Uyanma sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Byznr

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar.Son birkaç haftadır belkide birkaç aydır uyanırken sorun yaşıyorum.Uyanmak istiyorum, uyandığımı sanıyorum, yatakta doğruluyorum, etraftı net bir şekilde görebiliyorum, yavaş bir şekilde hareket edebiliyorum.Çok geçmeden uyanmadığımı farkediyorum.Uyanmaya çalışıyorum ama herhangi bir dış uyaran olmadan yapamıyorum.Özellikle uyku bandı taktığım zaman oluyor.Bandı gözümden çıkartmaya çalışıyorum elimle sıyırıyorum ama hala gözümde durmaya devam ediyor.Bu esnada uyanmadığımı farkediyorum.Sanki gerçek gibi geliyor.Ve bu durum beni beynen çok yoruyor.Uyanmak isteyip uyanamayınca korkuyorum.Uyumak istemiyorum artık.Bu durumu yaşayan ya da aşina olan birileri varsa yardımcı olabilir mi?

donzula

Kayıtlı Üye
Aklıma ilk gelen uyku felci oldu çünkü bir karartı yada bir varlıktan bahsetmiyorsunuz. Kendinizi bi hafta kadar düzenli uykuyla test edebilirsiniz. Uyandığınızı düşündüğünüzde etrafı görmeniz bilinçaltınızdan kaynaklanabilir. Kalkmanız gerekmesine rağmen beyniniz ve vücudunuz yorgun olabilir. Akşamları yatmadan rahatlatıcı çaylar deneyin papatya olabilir yeşil çay olabilir ağız tadınıza göre bişey bulucağınızdan eminim. Yeterli uykuyu aldığınızı düşündüğünüzde problem tekrarlarsa her zaman dediğim gibi öncelikle bir doktora başvurmanızı öneririm. Bu da faydalı olmazsa sayın Yule'ye özel mesaj atın gerekli yardımı sağlayabiliceğini düşünüyorum. Sevgiyle kalın.

Byznr

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Aklıma ilk gelen uyku felci oldu çünkü bir karartı yada bir varlıktan bahsetmiyorsunuz. Kendinizi bi hafta kadar düzenli uykuyla test edebilirsiniz. Uyandığınızı düşündüğünüzde etrafı görmeniz bilinçaltınızdan kaynaklanabilir. Kalkmanız gerekmesine rağmen beyniniz ve vücudunuz yorgun olabilir. Akşamları yatmadan rahatlatıcı çaylar deneyin papatya olabilir yeşil çay olabilir ağız tadınıza göre bişey bulucağınızdan eminim. Yeterli uykuyu aldığınızı düşündüğünüzde problem tekrarlarsa her zaman dediğim gibi öncelikle bir doktora başvurmanızı öneririm. Bu da faydalı olmazsa sayın Yule'ye özel mesaj atın gerekli yardımı sağlayabiliceğini düşünüyorum. Sevgiyle kalın.
Cevabınız için teşekkür ederim ama daha önce çok uyku felci yaşadım ve hiçbirinde hareket edemiyordum.Şu anki yaşadığım durumda hareket edebiliyorum ve uyku felci gibi değil.Üstelik çok daha uzun sürüyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Uyandığınız sanıp etrafa bakın sonradab aslınfa bunu yapamıycağınızı çünkü uyuyor olduğunuzumu hatırlıyorsunuz?
Yada yatakta uzanıp tavana yada odaya bakarken, aklınıza birden uyuyor olduğunuz geliyorsa ve zaten uyanık olmaktan farklı bir yaşıyorsanız, buda bana astral seyahat gibi geldi, bedenin içinden yapıyorsunuz. Uyku felcinde beden ve yastık vs, kısmen hissedilir. Gercek dünyadan kopuk bir algı yaşıyorsanız astral olduğunu düşündüm. Elinizi kolunuzu oynatıp, maddeler boyutundaki göz bandını çıkaramamanızda astral bedeni hareket ettirmeye çalışmanız olabilir. Banada oluyordu bunlar, hiç bir şey göremediğim zamanlarda oluyordu, görmek için uğraşırsanız, etrafın biraz aydınlanıp netleştiğini görürsünüz, sadece panik yapmayın

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Local astral çıkışı derken ? Biraz açabilir misiniz ?

