SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Aisling

Kayıtlı Üye
Gün içinde ilaçlıyken uyuyabiliyor musun?Ben akşam dozuna kadar zerre uyuyamıyorum.Bende kullanıyorum.Yunus peygamberin öfke otu bu bende de bu var diyorum ama yeteneklerimi ve düşüncelerimi kısıtlıyor.Ağır uyuturucu bide bunlar.Farklısın diye ilaç dayatıyorlar.
ben ilaçlarımı akşam içiyoorum hiç gün içinde içmiyorum ve evet bende gündüz uyuyamıyorum
ben yan etki yaşamadım hiç sersemlik halsizlik gibi allahtan, sen yaşıyor musun?
Bu ilaçlar resmen kimyasal yaşam süresini bile kısaltabiliyor ama mecburuz kullanmaya

Manetekelfares

Banlı Kullanıcı
Psikiyatra gidiyorsun aklındaki 20 ilaçtan birini yazıyor.Çok çektim.Bırakamıyorsunda 2 gün içme kapına polis geliyor.Her konuda bu kadar özenli olsalar keşke.Risperdal kullanmıştım ağır yan etkileri vardı.Kulak çınlanması ağır uyku.Göz odak noktamı kaybettim.Bir yazımda ekrandan söz etmiştim.Göz odak noktasını kaybettiğim için diye düşünüyorum.
İnsanları kontrol etmek için uyuşturucu bağımlısı yapıyorlar.Mezun olmadan borca sahip olmak gibi.Tohumları üreterek gıda sektörüne sahip olmak gibi.Burda da ilaca alıştırıyor bağımlı yapıyor ve kontrol ediyor.

Ori

Kayıtlı Üye
ben ilaçlarımı akşam içiyoorum hiç gün içinde içmiyorum ve evet bende gündüz uyuyamıyorum
ben yan etki yaşamadım hiç sersemlik halsizlik gibi allahtan, sen yaşıyor musun?
Bu ilaçlar resmen kimyasal yaşam süresini bile kısaltabiliyor ama mecburuz kullanmaya
Sevgili Aisling sanırım uzun zamandır kullanıyorsun. Bu tarz bir mesajını çok önceden de görmüştüm. Bu tip ilaçları kaç senedir kullanıyorsun?

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar özel olmazsa tam olarak sorun nedir? İlaç yazmalarına sebep nedir?

Manetekelfares

Banlı Kullanıcı
Terapi alıyordum.Bir kavgaya karıştım.Doktora da hakettiler diyince ilaç yazdı.Ağır yan etki ve ilaca ilk başlayınca depolanmış nörotrasmiterler azaldı.Daha sinirli oldum.Yan etki için doktora gittim.Doktor ilaçtan önce mi yan etki sonra mı dedi.Biraz bekleyip cevaplayınca yalan söylüyorum sandı.Sonrasında hiç bir şekilde bırakamadım.

• Üzüldüm
Tepkiler: Ori

Alex06

Kayıtlı Üye
Benim yakınım sıklıkla gozlemleyebildigim bir gencte. Bipolar rahatsızlık var. Cümleleri kurma şekli ifadesindeki dağınıklık bunun gibi pek çok belirti burada bazı arkadaşlarımızda var. Zaman zaman aslında iyi olduğunu doktorun verdiği ilaçların onu bu hale getirdigini söyler. Bu yorumu pek gerçekçi değil. İlaçlar ne kadar yan etki yapsada onu kontrol altında tutuyor. İlaçlarınizi düzenli kullanmaya devam edin. Hepinize şifa diliyorum.
Psikolojik problem yaşayan gençlerde aile ile ilgili karşılıklı kabullenmede bir problem oluyor genelde. Ebeveynleriniz ile bağ kesin ve onları affedin sakin bir beklentiye girmeyin. Bakın nasıl iyileseceksiniz.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Cümleleri kurma şekli ifadesindeki dağınıklık bunun gibi pek çok belirti burada bazı arkadaşlarımızda var.
Doktor ilaç verdiyse tabi kullanmalı ama burdan tanı koymayalım bence :) İşin doğrusunu doktor bilir. Ne demek istediğinizi anladım ama bunu okuyup bipolar olabilir miyim diye düşünecek insan çok :) Bir de biz 25 yaş altı olarak beyni sosyal medyada iyi erittik gerçekten. Dikkat süremiz maalesef çok az.

