Hacet-Dilek Duası-13

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Çok etkili bir dilek duası paylaşmak istiyorum sizlerle. Tarafımdan ve çevremdeki bir çok kişi tarafından sürekli deneniyor ve sonuç her zaman olumlu. ( Nazar değmesin :)
Rivayetini anlatayım bir gün bir kişi Hz. Ali as. yanına gider ve Ya Ali çok acil olması gereken bir dileğim var hangi duayı buyurursun ki okuyayım der. Ve Hz. Ali as. Şöyle konuşur : "Sana vereceğim bu duayı Ali yerin dibine geçsin der öyle okursan yemin ederim Allah beni yerin dibine geçirir." O kadar etkilidir. Kılıç kadar keskin olduğu söylenilir. Ve bende hiç bir şüphe olmadan inanıyorum defalarca denedim. Yapacaklar için Allah kabul etsin. En etkili okuma şekli şöyledir. Gece 2 rekat hacet namazı kılınır ardından Hadid suresinin ilk 10 ayeti, hemen arkasından Haşr suresinin son 4 ayeti aşağıda yazdığım şekilde okunur. Ve bitiminde yine yazdığım küçük dua okunarak dilek söylenerek bitirilir. En alttaki duayı okumasınızda olur. Namaz kılacaklar için. Bu en etkili şeklidir. Diğer türlü ise abdestli olunan her an namaz kılınmadanda okunabilir. Yanlız kötü amaçla uygulanmaması gerekir. Allah dilediğinizi verecektir fakat istediğiniz kötülüğü ikiye bölerek.. Sorunuz kaldıysa anlamadığınız bir yer olursa sorabilirsiniz.

Hadid Suresi

Bismillāhirahmānirahīm

1.Sebbeha lillahi ma fiyssemâvâti velardı ve huvel'aziyzulhakiymu.
2.Lehu mulkussemavati vel'ardı yuhyiy ve yumiytu ve huve 'alâ külli şey'in kadiyr.
3.Huvel'evvelu vel'âhıru vezzâhiru velbâtınu ve huve bikülli şey'in 'aliym.
4.Huvelleziy halekassemâvâti vel'arda fiy sitteti eyyâmin sümmestevâ 'alel'arşi ya'lemu ma yelicu filardı ve mâ yahrucu minhâ ve mâ yenzilu minessemâi ve mâ ya'rucu fiyha ve huve me'akum eyne mâ küntüm vallâhu bimâ ta'melûne basıyr.
5.Lehu mülküsseâvâti vel'ardı ve ilellahi turce'ul'umuru.
6.Yuliculleyle fiynnehari ve yulicunnehare fiylleyli ve huve 'aleymun bizatissuduri.
7.Aminu billahi ve resulihi ve enfiku mimma ce'alekum mustahlefiyne fiyhi felleziyne amenu minkum ve enfeku lehum ecrun kebiyrun.
8.Ve ma lekum la tu'minune billahi verresulu yed'ukum litu'minu birabbikum ve kad ehaze miysakakum in kuntum mu'miniyne.
9.Huvelleziy yunezzilu 'ala 'abdihi ayetin beyyinatin liyuhricekum minezzulumâti ilennûri ve innallâhe bikum lereufun rahıym.
10.Ve malekum ella tunfiku fiy sebiylellahi ve lillahi miyrasussemavati vel'ardı la yesteviy minkum men enfeka min kablilfethı ve katele ulaike a'zamu dereceten minelleziyne enfeku min ba'du ve katelu ve kullen ve'adallahulhusna vallahu bima ta'melune habiyrun.

Haşr Suresi :

21. Lev enzelna hazelkur'ane 'ala cebelin lereeytehu haşi'an mutesaddi 'an min haşyetillahi ve tilkel'emsalu nadribuha linnasi le'allehum yetefekkerune.
22.Huvallahulleziy la ilahe illa huve 'alimulğaybi veşşehadeti huverrahmanurrahıymu.
23.Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul mu'minul muheyminul 'aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi 'amma yuşrikune.
24.Huvallahul halikul - bariy-ulmusavviru lehul'esma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati vel'ardı. Ve huvel'aziyzulhakiymu.