Farklı bedeni yerlerin çıkışların. Mesela çıkış anında önce bacakların sonra gövdenin en son baş bölgesinin çıktığını hissedersiniz bazen uyku sırasında bacaklar vs. projeksiyonu gerçekleştirirsen bacakları havada hissedersiniz bazende yataktan kalkıyor gibi yapar kalkarsınız fakat astrale çıkmış olursunuz sonra bi anda uyanırsınız.

Byznr

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Uyandığınız sanıp etrafa bakın sonradab aslınfa bunu yapamıycağınızı çünkü uyuyor olduğunuzumu hatırlıyorsunuz?
Yada yatakta uzanıp tavana yada odaya bakarken, aklınıza birden uyuyor olduğunuz geliyorsa ve zaten uyanık olmaktan farklı bir yaşıyorsanız, buda bana astral seyahat gibi geldi, bedenin içinden yapıyorsunuz. Uyku felcinde beden ve yastık vs, kısmen hissedilir. Gercek dünyadan kopuk bir algı yaşıyorsanız astral olduğunu düşündüm. Elinizi kolunuzu oynatıp, maddeler boyutundaki göz bandını çıkaramamanızda astral bedeni hareket ettirmeye çalışmanız olabilir. Banada oluyordu bunlar, hiç bir şey göremediğim zamanlarda oluyordu, görmek için uğraşırsanız, etrafın biraz aydınlanıp netleştiğini görürsünüz, sadece panik yapmayın
Ben de durum uyanma isteğiyle başlıyor kimi zaman.Hareket ediyorum, doğruluyorum(henüz yataktan kalkma girişiminde bulunmadım) vs. ama bir şekilde gerçek olmadığını anlıyorum.Ters giden bir şeyler varmış gibi.Uyanmış olmam gerekiyordu neden hala uykudayım diye soruyorum kendime.Çünkü ilk başta uyandığımı düşünüyordum.Kesinlikle uyku felci olduğunu düşünmüyorum çünkü önceden çok yaşadığım bir durumdu.Aslında karanlık değil tam, her şey normal gibi, net değil ama bulanık da değil.Her şeyi yerli yerinde görüyorum genelde odada, bir ya da iki kere bazı eşyaların olmadığını görmüştüm.Panik yapmamaya çalışıyorum ama gerçekten çok zorlanıyorum. :(

Byznr

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Farklı bedeni yerlerin çıkışların. Mesela çıkış anında önce bacakların sonra gövdenin en son baş bölgesinin çıktığını hissedersiniz bazen uyku sırasında bacaklar vs. projeksiyonu gerçekleştirirsen bacakları havada hissedersiniz bazende yataktan kalkıyor gibi yapar kalkarsınız fakat astrale çıkmış olursunuz sonra bi anda uyanırsınız.
Dediğiniz gibi olabilir.Ama bu durumun uyanma isteğiyle ortaya çıkmasını anlamıyorum.Ve başarısızlıkla sonuçlandığı için çalışmalarım, uzunca bir süredir astralle ilgili bir çalışma yapmıyorum.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ben de durum uyanma isteğiyle başlıyorvman.Hareket ediyorum, doğruluyorum(henüz yataktan kalkma girişiminde bulunmadım) vs. ama bir şekilde gerçek olmadığını anlıyorum.Ters giden bir şeyler varmış gibi.Uyanmış olmam gerekiyordu neden hala uykudayım diye soruyorum kendime.Çünkü ilk başta uyandığımı düşünüyordum.Kesinlikle uyku felci olduğunu düşünmüyorum çünkü önceden çok yaşadığım bir durumdu.Aslında karanlık değil tam, her şey normal gibi, net değil ama bulanık da değil.Her şeyi yerli yerinde görüyorum genelde odada, bir ya da iki kere bazı eşyaların olmadığını görmüştüm.Panik yapmamaya çalışıyorum ama gerçekten çok zorlanıyorum. :(
Anlattığınız herşey astrale konusuna getiriyor bizi, bunu varlıkların yada başkasının yapmadığını , tek nedenin siz olduğunuzu kabullenip korkuyu bırakırsanız panikte uzaklaşır zamanla.
Çalışma yapmadınız halde olduysa bu, genlerinizde var demektir, engel olmaya calışmayın zaten engellemeye calışırsanız uyurken bacakların zıplaması, hatta bedenin tümünün zıplaması gibi garip sorunlara yok açılabilir. böyle bir durum yaşıyorsanız,
Görme konusundada ilk seferlerde görüntü pek hd olmuyor ama zamanla iyileşir,