Ori

Kayıtlı Üye
Bana sorarsanız doktorluk gerçekten zor ve yüce bir meslek. Fakat her doktor bir değildir. İnsanları zor duruma sürükleyen doktorlarda var. Konu doktorlar olunca bu ayrımı hep yaparım.

Manetekelfares

Banlı Kullanıcı
Benim yakınım sıklıkla gozlemleyebildigim bir gencte. Bipolar rahatsızlık var. Cümleleri kurma şekli ifadesindeki dağınıklık bunun gibi pek çok belirti burada bazı arkadaşlarımızda var. Zaman zaman aslında iyi olduğunu doktorun verdiği ilaçların onu bu hale getirdigini söyler. Bu yorumu pek gerçekçi değil. İlaçlar ne kadar yan etki yapsada onu kontrol altında tutuyor. İlaçlarınizi düzenli kullanmaya devam edin. Hepinize şifa diliyorum.
Psikolojik problem yaşayan gençlerde aile ile ilgili karşılıklı kabullenmede bir problem oluyor genelde. Ebeveynleriniz ile bağ kesin ve onları affedin sakin bir beklentiye girmeyin. Bakın nasıl iyileseceksiniz.

İlaçları alınca insan kendini sorguluyor.Bir tanıdığımda kendini sorgulayıp kayboldu.Dediğiniz gibi aile bir etken.Ailede olmayınca kişidede olmuyor.Uygun koşullar sağlanırsa her insan aynı davranır.

Manetekelfares

Banlı Kullanıcı
Hristiyan bir cinle tanıştım.Tarikat kurmamı istiyor ama bence insanlığı bölmek için beni kullanıcak.İsa ve hristiyanlıkla alakalı çeviri yapmamı istiyor.Geldiği gezegeni bana gösterdi.Dünyada kıyamet kopacağı ve bu tarikattan insanların yaşıyacağı diğerlerin öleceğini söylüyor.

Alex06

Kayıtlı Üye
Doktor ilaç verdiyse tabi kullanmalı ama burdan tanı koymayalım bence :) İşin doğrusunu doktor bilir. Ne demek istediğinizi anladım ama bunu okuyup bipolar olabilir miyim diye düşünecek insan çok :) Bir de biz 25 yaş altı olarak beyni sosyal medyada iyi erittik gerçekten. Dikkat süremiz maalesef çok az.
Tanı koymadim örnek vermeye çalıştım sanırım tam ifade edemedim. Ben egitimciyim gençlerle calisiyorum. Dikkat süresinin azlığı odaklanamama başka bir problem başarı anlamında negatif etkisi var. Diğer rahatsızlıklarda ise beyin kimyasi bozuluyor oradaki problem yaşamın bütününü ciddi anlamda bozuyor. Genelde psikiyatrik rahatsızlıklar madde kullanımı suç bir arada oluyor. Yıllarca anksiyete ile mücadele etmiş biri olarak konunun hassasiyetini biliyorum kimseyi itham etmiyorum etmek istemem.
Burası parapsikoloji forumu ise tekrar tekrar söylüyorum ebeveynleriniz ile olan konuyu zihininizde çözün kabullenin umursamayin tedavinin temeli bana göre bu. İlaca da devam tabi.

acid

Kayıtlı Üye
Gıda sektörü öğrenci varken var daha çok. Bi salgın başlamadan bitirebilir gibi. Bunu düşünüyorum ama yinede. Tarımı riskli buluyorum şu aralar. Siz ne işle meşgulsünüz?
Medya diyelim kısaca. Ama medyanın en sıkıntılı alanı...

