Kitapkurdu Bölümü

Dimply

Kayıtlı Üye
Deneyen oldu mu ? Ben denedim kısa sürdü gözümü kapattığımda psikolojik olarak mı bilmiyorum ama ışık hissetim göz kapaklarımda.

Şimdi tekrar denedim de yüzümde ben istemeden o oluşan gülüş ? İnanamıyorum.

Heleniçe

Kayıtlı Üye
İş
Lab. ve Veteriner Sağlık Teknikeri
Psikolojik değil, hissettiklerin doğru. Hislerinin arkasında dur, bilinç altı, psikolojik mi acaba diye düşünme.

erresser04

Kayıtlı Üye
Yazınız için teşekkürler.Ama kafama takılan soru bu melek isimleri musevilik inancına göre oluşan isimler.4 büyük melek islamiyette Cebrail-İsrafil-Mikail-Azrail dir.O isimler bizim inancımızdaki melek isimlerinin karşılığı mıdır?

snm35

Kayıtlı Üye
Kuranda meleklerle hiç bir şekilde iletişime ve ya irtibata geçilemeyeceği bunun mümkün olmadığı yazmıyor mu??

Heleniçe

Kayıtlı Üye
İş
Lab. ve Veteriner Sağlık Teknikeri
urun_146524.jpeg

Melek Ajandası 2013
Yazar: Jenny Smedley
Yayınevi: Sistem Yayıncılık
Barkod: 9786054463503
Ebatı: 12 x 17 cm
Sayfa Sayısı: 248 s.
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Baskı Yılı: 2012

Melek Ajandası 2013'te, tüm kişisel randevularınızı yazabilmeniz ve hayatınızı düzenleyebilmeniz için bolca yer bulabilirsiniz. Ancak bu kişiselleştirilmiş spiritüel ajandanın en önemli özelliği, sizi ilahi arkadaşlarınıza sandığınızdan da fazla yakınlaştıracak olması.
Yeryüzüyle, atmosferle, Ay'la ve gezegenlerle bağ kurmanın yolları,
(Yazarın okurlarından gelen) meleklerle karşılaşma hikâyeleri,
Her haftaya özel melek kelimesi ve mesajı,
Numerolojinin ışığında yılın en verimli günlerini ve aylarını hesaplama imkânı,
Daha parlak bir gelecek için meleklerle iletişim kurma yöntemleri.
Her gün yanı başınızdaki meleklerle ve yılın farklı zamanlarında farklı enerjilerle hareket etmeyi öğrendikçe barış ve sevginin hayatınıza akmasını ve dileklerinizin bir bir gerçekleşmesini izlemeye hazır olun!

"Doğayla kurulmuş sıra dışı bir ilişki."
-Daily Express-

"Dünya çapında bir fenomen."
-The Sunday Times Style Dergisi-

"İnsanlara yardım etmek için meleklerden destek alma konusunda dünyaca ünlü bir yazar."
-Daily Mail-

Eloa

Kayıtlı Üye
Evet, o ve benzeri kitaplar bende de var ve çoğu beni pek etkilemedi. Koruyucu Meleğiniz Sizi bekliyor çok daha gerçekçi ve enerjisi çok yüksek. Yani okurken meleklerin enerjisini içinizde hissedebiliyorsunuz. Çok heyecan verici ve yüksek bir enerji aldım kitaptan. Ayrıca içinde çok farklı melek bağlantı teknikleri var. Onlarla iletişim kurmak ve bize verdikleri mesajları anlamakla ilgili açıklamalar var... Ben hayatımda ilk kez meditasyon ve rüya bağlantısını bu kitaptaki yöntemlerle sağladım. Zaten çok satanlarda olması benim gibi diğer insanların da başarılı olduğunu gösteriyor. Eğer meleklerle bağlantı kurmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum çünkü ben ve pek çok arkadaşım başardık.

Sevgilerimle, umarım sizde bağlantı kurabilirsiniz.:Angel_anim:

Melek bağlantılarınız konusunda yardım ve önerilerinizi paylaşabilir misiniz? Meditasyon konusunda destek rica ediyorum...

codzombi

Kayıtlı Üye
54 yıldır sır gibi saklanan kitap
Neo-spiritüalizm akımının kurucusu Bedri Ruhselman'ın yıllardır saklanan kitabı İlahi Nizam ve Kainat bu hafta piyasaya çıktı. Peki kitabın gizemi ne?

'Türk spiritüalizminin kurucusu' sıfatıyla anılan Dr. Bedri Ruhselman'ın 54 yıldır sır gibi saklanan İlahi Nizam ve Kainat adlı kitabı, Bilyay Yayınları tarafından basıldı. Yıllardır noterde ve banka kasalarında saklanan kitabın, spiritüalistlerin ölüm anına ve sonrasına yaklaşımlarını açıkladığına ve başta doğal afetler olmak üzere önümüzdeki dönemlerde insanlığı bekleyen değişimleri haber verdiğine inanılıyor.
İlkelerini kendi belirlediği neo-spiritüalizm (yeni ruhçuluk) akımının kurucusu Dr. Ruhselman, 1959 yılında 'Öte Âlemin Önderi' tarafından kendisine yazdırıldığını iddia ettiği kitabı, ölümünden önce üç kişiye emanet etti: Kitabın yazdırıldığı trans seanslarında hazır bulunan Hüsrev Bilgeoğlu, medyum Atilla Güyer ve her biri yaklaşık 20 saat süren seansları daktiloya çeken Metin Sakık. Ardından kopyalar, 'emir gereği' zamanı geldiğinde yayımlanmak üzere Beyoğlu 5. Noteri'ne teslim edildi. Çeşitli grupların kitabı noterden almak üzere baskı yapması üzerinde, Güyer daha sonra kitabı bir bankanın kasasına koydu. Güyer, birkaç yıl önce verdiği bir röportajda yaşadıklarını şöyle anlatmıştı: "Bize verilmiş bir talimat var. Bu talimatı size söyleyemem. Hayatım kaydı. Konuşamamamın verdiği handikaplar var. Böyle bir bilgi asla kaybolamaz. Bu kitabın mesulu biz değiliz, yukarısı..."

MÜHÜRLER ÇÖZÜLECEK
Dr. Ruhselman'ın 1950 yılında kurduğu Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Cemiyeti'nin bugünkü başkanı A. Cemal Gürsoy ise kitabın yayımlanması hakkındaki görüşlerini şöyle anlatıyor: "Yarım asırdan uzun süren bekleyişin ardından, kalplerdeki mührün çözülme vakti nihayet geldi. Yeryüzü bundan sonra daha farklı dönecek, insanlar ışığı başka bir şekilde görecek, sesi farklı şekilde duyacak. Bu bilgiler, gezegenin yeniden düzenlenişinde pay sahibi olacak." Gürsoy "Neden şimdi?" sorusuna şu yanıtı veriyor: "Yeryüzünde hiçbir kişi ya da organizasyon, yukarının iradesine karşı duramaz. Tarih, saat ve güne karar verilmişse, o eylem yerine gelecektir. İlahi düzen kendi tesirini sağlayacaktır."

KURTULUŞ YOLUNU GÖSTERECEK

İlahi Nizam ve Kainat'ın 'yazdırılmasından' önceki 'hazırlık aşamasını', Ruhselman'ın öğrencisi Dr. Refet Kayserilioğlu şöyle anlatıyor: "Bir ruh çağırma seansında kendini 'Önder' olarak tanıtan bir ses araya girdi ve ondan tüm çalışmalarını yakmasını istedi. Böylece Ruhselman 40 bin sayfalık eskizlerini yaktı. 'Önder', 18 yıl sonra ona tekrar seslendi ve kıyamet gününe dair bir vizyon gösterdi. Ardından da insanlığı kurtaracak kitabı yazdırmaya başladı."

NOTERLE RUH ÇAĞIRIYORDU

Metapsişik konulara merakı çocuk yaşlarda başlayan ve 'Bilgi habercisi' olarak da adlandırılan Dr. Ruhselman, 1 Nisan 1953'te düzenlediği bir ruh çağırma seansında "Türkiye bir arızaya uğrayacaktır. Mersin Körfezi'nden başlayıp Seyhan Nehri yatağını izleyen kaviste deniz içeri çekilecektir," der. Bu sözler, seans sırasında Sirkeci 7. Noterliği tarafından tescil edilir. Kehanet, 13 yıl sonra gerçekleşir. 1966'da, gazeteler adı geçen bölgede denizin 31 metre çekildiğini, Antalya'daysa iki metre alçaldığını haber verir.

