Annem kilisede mum yaktı etkisi hala devam ediyor ne yapabiliriz?

cathrine

Kayıtlı Üye
Doğru. Tek yaratıcı var. Ve din çok. Dinler maji türleridir. Kilisede mum yakmak bir ritüel. Öncelikle bu mumlar rahipler tarafından dinlerine göre kutsal topraklarda hazırlanıyor. Sonra o mumların üstünde kutsama ritüeli yapılıyor. Kilisede mumu satın alırken okunmuş ve kutsal su ile ıslatılmış mumu aliyorsunuz. Yani sihirli mum oluyor. Bir ikonun önünde yakıyorsunuz ve o azizden birşey istiyorsunuz. Yani niyet okuyorsunuz. Bu da bir ritüel. Evde yakmakla kesinlikle kıyaslanamaz.

Büyücüler o kiliselerde o mumlariyla ne büyüler yapıyor bir bilseniz.

Yani uzun lafın kısası. Evdeki mum yakmaya benzemez bu iş
Konu sahibinin annesinin de dileği gerçek oldu. Ama sonra ailecek bedelini ödediler. Herşeyin bedeli var. Büyü yaparken bunun farkında olmak gerekiyor.

Kötü olan tarafı, insanların dileği gerçekleştikten sonra, olan kötü şeyleri o yaptıkları hatanın bedeli olarak görmemek.

İki sandalyenin üstünde birden oturulmuyor. Ve semavi dinlerin egregorlari çok kıskanç.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim..İlk defa sayenizde öğrendim. @kelendria Bu soruyu sorduğunuz için size de teşekkür ederim...Sizin aracılığınızla ben de az da olsa bilgi sahibi oldum...Yaşadıklarınıza üzüldüm ama bu soruyu paylaştığınız için kendi payıma düşeni almış oldum....Burada sorulan bazı sorular bu anlamda faydalı oluyor...Umarım olumsuz etkileri üzerinizden atacak çözümleri buradaki arkadaşlarımızdan ya da başka bir şekilde bulursunuz...sevgiler...

createtherules

Kayıtlı Üye
@Absoluta Virtute anlattığı kafamda şekillendi. Mesela başta bir pazarlık yapsa, o mumu yakarken "Bu dileğim için bu kiliseye ve bu kilise cemaatine xxxlira bırakacağım, ödeyeceğim tek bedel budur, bu kadarı kabul ise dileğim olsun" Bu tarafı çözebilir ama bu sefer diğer yanda kendi egregorundan kaçamıyor. Yani sistem açık vermiyor.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Yani dinlere çok fazla inanmıyorum diyelim yinede kötü bir dönüş olur mu acaba
Fazla veya az eğer musulmansaniz diyelim. O egregora ayit siniz. Alakanız olmayan Hristiyanlık egregorundan birşey istemeye mantıklı değil. Dileğinizi gerçekleştirebilirler ama faturası fazla olur. Ve kendi egregor da fatura keser.
Hep söylüyoruz. Kendi ekolunuze göre işlem yapın diye.

kelendria

Kayıtlı Üye
Fazla veya az eğer musulmansaniz diyelim. O egregora ayit siniz. Alakanız olmayan Hristiyanlık egregorundan birşey istemeye mantıklı değil. Dileğinizi gerçekleştirebilirler ama faturası fazla olur. Ve kendi egregor da fatura keser.
annem inanmazdı görüşleri ateisme yakındı. Anneannemden dini konularda baskı görmüş özellikle küçükken. Anneannem çok dindardı annemi de öyle olması için baskılamış annem soğumuş o yüzden. Yani egregor etkisi dediğiniz kadar olmayabilir bilemiyorm ama yani. Ama bu egregor konusunu düşüneceğim başka birçok sorunun cevabı bu olabilir.

Karakedi96

Kayıtlı Üye
Bakım yaptırdığımda önceki hayatımda koyu bir hrıstiyan olduğum söylendi bana kendimi çok Müslümanlığa ait hissetmem eskiden beri inanmamda pek bilemiyorum tabi ben en iyisi yinede temkinli olayım 🙏🏼

Karakedi96

Kayıtlı Üye
annem inanmazdı görüşleri ateisme yakındı. Anneannemden dini konularda baskı görmüş özellikle küçükken. Anneannem çok dindardı annemi de öyle olması için baskılamış annem soğumuş o yüzden. Yani egregor etkisi dediğiniz kadar olmayabilir bilemiyorm ama yani. Ama bu egregor konusunu düşüneceğim başka birçok sorunun cevabı bu olabilir.
Acaba bakım yaptırabildiniz mi orda çıkar diye düşünüyorum