Annem kilisede mum yaktı etkisi hala devam ediyor ne yapabiliriz?

kelendria

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Uzun yıllar önce annem İstanbul'a bağlı adalardan birinde kilisede mum yaktı dilek diledi. İstediği tayininin İstanbul'a çıkmasıydı (yanlışlıkla Tekirdağ'a çıkmıştı) Mum yakıp dilek diledikten sonra isteği olmuş hep onu anlatırdı. Bu sayede İstanbul'a geldik derdi. Mumu yaktığı zaman ben çocuktum, İstanbul'a geldik, ilkokulu İstanbul'da bitirdim. Ne var ki sonrası bizim için hiç hayırlı olmadı, çok anormal şeyler yaşadık, aksilikler, şanssızlıklar, parasızlık, babamın iflası evin satılması vb. Negatif etkiler altıdaydık hep. Meditasyonlarımda hep adayı görürüm bununla iligli birşey var diye hissederim, sanırım zorlama bir şekilde İstanbul'a göç ettik diye oldu bu. Abim de yıllardır istanbul'dan taşımak ister içine mi doğdu ne. Ben de ne zaman başka bir yere tatil vb. gitsem bir süre kalsam sonra İstanbul'a döndüğümde içim sıkılır. Etkiyi ortadan kaldırmak için kiliseye gideyim diyorum ama kilise hep kapalı. Ne zaman gitsem bir türlü açık bulamadım. Birçok yol denedim dualar meditasyonlar ama etki hala devam ediyor gibi. Ne yapailirim?

emre0654

Kayıtlı Üye
Bence site sahibi Uruma bir bakım yaptırın detaylı şekilde söyleyecektir.

emre0654

Kayıtlı Üye
Aileniz hristiyan mı? Hangi azize mum yakılmış? Aya Yorgi galiba?
Konu ile alakasız bir şey yazdığım için çok özür diliyorum sizi görünce sormak istedim, tanıdığımız biri ile daha önce hiç tanışmamış gibi bir bağ kesme çalışması var mıdır acaba ?

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Konu ile alakasız bir şey yazdığım için çok özür diliyorum sizi görünce sormak istedim, tanıdığımız biri ile daha önce hiç tanışmamış gibi bir bağ kesme çalışması var mıdır acaba ?
Samuray skripti var. Tanışmamış gibi olamaz hafizaniz silinmeyecek.
Bir dahaki sefere sohpet konusunda beni etiketleyerek sorabilirsiniz.

Karakedi96

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Uzun yıllar önce annem İstanbul'a bağlı adalardan birinde kilisede mum yaktı dilek diledi. İstediği tayininin İstanbul'a çıkmasıydı (yanlışlıkla Tekirdağ'a çıkmıştı) Mum yakıp dilek diledikten sonra isteği olmuş hep onu anlatırdı. Bu sayede İstanbul'a geldik derdi. Mumu yaktığı zaman ben çocuktum, İstanbul'a geldik, ilkokulu İstanbul'da bitirdim. Ne var ki sonrası bizim için hiç hayırlı olmadı, çok anormal şeyler yaşadık, aksilikler, şanssızlıklar, parasızlık, babamın iflası evin satılması vb. Negatif etkiler altıdaydık hep. Meditasyonlarımda hep adayı görürüm bununla iligli birşey var diye hissederim, sanırım zorlama bir şekilde İstanbul'a göç ettik diye oldu bu. Abim de yıllardır istanbul'dan taşımak ister içine mi doğdu ne. Ben de ne zaman başka bir yere tatil vb. gitsem bir süre kalsam sonra İstanbul'a döndüğümde içim sıkılır. Etkiyi ortadan kaldırmak için kiliseye gideyim diyorum ama kilise hep kapalı. Ne zaman gitsem bir türlü açık bulamadım. Birçok yol denedim dualar meditasyonlar ama etki hala devam ediyor gibi. Ne yapailirim?
Geçmiş olsun Bencede Urum’a bir bakım yaptırın bir durum varsa görüp çözüm önerisinde bulunur size yoksa onuda görür bende öyle olmuştu :) Yıllardır kiliseye giderim mum yakarım hatta bir kere papaz şanslı olur diye yüzümü kutsal suyla yıkamış ekmek şarap ayinlerine katıldım yani özetle ben kiliseden bir kötülük görmedim belkide başka bir şeyden dolayı bu olaylar başınıza gelmiştir öğrenmek lazım sevgiler 💞

kelendria

Kayıtlı Üye
Aileniz hristiyan mı? Hangi azize mum yakılmış? Aya Yorgi galiba?
Hayır değil. Anneme bir arkadaşı söylemiş orada mum yakınca bütün dilekler tutuyor demiş annem de denemiş. Yoksa inanmaz. Ama çok umutsuz bir durumdaymış tayini bir türlü olmuyormuş.
Ben başka sefer bir başka ayazmada mum yaktım dilek olsun diye sonra öyle bir duruma geldim ki kitap okuyamıyorum dizi seyredemiyorum aklım sürekli başka yerlere gidiyor çok dalgınım kafamı toparlayamıyorum filan aynı ayazmaya gittim hayırlı olmayan birşey diledin ondan böyle oldu diye içsel bilgi geldi, tamam hayırlı olmayan bir şey dilemeyeceğim dedim büyük bir enerjinin üstümden kalktığını hissettim durumum da düzeldi,
o zaman İstanbul’da yaşadığımız şanssızlıkları da buna bağladım aynı enerjileri hissettim çünkü uzun bir konu bu yani kilise adını da veremiyorum googleda çıkmasın çok fazla bilinen bir yer değil.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Kilisenin adını sormadım. Azizin adını sordum. Bunu yazmak ta ne gibi sakınca olabilir?

hayırlı olmayan birşey diledin ondan
Ondan olduğunu düşünmüyorum. Dilek gerçekleştirmenin bedeli kendi egregordaki insanlarına başka dışarıdan gelen insanlara başka.
Ve bu durumda hem dilek dilediğiniz egregor sizden alır, hem sizin inancınızdaki egregor ihanetin bedelini alır.
Zannedersem daha çok ihanet edilen egregordan çekiyorsunuz. Kendinizi affettirmeniz gerekiyor.
Tabi bunlar tahmin. Bakım gerekiyor.

kelendria

Kayıtlı Üye
Kilisenin adını sormadım. Azizin adını sordum. Bunu yazmak ta ne gibi sakınca olabilir?

Ondan olduğunu düşünmüyorum. Dilek gerçekleştirmenin bedeli kendi egregordaki insanlarına başka dışarıdan gelen insanlara başka.
Ve bu durumda hem dilek dilediğiniz egregor sizden alır, hem sizin inancınızdaki egregor ihanetin bedelini alır.
Zannedersem daha çok ihanet edilen egregordan çekiyorsunuz. Kendinizi affettirmeniz gerekiyor.
Hayır o sorun bitti diyorum. benim kendi mum yakma olayımla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamıyorum şu an.

Konuyu annemin ben çocukken yaktığı mum ile ilgili açtım. Annem için de ihanet edilen egregor diye bir şey yok. Artık hayatta olmayan annem dine pek inanmazdı. Ama onun annesi rahmetti anneannem koyu dindar Müslümandı. (Ama anne tarafından galiba Hristiyan Rum kökeni olabilir. Öyle bir ihtimal var) Yani İstanbul’a tayini çıksın diye mum yakıyor İstanbul’a geliyoruz ama İstanbul bizim için hayırlı olmuyor kötü şeyler yaşıyoruz. Şu anda abim İstanbul’dan taşınalım diye tutturuyor. Başka yerde ne yapacağım ben? İşim burada çalışabileceğim benim sektördeki işyerleri burada arkadaşlarım burada. İstanbul ile ilgili sorunu çözmek istiyorum. Herkes gibi normal hayat istiyorum yani hiçbir arkadaşımın öyle mükemmel hayatları yok ama bizimki kadar anormal şeyler de yaşamadılar.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Hayır o sorun bitti diyorum. benim kendi mum yakma olayımla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamıyorum şu an.

Konuyu annemin ben çocukken yaktığı mum ile ilgili açtım. Annem için de ihanet edilen egregor diye bir şey yok. Artık hayatta olmayan annem dine pek inanmazdı. Ama onun annesi rahmetti anneannem koyu dindar Müslümandı. (Ama anne tarafından galiba Hristiyan Rum kökeni olabilir. Öyle bir ihtimal var) Yani İstanbul’a tayini çıksın diye mum yakıyor İstanbul’a geliyoruz ama İstanbul bizim için hayırlı olmuyor kötü şeyler yaşıyoruz. Şu anda abim İstanbul’dan taşınalım diye tutturuyor. Başka yerde ne yapacağım ben? İşim burada çalışabileceğim benim sektördeki işyerleri burada arkadaşlarım burada. İstanbul ile ilgili sorunu çözmek istiyorum. Herkes gibi normal hayat istiyorum yani hiçbir arkadaşımın öyle mükemmel hayatları yok ama bizimki kadar anormal şeyler de yaşamadılar.
Anneniz müslümansa yazdıklarım onun için geçerli. Ailedeki hristiyanların alakası olamaz.

Aileniz taşınabilir siz kalabilirsiniz. Bu çözüm gayet mantıklı. Hem taşınınca yaşadıkları şanssızlıklar bitebilir.
Kesin birşey konuşmak için bakım gerekli dedim zaten.

kelendria

Kayıtlı Üye
Anneniz müslümansa yazdıklarım onun için geçerli. Ailedeki hristiyanların alakası olamaz.

Aileniz taşınabilir siz kalabilirsiniz. Bu çözüm gayet mantıklı. Hem taşınınca yaşadıkları şanssızlıklar bitebilir.
Kesin birşey konuşmak için bakım gerekli dedim zate
Öyle bir şey mümkün deği abim kabul etmiyor İstanbulda evimiz yok kiralar benim karşılayamayacağım düzeyde. Bu sorunu çözebilirsem belki abim İstanbuldan gidelim diye tutturmaktan vazgeçer, ben de kendimi seçmediğim istemediğim bir şehirde bulmam diye düşünüyorum. O yüzden panikle çözüm aramaya başladım. Yıllardır arıyorum ama iş güç bir türlü ilgilenmeye fırsat bulamadım. Ama şiödi İstanbuldan taşınma konusu ciddiye binmeye başladı beklediği bir para var gelirse hemen taşınacakmışız o yüzden panikteyim.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Panigin faydası yok. Kendinize bir ev arkadaşı bulup birlikte ev tutabilirsiniz. Abinizin de sizi zorlama hakkı yok. Kendisiyle konusup güzellikle anlatın. Hayat sizin hayatınız.

birdgarden

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Muma bağlamak nedeni mantıklı değil tekamülü bu yönde dilek hayırlı değilmiş bazen çok istediğin birşey çok iyi olmayabilir başka metaforla açıklayayım bisiklet istiyorsun olacak illa olacak hırs hedef bisiklet ve oluyor biniyorsun bişekilde binip geri dönülmez şekilde kaza geçirip sakatlanıyorsun o bisiklet sandığınız kadar mutluluk vermiyor mum sadece araç tekamülü annenize bişeyler öğretiyor olumsuzluktan ders alıp ders çıkarıp yoluna devam etmek herşey kendi içimizde .

cathrine

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Anneniz dua ederken '''hayırlısıyla,kolaylıkla ''dememiştir belki...Mum yakmak evde bile insanı rahatlatan bir atmosfer sağlıyor...Çok tanıdığım var...Annesi hristiyan babası müslüman,taraf seçmeden hem kilisede mumlarını yakıyorlar hem de müslümanlık yolunuda da mantıklı buldukları bazı dua yollarını yapıyorlar...Bu durumu bir tek muma bağlamanız dar bir bakış açısı olur...Her dinin kendi içinde bir uygulama şekli var ama tek yaratıcı var...Tek din yok yani...Önemli olan şükrümüzü,duamızı,dileğimizi yaratıcımıza bildirmek...Yollar farklı olabilir ama adres aynı...Her insanın hayatında çok şanslı olduğu ya da olumsuz durumlar yaşadığı zamanlar olur...Tek bir mum yakmanın bu kadar etkisi olamaz...Kilisede mum yakmak insana huzur verir ya benim bildiğim...İyi gelmediğini düşünüyorsanız tekrarlamazsınız bu durumu ,bir daha da etkilemez....Demek istediğim ''mum yakmak''size iyi gelmediyse bile bir ömür sürmez bu durum zaten...Bizim yaratıcımız bu kadar yargılayıcı değildir:''O bizim zannımız üzerine ''değil mi?Şefkatlimerhametli bir yerden bakalım kendimize de ,yaptıklarımıza da...Derler ya ''Sözleriniz büyüdür''diye ya da ''Plesebo etkisi'' de vardır....Buna inanmışsınız ama bu er duygunuzun gerek olduğu anlamına gelmez...Eğer abiniz taşınmak istiyorsa belki de deprem haberlerinden etkileniyordur....Kimseyi korkutmak gibi olması ama İstanbul'da yaşayan çoğu insan başka yerlere göç etmeye başladı bile..Toplumsal bir karara dönüştü bu zaten...Abinizin de böyle bir bilinçaltı olabilir....Hem belki de abinize uyum sağlayıp da giderseniz belki başka güzelliklerle karşılaşacaksınız...Eğer memnun kalmazsanız yeniden taşınırsınız kendi kararınızla....Gitmekten de dönmekten de korkmayın bence....Kimsenin hayatına dahil olup da kararlarınızı etkilemek istemem ama sadece başka seeneklerinizi de göstermek istedim...Gittiğiniz yer iyi gelmezse siz de bir bireysiniz...Yeniden İstanbul'a dönme şansınız,iş bulma ve ev bulma durumunuz olabilir...Kim bilir belki o zamana kadar ikiniz de evlenmiş bile olabilirsiniz...Bir yerlere gidip yeniden eski düzeninize dönmekten çekinmeyin...Bir alıntı yapayım hemen sevdiklerimden:''Hayatınızın altı üstünden daha iyi olabilir,denemeden nereden bilebilirsiniz?''Değişimden memnun kalmazsanız geri dönüş her zaman var yani....Siz ''mum''meselesini çok fazla düşünüp bunun etkisi olduğuna ikna olmuşsunuz...Türkiye'nin ,dünyanın her yerinde kiliislerde mum yakılıyor...Ben insanlarda sizin dediğinizin tersini duydum...Genelde iyi geldiğini...Biz farklı bir dinde olduğumuz için daha ayrıcalıklı değiliz ki...Hristiyan bir arkadaşım bulunduğum yerdeki bir camide dilek diledi,o da beş dakika bile sürmedi...Aynı yıl içinde çok büyük bir dileği mucize şeklinde erçek oldu...Eğer böyle düşünecek olursak onlar da bizim alanlarımızda dilek tuttuğu için bedel mi ödeyecek...Dilek oldu ve hayat devam etti...Siz İstanbul'a gelmeseydiniz bile bazı yaşayacaklarınızın önüne geçemezdiniz...Eğer bu yazdıklarım hakkında yanlışım varsa yine bir arkadaşımın da beni düzeltmesini rica ederim....Yaşadıklarımdan,dünyaya yaklaşımımdan süzdüklerimi yazdım sadece...Bilmediklerim varsa ben de yeni bilgiler edinmek isterim....