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Fizyolojik ve psikolojik etkenlerin neden olduğunu düşünüyorum. Fizyolojik olarak Kbb ve Nöroloji dal merkezlerinden birine gidip kontrole giriniz. Psikolojik kısmı ise buradan bir şey çıkmazsa deneyin. Ağır bir durum olduğunu sanmıyorum, bilinçaltı çalışmaları yeterli olabilir.
Bunları yapmak istemiyorsanız size 1 haftalık bir reçete vereceğim.
- Bu bir hafta boyunca alkol, uyuşturucu, mecburi olmayan ilaçları kullanmayın. Sigara içiyorsanız bırakamazsanız da mutlaka azaltın. Günde 2 tane bile azalsa kardır. Hele de geceleri uyumadan en az 1 saat önce sigara içmeyin. Yok başaramıyorsanız her sabah bir kase taze ve doğal yoğurt yiyin. İçine bir çay kaşığı ucu kadar ruşeym unu atın.
- Yaşınız 25'i geçmişse Immunace veya Pharmaton multivitamin-bağışıklık güçlendirici alın bol su ile. Çok pahalı değildir.
- Gece 21.00'dan sonra çerez dahil hiçbir şey yemeyin.
- Uyumadan 40-45 dk önce papatya-melisa çayı için.
- En geç 23.30'da yatakta uyumaya hazır biçimde olun. Odayı elinizden geldiğince karanlık hale getirin.
- Yatağınızın altına (solar plexus çakranıza yaklaşık olarak denk gelecek bir yere) cam, porselen veya ahşaptan ufak bir tabağa mineral tuz koyun.
- Sabah kalktığınızda kahvaltı yapmadan önce bir fincan sıcak su için, içine bir kaç damla taze limon suyu da atabilirsiniz. (Su kaynadıktan sonra 3 dk dinlendirip için) bir çay kaşığı ucu kadar çörek otunu çiğneyerek ağzınızda öğütüp yutun.
- Her gün ılık su ile üşümeden duş alın. Duştan önce kendinizi doğal mineral tuzla (deniz,kaya,himalaya) ovun.

Şimdi bunları 1 hafta yapın, hala değişkenlik yoksa muhakkak Kbb ve Nöroloji uzmanlarına gidin.

Bu dediklerimi kendini yorgun hisseden, enerjisi hep düşük olanlar, hastalıkları geçmeyenler yapsın. Söz veriyorum 3 günde kendinize gelirsiniz. 1 hafta sonra ise gönüllü spora başlarsınız, aktiviteleriniz artar, uykunuz düzelir, yaralarınız daha çabuk kapanır, hayat kaliteniz artar.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Fizyolojik ve psikolojik etkenlerin neden olduğunu düşünüyorum. Fizyolojik olarak Kbb ve Nöroloji dal merkezlerinden birine gidip kontrole giriniz. Psikolojik kısmı ise buradan bir şey çıkmazsa deneyin. Ağır bir durum olduğunu sanmıyorum, bilinçaltı çalışmaları yeterli olabilir.
- Bu bir hafta boyunca alkol, uyuşturucu, mecburi olmayan ilaçları kullanmayın. Sigara içiyorsanız bırakamazsanız da mutlaka azaltın. Günde 2 tane bile azalsa kardır. Hele de geceleri uyumadan en az 1 saat önce sigara içmeyin. Yok başaramıyorsanız her sabah bir kase taze ve doğal yoğurt yiyin. İçine bir çay kaşığı ucu kadar ruşeym unu atın.
- Yaşınız 25'i geçmişse Immunace veya Pharmaton multivitamin-bağışıklık güçlendirici alın bol su ile. Çok pahalı değildir.
- En geç 23.30'da yatakta uyumaya hazır biçimde olun. Odayı elinizden geldiğince karanlık hale getirin.
- Yatağınızın altına (solar plexus çakranıza yaklaşık olarak denk gelecek bir yere) cam, porselen veya ahşaptan ufak bir tabağa mineral tuz koyun.
- Sabah kalktığınızda kahvaltı yapmadan önce bir fincan sıcak su için, içine bir kaç damla taze limon suyu da atabilirsiniz. (Su kaynadıktan sonra 3 dk dinlendirip için) bir çay kaşığı ucu kadar çörek otunu çiğneyerek ağzınızda öğütüp yutun.
- Her gün ılık su ile üşümeden duş alın. Duştan önce kendinizi doğal mineral tuzla (deniz,kaya,himalaya) ovun.

Şimdi bunları 1 hafta yapın, hala değişkenlik yoksa muhakkak Kbb ve Nöroloji uzmanlarına gidin.

Bu dediklerimi kendini yorgun hisseden, enerjisi hep düşük olanlar, hastalıkları geçmeyenler yapsın. Söz veriyorum 3 günde kendinize gelirsiniz. 1 hafta sonra ise gönüllü spora başlarsınız, aktiviteleriniz artar, uykunuz düzelir, yaralarınız daha çabuk kapanır, hayat kaliteniz artar.
Konu sahibinin anlattığı durumu bende yasadım, yasayan baskalarıda vardır elbet.
Bu gibi konuların anlasılması için, tecrübe edilmesi gerekir, yasamasaydım kişinin anlattığı durumu bende hastalığa bağlayabilirdim. Ama verdiğiniz tavsiyeler her zamanki gibi, her insanın hayat kalitesini artıran yararlı şeyler tabi.

gizliherif

Kayıtlı Üye
Bu tarz durumların nedeni %90 ihtimalle sırt üstü yatmaktan kaynaklanıyor.Kendimden örnekle ne zaman sırt üstü yatsam uyandığımda belirli bir süre hareket edemiyorum fakat bilincim açık oluyor.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
- Yaşınız 25'i geçmişse Immunace veya Pharmaton multivitamin-bağışıklık güçlendirici alın.

Bu kısım haricinde hepsine katılıyorum güzel yazmışsınız fakat ilaç vs. önermek tehlikeli olur. En basit ilaçlar için bile bazen belirli kan testleri gerekiyor. Alerjik durumlar olabiliyor.

Byznr

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Anlattığınız herşey astrale konusuna getiriyor bizi, bunu varlıkların yada başkasının yapmadığını , tek nedenin siz olduğunuzu kabullenip korkuyu bırakırsanız panikte uzaklaşır zamanla.
Çalışma yapmadınız halde olduysa bu, genlerinizde var demektir, engel olmaya calışmayın zaten engellemeye calışırsanız uyurken bacakların zıplaması, hatta bedenin tümünün zıplaması gibi garip sorunlara yok açılabilir. böyle bir durum yaşıyorsanız,
Görme konusundada ilk seferlerde görüntü pek hd olmuyor ama zamanla iyileşir,
Yardımınız için çok teşekkür ederim.Çalışma hiç yapmadım değil, 2 yıl öncesine kadar çok yaptım ama başarılı olamamıştım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Konu sahibinin anlattığı durumu bende yasadım, yasayan baskalarıda vardır elbet.
Bu gibi konuların anlasılması için, tecrübe edilmesi gerekir, yasamasaydım kişinin anlattığı durumu bende hastalığa bağlayabilirdim. Ama verdiğiniz tavsiyeler her zamanki gibi, her insanın hayat kalitesini artıran yararlı şeyler tabi.
Aynısını yaşadığınızda dediklerimi yapsaydınız ne demek istediğimi anlardınız. Bununla birlikte anlatılan şey astral seyahat değildir. Benzer biçimde, yatakta gözünü kapatıp, astral seyahat yapmadan yine de bir şeyleri görebileceğiniz durumlar, bunların başında da hipnoz geliyor. Kişinin anlattığı şey bir operatör olmadan kendi kendine hipnoza girmeye benzer bir durum taşıyor. O halde bu durum, bilinç adlı muhafızın etkisizleştirilip, bilinçaltının serbest kalmasıyla ilgilidir. Bu şekilde saniyede 4.5 milyar veri işleyen fantastik bir bağlantıyı da serbest bırakmış olursunuz.
Ben demiyorum ki kişi duyu dışı algılama yapamaz uyurken, diyorum ki bu bile olsa, bunu hür irade olmadan ve hatta adeta uyanmak için çabalayan bir durum varsa olay astral vs. olarak değil problem gibi görülmelidir. Kaldı ki önerdiğim şeyler de bu problem eğer hafif safhadaysa (ki öyle anlatılanlara göre) yardımı dokunacak şeylerdir. Tecrübe etmek kısmı için de, sitede yazdığım üç bin küsür mesajın %90'ı tecrübelerimden gelmektedir, epey bir tecrübelerim var naçizane.

