Kitapkurdu Bölümü

damned

Kayıtlı Üye
Türk kültürü, inançları sadece cinlerden, cindar hocalardan oluşmuyor ki. Ama nedense artık kalıplaşmış bir Türk korku filmi anlayışı haline geldi cinli, cindarlı filmler.
Hasan Karacadağ ise iyice amacından sapmaya başladı güya Türk kültürü ve inançları ile yenilikler getirecekti Türk korku sektörüne... Ama cinli filmlere devam etti, şimdi ise o saçma batı özentiliği onda da hakim olmaya başladı.

Oyuncuları ve senaryosu yabancı olan bir film, hikayesi Anadolu da geçen Vampirli bir film bu mudur yenilik sizce? :D

Hasan karacadağ bir röportajında bahsettiğiniz film ile ilgili olarak ''batıya anadolu vampirini göstermenin vakti geldi'' demiş:D Açıkçası ben çok merak ediyorum :)

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Ben de korkmak istiyorum ama hiç bi korku filminden korkamıyorum. Böyle de filmin tadı olmaz ki :(

Gangster

Banlı Kullanıcı
cin yok din yalan diyenide gördüm gece yarısı dabbe izleyipte korkan şimdi bu tür filmler mutlaka yalnızken karanlık ve sessiz bir ortamda izlenmeli yoksa film saçma gelir ancak filmi tam anlamıyla kavradığın zaman korkarsın

Ori

Kayıtlı Üye
arnma.png

Arınma Gecesi (İngilizce özgün adıyla The Purge), yönetmenliğini ve senaristliğini James DeMonaco'nun üstlendiği 2013 yapımı korku-gerilim türündeki ABD filmi. Başrollerini Ethan Hawke, Lena Headey, Adelaide Kane ve Max Burkholder'in paylaştığı film, Arınma Gecesi serisinin ilk filmidir. Konusu 2022 yılında geçen film, hiçbir suçun işlenmediği ülkede yılda bir geceye mahsus, 12 saat boyunca tüm suç olaylarının serbest bırakılması sırasında bir ailenin yaşadıklarını konu alır.

Arkadaşlar gerçekten tavsiye ettiğim bir film. Yılda 12 saat suç işleme yetkisi verilse siz ne yapardınız?

Semar

Kayıtlı Üye
Ben napabilirdim bilemiyorum ama bir kac kisinin beni bir kaşık suda bogacagindan fazlasını yapacağına eminim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bana bu yetki verilsede kimsenin canına zarar veremem.Uyuz olduğum insanlara çok pis planlarım olurdu:)Bunlarda suç kapsamına girmez.:)Olsa olsa hıncını alma,deşarj olma,ego tatmini falan olur.:)Düşünmeside güzel hani.:)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Avlanmak için sokağa çıkanları avlardım. Yırtıcılarla beslenen bir yırtıcıyım.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Kendime ölü süsü verip evimde uyurdum :D Kafanızı kullanın biraz, Türkiye'deyiz 10 dk'da biter arınma :D

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Filmi izledim konu güzel ama ne bileyim kurgu falan kötü hoşuma gitmedi daha iyi olabilirdi.

asterix

Kayıtlı Üye
Bütün cinayetlerin pisilikleri bir gecede toplamaya ve böylece yıl içinde hiç bir suç işlenmeyeceğini varsaymak beklemek saçmalık,filmini izledim konu tam bir saçmalık.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Bütün cinayetlerin pisilikleri bir gecede toplamaya ve böylece yıl içinde hiç bir suç işlenmeyeceğini varsaymak beklemek saçmalık,filmini izledim konu tam bir saçmalık.

Aslında amaçları fakir kısmı yoketmek böylelikle suç oranı azalıyor.Olabilir yani denemek lazım

Semar

Kayıtlı Üye
Emin olsam dünya daha iyi bir yer olacak deneyebilirim de asıl yok edilmesi gerekenler zenginler bence
asıl yok edilmesi gerekenler hakkında ki fikrim:
yok etme yetkim olsa ne zengini ne fakiri , kesinlikle tecavüzcülerin kökünü kazırdım aynılarını onlara yaşatırdım ve çocuklara hayvanlara insanlara eziyet edenlere özel mekanlar hazırlardım.

asterix

Kayıtlı Üye
Herkes kendi düşüncesine göre birilerini yok etmek isterse biride onu yok eder doğal olarak.Dünya ilkel geri varlıkların ağır eğitim gördüğü bir izole kamptır.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İzledim ve tüm dabbeler,semumlar,musallatlar gibi bir film.Zerre kadar korkutucu yanı yok(gülenler bile vardı),iğrenç sadece..Fragmanları izlerken Hasan Karacadağ'ın yeni projeside göz kırpıyor.
Adı "MAGI".
Kısaca Dabbe 6 yerine başka bi film alternatifiniz varsa onu tercih edin.:)

fechken

Kayıtlı Üye
Sinemada izledim oldukça güzeldi, bazı yerlerinde aniden sıçratıyor yerinden fakat genel olarak kuru gürültüde var. Korku filmi severler hiçdeğilse gitsin göz atsın derim :)

NaBe

Kayıtlı Üye
Filmi izledim bu kadar sacma bir film olamaz.

- Cinleri bu kadar yüceltmek gaibi görme yetkisi vsvs dahada bir sürü şey :)

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Hafl-life oyunu da olmasa şu video yapımcıları siren sesini nereden alacaklar merak ediyorum. Half-life oynayan varsa o siren sesini crossfire haritasından iyi tanır çoğu videoda siren efekti gerekince onu kullanırlar :D