Kitapkurdu Bölümü

codzombi

Kayıtlı Üye
Ben bilimsel kitaplar çöpe atılsın demedimki.1964 yıllarından beri Ruh ve Madde mecmuasıyla bedri Rahmi Ruhselmanı ve celselerini okudum.Bu konular benim yabancı olduğum konular değilki.Benim itirazım kitabın tanıtımı yapılırken insanlığı kurtaracak-çağı değiştirecek gibi cümleler kurulması.Beni elbetteki mensubu olduğum dinimin kitabı Allah kelamı olan Kuran-ı Kerim'in buyruklarına uymam kurtaracak.Ben şahsen ruh davet celselerinde gelen parazit cinler tarafından yazdırılmış metinlere bel bağlamam.biliyorsunuz bir de Bülent ORAKÇI diye bir bayan vr ilahi nizamdan kitap aldım diyen.Ben de bu konudaki görüşlerimi belirttim.Açılan konudaki görüşlere katılmadığımı ifade etmek istedim.

İsmi Muhammed olan bir şahıs , mağarada bir meleğin yani bir varlığın ona kitap yazdırdığını iddaa ediyor. Kitabın ismi de Kur'an. Bu kitap , insanlığı kurtaracak bir kitap ve tüm insanlığa gelmiş bir kitap .Bir varlık kitap yazdırıyor ve üst boyutlardan.. Ve dünyanın yaratılış amacı hakkında , çeşitli bilgileri bilir yani . Sonuçta üst boyutlarda yaşayan bir varlık. O varlıkta insanları yaratan bir varlıktan bahsediyor. Onun alemlerin tanrısı olduğunu söylüyor. Daha sonra çeşitli mucizeler gösteriyor vs insanlar inanmaya başlıyor ona. Bak, şu ana kadar hep senin mantığınla gittim , senin inandığın kitap da aynen bu şekilde yazılmış.

Şimdi gelip , ruhların , cinlerin yazdırdığı kitap saçma falan dersen çok komik olursun. Al işte örnek, bir tane varlığın Muhammed isimli şahısa yazdırdığı kitabı örnek verdim , farkı var mı ? Yok .

O yüzden saygılı olalım. Bedri ruhselmanın getirdiği akım neo spiritiualizmi bir araştırırsan önyargılarını yıkmış olacaksın.

kiybele75

Kayıtlı Üye
Bitmediniz arkadaş bitmediniz git Kur-an ını oku ozaman başkalarına karışma.
Eline sağlık. Git namaz, niyazla uğraş. Bu forumun formatı bu. Ben kendi şahsıma namaz kılıp kadın-kızda parada, gözü hırslı insanlarda gördüm. Kalkıp burda hamasi muhalefet yapmayın. Merak ediyorsunuz ama bunu kendinize bile itiraf edemiyorsunuz. Bırakın herkesin günahı sevabı kendine. Artı burda kalk adam öldür, çal çırp ve hırsızlık yap demiyorlar. Abuk sabuk korkunç bir paylaşım yok.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Kuran'ın ezoterik bir sembol olmasını Allah'ın kelamı olmasına engelmiş gibi algılayanların akıl süzgeçleri delik olduğu için ne okuduklarının ve ne kadar okuduklarının da pek bir önemi yoktur. İstersen allame-i cihan ol; idrak süzgecin yoksa okuduğun bir kuble mavaldır. Onu benim bilgisayarım da okuyabilir.

Sayın la79 her kişi istediği inancı seçmekte özgürdür. Kendinizi ifade ederken seçtiğiniz kelimeler ve üslup ne doğru ne de Gmpp de kabul edilebilir. Yinelemekte yarar görüyorum. Kullandığınız kelimeleri özenle seçiniz.