1. DÜNYA SAVAŞI'NIN ÇIKACAĞINI DÖRT YIL ÖNCEDEN BİLDİ

Parapsikoloji ve benzeri uğraşların Türkiye'deki öncüsü Dr. Bedri Ruhselman, 1898'da İstanbul'da doğdu. Babası kıdemli yüzbaşı askeri cerrah Cemal Efendi, annesi ise Kastamonu kale kumandanı Binbaşı Hüsnü Efendi'nin kızı Safiye Hanım'dı. Henüz çocukken, 1. Dünya Savaşı'nın başlayacağını dört yıl öncesinden bilen Ruhselman, liseden sonra tıp fakültesine girdi. Dördüncü sınıftayken müziğe olan ilgisi nedeniyle Prag Konservatuvarı'na devam etmeye başlayan Ruhselman, burada tanıştığı kişiler aracılığıyla spiritüalizm (ruhçuluk) konusunda uygulamalı çalışmalara başladı. 1923'te konservatuvarı bitirip İstanbul'a dönen ve tıp eğitimini tamamlayan Ruhselman, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde çalıştı. 1960'da ölen Ruhselman'ın Ruh ve Kainat (1946), Ruhlar Arasında (1946), Allah (1950), Medyumluk (1951), Mukadderat ve İcabat (1953) adlı eserleri yayımlandı.

AFETLERİ HABER VERDİĞİ İDDİA EDİLİYOR
Kitapta, kutupların manyetik olarak yer değiştirmesi, güneş sistemimize yaklaşan ve de dünyayı etkileyen bir gezegenin varlığı ve dünyayı bekleyen doğal olaylar, afetlerden bahsediliyor. Özellikle önümüzdeki 100 yıl içinde içerisinde yaşanacak değişimlere, küresel ısınmanın sonuçlarına değiniliyor. Mu ve Atlantis uygarlıklarının günümüzle bağlantılarının yanı sıra anlatılan bir başka konuysa, dünyayı nasıl bir geleceğin beklediği ve 'Altın Çağ' ya da 'Yeni Çağ' olarak adlandırılan dönemin nasıl bir boyutta gerçekleşeceği...

Kaynak:aktuel

Not: Mahkemelik oldu bu kitap, piyasadan toplatılabilir. Bir an önce almanızı tavsiye ediyorum.

Salick

Kayıtlı Üye
Bedri Ruhselman in kitaplarini okumustum, bu korunan ve zamani gelince paylasilacak kitabi merakla bekliyordum. Ruh ve Dunya Dr. Bedri Ruhselman in ogrettikleri kitap serisini de tavsiye ederim. Yazari Sertac Mehmet Temizel...

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Normalde kitap okumam genelde manga(Japon Karikatürü) okurum.Bu kitabı bizim dil anlatım öğretmenimiz(Edebiyat öğretmeni fakat dil anlatım dersine de giriyor.) yazdı.Bende okudum ve gerçekten çok güzel kitap bakış açımı değiştirdi ve geliştirdi.Size de önerdim..

NOT:Normalde kimseye kitap önermem fakat bize tek ders tasavvuf anlattı ve adeta bizi büyüledi, ben de onun gülümsemesini istiyorum.Derste hepimizin elinde kendi kitabını görünce hem gururlandı hem de duygulandı..Gerçekten çok iyi birisi..(Bunları neden söyledim bilmiyorum :D )

Ekli dosyayı görüntüle 4172

Düşünce taşınca belli olur; ya var ya yok muyuz, yoksa ha var ha yok muyuz?
NOT:Bu sözü 2 saat yorumladım :) kitap kısa hemen okunabilir fakat her okuduğunuzda yeni şeyler görebilirsiniz..

Beni hatırla diyorsun şarkılarda,mısralarda
Hayır,hatırlayamam, kusura bakma.
Çünkü hatırlamak için önce unutmalı,
Şunu bil ki Gökalp seni hiç unutmadı.

güntülü

Kayıtlı Üye
İş
Laboratuvaar
Çok severek okuduğum bir kitap.Bir çok söylediği sözlere katılmasamda eğlenceli bir kitaptı.Hala kitaplığımda kıymetliler rafında durur.Okurken kenarına notlar bile almıştım:) Donaaa

bayanpipo

Kayıtlı Üye
İş
Sağlık Sektörü
Kur'an tefsiri bir ateist tarafından yapılmış. Günün birinde böyle bir kitap yayımlanacağı hiç aklıma gelmezdi. Yazar, kitap hakkında röportaj vermiyor, imza günü yapmıyor ve medyada hiç yer almıyor. Çok da haklı olduğunu düşünüyorum, çünkü ne yapmaya çalıştığını anlamayan bir sürü odun, onu yakacak ateşi olmak için sıra numarası alacaklardır. Oysa ki o kitaplarında ilahi aşktan, ruhun tekamülünden bahsetmeye çalışmaktadır ve biz insanların Tanrı'yı ne kadar yanlış anladığımızdan.

Fakat bu yazarın eserlerini okumak ilk kitabından başlanarak olmalıdır bence, ilk kitabı "İki Bin Yüz İki" den başlayarak. Yazarın yapmaya çalıştığı şeyi anlamanın en iyi yolunun bu olduğunu düşünüyorum.

Hayatımda bir dönüm noktası olan bu kitabı okumayı herkese tavsiye ederim. Benim ufkumu öyle genişletti ki, böyle bir değişimi sindirebilmek bir kaç ayımı aldı.

Sevgilerimle.

Cümlesi cümlesine her söylediğine katılıyorum.. İlk kitapta aldığım heyecanla ikinci kitabı edindim hemen.. Öğretilmiş Tanrı ibaresi çözümlenerek yokoldu ve daha kabul edilebilir bir Tanrının içimde yayılışına yazarla birlikte şahit olduk.. Okudukça yazar gülümsedi sanki.. Okuduğum en sağlam üsluba ve akıcılığa sahip kitap.. Kişinin Tanrıyla sosyal bir ağ üzerinden sohbet etmesi kurgusu ise tek kelimeyle muhteşem.. Başucu kitabı yapılabilir ve muhakkak kitaplığınızda olması gereken okunulası bir kitaptır.. Hatta bu yazdıklarım oldukça da azdır :)

codzombi

Kayıtlı Üye
Birinden aldığım bilgiye göre , günümüz modern dili ile de basılacakmış. Normalde alanlar bilir, dili ağır bir şekilde. Anlamakta zorluk çekiyorum yani ve başka kişilerde . Osmanlıca sözlük alın falan diyorlar da ben netten bakıyorum .

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Evet dili çok ağır normalde 1 hadi 2 günde bitirmem gerekirdi 5 gün falan oldu alalı 100. sayfaya zor geldim tavsiyem dili uyarlanmış olan kitabı beklemeleri .

codzombi

Kayıtlı Üye
Evet dili çok ağır normalde 1 hadi 2 günde bitirmem gerekirdi 5 gün falan oldu alalı 100. sayfaya zor geldim tavsiyem dili uyarlanmış olan kitabı beklemeleri .

Ben 15.sayfasında pes ettim :D

Bir kere hiç duymadığım kavramlar var , kelimeler var. 1960 türkçesiyle yazıldığı için osmanlıca kelimeler var ve cidden hayal kırıklığına uğradım . Yeni basılacak kitabı da alacağım artık mecburen. Orjinal kitabı anlamaya çalışanlara kolay gelsin :D

satelcom

Banlı Kullanıcı
Beni kurtaracak tek kitap Kuranı Kerim dir.Ruh çağırma celselerine gelen ruhaniler veya cinlerin yazdırdığı kitapmı insanlığı kurtaracakmış?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Mantığınız çok tuhaf o zaman tüm bilimsel ve ilimsel kitapları çöpe atalım. Dünyaya faydalı binlerce eseR yazıldı. Bu kitap çok özel bir mı değil mi bilmiyorum önemli olan bakış açınız.

satelcom

Banlı Kullanıcı
Ben bilimsel kitaplar çöpe atılsın demedimki.1964 yıllarından beri Ruh ve Madde mecmuasıyla bedri Rahmi Ruhselmanı ve celselerini okudum.Bu konular benim yabancı olduğum konular değilki.Benim itirazım kitabın tanıtımı yapılırken insanlığı kurtaracak-çağı değiştirecek gibi cümleler kurulması.Beni elbetteki mensubu olduğum dinimin kitabı Allah kelamı olan Kuran-ı Kerim'in buyruklarına uymam kurtaracak.Ben şahsen ruh davet celselerinde gelen parazit cinler tarafından yazdırılmış metinlere bel bağlamam.biliyorsunuz bir de Bülent ORAKÇI diye bir bayan vr ilahi nizamdan kitap aldım diyen.Ben de bu konudaki görüşlerimi belirttim.Açılan konudaki görüşlere katılmadığımı ifade etmek istedim.

la79

Kayıtlı Üye
Kuran'ın ezoterik bir sembol olmasını, Allah'ın kelamı olmasına engelmiş gibi algılayanların, akıl süzgeçleri delik olduğu için, ne okuduklarının ve ne kadar okuduklarınında pek bir önemi yoktur. İstersen allamei cihan ol, idrak süzgecin yoksa okuduğun bir kuble mavaldır. Onu benim bilgisayarımda okuyabilir.