Üzerimde Nazar mı var?

wardofmetehan

Kayıtlı Üye
Merhaba.Yıllardan beridir başımdan eksik olmayan ufak tefek hastalıklar yaşıyorum biri bitince diğeri başlıyor diyebilirim.Sabah kalkınca kendimi çok yorgun hissediyorum aşırı kilo aldım evden çıkmak istemiyorum.2 gün iyisem 1 hafta hasta yatıyorum büyük hastalıklar olmasada günlük yaşamımda beni etkiliyor.Sizce üzerimde nazar vb birşeyler olabilirmi? Teşekkür ederim...

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
kurşun döktürün forumdaki arınma yöntemlerini kullanın korunma yapmayı ihmal etmeyin pozitif olun sağlıklı beslenmeye çalışın hastalıklar auranızın zayıflamasına neden olabilir nazara uğramamak için kendinizi övmeyin her şeyinizi anlatmayın çok fazla detay veermeyin kıskanacakları şeyler söylemek yapmaktan uzak durun

bolçi41

Kayıtlı Üye
iyi bir hocaya git bakim yaptir koruma muskasi yazdir taşi.bende nazardan çok çektim.

bolçi41

Kayıtlı Üye
bendede cok nazar vardi tedavi olmazsan her gecen gün daha beter oluyorsun ben oldum şükür iyiyim kolay gelsin

Aisling

Kayıtlı Üye
Yazılanlar klasik bir döngü aslında. Birini yaptığınız için diğerlerinide yapmaya devam ediyorsunuz. Sabah kalkınca yorgun oluyorsunuz... Uyku düzeniniz yok belki? Varsa bile kaliteli uyku çekiyor musunuz? Stres yaşıyor musunuz? Sabahları yataktan dayak yemiş gibi kalkmak şehirli ve sitresli insan sorunu resmen :) Hayatınızda hareketlilik yoksa ya da azsa bu bir etken. Yorgunluğun altında genelde motivasyon eksikliği, beklentisizlik, bezmişlik gibi yan sebepler yatabiliyor. Aşırı kilo aldım diyorsunuz, kilo aldığınız için evden çıkmak istemiyorsunuz. Kilo aldığınız için evden çıkamıyorsunuz. Şimdi yorum yapacağım ama linç yemem umarım. Neyse. Kilolu insan, normal olarak dışarı çıkmak istemez, ağırdır, hantaldır, güzel hissetmez, evde bilgisayar televizyon karşısında dizi film devirip yan gelip yatmak daha cazip gelecektir. Yaa çok biliyorsuna gelirse muhabbet, bir dönem 95 kiloyu tartıda görmüş biri olarak, satırlarda kendimi gördüm, kilo almış, evden çıkmayan, hayattan bezmiş, yaşı yirmi, ruhu seksen beşlik bir ben :rolleyes: Kendinize eve kapatıp yiyeceklerde teselli arayacak ne sorununuz olduğunu bulup, harekete geçtiğinizde her şey hallolacak. Evden çıkın, sosyalleşin, mesela bir iş bulup çalışın, kilo verin, kendinize güvenin, öz güveninizi yükseltin, hareket ve renk getirin hayatınıza. Her gününüz aynı, her gününüz monotonsa ve bir çıkış noktası, arıyorsanız hocalardan medet beklemeyin. Yalnızca bir geçiş dönemi yaşayan bir bireysiniz. Üzerinizde ne olduğunu söyleyeyim; ölü toprağı. O ölü toprağını üzerinizden atıp silkelenin ve harekete geçin. Nazara, büyüye, varlığa vs. yorup kurban rolü oynamayın. Böyle yaparak kendinize bir kaçış rotası, suçlayacak bir şeyler bulup olduğunuz yerde sayarsınız. Ancak kendinizi kandırırsınız.

Ü

Üye silindi 58480

Nazara gelen kisi , once kendi nazarinin baskasina veya kendisine degip degmedigini sorgulamalidir.
Her hastalik kokunden coculmeli. Dua okumak ve olumlama yapmak isin merhem kismidir. Once zihinsel bir operasyon gerekir :

Bana cok nazar deger. Goz onunde bir meslegim oldugu icin surekli bakis altindayim ve hassas bir ruhum oldugu icin goz goze gelir kelmez ya pozitif, ya negatif, ya notur agirlikli bir elektrik aninda hislerime ve motivasyon merkezine ulasir.

Oyle anilarim var ki, kut diye bloklanip insan icinde gunumu gucbela bitirebilmisimdir, oyle de anilarim var ki kendimin bile bilmedigi bilgiler zihnimde projelesip feyz olup agzimdan sarki gibi cikmistir. Gun hic bitmesin istemisimdir. Bunlarin hepsi o anki kollektif enerjinin talebine gore akan bir enerji ile oluyor.

Sonradan farkediyorum ki, nazarim cok ciddi degiyor insanlara. Ne yazik ki toplumda kendimizden ustun insanlar da kendimizden daha az tekamul etmis insanlar da var. Ben sozumun gectigi insanlara ciddi nazar degdirdigimi farkettim. KEndime degen nazardan nasil sakinacagimi dusunurken kendi tesir alanimda olan etrafimdaki insanlara hatta kendime de nazar degdirdigimi gordum. Bunu gordum. Boylece de hem baskasinin enerji alanina mudahale eden ama haksiz bir sekilde kendi enerjimi fulleme talep ettigimi de gordum.

Zulmedene merhamet edilmez. Insan kendisini hep masumlardan sayar. Dertleri olan ve surekli insanlardan dem vuran insanlarin aslinda en buyuk zalimlikleri kendi elleri ile yaptiklari ve bunu umursamadiklari gercegi vardir. Bunu farkedemedikce isleri ne kadar duzeltmeye calisirlarsa calissinlar isler bozulacaktir. Sistem o ilk ana gidilmesini ister cunku. Kendi ellerimiz ile yaptigimiz ve seyirci kaldigimiz zulmun egomuz tarafindan taninmasini ister.