Kitapkurdu Bölümü

Aisling

Tecrübeli Üye
Ufkumu genişletecek bir kitap arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
En son faust okuyordum, biraz ağdalı bir dili var ve genel olarak okurken o ne bu ne diye yanınızda google açık olsun. Bazı insanı sıkıyor, bazısı seviyor. Belki okumussunuzdur. 😊 61 yılda yazılmış varoluşa dair, sorgulatan bir hikaye. Folklor, mitoloji açısından da çok zengin.

İkinci olarak,diziside olan (God omens) türkçe çevirisiyle bir kıyamet komedisi var. Ingiliz yapımı-mizahı sever misiniz bilemem ama içinde mükemmel espriler var. Aziraphael ile crowley arasındaki konuşmalar da özellikle varoluşa dair nüktedan göndermeler var.

Aisling

Tecrübeli Üye
*Ek olarak Faust, ikinci üçüncü defa okuduğunda dahi içerisinde yeni öğeler bulunabilecek bir yapım.

Üçüncü olarak, önerebileceğim cyber-punk temalı kitap Incarceron derisi var. Konusunu anlatmaya kalksam çok uzun sürer. Olay örgüsü çorap söküğü gibi çünkü. Kısacası bilim kurgu üzerine farklı bit soluk arıyorsanız, bence seversiniz. 😊

descartel96

Kayıtlı Üye
En son faust okuyordum, biraz ağdalı bir dili var ve genel olarak okurken o ne bu ne diye yanınızda google açık olsun. Bazı insanı sıkıyor, bazısı seviyor. Belki okumussunuzdur. 😊 61 yılda yazılmış varoluşa dair, sorgulatan bir hikaye. Folklor, mitoloji açısından da çok zengin.

İkinci olarak,diziside olan (God omens) türkçe çevirisiyle bir kıyamet komedisi var. Ingiliz yapımı-mizahı sever misiniz bilemem ama içinde mükemmel espriler var. Aziraphael ile crowley arasındaki konuşmalar da özellikle varoluşa dair nüktedan göndermeler var.
Vay be sanırım Doğuda askerlik yaptığım sırada bunu okumuştum. Ama öyle ciddi değildim. Sayfaları karıştırmıştım. Teşekkürler :ROFLMAO: