Zikirler yüzünden uyuyamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Çakralar, insan bedeninin dikey miracıdır.

Örneğin Kaf 22 - Doğrusu sen bundan derin bir gaflet içindeydin. Ama şimdi gerçekleri görmeni engelleyen perdeni kaldırdık; bugün bakışların pek keskindir”

Üçüncü göz çakrası. Duygusal, sezgisel, ruhsal berraklık.
O perde bu perde değil
Kalp perdesinden bahsedilir orada yani kalp gözü denilen olaydan

allah yani diyorki sen hakikati (dini)
Göremiyordun
Lakin biz senin kalbindeki perdeyi kaldırdık artık hakikati görebilirsin

bilirsinki kalbine mühür vurduk diye ayetler vardır

yani kalbe, allah tarafından lanetlenen kafirlere hakikati görmesini engelleyecek ve kafirlikten kurtulmaması ve yanmasını sağlayacak perdeler indirilir

onlar ebu leheb gibi kafirlerdir

lakin dediğin doğru islamda sakıncası yoktur

Ü

Üye silindi 45859

Kardeşcağzım

bazı yerlerlere katılıyorum kainattaki her şey allahın ilminin bir yansımasıdır

lakin bir tek dinle değil diğer dinlerlede ilgilen der gibi bir söz söylemişsin

biz insanlar tek bir dine inanırız
Tüm hepsine inanıp onların yapdığı iş ve davranışları yapmayız

misal kendim üzerinden örnek vereyim
Satanistler
Bazı büyüler onların uzmanlık alanıdır misal kabala
Onunlada çok ilgililer
kabala büyü sözlerinin manasını bilirmisin
Orada şeytanın üstünlüğü kabul ediliyor bunu ben yapsam şirke girerim

misal yahudiler büyü ve sihrin babasıdır
Ben onların yaptıklarını yapsam neymiş
İşlerim açılsın neymiş sınavda başarılı olayım neymiş annem babam iyi davransın gibi
Saçma sebepler nedeni ile büyü yapsam onların ritüellerini yapsam benim islamdan yana nasıl bir nimetim kalır elimde

dinim çuf gider

yine misal vereyim
Paganlar bilirsinki doğanın kutsal olduğuna inanır
Ve bazı bana göre saçma olan ritueller yapar
Ve ben o rituelleri yapsam
Misal ateşe dileklerimin yazılı olduğu kağıdı attım ve beklemeye başladım ne zaman gerçekleşecek diye

ben burada ateşten medet ummuş olmazmıyım şirk ve küfür ehli olup kafirleşmezmiyim

bak bir insan ve varlık
hangi insanla yada hayvanla yada din ile
Yada fikir ve düşünceler ile samimi olursa elbet aklı ona kayar

biraz açayım ne demek istedim

ben yahudilerin yanına gittim ve onlarla samimi oldum diyelim arkadaş edindim
Onlarla yedin içtim
Elbet islam içimde soğumaya ve yahudilik yerini almaya başlar kalp kayar yani

aynı şekilde ritüel ve işlemlerde öyle

tabiri caizse ben burada kendimi parçalıyorum

siz diyorum
Dilek dileyip onu yakıyorsunuz ve dileğiniz kabul oluyor
Sonra tekrar diliyorsunuz yine kabul oluyor
Tekrar tekrar ve tekrar

ve zamanla kalp kayıyor artık ateşin güçlü olduğuna inanıp ona dua etmeye başlıyorsunuz

misal veriyorum şahsi veya çoğul konuşmuyorum kimse alınmasın darılmasın

ve ben ne diyorum sizi ateşe yaklaştıran iblisdir sizin dileğinizi ateş değil iblis yapıyo,yapıyor ki dinden çıkasınız ve kalbiniz oraya kaysın artık ona tapın diye

şeytan islam haricindeki her inançta edilen duaya karışır hepsine
Nedenmi çünkü diğer dinler boşluktur boşluk ise iblistir
Yani mülüman olmayan herkese satanist bile denebilir

allah ne buyuruyor benden yalnızca namaz kılarak ve ümit kesmeden dileyin

amacım diğer dinler hakkında kötü bir şey söylemek değil bir hatayı düzeltmekti

kimsenin inancına müdahale etmek elbette hattime değil
Bu konuda yorum yapılmasın
Birkaç gündür yorumlarınızı itinayla okuyup sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyordum, sanırım keşfettim. Çok rica ediyorum paragrafta anlam ve cümlede anlam çalışın. Ayrıca lütfen üstünlük kompleksinizi burada sergilemeyerek biz forum üyelerine birazcık nezaket gösterin. Bu forumda öğrenmeye çalışan, bir şeyler keşfetmeye çalışan insanlar elbette var. Yalnız hepimize cahil ya da yetersiz muamelesi yapmanız sizin haddinize değil. Siz bilgi birikiminiz ölçüsünde katkıda bulunuyorsunuz, bizler de öyle. Yalnız muhalefet olma tarzınız nezaketten ve anlayıştan oldukça uzak. Zaten yazının başında öncelikle yapılması gerekenin inancı sağlamlaştırmak, kaynakları okuyup idrak etmek gerektiğini yazdım, öyle değil mi? Açık ve net konuştuğumu düşünüyorum. Diğer bir yandan kişiye diğer ekollerde çalışmalar yürüt gibi bir öğütte bulunmuş muyum? Hayır. Diğer ekolleri de okuyup inceleyecek ki bütüne daha kolay varabilsin. Mesela bir müslüman diğer İbrahimî dinleri de okur, dinden çıkmak için mi? Tabii ki hayır. Daha iyi anlamak ve yorumlayabilmek için. İncil okumak sizi dinden çıkarır mı? Bunlar nasıl yorumlar anlamak mümkün değil. Zaten sağlam inanca sahip değilse kişi havasla hiç uğraşmaması gerekir. Şeytan islami dualara da pek ala karışabilir, küçümsemeniz hoşuna da gidecektir muhtemelen. Havasla da, duayla da şirke düşebilirsiniz çünkü şirk zaten çok ince bir çizgidedir. Kabalanın da uygulama içeriklerini biliyorum. Ben burada araştırın uygulama yapın demiyorum, araştırın fikir edinin diyorum. Saygısızlık etmek istemiyorum diyip saçmalık demeniz de ayrı bir gülünç olmuş. Çıkıp bir pagan “neden esmayı 789 kere okuyorsunuz Rabbiniz sizi ilk seslenişte duyamıyor mu?” da diyebilir. Lütfen akıl istemedikçe kimseye akıl vermeyin, burada bilgilerimizi paylaşmak için varız, dayatmak için değil. Diğer konulardaki tehditkar ve bilmiş yorumlarınız zaten hakkınızda yeterince bilgi veriyor. Okuduğunuza aklınız ermiyorsa rica ediyorum yorum yapmayın, kibrinizi kendinize saklarsanız çoğumuza iyilik etmiş olursunuz.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Kilo vermek için farklı diyetler uygulamak veya yöntemler kullanmaktan bahsediyor ekol olarak.Hangi yöntemi de kullansan kilo verdiriyorsa aynı kapıya çıkıyor.
Öğretilen belli kalıpları kullanınca derinlemesine bir bilgi elde edilemiyor.Farklı dinlerdeki insanların arasında da iyi insanlar var.Allah ı sürekli anan insanlar var.Kendi kitaplarındaki bir bilgi kırıntısına tutunan veya peygamberlerine itaat ettikleri için ödüllendirilen insanlar var.
Farklılıkları olması başarı sağlatmayacağı anlamına gelmiyor.Her şeyi bir kenara bırakınca sonumuzun ne olacağı tanrıya kalıyor gibi hissediyorum.Geri dönülmez bir nokta yokmuş gibi geliyor.

Diğerlerini dışladığımız alanlar aslında ortaklığımızın çok olduğu alanlar...Bir duanın bir sayıyla okunması yahudilerden geçen bir sayı sistemiyle alakalı...Talmuttan yazıya geçirilenler...Camilerimizin çadır modelinde olması kurşun dökmemiz tahtaya vurmamız orta asyadan geliyor.Kandilleri kutlamamız bizi diğer ülkelerden ayrıştırıyor.

Şeytana tapanların bir açıklaması yok.Onlarda ne ruhunu satıyor ne kedi kesiyorlar diye biliyorum.Forumda bu tarz topluluklarla alakası olanlar var.Bu tarz topluluklarla alakalı uyarıları var.Bir bayan buradan katılmıştı.

Garip yaklaşımları olanlar var.Adama soruyorlar 'o şahısın mesih olduğuna neden inanıyorsunuz?'
'Bende ibrahimin reenkarne olduğu haliyim ordan biliyorum.' diyor.Büyük acılar sonrası kafa karışıklığı.
Bi noktadan sonra kafa yormayı bıraktım.Şirk in tövbesinin kabul olmayışı müslüman olmayanların cennete girememesi.Üç ileri beş geri olduramıyorsun.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Sayın Retro'ya sorduğunuz soru dikkatimi çektiği için haddim olmayarak bir şeyler yazacağım. Umarım saygısızlık olarak algılanmaz ve arkadaşımın geniş bilgi birikimiyle daha kapsamlı bir cevap vereceğinden eminim.
Öncelikle öğrenmede her birimizin kendimize çizdiği bir yol vardır. Burada amaç bakımından ayrılabiliyoruz; majiyi öğrenmek ya da ilmi öğrenmeye çalışmak. Başladığımızda kendimize bir ekol ediniriz, biliyorsunuz ki yelpaze çok geniştir. Genellikle başlangıç ekolümüzü temel alarak sonrasında diğer ekoller hakkında okuma ve araştırma yaparız. Eğer ilmi öğrenmeye çalışıyorsak birçoğumuz şöyle düşünürüz; yeryüzünde gelmiş geçmiş tüm ekollerde ilmin parçası olan bir şeyler vardır. Bu çakralar olabilir, Annunakiler olabilir, uzaylılar olabilir hatta teknolojinin ta kendisi de olabilir. Bu nedenle ilmi öğrenmeye gönül vermiş kişiler olarak bir bilginin doğruluğunu tamamen kabullenmek ya da reddetmek yerine işlevselliğine bakarız ancak bunu yaparken var olan inancımızı korumaya da devam ederiz. İlim öğrenmeye çalışmak hatta majiyi çözmeye çalışmak da bizleri eklektik bakmaya/çalışmaya zorlar. Bu nedenle konuya tek bir din bağlamında değil dinler bağlamında bakmak belki işinizi kolaylaştırabilir. Çünkü inanışlar ve tüm bilgiler aslında tek bir kaynağa bağlıdır. Hatta uzak durduğumuz kara büyüler, büyük bir kitleye sahip olan şeytani inanışlar da dahil. Zaten ilerleyen süreçlerde araştırarak, okuyarak, deneyimleyerek bakış açınız genişleyecektir. O yüzden bunun değerlendirmesi bana kalırsa kişiseldir ve kendi sürecinizde yaşayarak öğreneceksiniz.
Diğer bir yandan zikirle ilgili yukarıda Sayın Retro çok güzel açıklamalarda bulunmuş. Ona görüşüyle ilgili gönülden katılıyorum. Bir ekole girişmeden önce mantığını anlayıp kalbinizi vermeniz gerekir. Yaptığınız esma okumalarındaki asıl amaç "esmayı gönlün vird edinmesidir." Böylelikle siz esmayı okuyor olmasanız dahi kalbiniz, hücreleriniz, bilinçaltınız esmayı okumaya ve sizde yaşatmaya çalışacaktır. Bu gibi uygulamalarda evet sayı önemlidir ancak maji boyutunda ilgileniyorsanız sayılar önemlidir. Ancak ilmi olarak yaklaşacaksanız sayının önemi azalır, hissin ve frekansın önemi devreye girer. Kalple okuyamıyorsanız bu işleri biraz zorlaştırabilir. Biz insanlar olarak özellikle yaşadığımız toplumda koşulsuz sevgiyi deneyimleyemiyorken yaratıcıya karşı koşulsuz sevgiyi oluşturmak zor olabilir. Retro'nun da söylediği gibi girişecekseniz öncelikle buralardan başlamakta fayda var. Çalışmanız sonuca ulaşmadığında veya başınıza gerçekten "kötü" diyebileceğimiz bir sınav geldiğinde yaratıcıyı gönülden sevip teslim olabilecek misiniz yoksa isyan mı edeceksiniz? Yaratıcı size istediğini vermediğinde de aynı şekilde onu sevebilecek misiniz? Bunları içimizde tartmakta fayda var.
Esmalarınızın sayısını arttırmanızı şu an için faydalı bulmuyorum ancak bu benim kişisel görüşüm. Öncelikle okumalı, öğrenmeli, altta yatan felsefeyi idrak edebilmelisiniz. Saat olarak ise aynı saatlerde değil daha çok esmanın uygun olduğu gezegenin saatine veya çalışmanızın hitap ettiği alanın gezegen saatine göre yapmanızda fayda var ancak bunlar çok sonraki konular. İlimle ilgili sınavların temelinde sevgi, majiyle ilgili sınavların temelinde genellikle korku ve öfke yatar. Bunlar pekala genelleme olup kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir. Ancak ilim de öğreniyorsanız, ilmin bir kolu olan havası da öğreniyorsanız her ikisinde de önceliğiniz felsefeyi anlamak olsun diye tavsiye verebilirim. Sağlam altyapıyla çok daha hızlı sonuç alırsınız.
Şimdi hikayeyi yeterince anlatmadım ama herkesin duyması için bir anlatayım hemen ben Tengrizm dinine bağlı olduğum dönemden bu yana hastalanmıyordum neredeyse 1 yıldır, fakat İslam dinine geçiş yaptığım 1 ay oldu. 14 ağustosta geçiş yapmıştım 1 hafta geçmediki hastalandım 2 hafta çekti bu hastalık sonra zikirlere başladım epey zayıfladım 65'ten 58e kadar düştü kilom. Ve şimdiye gelelim 1 haftadır uyuyamıyorum ve garip rüya gördüm 2 kere halende garip şeyler görüyorum. Bence bu bir sınav çünkü harbi evdekilerde diyorki namaza başladığındandır başına gelmeyen kalmadı bu arada ben zikirlere başlayalı 2 hafta oldu sanarım ve açıkcası gönülden zikr ettiğimede eminim ayrıca gördüğüm rüyaları size bir başka konuda anlatıp fikirlerinizi sormak isterim. Kendinize iyi bakın esen kalın.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Flood olucak ama ...
Sana inanmadıkça tam olarak inanmış sayılmazlar diye yazıyor.Bu ayet Hazreti muhammete iki kişinin hakemlik için danışmasıyla alakalı.Bu iki kişiden biri karara uymak istememiş ve hazreti ömer e danışmışlar.Hazreti Ömer de evine gidip geleceğini söylemiş.Evinden kılıcını getirip tekrar danışan adamın kafasını kesmiş.Peygamber ağlamış üzülmüş.Bunun üzerinede bu ayet inmiş.
Bunu birisine sorduğumda hadis var 'Ben peygamber olmasaydım Ömer olurdu' diye söyledi.
Hazreti Ömer dağlara buğday serpin kuşlar aç kalmasın diyen biri.Bir hayat hikayesi anlatılır.Şehirde gezerken bir çadırdan bebek ağlaması işitmiş.Çadıra girmiş kadına neden çocuğu susturmuyorsun diye sormuş.Kadın da kocam savaşta öldü elimde yiyecek bir şeyim kalmadı yağ içiyorum sütüm gelmiyor demiş.Çadırdan çıktığında Lanet olsun Ömere Lanet olsun Ömere demiş.
İkiliği anlamıyorum.Bazı kaynaklar Ali nin evini bastığını hamile kadının çocuğunu düşürdüğünden bahsediyor.
Bu adam ayrıca dünya malını istiyorsan köpeklerle uğraşmalısın diyen biri.
Peygamberin peygamberler içinde mizan kurulacak ayetini her okuduğunda ağladığından bahsediyor.Yunus kaçtı.Musa bir insanı öldürdü.
Peygamberin çocuğu öldüğünde güneş tutulması olunca bunun durumdan alakasız olduğunu söylemesinin onun gerçek peygamber olduğunu kanıtladığını söyleyenler var.Magnus bizim tanrının bir örneği olduğumuzu onun rahmeti ve zulmü olduğunu ve insanlarında bu tarz davranışlarda bulunabileceğini yazmıştı.

Ü

Üye silindi 45859

Şimdi hikayeyi yeterince anlatmadım ama herkesin duyması için bir anlatayım hemen ben Tengrizm dinine bağlı olduğum dönemden bu yana hastalanmıyordum neredeyse 1 yıldır, fakat İslam dinine geçiş yaptığım 1 ay oldu. 14 ağustosta geçiş yapmıştım 1 hafta geçmediki hastalandım 2 hafta çekti bu hastalık sonra zikirlere başladım epey zayıfladım 65'ten 58e kadar düştü kilom. Ve şimdiye gelelim 1 haftadır uyuyamıyorum ve garip rüya gördüm 2 kere halende garip şeyler görüyorum. Bence bu bir sınav çünkü harbi evdekilerde diyorki namaza başladığındandır başına gelmeyen kalmadı bu arada ben zikirlere başlayalı 2 hafta oldu sanarım ve açıkcası gönülden zikr ettiğimede eminim ayrıca gördüğüm rüyaları size bir başka konuda anlatıp fikirlerinizi sormak isterim. Kendinize iyi bakın esen kalın.
Açıklamanız için teşekkür ederim. Kişi kendinin doktorudur diye boşuna dememişler :) Sınavlarımız ruhen ve madden ağır geçebiliyor, yukarıda bir yerde ara verdiğinizi söylemiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. Tam olarak üstüne giderek değil ancak yumuşak bir geçişle geri dönmeniz uygun olabilir, zaten geri döndüğünüzü sanıyorum. Yukarıdaki yorumlarda söylediğim gibi bu tür uygulamaları ve okumaları gerçekleştirirken genellikle koruma ve desteklerle ilerlemeye çalışırız hele ki yeni başlıyorsak. O nedenle isminizin ebcedine uygun bir esma ile ya da koruma ve rahatlama için kullanılan esmalarla birlikte naçizane önerim tövbe istiğfarı rutininize dahil etmeniz olur. Tövbe istiğfar bizler için arınma gibidir ve aynı zamanda merhamet dilediğimiz için koruma da sağlar. Kalple ilgili dilerim yanlış anlamamışsınızdır, yıllarımızı da versek bazı dönemlerde kalple ibadet insanlar için çok güç olabiliyor maalesef nefsimiz yüzünden ya da diğer şeyler yüzünden. Halihazırda kendi reçetenize biraz ekleme yaparak devam edebilir sonrasında adetleri arttırabilirsiniz. Daha önce çalıştığım kişilerden biri birlikte okunan esmaların da uyumlu olması gerektiğini savunurdu; ben böyle bir durum yaşamadım ancak belki bakış açısı sunabilir. Rüyalar iyi haber gibi görünüyor, içeriğini bilmiyorum ancak olumsuz da olsa bu durum için iyi haberdir. Pes etmeden ama kendinize çok yüklenmeden başarıya ulaşmanız dileklerimle.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
O perde bu perde değil
Kalp perdesinden bahsedilir orada yani kalp gözü denilen olaydan

allah yani diyorki sen hakikati (dini)
Göremiyordun
Lakin biz senin kalbindeki perdeyi kaldırdık artık hakikati görebilirsin

bilirsinki kalbine mühür vurduk diye ayetler vardır

yani kalbe, allah tarafından lanetlenen kafirlere hakikati görmesini engelleyecek ve kafirlikten kurtulmaması ve yanmasını sağlayacak perdeler indirilir

onlar ebu leheb gibi kafirlerdir

lakin dediğin doğru islamda sakıncası yoktur
Öncesi,

Kaf 21 - Her şahıs, yanında bir sürüp götüren görevli, bir de tanıkla gelir.

Görünmeyeni görmekten bahsediyor.

Devamı,

Kaf 23 - Arkadaşı, “İşte hep beraber olduğum şahıs burada” der.

Daha açık görmek, her şeyi algılamak.
Ki sizin kalp gözü dediğiniz de mana alemine açıklıktır.

Kalp gözü ile 3. Göz çakrası arasındaki fark nedir sizce ?

Ü

Üye silindi 45859

Flood olucak ama ...
Sana inanmadıkça tam olarak inanmış sayılmazlar diye yazıyor.Bu ayet Hazreti muhammete iki kişinin hakemlik için danışmasıyla alakalı.Bu iki kişiden biri karara uymak istememiş ve hazreti ömer e danışmışlar.Hazreti Ömer de evine gidip geleceğini söylemiş.Evinden kılıcını getirip tekrar danışan adamın kafasını kesmiş.Peygamber ağlamış üzülmüş.Bunun üzerinede bu ayet inmiş.
Bunu birisine sorduğumda hadis var 'Ben peygamber olmasaydım Ömer olurdu' diye söyledi.
Hazreti Ömer dağlara buğday serpin kuşlar aç kalmasın diyen biri.Bir hayat hikayesi anlatılır.Şehirde gezerken bir çadırdan bebek ağlaması işitmiş.Çadıra girmiş kadına neden çocuğu susturmuyorsun diye sormuş.Kadın da kocam savaşta öldü elimde yiyecek bir şeyim kalmadı yağ içiyorum sütüm gelmiyor demiş.Çadırdan çıktığında Lanet olsun Ömere Lanet olsun Ömere demiş.
İkiliği anlamıyorum.Bazı kaynaklar Ali nin evini bastığını hamile kadının çocuğunu düşürdüğünden bahsediyor.
Bu adam ayrıca dünya malını istiyorsan köpeklerle uğraşmalısın diyen biri.
Peygamberin peygamberler içinde mizan kurulacak ayetini her okuduğunda ağladığından bahsediyor.Yunus kaçtı.Musa bir insanı öldürdü.
Peygamberin çocuğu öldüğünde güneş tutulması olunca bunun durumdan alakasız olduğunu söylemesinin onun gerçek peygamber olduğunu kanıtladığını söyleyenler var.Magnus bizim tanrının bir örneği olduğumuzu onun rahmeti ve zulmü olduğunu ve insanlarında bu tarz davranışlarda bulunabileceğini yazmıştı.
Belki de onların da insan olduğunu ve kusursuz olanın sadece Yaratıcı olduğunu idrak etmemiz için bize gösterilen örneklerdir. Tasavvufla beraber tartışılabilecek çok verimli örnekler aslında aktardıklarınız. Bir yandan da çok derin konular, bu başlıkta tartışmamız doğru olur mu bilemiyorum. Belki başka bir başlıkta tüm forumdaki arkadaşlarımızla enine boyuna tartışabiliriz. Yaratanın sunduğu her hikaye ve her yaşantıda bir mesaj olduğunu düşünen biriyim ve anlatılarınız beni oldukça heyecanlandırdı. Bunlarla ilgili derinlemesine bir okuma yapmalıyım ^.^ Magnusun görüşüne katılmakla birlikte izninizi rica edeceğim konuyu daha fazla dağıtmaktan çekiniyorum. Biraz önceki hafif öfkeli tavrımla maalesef dağıtmış oldum halihazırda, en azından sürdürmeyeyim.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
müslüman olmayanların cennete girememesi.
Saçmalık. Yezid düşüncesi. Böyle söyleyen insanlar, din görüntüsü altında kendinden olanı da olmayanı da katletmeyi uygun gören kesim.

Bakara 112 - Bilâkis, kim güzel niyet ve davranış sahibi olarak kendini Allah’a teslim ederse rabbinin katında onun mükâfatı vardır. Öylelerine korku yoktur, onlar üzülmeyecekler de.

Ayet gayet açık.

Okuyun. Herkesin söylemine bakmayın. Tefsirlere de çok güvenmeyin, şüpheci olun, derim 😄

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Birkaç gündür yorumlarınızı itinayla okuyup sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyordum, sanırım keşfettim. Çok rica ediyorum paragrafta anlam ve cümlede anlam çalışın. Ayrıca lütfen üstünlük kompleksinizi burada sergilemeyerek biz forum üyelerine birazcık nezaket gösterin. Bu forumda öğrenmeye çalışan, bir şeyler keşfetmeye çalışan insanlar elbette var. Yalnız hepimize cahil ya da yetersiz muamelesi yapmanız sizin haddinize değil. Siz bilgi birikiminiz ölçüsünde katkıda bulunuyorsunuz, bizler de öyle. Yalnız muhalefet olma tarzınız nezaketten ve anlayıştan oldukça uzak. Zaten yazının başında öncelikle yapılması gerekenin inancı sağlamlaştırmak, kaynakları okuyup idrak etmek gerektiğini yazdım, öyle değil mi? Açık ve net konuştuğumu düşünüyorum. Diğer bir yandan kişiye diğer ekollerde çalışmalar yürüt gibi bir öğütte bulunmuş muyum? Hayır. Diğer ekolleri de okuyup inceleyecek ki bütüne daha kolay varabilsin. Mesela bir müslüman diğer İbrahimî dinleri de okur, dinden çıkmak için mi? Tabii ki hayır. Daha iyi anlamak ve yorumlayabilmek için. İncil okumak sizi dinden çıkarır mı? Bunlar nasıl yorumlar anlamak mümkün değil. Zaten sağlam inanca sahip değilse kişi havasla hiç uğraşmaması gerekir. Şeytan islami dualara da pek ala karışabilir, küçümsemeniz hoşuna da gidecektir muhtemelen. Havasla da, duayla da şirke düşebilirsiniz çünkü şirk zaten çok ince bir çizgidedir. Kabalanın da uygulama içeriklerini biliyorum. Ben burada araştırın uygulama yapın demiyorum, araştırın fikir edinin diyorum. Saygısızlık etmek istemiyorum diyip saçmalık demeniz de ayrı bir gülünç olmuş. Çıkıp bir pagan “neden esmayı 789 kere okuyorsunuz Rabbiniz sizi ilk seslenişte duyamıyor mu?” da diyebilir. Lütfen akıl istemedikçe kimseye akıl vermeyin, burada bilgilerimizi paylaşmak için varız, dayatmak için değil. Diğer konulardaki tehditkar ve bilmiş yorumlarınız zaten hakkınızda yeterince bilgi veriyor. Okuduğunuza aklınız ermiyorsa rica ediyorum yorum yapmayın, kibrinizi kendinize saklarsanız çoğumuza iyilik etmiş olursunuz.
O yorumda neyi kast ettiğini düzgün aç o zaman

iki ucu açık bırakıyorsun
Müslümanların incil okuması sakıncalı değildir gibi manalara gelen şeylerde söylüyorsun
Aksine sakıncalıdır müslüman olmayan her şeyi yapmakta özgürdür istediği kitabıda okur

lakin müslümanlar yollarını şaşırmasın kalbi okuduğuna kaymasın diye alimler harici herkese tavsiye edilmez

aklınız ermiyorsa ne demek
Vede sen lütfen bu şekilde konuşma benimle kalbimiz kırılmasın

sizden akıl istendimi konuş diyorsun
Ve bana kibirli demişsin
Ben vallahi kibirli değilim

bazen hiddet anıma gelebiliyor

Lakin beni sizin bu konuşmalarınız hiddetlendiriyor

sen benim sözlerimle benim ne olduğumumu biliyorsun
Ap açık büyük bir suçlamadır bu
Ne dediğin beni hiç alakadar etmiyor
Söz konusu başaksının inancını yok etmeye çalışmaksa elbet müdahalede bulunacağım

bana söyleyeceğine kendine söyle
İnsanlar senden akıl istemedikçe akıl verme falan

unutuyorum bunu bir daha yapma!!!

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Saçmalık. Yezid düşüncesi. Böyle söyleyen insanlar, din görüntüsü altında kendinden olanı da olmayanı da katletmeyi uygun gören kesim.

Bakara 112 - Bilâkis, kim güzel niyet ve davranış sahibi olarak kendini Allah’a teslim ederse rabbinin katında onun mükâfatı vardır. Öylelerine korku yoktur, onlar üzülmeyecekler de.

Ayet gayet açık.

Okuyun. Herkesin söylemine bakmayın. Tefsirlere de çok güvenmeyin, şüpheci olun, derim 😄
Bunu kim söylüyorsa yalnışdır
Hristiyan ve yahudilerde cennete girecektir

ama incil ve tevrat hümde iken ölenler girecek

günümüzdeki yahudi ve hristiyanlar değil

ama yinede allah bilir
Cennet onun kim girer kim girmez bilemeyiz

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Bunu kim söylüyorsa yalnışdır
Hristiyan ve yahudilerde cennete girecektir

ama incil ve tevrat hümde iken ölenler girecek

günümüzdeki yahudi ve hristiyanlar değil

ama yinede allah bilir
Cennet onun kim girer kim girmez bilemeyiz
:D Sonra ben dalga geçiyor ya da size hakaret ediyor gibi algılanıyorum. Halbuki size kendimi anlatmaya çalışıyorum ama sizin anlamak istemediğinizi düşünüyorum. Bakın bence biz neden anlaşamıyoruz biliyor musunuz ? Sizin bu hurafe bilgileriniz yüzünden.

O da Allah'ın sözü, Bu da Allah'ın sözü ( kitapları kastediyorum )

Sizce Allah, sırf Hristiyan diye birine zulmedip akılsız insan sıfatına düşer mi ? Kendi sözünü çürütecek eylemde bulunur mu ?
Kuran yokken İncil'e inanan ile Kuran varken İncil'e inanan arasında ne fark var ?

Az öncede belirttim Ayet gayet açık.

Ya Allah'ı çok küçümsüyorsunuz ya da kendinizi çok büyütüyorsunuz. Hayret ediyorum gerçekten.

