Sınavı geçmek

• Konbuyu başlatan Üye silindi 67799
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 67799

Merhabalar üç hafta sonra sınavım var büte kaldım kafam ders almıyor beynim işlemiyor sanki hafıza güçlendirici bildiğiniz yöntemler var mı? Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kafanız ders almayacak kadar yoğunlaşmış ise biraz meditasyon yaparak zihninizi sakinleştirip berraklaştırın.
O esna da hafif tonda bir müzik ve güzel bir tütsü de faydalı olucaktır.
Zihnimi rahatlatıp yenilenmem de bana çok yardımcı olmuştu size de öneririm

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu durumda hafıza güçlendirici bir şeye ihtiyaç varmış gibi durmuyor. Zira algılayamamak hafıza ile ilgili bir durum değil. Zihnin dağınıklığı gibi duruyor. Mutlaka kafanızı meşgul eden başka bir durum vardır. Öncelikle o kafanızı meşgul eden konuyu düşünüp ne yapılırı belirleyip kafanızdan atmanız gerek. Yare-i yarimin söylediği gibi meditatif sakinleştirici müzikler zihnin dinlenmesi için birebirdir. Ayrıca subliminal içerikli müzikler de beynin rahatlamasına yardımcı olur. Ayrıca çalıştığınız ortamda dikkatinizi dağıtan herhangi birşey bulundurmamaya özen gösteriniz ki kendinizi tamamen verebilesiniz. Sevgi ve Işıkla...

Ü

Üye silindi 58480

İngilizce öğrenememek ile aynı temele dayanıyor bu sorun da.

Beyin 3 mod üzere çalışır. Çok net :

1) hayatta kalma-survivor
2) oyun oynama
3) gizem perdesi aralama, kesvetme.

Bu 3 modtan en az biri üzerinden bir odaklama sistemi gelistiremezseniz beyin asla data topmamaz, kalıcı sonuç çıkarmaz hatta depresyona girer iyi beslenemiyor diye.

Ders çalışmak oyun oynamak gibidir. Formüller bulmaca çözmek gibidir doğru yerlerden yakalayıp üstesinden gelmek gibidir. Matematikte başarılı kişiler aslında oyun oynarlar.

Felsefe kesvetmektir. Öğrenmek için öğrenilmez. Keşfe çıkılır. Beyin keşif modunda felsefe dünyasından adeta ilham alır.

İngilizce yurt dışında öğrenilir. Ya da aktif pratik sahasında. Çünkü beyin artık hayatta kalma modu üzerinden hızla bilgi edinir.

En büyük hata, birseyi sırf öğrenmek için öğrenmektir. Bütünleme telaşı ile öğrenmek beyni bloklar. Ha öğrenirsin ama minimum düzeyde. Tam kapasite öğrenmek için hayati oyun olarak bil, keşfe çık ve hayatta kalan ol. Derslerinin alt başlıklarındaki hikayeleri ve gizemleri görmeye başla. Bal nasıl profesör oluyorsun.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bu feryadı bizzat kendiniz yazdıysanız kafanız gayet iyi çalışıyordur ama isyan bayrağını çektiyseniz de ne doktorlar ne psikoloyatrlar ne hocalar ve dahi büyücüler bile derdinize çare olamayacaktır.
Çünkü sizi içten fetheden bir düşünce var. Ve bu düşünce ipleri elinize almaya mani.
Temel işiniz okumak iken son düzlükte büt.e bile çalışmak hala düşündürüyorsa hayatınızın bu bölümü hiç bitmez, sürünürsünüz. Uzadıkça daha da fena olursunuz ve durum hiç kaldıramayacagınız bir hale dönüşür.

Yani, İçsel motivasyonunuzu kaybetmişsiniz. Sizi hırslandıran ne varsa arayın bulun, dışarı mı çıkmak, birilerine mi özenmek, neyse artık...
Başka türlüsü zor.. Gayret, gayret, gayret...

