Sınavı geçmek

• Konbuyu başlatan Üye silindi 67799
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 67799

Allahım aklıma mukayyet ol.

Hızlı koşmak için ne yapmak gerek? Koşmak gerek.

Güçlü bir hafıza için ne gerek? Hafızanı kullanmak gerek. (sen yine not al, ama notlarına bakmadan önce hafızana başvurmayı öğren. )

İyi dans etmek içim ne yapmak gerek? E, dans etmek gerek.

Hızlı bir şekilde julyen soğan doğramak için napmak gerek? Soğan doğramak gerek.

Peki, sınavı geçmem için napmak gerek o halde? Cevap belli.

Biraz zencefil, biraz yaban mersini, biraz biberiyeyi karıştır. Kaynat. Ilıt. Dinlendir. Kafana sür. Kafan açılsın.
Rica etsem sen sürermisiniz zaten kaldım dersten

Ü

Üye silindi 56746

Yönetimden başka istemeyen yok ki herkes gevezeliği geri istiyor (@dennise ikinci giderimi yaptım sanırım)

S

Sehane

Yukarıda faydalı önerilerde bulunulmuş, yine de nacizane fikrimi belirtmek isterim :)

Klasik müzik odaklanma gerektiren durumlar için oldukça faydalı bence. Bu benim genel bir rutinim olduğu için öyle hissediyor olabilirim belki ama klasik müziğin bilimsel faydaları da ortada. Odaklanam gereken konularda verimi arttırdığı gibi sakinleştirme etkisi de yaratıyor. Eğer kaygılanmalarınız oluyorsa yine size yardımcı olacak bir özellik bu..
Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

thew3w

Kayıtlı Üye
Çok güzel tavsiyeler yazılıp tespitler yapılmış zihinsel meşguliyetinle alakalı. Ben de 1 ay öncesine kadar müthiş bir tembelliğe yakalanmıştım. Bu tamamen sorumluluklarımdan kaçıp gerçeklerle yüzleşmek istemememle alakalıydı. Kurtulmalıyım kurtulmalıyım diye düşünürken yapmam gerekenlerin listesini çıkarıp işe koyuldum. Ancak dikkatim çok çabuk dağılıyordu. Müzik dinlediğimiz uygulamaya binaural beats yazıp kahve içerken kulaklığımla dinlemeye başladım ve inanılmaz faydasını gördüm. Bir de sabahları morning cazz kanalını dinliyorum. Şimdi bir günde kaç tane iş yaptığıma ben bile inanamıyorum.