origanum

Yönetici
Bu kısım haricinde hepsine katılıyorum güzel yazmışsınız fakat ilaç vs. önermek tehlikeli olur. En basit ilaçlar için bile bazen belirli kan testleri gerekiyor. Alerjik durumlar olabiliyor.

Bunlar ilaç değil ki, vitamin. İlaç önermek sadece hekimlerin işidir. Reçetesiz satılır ve bitkinlik için yetişkin kişiler tarafından günlük yaşam kalitesini artırmak amacıyla takviye olarak kullanılır. İlki yurt dışında satılır ülkemizde yok diğeri ise var.

Byznr

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

Nöroloji tamam ama anlattıklarımla KBB arasında nasıl bir ilişki kurdunuz anlayabilmiş değilim.Doktor musunuz bilmiyorum ama sanıyorum ki böyle bir ortamda reçete vereceğim demek uygun bir şey değil.Önerileriniz için teşekkür ederim zaten çoğunu yapıyorum.Ek olarak size hiçbir doktor kontrolüne gitmeden buraya yazdığımı düşündüren şeyin ne olduğunu merak ediyorum.Ayrıca yorgun hissettiğimle, enerjimin düşük olduğuyla vs. ilgili herhangi bir bilgi vermedim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Sağlığınızda anormal bir durum yoksa, üstünde yazıldığı gibi günde 1 adet ''su'' ile içerseniz bakkaldaki sakız kadar zararsız, en az 3 uzman doktor kadar da faydalıdır. Bundan %99 eminim, sağlık camiasına epey aşinayım. Önerdiğim iki ürünü (veya aynı türde fark etmez) kullanmanıza mani bir durum varsa sağlığınızda, yani anormal bir durum var ise zaten kendini bir şekilde belli etmiştir, siz de bu anormal duruma uyup uymayan şeyleri tüketme biçimini kendiniz belirlemek durumundasınız. Fıstık ezmesi de en çok alerji yapan şeylerden biridir ama bir çocuk bile elinde parayla dünyanın her yerinde gidip bir kutu alabilir. Kısaca her şey herkese zararlı olabilir, kendi vücudunu tanımayana hiçbir şey öneremeyiz zaten.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Sağlığınızda anormal bir durum yoksa, üstünde yazıldığı gibi günde 1 adet ''su'' ile içerseniz bakkaldaki sakız kadar zararsız, en az 3 uzman doktor kadar da faydalıdır. Bundan %99 eminim, sağlık camiasına epey aşinayım. Önerdiğim iki ürünü (veya aynı türde fark etmez) kullanmanıza mani bir durum varsa sağlığınızda, yani anormal bir durum var ise zaten kendini bir şekilde belli etmiştir, siz de bu anormal duruma uyup uymayan şeyleri tüketme biçimini kendiniz belirlemek durumundasınız. Fıstık ezmesi de en çok alerji yapan şeylerden biridir ama bir çocuk bile elinde parayla dünyanın her yerinde gidip bir kutu alabilir. Kısaca her şey herkese zararlı olabilir, kendi vücudunu tanımayana hiçbir şey öneremeyiz zaten.

C vitamini alerjisi olan birisini biliyordum. Pekala zararsız diyorsanız öyledir =)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...