Kısmetsizlik Şans Kapılarını Açar – El Fettah Esmasının Sırrı İlm-i Havvası

Retro

Kayıtlı Üye
Ve zaruret oluştuğuna kanaat getirdikleri zaman okurlar.

Mesela şansı zaten yaver giden, hedeflerine genellikle varan birisinin bu esmaya başvurması ancak şükretme ve farkındalıkta kalmak için olmalıdır.

5000-10000 kere bu esmaya devam ederse șansı kapanabilir, devinimi durabilir, Esma onu engelleyebilir.

Zaten 10000 kere okumuyorken bile o fetih enerjisi onda akıyordu. İhaleleri alabiliyor, insanları etkileyebiliyordu. Üstüne bu esmaya ihtiyaç duyması kesinlikle belli bir büyümeden sonra gelen o kaybetme korkusunu (veya kapasitesinin doğal sınırlarına dayanması) yüzeye çıkarır ve bu sefer de iç farkındalığını göremezse kaybetme deneyimini fetheder. Bu da zenginliğin bir gizli parçasıdır aslında. Ve Esma ona daha büyük bir kazanç için önce tamamen herseyini yitirmesini ve ruhani zenginlikte kalması gerektiğini öğretmek için enerjisini safileștirmek isteyebilir. Korkular tüm esmaların bir üst seviyeye seni taşımasına engeldir çünkü. Ve ısrarla esmaya yüklenirsen, kesinlikle ilgili korkularınla yizlesirsin.

Fakat kaybetme deneyimi ile beraber, çok daha geniş çaplı ve vizyonel bir kazanma tılsımını yine de çağırmış olursun. Yeter ki bunu görebilecek basiretini o sıçrama halinde iken bile muhafaza etmiş ol.

Esmaların şakası olmaz yani. 10000 küsür kere okunan her Esma bir noktada mahrumiyet getirir ki, en düşük direnç eșiğinde iken bile o esmanın ozguveni ile yüklenerek büyüyebilesin. Sonrasında ise sarsılmaz dağlar gibi olan bir duruşun olur. Seni buna hazırlar aslında.

İnsanların çoğu maddi veya manevi durumlarındaki dalgalanmalara hatta gelgitlere karşı dayanıklı değillerdir. Stresi pek taşıyamazlar. O yüzden de bu Esma bir çok kişiyi derinden urpertebilir. Çünkü okudukça birșeyler geliyorum der.

Son düzenleme:

nurumm

Kayıtlı Üye
@Retro şöyleli birşey sorayım aklıma takılan fikrinizi öğrenmek istedim.Esmaları zikrediyorum bunu belli bir amaca yönelik yada değil belli bir amaca yönelik yaptığımda da hani sonucu olur yada olmaz. Bende, öyle okuyorum olsun diye bi bağlanma durumu yok.onu aştım daha doğrusu okurum olursa olur olmazsa takdir-i ilahi bu diğer isteklerim ve dualarım içinde böyledir.Lakin işlediğimiz bir takım müslümanlığa uymayan ve bunun bilince olduğumuz günahlar var bu okuduğumuz esmaları ne kadar etki eder? Hem zikir ediyorsun hemde dininin yasakladığı bir takım günahları kimseye zararımm yok günah kendi günahım diyorsun ( kul hakkı yada ona benzer bir günah olmadıktan sonra) böyle bi durumda esmaların etkisi azalır mı? ya da tutmaz mı ?

Retro

Kayıtlı Üye
Lakin işlediğimiz bir takım müslümanlığa uymayan ve bunun bilince olduğumuz günahlar var bu okuduğumuz esmaları ne kadar etki eder?

Illa Etki eder ancak, duaya, zikre, niyete, arınmaya kesinlikle devam edilmelidir.

Ayet var : ölçüyü taşırsan da sakın Allahtan umudunu kesme, yoksa kâfir olursun diyor. Küfür İngilizce'ye "cover" olarak geçmiș. Yani üstünü örtmek, perdelenmek, ilişiği kesilmek demektir. Küfrün ayetteki tanımı da zaten hakikatin engellendiği, üstünün örtüldüğü durumlardır ki, evvela senin sezme ve içinde bulunduğun durumu farkedebilme kabiliyetinden götürür.

