Kitapkurdu Bölümü

berylliuum

Kayıtlı Üye
Bu filmi dün gece izledim ve hayran kaldım. Yani 3 kere olayı çözdüğünüzü sandığınız anda baştan şaşırıyorsunuz. Hemen tavsiye etmek istedim. Özellikle dark web i tanımlama şekli filan muhteşemdi. Belki izleyenleriniz olmuştur ama yine de paylaşmadan edemezdim. Kesinlikle izleyin bence :) :willy_nilly:

Ekli dosyayı görüntüle 7382
Genç bir bilgisayar dehası olan Benjamin, sadece Almanya’da değil dünya çapında tanınan biri olmak istemektedir. Yer altı bir hacker grubu, Benjamin’i aralarına katılmaya çağırınca, Benjamin bu tehlikeli teklifi kabul eder ancak bu tehlikeli oyunlarda başına geleceklerden habersizdir.

Yönetmenliğini İsveç'li yönetmen Baran bo Odar’ın üstlendiği filmin senaryosunda da yönetmen bo Odar ile birlikte Jantje Friese’ın imzası var. Siber suç geriliminin başrolünde Tom Schilling yer alırken, Schilling'e Elyas M'Barek, Wotan Wilke Möhring, Hannah Herzsprung ve Trine Dyrholm isimleri eşlik ediyor.

Ekli dosyayı görüntüle 7381

Ori

Kayıtlı Üye
Evet bende izledim gayet güzel bir hacker filmi. Bende beğendim. İnsan izleyince direk deep webe atlayası geliyor. :D

berylliuum

Kayıtlı Üye
Kesinlikle tavsiye ederim. Interstellar( Yıldızlararası) filminden sonra en etkilendiğim film diyebilirim tam her şeyi anladım derken hop baştan tepetaklak oluyor :)) söylediğin iyi olmuş halloween ismi kesin dikkatimi çekerdi izlerdim :)

Ori

Kayıtlı Üye
Şu yıldızlararası filminide herkes övüyor. Bır ben ızlemedım galıba :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
●The Doubt(ŞÜPHE) -2008/Merly Streep-Amy Adams/Dram

●The Reader(OKUYUCU)-2009/Kate Winslet-Ralph Fiennes/Dram

●Barcelona Barcelona-2008/Penolope Cruz-Javier Bardem-Scarlett Johanson/Aşk-Dram

●Orphan(EVDEKI DÜŞMAN)-2009/Isabelle Fuhrman-Vera Farmiga/Korku

●The Willge(KÖY)-2004/Night Shyamalan-Bryce Dallas/Korku

●Alice Harikalar Diyarında/2010-Johnny Deep-Mia Wasikowska/Fantastik Macera

●The Theory of Everything(Herşeyin Teorisi)-2015-Eddie Redmayne-Felicity Jones/Dram -Biyografi

●Les Misérables(Sefiller)-2012/Anna Hathaway/Romantik Müzikal Drama

●Benjamin Button (Benjamin Button'ın Tuhaf Hikâyesi)-2009/Brad Pitt-Cate Blanchett/Drama

●Pieta(ACI)-2012-Min soo Jo-Jung Jın Lee/Dram

●The Skinn ı Live In(İçinde Yaşadığım Deri)/2011_Antonio Banderas -Elena Anaya/Psikolojik Gerilim

●Lucy -2014/ Scarlett Johanson-Morgan Freeman/Bilim Kurgu

●V for Vendetta -2005-Natalie Portman -Hugo Weaving/Aksiyon Fantastik
●Duchess(Düşes)-2008-Keira Knightley-Ralph Fiennes/Biyografi uyarlama

●Ring (Halka)/2002-Naomi Watts /Korku

●The Exorcist /Şeytan-1973/Ellen Burstyn/Korku

●Changeling/Sahtekâr-2008/Angelina Jolie-John Malkovich/Dram

●Volver (Dönmek)Penelope Cruz/Aşk- Dram

● point -Maç Sayısı -Scarlett Johanson-Dram

● Inglourious Basterds /2009 - Soysuzlar Çetesi-Leonardo Dicaprio /Macera

●Sıkıysa Yakala- 2002/Leonardo Dicaprio Macera

●Muhteşem Gatsby- 2013/Leonardo Dicaprio/ Fantastik Dram

●Rachel Evleniyor -2008-Anna Hayhaway -Aşk /Dram

●Toprak Altında -Buried -Gerilim-2010/B

●Altıncı His/Bruce Wills -Gerilim/1999
●Dünyalar Savaşı / 2013-Tom Cruise -Bilim Kurgu

●The Eye (Göz)-2008/Jessica Alba/Korku

●Zindan Adası/ Dungeon Island-2010- Leonardo Di Caprio

● The Pianist (Piyanist)/ Adrien Brody-Savaş Dram

●Before I Go To Sleep(Uyumadan Önce)/ Nicole Kidman -Gerilim-Psikolojik

●Lost Girl (Kayıp Kız) Gerilim

●Kitap Hırsızı

●İnc'Allah

●Gizli Ruh /Korku

●Poltergeist

●şeytan (ilk türk korku filmi)Canan Perver:)

