Zikirler yüzünden uyuyamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Yahudiler yanacak nedenmi cinlere boyun eğdiler büyü ve sihirin babası oldular şeytanlarla içli dışlılar
Süleyman peygambere iftira attılar
Hatta süleymana daha mühür verilmeden önce fenalık yapmak istediler cinlerle
Yahudilerin cindarlığı yüzünden halka habis varlıklar musallat olmuştu

tüm halka işkence ediyorlardı
Mühür süleyman dilediği ve saltanatını büyütmek istediği için verilmedi

allah insanlara acıdığı için o durumdan kurtarmak için insanları süleymanın duasını kabul etti

İblislerde cezalandırılmak için güç gerektiren işlerde kullandırıldı

hristiyanlara gelecek olursak
Allah kelamını değiştirip kendi işlerine yarayacak hale getirdiler

incil değiştirildi
Biz incile inanırız ama değiltirilmiş olana değil allahın indirdiğine

Biz müslümanlardada yanacak vardır tabiki bizlerde dört dörtlük değiliz
benimde cennete gireceğimin garantisi yok
Kimsenin yok
yinede allah kimi nasıl ne yapmak istiyorsa öyle yapar diyelim geçelim

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Yahudiler yanacak nedenmi cinlere boyun eğdiler büyü ve sihirin babası oldular şeytanlarla içli dışlılar
Süleyman peygambere iftira attılar
Hatta süleymana daha mühür verilmeden önce fenalık yapmak istediler cinlerle
Yahudilerin cindarlığı yüzünden halka habis varlıklar musallat olmuştu

tüm halka işkence ediyorlardı
Mühür süleyman dilediği ve saltanatını büyütmek istediği için verilmedi

allah insanlara acıdığı için o durumdan kurtarmak için insanları süleymanın duasını kabul etti

İblislerde cezalandırılmak için güç gerektiren işlerde kullandırıldı

hristiyanlara gelecek olursak

incil değiştirildi
Biz incile inanırız ama değiltirilmiş olana değil allahın indirdiğine

Biz müslümanlardada yanacak vardır tabiki bizlerde dört dörtlük değiliz
benimde cennete gireceğimin garantisi yok
Kimsenin yok
yinede allah kimi nasıl ne yapmak istiyorsa öyle yapar diyelim geçelim
@Elnora_alila

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Bunu sadece Hristiyanlar mı yaptı ? Salad kavramını, Kuran'da dayanışma olarak kaç yerde görüyoruz ?
Ötekileştirmek, ayrıştırmak doğru değil. Günümüz sosyal medyasında, kendini hoca diye tanıtıp garip bilgiler veren insanlar dolu.

Kısacası ; diğer dinler bozulmuş ama islam bozulmamış diye kesin bir yargı ile konuşamayız.
Her din, üstünden geçen insan sayısınca bozulma yaşar.

Peygamber torunları da katledildi. Hem de aynı dine mensup insanlar tarafından. Kuran'da ismi geçmediği için mi onlar yanacak demiyoruz ? Her kesim için lafımız var ama ''müslümanlar Kuran'ı bozmadı önemli olan bu'' algısını asla kabul etmiyorum.

İnanç, tabanda vicdan muhasebesidir ve halklara ya da inandığı dine mal edilemez.
Önemli olan bireyin tutumudur.

Ayrıştırmamayı öğrenmeyi umudediyorum.. Herkes adına.

createtherules

Kayıtlı Üye
O değil de bizler burada keyifle konuları tartışırken bize ne birinin hiddetlenmesinden falan? Bize ne birinin birilerinin inancını bozma şüphesiyle benliğini kapsayan müdahale dürtüsünden?
Bu arada, eskiden forumumuzda aynı kişinin yeni cevap gelmeden üstüste cevap yazmamasını kimse hatırlatmasa dahi istisnai durumlar dışında herkes bilir ve uygulardı. Umarım düzenimizi bozan unsurları en azından daha uyumlu hale getirebileceğiz

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Hazreti yusuf geldi ölünce insanlar yoldan çıktı.Musa geldi gitti bozuldu.Yeşu(Yuşa) geldi gitti bozuldu.İsa geldi gitti bozuldu.Şimdi ne olmuş olabilir.

Hydroll

Kayıtlı Üye
Selamun Aleyküm, ben 1 ay oldu islama geçiş yapalı ve namaz kılmaya başlayalı. Ama şöyle sorunlar var. Şimdi ben namaz kılmaya başladıktan 1 hafta sonra hastalandım neredeyse size yemin edebilirim 9-10 aydır hastalanmıyordum. Daha sonra zikirlere başladım havas ilmi felan öğrenmeye basladım. Sonra zikirleri düzenli hale getirdim, örneğin: La ilahe illallah 101 kez saat 17:00'da ve diğer zikirleride tesbih etmege 17:00'da ve 20:00da baslıyordum. Sonra bir anda uyku düzenim bozuldu yani kısacası namaz kıldığımdandır başıma gelenleri anlatsam uzun olacak neden olacagı hakkında fikriniz varmı lütfen yardım edin. Artık uyuyamamaktan kafam agrıyor.
Dostum yanlış anlama beni sorgusuz ekleme yapacağım.
Acaba opioid yaprak vb şekilde halüsinatif maddeler kullanıyormuydun?
Şu 8-9 ay sonra hastalığı buraya bağlayabilirsin eğer kullanıcı isen alkolünde benzer etkiler gösterdiği bazen gözlemlenir.
Zikir çekmek kötü bir şey olmamak ile birlikte,herkesin dediği gibi ilacın dozu hastayı ya iyileştirir yada etkisiz hale getirebilir.
Tavsiye olarak yazıyorum alıp almamak senin bileceğin iştir.
Önce dini öğrenmeni tavsiye ederim,çektiğini söylediğin zikirleride önce bir güzel okumayı öğrenip öyle çekersen titreşimsel alanda daha hızlı parlayabilirsin.Fakat bu bahsettiğin havvas oldukça kafa karıştırıcı olabilir,öncelikle mağfiret ve tövbe dilden düşmeden zikir yerine edilirse kalbin ferahlar göğsünde rahatlamalar hissedersin,korkutulmazsın.
Çektiğin zikir her ne kadar güzel olsada,tövbe mağrifet dilemek ilk bir kaç ay sadece namaz kılmak ve araştırmak okumak bu bir kaç ayın sonunda ise,seni sana anlatan okumuş olduğun kuran ayetlerinden bazı virdler edinmek uygulamak yani bu şekilde bir yumuşak geçiş yapman sarsıcı olmaz uyku düzeninde ortalama 7-10 gün içerisinde eskisine döner diye düşünüyorum hep buralardayım takip edicem konunu kendine iyi bak sevgi ile kal.

Gülra

Kayıtlı Üye
Kardeşcağzım

bazı yerlerlere katılıyorum kainattaki her şey allahın ilminin bir yansımasıdır

lakin bir tek dinle değil diğer dinlerlede ilgilen der gibi bir söz söylemişsin

biz insanlar tek bir dine inanırız
Tüm hepsine inanıp onların yapdığı iş ve davranışları yapmayız

misal kendim üzerinden örnek vereyim
Satanistler
Bazı büyüler onların uzmanlık alanıdır misal kabala
Onunlada çok ilgililer
kabala büyü sözlerinin manasını bilirmisin
Orada şeytanın üstünlüğü kabul ediliyor bunu ben yapsam şirke girerim

misal yahudiler büyü ve sihrin babasıdır
Ben onların yaptıklarını yapsam neymiş
İşlerim açılsın neymiş sınavda başarılı olayım neymiş annem babam iyi davransın gibi
Saçma sebepler nedeni ile büyü yapsam onların ritüellerini yapsam benim islamdan yana nasıl bir nimetim kalır elimde

dinim çuf gider

yine misal vereyim
Paganlar bilirsinki doğanın kutsal olduğuna inanır
Ve bazı bana göre saçma olan ritueller yapar
Ve ben o rituelleri yapsam
Misal ateşe dileklerimin yazılı olduğu kağıdı attım ve beklemeye başladım ne zaman gerçekleşecek diye

ben burada ateşten medet ummuş olmazmıyım şirk ve küfür ehli olup kafirleşmezmiyim

bak bir insan ve varlık
hangi insanla yada hayvanla yada din ile
Yada fikir ve düşünceler ile samimi olursa elbet aklı ona kayar

biraz açayım ne demek istedim

ben yahudilerin yanına gittim ve onlarla samimi oldum diyelim arkadaş edindim
Onlarla yedin içtim
Elbet islam içimde soğumaya ve yahudilik yerini almaya başlar kalp kayar yani

aynı şekilde ritüel ve işlemlerde öyle

tabiri caizse ben burada kendimi parçalıyorum

siz diyorum
Dilek dileyip onu yakıyorsunuz ve dileğiniz kabul oluyor
Sonra tekrar diliyorsunuz yine kabul oluyor
Tekrar tekrar ve tekrar

ve zamanla kalp kayıyor artık ateşin güçlü olduğuna inanıp ona dua etmeye başlıyorsunuz

misal veriyorum şahsi veya çoğul konuşmuyorum kimse alınmasın darılmasın

ve ben ne diyorum sizi ateşe yaklaştıran iblisdir sizin dileğinizi ateş değil iblis yapıyo,yapıyor ki dinden çıkasınız ve kalbiniz oraya kaysın artık ona tapın diye

şeytan islam haricindeki her inançta edilen duaya karışır hepsine
Nedenmi çünkü diğer dinler boşluktur boşluk ise iblistir
Yani mülüman olmayan herkese satanist bile denebilir

allah ne buyuruyor benden yalnızca namaz kılarak ve ümit kesmeden dileyin

amacım diğer dinler hakkında kötü bir şey söylemek değil bir hatayı düzeltmekti

kimsenin inancına müdahale etmek elbette hattime değil
Bu konuda yorum yapılmasın
Müthiş bir yorum tebrik ederim.
Malesef günümüzde birçok Müslüman bu tuzaklara düşmüş durumda.
İslam'la hiç alakasi olmayan şeyler sanki İslamiymiş gibi empoze ediliyor. İyice düşünmeyince modern çağın dayattıklari cazip geliyor ama düşününce ben napiyorum demeye başlıyorsun. Bu sitedeki bilgileri okumayı severim ama birçoğunu yapmam çünkü dinle alakası bile olmadığını biliyorum.
Kendimde değiştirmek istediğim her şey için Allah'a dua ettim şükürler olsun çoğu duamda kabul olmuştur çünkü istediğim şeyler Allah'ın da razı olacağı şeyler oluyor genelde.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Dostum yanlış anlama beni sorgusuz ekleme yapacağım.
Acaba opioid yaprak vb şekilde halüsinatif maddeler kullanıyormuydun?
Şu 8-9 ay sonra hastalığı buraya bağlayabilirsin eğer kullanıcı isen alkolünde benzer etkiler gösterdiği bazen gözlemlenir.
Zikir çekmek kötü bir şey olmamak ile birlikte,herkesin dediği gibi ilacın dozu hastayı ya iyileştirir yada etkisiz hale getirebilir.
Tavsiye olarak yazıyorum alıp almamak senin bileceğin iştir.
Önce dini öğrenmeni tavsiye ederim,çektiğini söylediğin zikirleride önce bir güzel okumayı öğrenip öyle çekersen titreşimsel alanda daha hızlı parlayabilirsin.Fakat bu bahsettiğin havvas oldukça kafa karıştırıcı olabilir,öncelikle mağfiret ve tövbe dilden düşmeden zikir yerine edilirse kalbin ferahlar göğsünde rahatlamalar hissedersin,korkutulmazsın.
Çektiğin zikir her ne kadar güzel olsada,tövbe mağrifet dilemek ilk bir kaç ay sadece namaz kılmak ve araştırmak okumak bu bir kaç ayın sonunda ise,seni sana anlatan okumuş olduğun kuran ayetlerinden bazı virdler edinmek uygulamak yani bu şekilde bir yumuşak geçiş yapman sarsıcı olmaz uyku düzeninde ortalama 7-10 gün içerisinde eskisine döner diye düşünüyorum hep buralardayım takip edicem konunu kendine iyi bak sevgi ile kal.
Hayır ben daha önce s*gara, alk*l ve keyif verici maddeler kullanmadım.

Hydroll

Kayıtlı Üye
Hayır ben daha önce s*gara, alk*l ve keyif verici maddeler kullanmadım.
Bunu duyduğuma çok sevindim kaç yaşındasın acaba özel değilse yaşa göre bir yol yürümek genellikle daha iyi hissettirir.
Ama asla unutulmaması gerekli olan şey şudur benim için akıl yaşta değil baştadır.

cathrine

Kayıtlı Üye
Zararlı olan ibadet değil açılımıdır bu konuda çok hassasım
Yanlış ifade etmişim ama sizin söylediğinizi kast ettim aslında...İbadet etmek rahatlatır,zararlı değil faydalıdır...24 saat her an ibadet halinde olabiliriz ama maddi/manevi,somut/soyut bir hayatımız var.Uyum sağlayamadığımızda diğer gerçeklerden kopmuş ve hayatımızın merkezinden çıkmış oluruz...Sizinle aynı düşüncedeyim ,umarım anlaşılmışımdır...Sindirerek yaşanan ibadet imanımızı kuvvetlendirir ,sürekli meşgul olmak ise bıktırabilir...Buna dair bazı sözler bile mevcut....Ezberlemek ve uygulamak farklıdır....İçinden geldiği zamanlarda daha sahici ve meylederek olması önemli değil mi?Arkadaşımız zamanı sıkıştırdığı gibi kendisinde psikolojik bir yüke de sebep olmuş...Tekrarlamak istiyorum:''Asıl mesele her konuda dengede olmak,aşırıdan kaçınmak''

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Yanlış ifade etmişim ama sizin söylediğinizi kast ettim aslında...İbadet etmek rahatlatır,zararlı değil faydalıdır...24 saat her an ibadet halinde olabiliriz ama maddi/manevi,somut/soyut bir hayatımız var.Uyum sağlayamadığımızda diğer gerçeklerden kopmuş ve hayatımızın merkezinden çıkmış oluruz...Sizinle aynı düşüncedeyim ,umarım anlaşılmışımdır...Sindirerek yaşanan ibadet imanımızı kuvvetlendirir ,sürekli meşgul olmak ise bıktırabilir...Buna dair bazı sözler bile mevcut....Ezberlemek ve uygulamak farklıdır....İçinden geldiği zamanlarda daha sahici ve meylederek olması önemli değil mi?Arkadaşımız zamanı sıkıştırdığı gibi kendisinde psikolojik bir yüke de sebep olmuş...Tekrarlamak istiyorum:''Asıl mesele her konuda dengede olmak,aşırıdan kaçınmak''
Heeeh şimdiki açıklaman çok güzel olmuş

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Konu yine amacının dışına çıkmış kilitliyorum. Gizlimabet forum sitesini kullanmayı öğrenirsiniz umarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...