İyi forumlar...

baylaz

Kayıtlı Üye
Beni kurtaracak tek kitap Kuranı Kerim dir.Ruh çağırma celselerine gelen ruhaniler veya cinlerin yazdırdığı kitapmı insanlığı kurtaracakmış?
Iste budur...Helal.
Son kitap Kuran-i Kerimdir lafi bosa mi simdi? Allah kendi verdigi hükme karsi mi gelecek? Tövbe hasa...Demonlarla fazla takilmis bu adam. Allah affetsin. Ne diyelim?

Mantığınız çok tuhaf o zaman tüm bilimsel ve ilimsel kitapları çöpe atalım. Dünyaya faydalı binlerce eseR yazıldı. Bu kitap çok özel bir mı değil mi bilmiyorum önemli olan bakış açınız.

Burada yapilan olumsuz yorumlar eser´e degil de;
eser´e Dünyayi kurtaracak kitap muamelesi yapan zihniyetedir kanimca. Tabi ki binlerce faydali eser yayinlanmistir. Yayinlanacaktir da.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bırakın bunları Kuranı okuyun gibi bir ifadenin, başka bir anlaşılır yani yok. Eğer bir Müslüman bir Müslümana dese ki, bir din kitabı daha vahiy edişmiş. Çok güzelmiş dese. Diğer Müslüman demeli ki. Olur mu, son kitap Kuranı- Kerimdir. Tamam bu kitabı da oku ama ona bir din kitabı olarak bakma, bakamazsın çünkü eğer öyle bakarsan İslam şartlarından olan bir kuralı delmiş ve dinden çıkmış sayılırsın.

Ne anlatılmak isteniyorsa o anlatılmalı, eğer doğru kelimelerle anlatamıyor sanız , anlatıncaya kadar bekler, susarsınız.

Kitap ne anlatıyor, amacı ne, nasıl yazılmış, daha bir kelimesini bile okumamışsınız ama yorum yapıyorsunuz. Bilginiz olmadan fikriniz var.

Ey ahali bu bir Müslüman tarafından yazılmış bir İslami eser değildir, Bu bir dini bir vahiy kitabı da değildir. Ruhsal celseler sırasında bedensiz bir forma sahip bir enerji tarafından söylenen sözlerin kaleme alındığı ideası içerisinde yer alan bir kitaptır. Kitap evininde kitabın satışına yönelik hazırladığı bazı ön tanıtımlar vardır. Bütün yayın evleri, kitap satılsın diye, kitabın ismini, kapağını, ön sözünü ve reklam metnini dikkat çekecek şekilde hazırlar. Kısacası Kuran- Kerim nere bu eser nere. Yorum yapıyorsunuz ama gereksiz bir yorum. Boşu boşuna Kuran-ı başka bir eserle karşılaştırarak inandığınız kitabın değerini siz düşürmüş oluyorsunuz. Allah aşkına dikkatli yorum yapın.

En basit trans çalışmalarında bile öte alem ve ölüm öncesi, sonrası alem gibi konularda bilgi alınabiliyor. Bu Trans çalışmaları sırasında elde edilen deneyimlerin anlatıldığı yüzlerce eser ver. Bir çeşit vaka çalışmasıdır. Kitap tanıtımların da da , yeni din kitabı gibi bir tanıtımda söz konusu değildir.

AJA

Elit Üye
Bu kitabı merak ettim..Alıp okumalıyım..

Rapİ

Kayıtlı Üye

Laky51.jpg

Vizyon Tarihi:
10 Temmuz 2015
Yapımı :
2015 - ABD
Tür :
Dram
Süre:
116 Dak.
Yönetmen :
Tarsem Singh
Oyuncular :
Ryan Reynolds , Ben Kingsley , Natalie Martinez , Matthew Goode , Victor Garber
Senaryo :
David Pastor , Àlex Pastor
Yapımcı :
Ram Bergman , Peter Schlessel

-Özeti
Çok zengin bir işadamı olan Damian (Ben Kingsley), ömrünün son demlerinde kanserle mücadele etmektedir. Ancak hastalık kötüye gitmiştir ve bilinen tedavi yöntemleri işe yaramamıştır. Artık hayatından umut kesilen Damian, son bir kez şansını yeni bir tedavi yöntemiyle denemeyi kabul eder. Yapılan işlem sonucunda tüm bilinci genç ve sağlıklı bir bedene (Ryan Reynolds) aktarılır.
Yeni bedeninde ilk başta her şey harika görünse de, o bedenin eski sahibinin geçmişindeki karanlık olayları keşfettikçe ve gizli bir servis tarafından arandığını farkedince kendini hiç beklemediği bir macerayla yüz yüze bulur.

