Kitapkurdu Bölümü

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Öncelikle gece saat 24 .00 sularında paylaşmadığın için teşekkür etmek istiyorum.Böyle fragmanlar hep gece düşer foruma genelde.:)
Ürkutücü sahneler var ,yalnız yine konu musallat.:(Farklı hikâye,farklı senaryo bekliyoruz Türk yapımı korkulardan.

damned

Kayıtlı Üye
Öncelikle gece saat 24 .00 sularında paylaşmadığın için teşekkür etmek istiyorum.Böyle fragmanlar hep gece düşer foruma genelde.:)
Ürkutücü sahneler var ,yalnız yine konu musallat.:(Farklı hikâye,farklı senaryo bekliyoruz Türk yapımı korkulardan.

Gece 24 ü başka bir fragmana ayırdım çünkü:devil2: Hep aynı konu olmasını yapımcıların uyanıklığına ve kolaya kaçmalarına bağlıyorum birazda. Yaratıcılıktan, yeni fikirler üretmekten uzak oldukları için bilinçaltımıza işlemiş korkularla oynuyorlar sadece

Ori

Kayıtlı Üye
Yahu bizim milletimiz zaten bir dini şeylerden korkuyor birde böcekten korkuyor. Mesela Karındeşen Jack bizim ülkede tutulmaz. Neden? Millet gördüğü an bu kim la burda olsa varya onu bip bip demeye başlıyor erken sıkılıyor filmden.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Hazar haklı.
Bir arada kuranda ki dabbe kelimesi kullanılarak korku filmi yapıldı.
Dabbe'nin cin ile bir alakası yokki veya herhangi bir negatif varlık ile.
Zamanı gelince yerden çıkarılıcak bedenli bir varlık olucak imanlı ile münafığı veya kafiri birbirinden ayırıp göstericek bir varlık.bu bilginin detayına indiğimizde çeşitli yetenekleri olucaktır yaratıcının kendisine verdiği özel görevi yerine getiricektir.
Bir insana zarar vermekle fln alakası yok.Ama gel gelelim bizim yapımcılar bu dabbeyi almış bir kaç dini motif ile süslemiş ve dabbeyi cin gibi bir varlığa çevirmiş.
Ben Türk korku filmlerini beğenmiyorum buram buram üç kağıtçılık kokuyor.

Dabbe'nin konumunu açıklayan ayet : Söylenen başlarına geleceği vakit, bunlar için yerden bir "dâbbe" çıkarırız ki bu onlara insanların âyetlerimize kesin bir iman getirmemiş olduklarını söyler

damned

Kayıtlı Üye
Hazar haklı.
Bir arada kuranda ki dabbe kelimesi kullanılarak korku filmi yapıldı.
Dabbe'nin cin ile bir alakası yokki veya herhangi bir negatif varlık ile.
Zamanı gelince yerden çıkarılıcak bedenli bir varlık olucak imanlı ile münafığı veya kafiri birbirinden ayırıp göstericek bir varlık.bu bilginin detayına indiğimizde çeşitli yetenekleri olucaktır yaratıcının kendisine verdiği özel görevi yerine getiricektir.
Bir insana zarar vermekle fln alakası yok.Ama gel gelelim bizim yapımcılar bu dabbeyi almış bir kaç dini motif ile süslemiş ve dabbeyi cin gibi bir varlığa çevirmiş.
Ben Türk korku filmlerini beğenmiyorum buram buram üç kağıtçılık kokuyor.

Evet dabbe ye cinlerin hizmet ettiği işleniyor o seride. Doğruluğu tartışılır bir diğer bilgide dabbenin internet olduğu yönünde. Kur an da geçen örümcek ağı gibi saracak cümlesi referans alınmış. Serinin son filmi de bu ay içerisinde vizyona giriyor. Onun fragmanını Lviv için gece 24 te paylaşmayı düşünüyorum:devil2:

La-edri

Kayıtlı Üye
Organlar ve kan filimi cok mide bulandirici bir boyuta tasiyor, umarim bundan vaz gecerler.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Klasik Türk korku filmi işte sanki dine ,kitaba , cine inanmayan insana musallat oluyolar !

Ori

Kayıtlı Üye
Ben Türk korku filmlerini beğeniyorum. Özellikle Hasan Karacadağ yapıtlarını. Ama Türk milletini korkutmanın tek yolu bu onu demeye çalışmıştım.

damned

Kayıtlı Üye
[video=youtube;OdMaNzdhJSc]https://www.youtube.com/watch?v=OdMaNzdhJSc[/video]

Ori

Kayıtlı Üye
Hasan Karacadağ'ın filmlerinde nasıl desem bir boyut atlama var. Seri devam ettikçe yabancı filmlerle harmanlama bir Türk korku filmi izliyor gibi oluyorum ve yabancı korku filmleri sevdiğimden bu çok hoşuma gidiyor. Bu adamı her zaman takdir etmişimdir ve Türk korku filmlerini dünyaya duyuran bir adamdır kendisi.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bencede Hasan Karacadağ sıkışmış bir hikâyenin içinde kalmaya devam ediyor.Sürekli aynı yemeği pişiriyor,baharatları farklı sadece.Her film fragmanında çığlık atan bir kadın mutlaka var,sadece oyuncusu ,kostümü ve makyajı değişiyor.:)

damned

Kayıtlı Üye
Bencede Hasan Karacadağ sıkışmış bir hikâyenin içinde kalmaya devam ediyor.Sürekli aynı yemeği pişiriyor,baharatları farklı sadece.Her film fragmanında çığlık atan bir kadın mutlaka var,sadece oyuncusu ,kostümü ve makyajı değişiyor.:)

Korku filmleri klişelerle doludur zaten:) Hemen hepsinde çığlık atan, kaçan zavallı kurban kadın oluyor.

azdaka

Kayıtlı Üye
Hasan Karacadağ filmlerini severim ama son filmini beğenmemiştim pek bu da sanki fazla yoğrulmuş,abartılmış gibi ama yine izlerim herhalde Türk korku filmlerinde beğendiğim nadir isimlerden olduğu için umarım film vizyona girdiğinde beğenirim.

P0MAK

Kayıtlı Üye
Bende seviyorum açıkcası izleniyor yani :D. Doğru söylüyorsun ori başka tür korku filmi tutmuyor ülkemizde malesef :D.

Semar

Kayıtlı Üye
beklenen talep olmayınca sette yaşanan ilginç olaylar, oyuncuların başına gelen haberler gibi başlıklar görürüz .. cin vakkalarını izlemeyi hiç düşünmüyorum bana koca bir dalga geçiş gibi geliyor, bunları gerçekten yaşayan kişiler var hayatta, Allah yar ve yardımcıları olsun..