●One Day

●Leon Sevginin Gücü

●Save Haven 2013 Josh Duhamel

●Serena-2014-Jennifer Lawrence -Bradley Cooper/Aşk Dram

● İmitation Game/2014-Keira Knightley-Uyarlama

●Captain Philip Tom Hanks -Macera/2013

●Now is Good/ Aşk Şimdi-Dram-2012

●Vose Vai Conhocer /Aşk Dram-Antonio Banderas

● Son dans /Last Dance-Julia Blake

●Baranthi Baragan

●Araftaki Ev /Korku-2013

●Maleficent -Angelina Jolie /Fantastic 2014

*Çok popüler olmayan en iyi 50 filmi (kendimce )özetledim.Ön planda olanları eklemedim hepimizce bilindiği ıçin.
Bu filmler hepsi izlenebilir olup vakit kaybı olmayan hatta içinde muhteşem diyebileceğim yapımların olduğu sinema filmleri.
Türk korku Şeytan ı özellikle ekledim,bence oda izlenmeli.Nede olsa ilk türk korku filmi.:)
Film ve kitap her zaman zevke,kişiye göre değişir.Umarım mabetçe zevklerimiz tutar.:)
İYİ Seyirler!

La-edri

Kayıtlı Üye
.Izlememissen eger ayni yildizlarin altinda'yi tavsiye ederim, kitabi da guzeldir.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Film izlemekten pek haz etmem lakin hoş bir liste gibi.İçinden bazılarını biliyorum.Eskiden korku filmlerini çok severdim ama artık bilinçaltımı etkiliyorlar.Çalışmalarımda korkuyorum :willy_nilly:

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Film izlemekten pek haz etmem lakin hoş bir liste gibi.İçinden bazılarını biliyorum.Eskiden korku filmlerini çok severdim ama artık bilinçaltımı etkiliyorlar.Çalışmalarımda korkuyorum :willy_nilly:
O zaman sana göre bi filmimiz var HazaR .:)6 .his.Eski bi filmdir,Bruce Willis 'in.İzlemediysen tabi.
Gerilim seviyesi seni aşacak bir film değil.

La-edri

Kayıtlı Üye
Dragonfly izlemyenler izlesin. Cok güzel bir film, ölüm ve ötesi ask gizem korku ne arasaniz var, cogunuzun begenisini kazanir diye düsünüyorum.

asterix

Kayıtlı Üye
Müfettişin ziyareti filmini tavsiye ediyorum

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kevin Costner- sonsuz aşk bu benim favorim. Yıldız tozu fantastik olarak en sevdiğim. Melekler şehri (biraz ağır ve soğuk olsada) Lvivin listesindeki tüm filmleri izledim ve eğer aynı şeytandan bahsediyorsak 2010 yapımı olandan eşimle ilk gittiğimiz filmdi ve o günden sonra filmleri bana seçtirmedi birdaha biz beğenmedik ama zevk meselesi sonuçta.

Şeytan'ın yanına 1973 yapımı olduğunu belirttim.Poltergoist ise 2015 yapımıdır zaten şeytan değil Kötü Ruh 'tur.Diğer alternatif Şeytan'ım ise ilk Türk korku yapımı ,bence mutlaka mabet ailesi izlemeli,saçma olup olmaması önemli değil.İlk türk korku yapımı. Görmek ,izlemek önemli.Tabiki yukarıda açıklamada yazdığım gibi yüzlerce üyenin kitap ve film zevklerinin birebir tutma olasılığı %1.:)Ben popülerleri arka planda bırakarak en iyiler arasından elemeye çalıştım.Bu liste daha gidermi?Üşenmesem 100 filme de dayanır hatta geçerde...Mesela iki tane daha ekliyorum şimdi.:)
Ekli dosyayı görüntüle 7436 Çizgi Ötesi tam mabet yapısına uygun bir film.Yanılmıyosam 90'lı yıllara aitti.Bir gurup tıp öğrencisi ,ölüm sonrasını görmek deneyimlemek amacıyla birbirlerini kontrol altında tutarak kısa süreliğine yaşamlarına son verirler.Hani hep merak ediyoruz ya ölüm sonrasında neler var diye,işte o çizginin ötesini harika anlatmış.
Ekli dosyayı görüntüle 7437
Bu yeni bi film.Geçen hafta izledim.Konuşamayan 6 yaşında bir Pakistanlı kız Hindistan'a tedavi amacıyla annesi tarafından götürülür.Yolculuk dönüşü kız Hindistan'da kaybolurken,annesi trende ondan habersiz Hindistan sınırını geçer.Kızı bulan ve onu evine ulaştırmaya çalışan Hint'li genç bir adamın duygulandıran,mıhlanarak izlediğim mücadelesi.IMDB notuda çok yüksek filmin.3 saate yakın sürdü sanırım.Vaktiniz olduğunda tam keyif filmi.

Ori

Kayıtlı Üye
Another Earth
I Saw the Devil – Şeytanı Gördüm
The Machinist – Makinist
Léon: The Professional – Sevginin Gücü
One Flew Over the Cuckoo’s Nest – Guguk Kuşu
Karanlık Taraf
Ben Efsaneyim
Hancorck
Apollo 18
Şeytanın Tohumu