Alıntıdır

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Farklı hikâye sıradan bi senaryo değil gibi.Ben böyle filmlere hem nasıl olduğuna dair merakımla hem de şüpheyle yaklaşıyorum.Sıradanlığın dışına çıkmak için ilk 45 dk ya tüm hikâye sıkıştırılıyor. Sonrası boş ve alelâde kalıyor.Filmin başlarındaki o gizem çabuk yok oluyor.İzlemek gerek yinede tabi,belki iyidir.

Rapİ

Kayıtlı Üye
Farklı hikâye sıradan bi senaryo değil gibi.Ben böyle filmlere hem nasıl olduğuna dair merakımla hem de şüpheyle yaklaşıyorum.Sıradanlığın dışına çıkmak için ilk 45 dk ya tüm hikâye sıkıştırılıyor. Sonrası boş ve alelâde kalıyor.Filmin başlarındaki o gizem çabuk yok oluyor.İzlemek gerek yinede tabi,belki iyidir.

Katılıyorum Iviv size.
Umarım izlenmeye değerdir.Ben Kingsley varsa boş değildir diye düşünüyorum:))

[video=youtube;3agaVwt0tb8]https://www.youtube.com/watch?v=3agaVwt0tb8[/video]​

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Konusunu okuyunca 1997 yapımı olan "Face Off" filmi aklıma geldi...

Rapİ

Kayıtlı Üye
Konusunu okuyunca 1997 yapımı olan "Face Off" filmi aklıma geldi...

İzlememiştim:))Merak ettim.
Yorumun için teşekkürler Eleman.

qY6G1D.jpg

Vizyon Tarihi:
21 Kasım 1997
Yapımı :
1997 - ABD
Tür :
Aksiyon , Gerilim , Suç
Süre:
138 Dak.
Yönetmen :
John Woo
Oyuncular :
Nicolas Cage , John Travolta , Gina Gershon , Joan Allen , Dominique Swain
Senaryo :
Mike Werb , Michael Colleary
Yapımcı :
Michael Douglas , Barrie M. Osborne

Özeti

FBI ajanı Sean Archer, sadist bir terörist olan Castor Troy'un Los Angeles'ta sakladığı biyolojik silahın peşine düşer. Archer, oğlunun ölümünden sorumlu tuttuğu Troy'u ele geçirir ve onun yüzünü alarak terör çetesinin içine girmeyi planlar. Ancak öldüğünü sandığı Troy komadan çıkarak Archer'ın labaratuvarda bıraktığı yüzü ameliyatla kendine taktırır. Archer, teröristlerin arasında kalırken, Troy da Archer'ın ailesinin içine sızar.

Alıntıdır

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ekli dosyayı görüntüle 6927Adım Mary. Ben bir cadıyım. En azından bazılarına göre. Sokakta tıslayarak bana ‘Şeytanın Tohumu’ ya da ‘Cadı Kız’ diyorlar..."

Boston, Massachusetts, 2000 : Antika bir yorgan temizlenmek için açıldığında, 1650li yıllarda yaşamış olan Mary adındaki 14 yaşındaki bir kızın güncesinin sayfalarının içine dikili olduğu ortaya çıkar. Bir araştırmacı bunları tarih sırasına koyar, noktalama işaretlerini, yazılışları düzeltir ve yayıma sunar...