Ü

Üye silindi 58480

Bu feryadı bizzat kendiniz yazdıysanız kafanız gayet iyi çalışıyordur ama isyan bayrağını çektiyseniz de ne doktorlar ne psikoloyatrlar ne hocalar ve dahi büyücüler bile derdinize çare olamayacaktır.
Çünkü sizi içten fetheden bir düşünce var. Ve bu düşünce ipleri elinize almaya mani.
Temel işiniz okumak iken son düzlükte büt.e bile çalışmak hala düşündürüyorsa hayatınızın bu bölümü hiç bitmez, sürünürsünüz. Uzadıkça daha da fena olursunuz ve durum hiç kaldıramayacagınız bir hale dönüşür.

Yani, İçsel motivasyonunuzu kaybetmişsiniz. Sizi hırslandıran ne varsa arayın bulun, dışarı mı çıkmak, birilerine mi özenmek, neyse artık...
Başka türlüsü zor.. Gayret, gayret, gayret...

Normalde benim bu kadar acımasız olmam lazım. ?

Eğitim sistemi ezbere dayalı hala, vallahi tüm 21.yy enerjisi ile dolup taşan foton kuşağı talebelerine bu sistem artık hurafe tadı vermeye başladı.

Size tavsiyem eğitim sistemini zekanız ile alt edin. Derslerinize çok çalışın ve şu öğretmenleri zekanizla alt edin ?? sırf bu yüzden lise yıllarıma dönmek isterdim.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Normalde benim bu kadar acımasız olmam lazım. ?

Eğitim sistemi ezbere dayalı hala, vallahi tüm 21.yy enerjisi ile dolup taşan foton kuşağı talebelerine bu sistem artık hurafe tadı vermeye başladı.

Size tavsiyem eğitim sistemini zekanız ile alt edin. Derslerinize çok çalışın ve şu öğretmenleri zekanizla alt edin ?? sırf bu yüzden lise yıllarıma dönmek isterdim.
Kendime de bir o kadar acımasızdım. Biraz yansıma oldu heralde. Geçmişe gittim, galiba senin geçmişine de ışık tuttuk. :unsure:

Bu arada bende lisede Felsefe ve Edebiyat ta hocaları zekamla selamlardım.?

Hala selamettedirler inşaallah. : )

Edebiyat hocamı ardımdan üniv.e doç. dr. diye aldılar.
Eee zeki öğrencinin hali başka oluyor ? hocama kıyak geçtim.: )))

abc123

Kayıtlı Üye
sınavı verene kadar sınavın konularıyla bütünleşmeye calıs

mesela sınavın konuları hayatın olsun sonra hayatını nasıl görüyorsan konuları da öyle görmeye basla.

atıyorum bir türlü anlayamadığın konu gerçekte bir türlü çözemediğin bir şey olsun hep merak ettiğin bişey.

ben denedim oldu mu olmadı ama işte hayattan farkediyordur belki sen dene olacaktır umarım

abc123

Kayıtlı Üye
işte hayatta böyle sınavı verene kadar bütünleşiyorsun

star53

Kayıtlı Üye
Tüm dersler bir müzik gibi. Vurgularına dikkat etmedikçe konuya hakim olamıyorsun. Eğer şu an hala bir şey yapmadıysan kendine iyilik yap. Tüm notları karşına al ve birkaç kez oku. ardından eline kağıt kalem al ve özellikle üzerine düşülen konuları yaz. Sonra da o konuları kendine anlatabilecek kadar iyi öğren. Bu kısım kişiden kişiye değişmekle en zor olan bölüm. Çünkü genelde "yapamıyorum" denip bırakılıyor. O kısmı atla. Çünkü yüzleşeceksin. Yüzleşemezsen tekrar dersi alacaksın. Bu kadar basit. Bu olayın stresini atıp derse odaklanamazsan sıkıntı olur. Dersi eğlenebileceğin şekilde öğren. Mesela benim çalışma şeklim genelde linkini bıraktığım mesajda anlattığım gibi. Sana da yardım edebilir. Mutlaka oku :)

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Ders çalışmaya iki günlüğüne ara vermiştim ama mesajları görünce bir kendime geldim. Özellikle Ennegram'ın
Temel işiniz okumak iken son düzlükte büt.e bile çalışmak hala düşündürüyorsa hayatınızın bu bölümü hiç bitmez, sürünürsünüz. Uzadıkça daha da fena olursunuz
Bu uyarısı o kadar doğru ki. O dipsiz kuyunun içine düşmek istemem. Kesinlikle işi daha da zorlaştırıyor.
Gidip çalışayım.

Enerjisinerji

Banlı Kullanıcı
Aslında seni sıkan yaklaşan sınavına çalışmamak ve bir türlü çalışmaya başlayamamak. Notu 2 kere okusan sıkıntının hafiflediğini göreceksin.Önünde daha 3 hafta var.Sana tavsiyem YouTube’dan motivasyon videoları izlemen.Bende işe yarıyor.Büte kaldığın dersle alakalı bakış açını değiştir.O derste çok iyi olduğunu düşün.Dersi çok kolay anladığınla alakalı telkinler ver kendine.Ders çalışmaya başlamadan önce rabbi essir duasını da oku.Son olarak da mezun olduğunu düşün.İnsana bir motivasyon geliyor.Bu arada ben de bugün büte girdim.Durumun sıkıntısını iyi bilirim.tatil rahatlığı olmaz insanda.Ama öyle Ya da böyle bitiyor.?

Psichi

Kayıtlı Üye
Bir kağıda final suresini yaz yastığının altına koy ve geceleri yatmadan önce 41 kere oku başlamadan öncede niyet ettim profösör senin dersinden geçmeye de. Göreceksin finalde en kötü b- alırsın.

Psichi

Kayıtlı Üye
Çok acaip tarifler yayılmaya başladı. ?
Oo daha ne tarifler var. Tuğçe ışınsunun kitabını alıp whatsapp ritüeli yapıyoruz arkadaşlarla whatsapp gurubuna rihannayı davet ediyor sonra besmele çekip peşine bağlama büyüsü yapıyoruz. Siz neye ihtiyacınız olduğunu söyleyin biz reçeteyi hazırlayalım. Dur bakalım burada ne göreceğiz daha diş beyazlatmak için cin davet etmek isteyen arkadaşların eli kapıdadır açarlar yeni konu onlara el atarız şimdi :)

Psichi

Kayıtlı Üye
Merhabalar üç hafta sonra sınavım var büte kaldım kafam ders almıyor beynim işlemiyor sanki hafıza güçlendirici bildiğiniz yöntemler varmı tenkyu
Doktor kontrolünde ritalin veya concertaya başlayabilirsin. Stimulam bir uyarıcıdır. Neye dikkatini verirsen uzun süre kontsantrasyonunu sağlatır. Çalışmaya niyetin yoksa başka şeylere kitlenebilirsin. Hafıza için beynini pratik zihin çalışmalarıyla meşgul edebilirsin. Dediğim ilaçları deneyebilirsin. Hukuk ve tıp fakültesinde bir çok öğrenci onu doping niyetine kullanır. Ama iş yükünüz çok değilse doğal yollarla çalışmaya alıştırın kendinizi. Daha sonra ilaçsız yapamaz olur psikolojik olarak bağımlılık sendorumunuz gelişebilir o ilaçlarla. Ağır bir uyarıcı stimulan madeden bahsediyorum. Bu uyarımı dikkate alın :) başarılar diliyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Allahım aklıma mukayyet ol.

Hızlı koşmak için ne yapmak gerek? Koşmak gerek.

Güçlü bir hafıza için ne gerek? Hafızanı kullanmak gerek. (sen yine not al, ama notlarına bakmadan önce hafızana başvurmayı öğren. )

İyi dans etmek içim ne yapmak gerek? E, dans etmek gerek.

Hızlı bir şekilde julyen soğan doğramak için napmak gerek? Soğan doğramak gerek.

Peki, sınavı geçmem için napmak gerek o halde? Cevap belli.

Biraz zencefil, biraz yaban mersini, biraz biberiyeyi karıştır. Kaynat. Ilıt. Dinlendir. Kafana sür. Kafan açılsın.

Ü

Üye silindi 67799

Oo daha ne tarifler var. Tuğçe ışınsunun kitabını alıp whatsapp ritüeli yapıyoruz arkadaşlarla whatsapp gurubuna rihannayı davet ediyor sonra besmele çekip peşine bağlama büyüsü yapıyoruz. Siz neye ihtiyacınız olduğunu söyleyin biz reçeteyi hazırlayalım. Dur bakalım burada ne göreceğiz daha diş beyazlatmak için cin davet etmek isteyen arkadaşların eli kapıdadır açarlar yeni konu onlara el atarız şimdi :)
Komedyen misiniz sen