Yâ men hüve hâkezâ es'elüke bi hakkı hâzihil esmâi en tüsaliye alâ muhammedin ve âli muhammedin ve en tef'ale bi ( Burada dilek kendinizin duyacağınız seste söylenir. )

Amin.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Hazıra konmak gibi olacak ama Türkçesini de paylaşırmısınız anlamlarıyla okumak daha faydalıymış

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
İnternetten aratarakta kolayca bulabilirdiniz.

Hadid suresi anlamı
1 - Göklerde ve yerde bulunan her şey Allah'ı tesbih etmektedir. O, çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.
2 - Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. O, diriltir, öldürür, O, her şeye kadirdir.
3 - O ilktir, sondur, zahirdir, bâtındır. O herşeyi bilendir.
4 - O'dur ki gökleri ve yeri altı günde yarattı. Sonra arş üzerine istivâ etti (hükümran oldu). Yere gireni, ondan çıkanı, gökten ineni, ona çıkanı bilir. Nerede olsanız O sizinle beraberdir. Allah yaptıklarınızı görmektedir.
5 - Göklerin ve yerin mülkü O'nundur. Bütün işler O'na döndürülecektir.
6 - Geceyi gündüzün içine sokar, gündüzü gecenin içine sokar. O, göğüslerin özünü bilir.
7 - Allah'a ve Resulüne iman edin. Sizi hâkim kıldığı, sizin yönetiminize verdiği şeylerden harcayın. Sizden, inanan ve harcayanlar için büyük mükafat vardır.
8 - Size ne oldu ki, Resul sizi Rabbinize inanmanız için davet ettiği halde Allah'a inanmıyorsunuz? Oysa O, sizden kesin söz almıştı. Eğer inanacaksanız.
9 - Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için kuluna apaçık âyetler indiren O'dur. Şüphesiz Allah, size karşı çok şefkatli, çok merhametlidir.
10 - Neden siz Allah yolunda harcamayasınız ki? Göklerin ve yerin mirası zaten Allah'ındır. Elbette içinizden, fetihten önce harcayan ve savaşan bir olmaz. Onların derecesi, sonradan infak eden ve savaşanlardan daha büyüktür. Bununla beraber Allah hepsine de en güzel sonucu vaad etmiştir. Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

Haşr suresi anlamı

21. Eğer biz bu Kur'an'ı bir dağa indirseydik, muhakkak ki onu, Allah korkusundan baş eğerek, parça parça olmuş görürdün. Bu misalleri insanlara düşünsünler diye veriyoruz.
22. O, öyle Allah'tır ki, O'ndan başka tanrı yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. O, esirgeyendir, bağışlayandır.
23. O, öyle Allah'tır ki, kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O, mülkün sahibidir, eksiklikten münezzehtir, selâmet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, müşriklerin ortak koştukları şeylerden münezzehtir.
24. O, yaratan, var eden, şekil veren Allah'tır. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanlar O'nun şânını yüceltmektedirler. O, galiptir, hikmet sahibidir.

seydam

Kayıtlı Üye
gece derken yatıp da yapıcaz yok o saate kadar uyanık olsak da okusak olurmu?

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Allah'ı hep anarım ama özellikle bu duayı bugün yapacağım Sinçeyank arkadaşıma bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum. Hepinizin dualarının kabul edilmesi içinde dua ediyorum kandiliniz kutlu olsun tüm gizlimabet ailesi...

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
gece derken yatıp da yapıcaz yok o saate kadar uyanık olsak da okusak olurmu?

Uyanık olarak okuyup yatsanızda olur. Herhangi bir vakit yoktur aslında ama gece daha etkilidir. İstenildiği zaman istenildiği kadar okunabilir.

zalim

Kayıtlı Üye
Umarim, Allah herkesin isteklerine bu dua araciligiyla yanit verir.Paylasim icin sagolun.

andrah

Kayıtlı Üye
Turkcesinin ayni gucte olmasini bekleyemeyiz cunku bizim dilimizde tam bir karsiligi yok bazi kelimelerin bende arabcaya hakim biri degilim elbette ama buyuklerimden boyle ogrendim :D

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Biraz geç gördüm kusra bakmayın. Gün sayısı yoktur. Bir günde yeterlidir , istenilirse istenilen gün kadar devam edilebilir.

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
sayın şinçeyank bu hadid ve haşr suresini kağıda yazarak okusak olur mu yoksa ezberden mi okumak gerekli