayıtlı Üye
Birinden bir şey çalmak demek, yarın öbür gün benden de çalınabilir olası ihtimalini göze almak demek.birine hakaret etmek mesela , bana da hakaret edilebili göze almak demek.nasıl anlatabilirim bilemedim ama.kişi kendinden bilir işi gibi bir durum.
Narsisist bir bireyde tam olarak bu dualite var diyebilir miyiz @Retro . Birini sömürerek aslında beni de sömürebilirleri kabul ediyor olmuyorlar mı? Ya da birini aşağılayarak? Bu noktada narsisist bilinç nasıl stop etmiyor anlayamıyorum.çünkü her narsisistin kendini yanında ezik hissettiği birileri olmalı.insanları sömürülecek bir eşya olarak görmeleri ve dünyayı böyle algılamaları bu bireylerin huzurunu nasıl etkilemiyor acaba.
Aslında narsisist kimselerin bazı yönlerine çok imreniyorum.İçlerindeki bu aşırı değersizlik duygusuna baya iyi direniyorlar.
Değersizlik duygusuna direnmekten ziyade değersizliklerini maskelemek için böyle bir kişiliğe bürünüyorlar.
İlişkilerinde ise bir alışveriş söz konusu. Özellikle BPD kişilerle yaşadıkları ilişkiler aşırı bağlı ve dolu dolu oluyor. Bitişleri genelde çok kötü olsa da tencere kapak demek doğru olur.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Magnus nichole sesime gelin.
Shining ben depresyona girdim.Daha fazla telkine ihtiyacım yok. .d

Fehu

Kayıtlı Üye
Merhaba dostlar. Bilgimabedinde'ki Osi şifa master eğitimini almak için önceden baslangic seviye reiki gibi eğitimler almam gerekiyor mu? Hiçbir yetenegimin olduğunu sanmıyorum (sadece umuyorum) direkt bu eğitimden başlayabilir miyim?