İnsan psikolojisinde hatta insanın beyin yapısında da ayriyetten tuzak bir motor davranış modeli vardır :

Bir şeyi tam yapamıyorsa o şeyin tüm unsurlarını temelden inkar etmeye çok meyillidir insan. İlk emareleri Çocukluktan gelir. Mesela kartlardan kule yaparken birazı yıkıldı mi sinirden tüm yaptıklarımızı da bozarız vs. Bu, anlık gelişen bir isyan dürtüsü ve özde yatan restleșme psikolojisidir. Bu damar ilerde de çok önemli roller oynayacaktır.

Iste Allah bu durumlar için kesinlikle uyanık olmamız ve bozuntuya vermememiz gerektiğini söylüyor. Günahlar asla duaların ve zikirlerin huzuruna engel olmamalıdır.

Tabi günahları meșrulaștırmak gibi de olmasın 🤣

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
:D Eeee yani zaten günahtan kastım sarhoşken namaz kılmak değildi ;) Daha duygusal ihtiyaçvari günahlar diyelim bilim buna günah da demiyor :D Anladın diye umuyorum ;)
İmam nikahı yaptır, bağlama yaptırcaklar bile nikah yaptırıyor, senin öyle bir durum da yok zaten evlenirsin sen O'nunla şimdiden alışsın ;)

Retro

Kayıtlı Üye

nurumm

Kayıtlı Üye
İmam nikahı yaptır, bağlama yaptırcaklar bile nikah yaptırıyor, senin öyle bir durum da yok zaten evlenirsin sen O'nunla şimdiden alışsın
İsteyen yapabilir ama bana o tip bi düzen çok saçma geliyor 😬 evli desen evli değilsin bekar desen bekar değilsin 😂 Hangi kategoriye gireceğimizi şaşırıyoruz bi yere gidecek olurken 😁 @Keira bulursam sıkı bi açılım istesem olacak baya😉

sarışıngirl

Kayıtlı Üye
iyi akşamlar konu ilgimi çekti ben kendi esmamı nasıl ogrenebiliirim oldukca yıldızım düşük nazara da çok geliyorum

nurumm

Kayıtlı Üye
iyi akşamlar konu ilgimi çekti ben kendi esmamı nasıl ogrenebiliirim oldukca yıldızım düşük nazara da çok geliyorum
Merhabalar @sarışıngirl biraz bilgin yoksa zor anlayabilirsin google den ebced hesaplama diye incelersen anne adın ve kendi adının sayılarını bul topla her esmanın sayısı var hangi esma en yakınsa senin adının esması odur.

marvel639

Kayıtlı Üye
Esmalari çekerken önemli olan o Esmanin halinin sende zuhur etmesidir.Buda o Esmayi virdi edinmen gerekir.O hal sende tam baskın olana kadar çekmen lazim.Ondan sonra o Esmanin makamına çikarsin.Belirli haller zuhur eder.

Retro

Kayıtlı Üye
Aynen katılıyorum, zaten esmanın ismi değil, duyusu çekilir. Duyusu sende yoksa ismen yaptığın tekrarlar ilk dakikadan itibaren mana kaybına uğrar ve kelimenin zihnindeki karşılığını dahi yitirerek aptallașırsın. Kendini aptal gibi hissedersin çünkü mekanizma devreye girmez ve bilinç altın sana bu işin saçmalığa doğru gittiğini, bu işe bir son vermen telkin eder.

Zikir çekmek aslında o özgün hisleri çekmektir. Çünkü anca hissettiğin şeyleri etrafına da hissettirebilirsin. Mizah enerjisi ile yüklü değilsen anlattığın fikraya da gülmezler mesela. Mizah enerjisi ile yüklü isen de Kemal Sunal gibi bir mimikle kitlenin enerjisini yükselterek onları gülme krizine sürükleyebilirsin. İşin sırrı herzaman yukendigin ve akmasına izin vermeyi öğrendiğin enerjilerdedir.

Sonuç itibari ile kullandığımız tüm sebepler, bilgiler, mizah araçları, yatırım araçları vs eğer enerji yollarımız açık ise istediğimiz o olumlu sonucu verir. Tüm işi esmaların sürekliliği sağlar eğer evren okumamızı Esmalar ekolü ile doğru anlayabildiysek. Esmaların salınım enerjisi kesildi mi, ne kadar profesyonel olduğunun bir önemi kalmıyor. Yıldızın kayabiliyor, gözden düşebiliyorsun. Gerileyebiliyorsun.

Son düzenleme: