Kafam çok karışık

Alakan

Kayıtlı Üye
Ayrılmaz bir parçamız ama gerçeklikte böyle işlemiyor.Araya mesafe koymak gerekiyor.Benim davam kavgam değil hiçbiri.Benim derdim bana yetiyor.Yine de söylemek istediğim.Irak 'Türkmen'leriyle fazla ilişki kurulamamasının nedeni mezhep farklılığı.Elden geldiği kadar bağ kuruluyor ama ilerleme kısıtlı.Bir gün türk toplulukları bağımsız olacak diye Atatürk söylemiş.Buna ne kadar hazırlık yapılabilmiş.Kazakistan bağımsız olunca ilk yıl 500 kazak genci hristiyan olmuş.Elden gelen önyargısız bir kabulle ilişki kuruluyor ama alfaben bile farklıysa diğer kültürü anlamak kolay değil.
Bu konuların yeri burası değil seve seve konuşurdum ama tarihi gerçekliği olmayan bir hatayı düzeltmek istedim o kadar. Uyarı almak istemiyorum.

Sadece konu çerçevesinde yorumlayacak olursam Atatürk'ün dediği gibi "din bir vicdan meselesidir" Dini tümüyle akla mantığa uydurmaya çalışmak boş bir mesele. Akıl ile kavranacak olana ortalama akla sahip herkes inanırdı. O yüzden kalpten inanmak gerekiyor. Kalbin kabul etmediği noktada da insan tökezliyor.