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Bu durumu bir tek muma bağlamanız dar bir bakış açısı olur...Her dinin kendi içinde bir uygulama şekli var ama tek yaratıcı var
Doğru. Tek yaratıcı var. Ve din çok. Dinler maji türleridir. Kilisede mum yakmak bir ritüel. Öncelikle bu mumlar rahipler tarafından dinlerine göre kutsal topraklarda hazırlanıyor. Sonra o mumların üstünde kutsama ritüeli yapılıyor. Kilisede mumu satın alırken okunmuş ve kutsal su ile ıslatılmış mumu aliyorsunuz. Yani sihirli mum oluyor. Bir ikonun önünde yakıyorsunuz ve o azizden birşey istiyorsunuz. Yani niyet okuyorsunuz. Bu da bir ritüel. Evde yakmakla kesinlikle kıyaslanamaz.

Büyücüler o kiliselerde o mumlariyla ne büyüler yapıyor bir bilseniz.

Yani uzun lafın kısası. Evdeki mum yakmaya benzemez bu iş.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Türkiye'nin ,dünyanın her yerinde kiliislerde mum yakılıyor...Ben insanlarda sizin dediğinizin tersini duydum...Genelde iyi geldiğini...Biz farklı bir dinde olduğumuz için daha ayrıcalıklı değiliz ki...Hristiyan bir arkadaşım bulunduğum yerdeki bir camide dilek diledi,o da beş dakika bile sürmedi...Aynı yıl içinde çok büyük bir dileği mucize şeklinde erçek oldu..
Konu sahibinin annesinin de dileği gerçek oldu. Ama sonra ailecek bedelini ödediler. Herşeyin bedeli var. Büyü yaparken bunun farkında olmak gerekiyor.

Kötü olan tarafı, insanların dileği gerçekleştikten sonra, olan kötü şeyleri o yaptıkları hatanın bedeli olarak görmemek.

İki sandalyenin üstünde birden oturulmuyor. Ve semavi dinlerin egregorlari çok kıskanç.

kelendria

Kayıtlı Üye
Herkese cevapları için çok teşekkür ederim.
Ben tek bir muma bağlamazdım normalde de meditatif çalışmalarımda sürekli o ada karşıma çıktı. Orayla ilgili bir şey var diye. Yıllar önce ilk defa o kilisenin yanından geçtiğimde öfke enerjisi hissettim, (Spiritüel konulara ilgim biraz yetilerimde artışa neden oldu, enerji algılarımda daha iyi duruma geldim,) Neyse yani orayla ilgili hiçbirşey olmasa da birşey var.. Ama bütün kiiliseler ve mumlar böyledir asla demiyorum. İnançlara saygım var,
Egregor konusunda gelince sayın AbsoluteVirture daha önce reiki meselesinde konuşmuştuk bana reiki egregorundsn çıkmamı tavsiye etmiştiniz ben de nasıl yapacağımı sormuştum ama sanırım vaktiniz yoktu, yani bir ara egregordan nasıl çıkılır anlatırsanız sevinirdim,

Karakedi96

Kayıtlı Üye

Merhaba sevgili Absoluta o halde bir yerlere gidip dilek dilemek yanlış mı ne dersin benim sıkça yaptığım bir şey çünkü 🙏🏼