Ü

Üye silindi 45859

O yorumda neyi kast ettiğini düzgün aç o zaman

iki ucu açık bırakıyorsun
Müslümanların incil okuması sakıncalı değildir gibi manalara gelen şeylerde söylüyorsun
Aksine sakıncalıdır müslüman olmayan her şeyi yapmakta özgürdür istediği kitabıda okur

lakin müslümanlar yollarını şaşırmasın kalbi okuduğuna kaymasın diye alimler harici herkese tavsiye edilmez

aklınız ermiyorsa ne demek
Vede sen lütfen bu şekilde konuşma benimle kalbimiz kırılmasın

sizden akıl istendimi konuş diyorsun
Ve bana kibirli demişsin
Ben vallahi kibirli değilim

bazen hiddet anıma gelebiliyor

Lakin beni sizin bu konuşmalarınız hiddetlendiriyor

sen benim sözlerimle benim ne olduğumumu biliyorsun
Ap açık büyük bir suçlamadır bu
Ne dediğin beni hiç alakadar etmiyor
Söz konusu başaksının inancını yok etmeye çalışmaksa elbet müdahalede bulunacağım

bana söyleyeceğine kendine söyle
İnsanlar senden akıl istemedikçe akıl verme falan

unutuyorum bunu bir daha yapma!!!
Hala haddinizi aşıyorsunuz. Ve lütfen bana ne yapıp yapmayacağım konusunda da emir vermeyin. Müslümanların diğer kitapları okumasında bir sakınca zaten yoktur. Müslüman incil de okuyabilir tevrat da okuyabilir. Siz kim oluyorsunuz da bununla ilgili alimler harici okuyamaz diye hüküm veriyorsunuz? Allah dilediğini doğru yola erdirir siz merak etmeyin. Zaten yasaklar ve kurallar ayetlerle sabittir. Benim kalbimi kırabilirsiniz zira üslubunuza dikkat etmeyecek olursanız ben de sizin kalbinizi kırabilecekmişim gibi hissediyorum. Yazdığım şeyler gayet açık ve net, konunun muhatabı anlamadığında bunu sorabilir ve keyifle açıklarım zaten. "Hiddet anıma denk geliyor" nasıl bir şey bunu da anlamıyorum. Zaten ilimle ilgileniyorsanız öğrenmeniz gereken ilk şey sabır ve nezaket. Sabrınızı zorlayacak bir şey de yapmıyorum sizin yaptıklarınızın aksine. Suçlama konusuna gelecek olursak yazılarınız ve tavrınız burada aynanız gibi, asıl suçlama olan kendi üslubunuz ve ifade tarzınız bence, bu şekilde konuşarak kendinizi zan altında bırakıyorsunuz. Kısa sürede insanlardan topladığınız tepkilere lütfen göz atın. Tüm insanlar sorunlu ve siz doğrusunuz öyle mi? Çok tuhafsınız. Ne dediğim sizi alakadar etmiyorsa lütfen beni muhatap almayın. Çünkü ben sağlıklı tartışamayan, kendini ifade edebilmekten aciz ve kendi doğrusunu dayatan biriyle daha fazla tartışamayacağım.

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Kilo vermek için farklı diyetler uygulamak veya yöntemler kullanmaktan bahsediyor ekol olarak.Hangi yöntemi de kullansan kilo verdiriyorsa aynı kapıya çıkıyor.
Öğretilen belli kalıpları kullanınca derinlemesine bir bilgi elde edilemiyor.Farklı dinlerdeki insanların arasında da iyi insanlar var.Allah ı sürekli anan insanlar var.Kendi kitaplarındaki bir bilgi kırıntısına tutunan veya peygamberlerine itaat ettikleri için ödüllendirilen insanlar var.
Farklılıkları olması başarı sağlatmayacağı anlamına gelmiyor.Her şeyi bir kenara bırakınca sonumuzun ne olacağı tanrıya kalıyor gibi hissediyorum.Geri dönülmez bir nokta yokmuş gibi geliyor.

Diğerlerini dışladığımız alanlar aslında ortaklığımızın çok olduğu alanlar...Bir duanın bir sayıyla okunması yahudilerden geçen bir sayı sistemiyle alakalı...Talmuttan yazıya geçirilenler...Camilerimizin çadır modelinde olması kurşun dökmemiz tahtaya vurmamız orta asyadan geliyor.Kandilleri kutlamamız bizi diğer ülkelerden ayrıştırıyor.

Şeytana tapanların bir açıklaması yok.Onlarda ne ruhunu satıyor ne kedi kesiyorlar diye biliyorum.Forumda bu tarz topluluklarla alakası olanlar var.Bu tarz topluluklarla alakalı uyarıları var.Bir bayan buradan katılmıştı.

Garip yaklaşımları olanlar var.Adama soruyorlar 'o şahısın mesih olduğuna neden inanıyorsunuz?'
'Bende ibrahimin reenkarne olduğu haliyim ordan biliyorum.' diyor.Büyük acılar sonrası kafa karışıklığı.
Bi noktadan sonra kafa yormayı bıraktım.Şirk in tövbesinin kabul olmayışı müslüman olmayanların cennete girememesi.Üç ileri beş geri olduramıyorsun.
Sayı sayma evet yahudilerden kalmıştır
Lakin bizde uygun karşılanmamalı
Nedenini anlatmam yasak

lakin bence müslümanlar sayı ile ibadet etmemeli

şirkin tövbesi yoktur diyen kim hangi alim
Şirk pişman olan ve ağlayarak yalvaran af isteyip tövbe eden müslümanken şirk işleyen değil

müslüman değilken şirk içerisinde olup islamiyeti tanıyınca tövbe eden elbet affolur lakin