• Beğendim
Tepkiler: Ori

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Burası parapsikoloji forumu ise tekrar tekrar söylüyorum ebeveynleriniz ile olan konuyu zihininizde çözün kabullenin umursamayin tedavinin temeli bana göre bu. İlaca da devam tabi.
Maalesef kimse tavsiye duymak istemiyor. Bence on numara tavsiye. Ama insanlar sadece dert anlatmak istiyor genelde.
Sonbaharın Türkiye'ye geldiği belli. Psikiyatrik rahatsızlıklar şiddetlenmis bulunuyor. Geçmiş olsun arkadaşlar.

Alex06

Kayıtlı Üye
Ben hayaller görüp sesler duyuyorum.
Yerinizde olsam bir süre parapsikoloji ile ilgilenmeyi bırakırım. Tüm okuduklariniz burada paylaşılanlar gördüklerinizi ve duyduklarınızi besler arttırır. Ne yapmak tedaviye iyi geliyorsa onlarla oyalanin. Spor meditasyon dua ibadet hobileriniz. Bir süre sonra o kapı kendiliğinden kapanır. Ne duyar ne de görürsünüz. Bu işlerle ugrastikca o kapı kapanmaz.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Maalesef kimse tavsiye duymak istemiyor. Bence on numara tavsiye. Ama insanlar sadece dert anlatmak istiyor genelde.
Sonbaharın Türkiye'ye geldiği belli. Psikiyatrik rahatsızlıklar şiddetlenmis bulunuyor. Geçmiş olsun arkadaşlar.
Benim fikir veya tavsiye ile alakalı bir sorunum yok. Sadece psikiyatrist böyle bir tanı koysa daha doğru olur dedim ki hala sözümün arkasındayım. @Alex06 da kendini yeterince açıklamış. Ben yanlış anlamışımdır orası ayrı mesele ama yine de söylediğim yanlış bir şey değildi.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Yağmurlu ve bulutlu havada böyle bir gevşiyorum ki sanki üstüme bir pike serilsin saatlerce uzanayım. Etim gevşiyor resmen. Kafamda sis oluyor. Yaşam enerjim çekiliyor.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Yastığımın altına magnet koydum. Rüyalarım netleşmedi. Hiçbir rüyayı hatırlamadım. Bu birinci günden.

Ori

Kayıtlı Üye
Yağmurlu ve bulutlu havada böyle bir gevşiyorum ki sanki üstüme bir pike serilsin saatlerce uzanayım. Etim gevşiyor resmen. Kafamda sis oluyor. Yaşam enerjim çekiliyor.
Kapalı havalar beni mutlu ediyor. Fakat şu sokaklar yağmurla ıslanınca aynı şekilde geriliyorum. Tabi köy yerinde yağmur daha bir güzel, sadece şehirde nefret ediyorum. Sonbaharda kapalı havalar ve hafif soğuk bir rüzgar her zaman favorim. Hele hava hafif turuncumsu olunca tadından geçilmiyor. En son 16 lı yaşlarımda denk gelmiştim tam istediğim bu tip bir havaya ve hala dün gibi hatırlarım. O zaman buralar köy gibiydi. Sokaklarda turuncu turuncu yapraklar yolları kaplamıştı. Yürürken o yaprakların çıtır çutur seslerini gözlerimi kapatınca hala duyuyorum. Bu kadar basit bir şeyi bile elimizden aldılar. Artık egzozda boğula boğula işe gidip geliyorum. Arabaların park ettiği saçma sapan kaldırımlardan geçerken insanlar çarpmasın diye omzumu oradan oraya büküp duruyorum. Bu kadar basit ve küçük bir şey beni böylesine mutlu edebiliyorken yaşayamamak kötü bir durum. Köye gitsek bir dert, şehire gelsek bir dert. Yurtdışına gidip gelmesem o da dert. Her şeyi bırakıp kendimi eve kapatsam da dert. En son kapalı havalar beni mutlu ediyor deyip basacaktım tuşa niye böyle oldu? Biraz dolmuşum sanırım. Bu hafta Şile'ye gidip sahile çadır atmam lazım.