İki Dünyanın Mekaniği

• Konbuyu başlatan Üye silindi 76175
  • Başlangıç tarihi

moonse

Kayıtlı Üye
Denkleme bir sabit ekleyelim hanifler için; Şirk unsuru taşıyan niyetler yok.

Kahramanımızın ismi Toprak olsun.

Toprak, kaldığı kampta yemeğini pişirmek için ateş yakmak istiyor. Kibritini çıkarıp kıvılcım oluşturuyor ve kav tutuşuyor.
Toprak, kaldığı kampta çay demlemek için ateş yakmak istiyor fakat ateş yakmak için enerjiyi/majiyi/varlığı kullanıyor.

İki biçimde de yasaları araç olarak kullanıp hedefe varış söz konusu.

Örneği açalım;

Toprak, pişireceği yemek için ihtiyaç duyduğu ateşi yakması için kamptakilerden birine sesleniyor. Kişi geliyor ve yakarım fakat bana beş lira ver diyor, Toprak beş lira karşılığında ateşini yaktırıyor.

Toprak, demleyeceği çay için ihtiyaç duyduğu ateşi yakması için varlığa sesleniyor. Varlık geliyor ve ateşi yakarım fakat bana yarım kilo soğan kabuğu ayıklayıp şuradaki meşe ağacının dibine göm diyor. Toprak kabukları gömüyor ve varlık ateşi yakıyor.

Müslümanlar için dipnot; Varlık ateşi yakarım fakat benim adıma kurban kes derse şirk etkeni devreye gireceğinden bu türden anlaşmalar söz konusu değil.

Haricen, karma zihin yapısına sahip arkadaşlar için şöyle bir örnek vereyim;

Toprak, yolda yürürken canına kastedilen bir kadın görüyor ve koşup ona zarar veren adamı bertaraf ediyor.
Toprak, canına kastedilen bir kadın görüyor ve adamı bertaraf etmek için süptil yollara başvuruyor.

Netice aynı, büyüde iradeye ve tekamüle müdahale varsa fiziksel yardımda da var.

Şimdi gelelim meseleye.

Bireysel enerji çalışmaları, korumalar, zulüm ve şer içermeyen işlemler, bakım ve bunlara benzer çeşitli alanlarda madde yasaları ile süptil yasaların kafa kafaya gittiğini görüyorum ve bu benim kafamı karıştırıyor.

Çok yönlü doğamızın potansiyel uzuvlarını kullanmanın yolları tümüyle yasak mıdır?
Uzağı görmek, haber almak gibi seyirlerimizde biz ne yapıyoruz?
İpin ucu bir noktada kuantum dolanıklığına benzer hal almıyor mu?

Gözlemci etkisi zihin yoruyor.

Bu konuyu konuşalım mı?
Konu mükemmel🙏🙏bir bilgim yok @Nicholai o yüzden yazamıyorum..

Magnus357

Banlı Kullanıcı
İnsan kılığana girebiliyorlar maddesel olmasa bunu yapamazlar.Ayrica bu huddam sahipleri normal oturup kalkıyor onlarla.Ben tamamen alemden kaynaklağini düşünüyorum.Bir hadım gelip senin yatağini sallayabilir namaza kaldırmak için daha önce yaşadım.Tamamen boyutlardan ve alemlerden kaynakli bir durum.Hersey çift yaratılıyor.Demek ki zıt bir âlem daha yaratılmış.Metafizigi fiziki olamayan diye tanımlıyorlar.Halbuki bazıları için gayet fiziki.

moonse

Kayıtlı Üye
İnsan kılığana girebiliyorlar maddesel olmasa bunu yapamazlar.Ayrica bu huddam sahipleri normal oturup kalkıyor onlarla.Ben tamamen alemden kaynaklağini düşünüyorum.Bir hadım gelip senin yatağini sallayabilir namaza kaldırmak için daha önce yaşadım.Tamamen boyutlardan ve alemlerden kaynakli bir durum.Hersey çift yaratılıyor.Demek ki zıt bir âlem daha yaratılmış.Metafizigi fiziki olamayan diye tanımlıyorlar.Halbuki bazıları için gayet fiziki.
@Magnus357 peki bu varlıklar kamerada görünür mü gerçek suretleri olmasa da?

Ü

Üye silindi 76175

Benden iyisin ondan eminim😇😇
Oku, analiz et konuştuğumuz şeyleri. Her pratiğin temelinde felsefe yatar, her beceri emek ister.

Mesela biz ne tartışıyoruz ilk mesajdan itibaren? Neyi anlamaya çalışıyoruz?

Forumda sürekli peydah olan ex aşkı gebertme konularından da uzak dur, yüksek sanat suç ve ceza ise o tür konular haftasonu magazin eki.

moonse

Kayıtlı Üye
Oku, analiz et konuştuğumuz şeyleri. Her pratiğin temelinde felsefe yatar, her beceri emek ister.

Mesela biz ne tartışıyoruz ilk mesajdan itibaren? Neyi anlamaya çalışıyoruz?

Forumda sürekli peydah olan ex aşkı gebertme konularından da uzak dur, yüksek sanat suç ve ceza ise o tür konular haftasonu magazin eki.
Aman ne ex aşkı ne gebertmesi giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir hiç ilgimi çekmez çokta uyuz ve acizce bulurum..

Yöntemler arasındaki çatışmaları.. farklı yollar aynı sonuclar

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Bahsi geçen form değiştirmek. Bunun için zaten dağınık enerjiye ihtiyaç var.
Hadim , Hüddam dediğimiz varlığa ben cin gözüyle bakamıyorum. Ara görevliler.
Ne cin ne melek. Onların vasfı ve görevi çok farklı.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Bana Havas Üstadı şöylemisti.Normal bizim gibi insan gibiler huddamlar için.Sarikli cübbeli...

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Bahsi geçen form değiştirmek. Bunun için zaten dağınık enerjiye ihtiyaç var.
Hadim , Hüddam dediğimiz varlığa ben cin gözüyle bakamıyorum. Ara görevliler.
Ne cin ne melek. Onların vasfı ve görevi çok farklı.
Ben de öyle biliyorum, cinlerden de olurmuş meleklerden de..

Ya ben bir canlı yayın izledim adam canlı yayında gölgelerin kadar gösterdi.. adam ne dese yaptılar.. silüetleri yastıkta koltukta iz olarak çıkıyordu..
Evet önceden bahsetmiştin.

Ü

Üye silindi 76175

Aman ne ex aşkı ne gebertmesi giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir hiç ilgimi çekmez çokta uyuz ve acizce bulurum..

Yöntemler arasındaki çatışmaları.. farklı yollar aynı sonuclar
İşin yüzde 99'luk kısmı düşüncedir. Düşün ki bilesin, bil ki emin olasın.

Emin olduktan sonra kafan açılır daha da tutamayız seni buralarda alır başını yaban ellere gidersin :D

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Yok hiç öyle bir şey degil.Çünkü ben bir olay yaşadım hepsi insan gibiydi dedim.Zaten huddamlarda insan gibi dedi sarıklı Cübbeli.Ayrica biz seni arada ziyaret ediyoruz.Ben normal boyutta birilerine rastlayinca.Bunu bir şeyin üstünu kapamak için söyledi ama neyse.