şirk içerisinde olan bir müslüman affedilmez
Ki müslümanda olmaz dinden çıkar

bunları biz demiyoruz hadisler var

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Hala haddinizi aşıyorsunuz. Ve lütfen bana ne yapıp yapmayacağım konusunda da emir vermeyin. Müslümanların diğer kitapları okumasında bir sakınca zaten yoktur. Müslüman incil de okuyabilir tevrat da okuyabilir. Siz kim oluyorsunuz da bununla ilgili alimler harici okuyamaz diye hüküm veriyorsunuz? Allah dilediğini doğru yola erdirir siz merak etmeyin. Zaten yasaklar ve kurallar ayetlerle sabittir. Benim kalbimi kırabilirsiniz zira üslubunuza dikkat etmeyecek olursanız ben de sizin kalbinizi kırabilecekmişim gibi hissediyorum. Yazdığım şeyler gayet açık ve net, konunun muhatabı anlamadığında bunu sorabilir ve keyifle açıklarım zaten. "Hiddet anıma denk geliyor" nasıl bir şey bunu da anlamıyorum. Zaten ilimle ilgileniyorsanız öğrenmeniz gereken ilk şey sabır ve nezaket. Sabrınızı zorlayacak bir şey de yapmıyorum sizin yaptıklarınızın aksine. Suçlama konusuna gelecek olursak yazılarınız ve tavrınız burada aynanız gibi, asıl suçlama olan kendi üslubunuz ve ifade tarzınız bence, bu şekilde konuşarak kendinizi zan altında bırakıyorsunuz. Kısa sürede insanlardan topladığınız tepkilere lütfen göz atın. Tüm insanlar sorunlu ve siz doğrusunuz öyle mi? Çok tuhafsınız. Ne dediğim sizi alakadar etmiyorsa lütfen beni muhatap almayın. Çünkü ben sağlıklı tartışamayan, kendini ifade edebilmekten aciz ve kendi doğrusunu dayatan biriyle daha fazla tartışamayacağım.
Ben hiçbir şey için hüküm vermiyorum
Haddi aşanda ben değilim bu konunun daha fazla uzamaması için bende kalsın kim olduğu

ben bir talebeyim daha ilme sahip değilim daha öğrenme aşamasındayım

bazı sözlerin gerçekten doğru
Ama niyetim kendi doğrularımı dayatmak değil
Vede bazen insanların doğru bildiği şeyler yalnış olabilir
Ve bu yalnışı düzeltmek için farklı görüşlerede açık olmalı

evet uslubum iyi değil lakin seninde iyi değil

bence kavga etmek yerine kendimizi geliştirsek uslubumuzu her ikimizde düzeltsek daha iyi olur

evet ben acizim lakin allaha karşı acizim
Ve bu tarz aciz lafları canımı sıkar
Tekrar hiddetleniriz sonra
İkimizde

haliyle bu olayda uzar

Retro

Kayıtlı Üye
Bide birşey sormak istiyorum islam dininde çakra var mı? Ben bir kaç yerde gördüm çakra açmak için zikirler var ama size sormakta isterim

İslam dininde herşey var. Çakralar da var. Fazlasıyla var.

Çakra sanskritçede tekerlek demek zaten. Çok fazla büyütmeye de gerek yok, ama hikmeti de azımsanacak gibi değil; birbirini döndüren tekerlekler, dişli çarklar anlamı var çünkü.

Yani mekanizmanın birbirine doğrudan etki eden ișlevsel bileșenlerini anlamlandırabilmen ve böylece de bütünselliğinin korunması ve varlığının maximum değerlerine ulaşabilmesi için gerekli olan her ne bilinç leveline veya içsel açılımlara ihtiyaç varsa, Kuranda da her birine tekrarlı tekrarlı ișaretler vardır.

En doğrudan olanı zaten kalp gözü. Hatta ruh üflenmesi.
Bunun yanında Kuran konsept olarak emir ve yasakları blok olarak baz alır. Çakra derdine düşmendense emir ve yasakları anlamanı sağlayarak deyim yerinde ise seni tekamüle iter.

Son düzenleme:

Yazgıt

Kayıtlı Üye
İslam dininde herşey var. Çakralar da var. Fazlasıyla var.

Çakra sanskritçede tekerlek demek zaten. Çok fazla büyütmeye de gerek yok, ama hikmeti de azımsanacak gibi değil; birbirini döndüren tekerlekler, dişli çarklar anlamı var çünkü.

Yani mekanizmanın birbirine doğrudan etki eden ișlevsel bileșenlerini anlamlandırabilmen ve böylece de bütüncüllüğünün korunması ve varlığının maximum değerlerine ulaşabilmesi için gerekli olan her ne bilinç leveline veya içsel açılımlara ihtiyaç varsa, Kuranda da her birine tekrarlı tekrarlı ișaretler vardır.

En doğrudan olanı zaten kalp gözü. Hatta ruh üflenmesi.
Bunun yanında Kuran konsept olarak emir ve yasakları blok olarak baz alır. Çakra derdine düşmendense emir ve yasakları anlamanı sağlayarak deyim yerinde ise seni tekamüle iter.
hocam lütfen yeni açtığım konuya yorum yaparsanız sevinirim, Ayrıca şu çakraları hangi esmalar açıyor onun hakkında konu açarmısınız veya yorumlarda belirtirseniz çok iyi olur bilgilendirdiğinizden dolayı teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...