İngilterenin bir köyü, 1659: Mary ormanın ucundaki bir kulübede ninesi, kedisi ve tavşanıyla birlikte yaşamaktadır. Annesiyle babasının kim olduğunu bilmez, ninesi ona "Elf Kralının ve Elf Kraliçesinin kızı" olduğunu söyler.

Marynin hayatı, ninesinin cadı olma suçundan idam edilmesiyle altüst olur. Nereye saklanıp, nasıl hayatta kalacağını merak ederken, ninesini tanıyan ve seven esrarengiz bir kadın kaçmasına yardımcı olur ve Mary böylelikle kendini Yeni Dünyaya giden bir grup Püritenin arasında bulur. Ancak batıl inançlar, kuşkuculuk ve şüphe onu okyanusun öteki ucuna kadar takip eder...

Beulah, Amerika kıtası, 1660: Püritenlerin "Tanrının Gelini" olarak adlandırdığı Beulahta bir cadıya ait izler bulunur. Biri ormanda çıplak dolaşmakta, ruh çağırmakta, hayvanlarla konuşup, ağaçları istedikleri gibi bükmekte ve diğer insanlara büyü yapmaktadır. Gözler, cemaate yeni katılmış, yabancı bir kıza çevrilir...

İşte böyle başlıyor 1650li yıllarda yaşayan 14 yaşındaki bir kızın, yüzyıllar boyunca gizli kalmış güncesi. Mary, tanıdığı tek akrabası olan ninesinin cadı olma suçuyla idam edilişine tanık oluyor ve ninesinden öğrendiği becerilerin kendi başına da bela olabileceğini anlıyor. Neyse ki, ninesini tanıyan esrarengiz bir kadın kaçmasına yardım ediyor da Mary, Yeni Dünyaya giden bir grup Püritenin arasına katılıyor. Ancak okyanusu aşıp Amerikaya vardığında yine batıl inançların hedefi oluveriyor. Kızcağız acaba ninesinin başına gelenlerden kaçmayı başarabilecek mi?

Kadınların, yaşları kaç olursa olsun tehdit olarak algılandığı bir yüzyılda yaşayan bir kızın (yoksa cadının mı desek?) hayatını konu edinen bu heyecan ve gerilim dolu roman okurlarını ilk sayfasından itibaren büyüleyecek!

Rapİ

Kayıtlı Üye
Akıcı,merak uyandıran bir kitaba benziyor.
Okumayı düşünüyorum.
Paylaşım için teşekkürler Pembekuvars.

gamze5

Kayıtlı Üye
çok güzel bir kitaba benziyor bulabilirsem alıcam kesin .

Eirenej

Kayıtlı Üye
İçimden ses al diyor paylaştığın için teşekkürler pembe kuvars :beta1:

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Sabah gördüm bunu ve hemen alasım geldi ama şans işte tercih yüzünden çok zaman kaybettim erken çıkamadım ama en yakın zamanda almak istiyorum bulabilirsem teşekkürler .

damned

Kayıtlı Üye
[video=youtube;sUIem9ve_Pw]https://www.youtube.com/watch?v=sUIem9ve_Pw[/video]

Yerli Korku sevenlere.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Yalnız ironiye bak:) Fragmanı britney şarkısı dinlerken izliyordum:) Criminal eşliğinde tam gevşemiştim birden yatan cesedin kafası dönünce bir zıplamışım:D
Güzele benziyor:)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bunlar sanatla sinemayla tanışmış din tüccarları.İnsanların dini duygularını sömürerek korkutmaya çalıştıkça da böyle kalacaklar.Vasat.

damned

Kayıtlı Üye
Bunlar sanatla sinemayla tanışmış din tüccarları.İnsanların dini duygularını sömürerek korkutmaya çalıştıkça da böyle kalacaklar.Vasat.

Bende türk yapımı korku filmlerinde sürekli dini motifler kullanılmasını dar bir çerçeveye sıkışmak olarak görüyorum ama bizim millette yalnızca böyle korkutuluyor sanırım:)