İki Dünyanın Mekaniği

• Konbuyu başlatan Üye silindi 76175
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 76175

Farkındayım keyifle okuyorum.. Elonora arkadaşımız sadece ikimiz yazıyoruz deyince yazdım esprisine
Eh, haksız da sayılmaz. Benim açımdan sorun yok fakat basit bir konu üzerine herkes fikir belirtmek için yarışırken böyle bir konuya kimsenin katkıda bulunmaması da garip.

İnsanlar bu konuları kocakarı büyülerinden, saf çıkara dayanan işlemlerden ibaret zannetse de arka planda gaye ars magna'nın anlaşılması olmalıdır.

Herkes nasibini toplar, ne diyelim? :)

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Bence Kuranla evreni karsilastirmak lazım.İkiside aynı şey çünkü.felsefeyle tikanirsiniz.Cunku herşey boyutlardan ibaret algilardan ibaret.Geçmisdeki düşünceniz bir süre sonra sizi tatmin etmez.

Ü

Üye silindi 76175

Bence Kuranla evreni karsilastirmak lazım.İkiside aynı şey çünkü.felsefeyle tikanirsiniz.Cunku herşey boyutlardan ibaret algilardan ibaret.Geçmisdeki düşünceniz bir süre sonra sizi tatmin etmez.
Aslında metod ve rehber olarak ben şahsen önce Kur'an'ı baz alırım, ilk mesajda bahsettiğim sabit buna işaret ediyor nitekim, devamında ise konular seyreldikçe kendi cinsinden düşünce araçlarını yine sabitleri unutmadan kullanıyoruz.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Kur'an da bütün kâinatdaki olaylari anlatıyor çünkü şifrelemisler.Harflerle şifremisler.Matematiksel değerlerle enerjinin bütünlüğü ile.Harfleri birbirleriyle olan temasları.Bir araya getirdikleri.Hepsi birer enerji.Ve yaratım gücü var.Kuran bir vahiy kitabı.Bu yüzden insana ilham verir anlatır.Harfleri ne kadar zikretmeniz bile oluşumu değişitirir.İhlasli kullar için büyük derinlikler var.

Ü

Üye silindi 76175

Kur'an da bütün kâinatdaki olaylari anlatıyor çünkü şifrelemisler.Harflerle şifremisler.Matematiksel değerlerle enerjinin bütünlüğü ile.Harfleri birbirleriyle olan temasları.Bir araya getirdikleri.Hepsi birer enerji.Ve yaratım gücü var.Kuran bir vahiy kitabı.Bu yüzden insana ilham verir anlatır.Harfleri ne kadar zikretmeniz bile oluşumu değişitirir.İhlasli kullar için büyük derinlikler var.
Açıkçası ben Kur'an'ın ebced, şifre gibi olaylarına pek inanmıyorum. Neticede sana sınırları ve sabitleri öğreten bir kurtuluş reçetesi.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Çünkü bu batıni tarafı Havassa giriyor.İlerde anlarsın.

Ü

Üye silindi 76175

Çünkü bu batıni tarafı Havassa giriyor.İlerde anlarsın.
Asla asla demem. Fakat şu ayet beni bu konularda korkutuyor;

"Biz o ateşin koruyucularını meleklerden başkasını kılmadık. Ve onların sayısını inkâr edenler için yalnızca bir fitne (konusu) yaptık ki, kendilerine kitap verilenler, kesin bir bilgiyle inansın, iman edenlerin de imanları artsın; kendilerine kitap verilenler ve iman edenler (böylece) kuşkuya kapılmasın. Kalplerinde bir hastalık olanlar ile kafirler de şöyle desin: 'Allah, bu örnekle neyi anlatmak istedi?' İşte Allah, dilediğini böyle şaşırtıp-saptırır, dilediğini böyle hidayete erdirir. Rabbinin ordularını kendisinden başka (hiç kimse) bilmez. Bu ise, beşer (insan) için yalnızca bir öğüttür."

Muddessir/31

Bu türden hesapların bir sınav olduğu sonucunu çıkarıyorum kendimce.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Majikal düşünce tarzını baz toprak düşünce tarzından ayıran hususlar ne sence?

Sınırsız bir imkan varken.. Sınırsız, dağınık bir enerji kaynağı varken .. Neden sıkışmış, form almış bir kaynağa ihtiyaç duyasın ki ?
Zaten ihtiyacın olan dağınık enerji. Formu verecek olan sensin.

Somut her kuant parçası, soyut her öz, her varlığın levhi mahfuz'da bir karşılığı var. Benim düşünceme göre, majikal tarz (kullanım biçmine bakarak ) sonsuz sınırsızlığı zorlayabilirdi .. Levhi Mahfuz olmasaydı.

Evrende kozmik reenkarnasyon olduğunu kıyamet günü Sur'a üfleyecek melekten nasıl anlıyorsak ; maddesel ve düşüncesel sınırsızlığı, sınırlayacak olan iletişim kablolarını da bize yazan kalem veriyor.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Hz.Ali besmelenin be sinin noktasına 70 deve yükü kitap yazarım diyor.

Ü

Üye silindi 76175

Sınırsız bir imkan varken.. Sınırsız, dağınık bir enerji kaynağı varken .. Neden sıkışmış, form almış bir kaynağa ihtiyaç duyasın ki ?
Zaten ihtiyacın olan dağınık enerji. Formu verecek olan sensin.

Somut her kuant parçası, soyut her öz, her varlığın levhi mahfuz'da bir karşılığı var. Benim düşünceme göre, majikal tarz (kullanım biçmine bakarak ) sonsuz sınırsızlığı zorlayabilirdi .. Levhi Mahfuz olmasaydı.

Evrende kozmik reenkarnasyon olduğunu kıyamet günü Sur'a üfleyecek melekten nasıl anlıyorsak ; maddesel ve düşüncesel sınırsızlığı, sınırlayacak olan iletişim kablolarını da bize yazan kalem veriyor.
Evet, neden?

Kafamı kurcalayan ise şu; topraktan olan kendi cinsinden olmayanı manipüle edebilir mi?

2- dağınık enerjiyi nasıl kullanacağız?

3- kozmik reenkarnasyon kısmını anlayamadım.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
3- kozmik reenkarnasyon kısmını anlayamadım.

'' (O gün) sûra üflenecek, ardından -Allah'ın diledikleri dışında- göklerde ve yerde bulunanların hepsi düşüp ölecek; sonra sûra yeniden üflenecek ve onlar birden ayağa kalkmış, etrafa bakıyor olacaklar. '' Zümer 68

Öldük, yeniden dirildik. Ve hatta ölümsüz olarak dirildik.

Ü

Üye silindi 76175

'' (O gün) sûra üflenecek, ardından -Allah'ın diledikleri dışında- göklerde ve yerde bulunanların hepsi düşüp ölecek; sonra sûra yeniden üflenecek ve onlar birden ayağa kalkmış, etrafa bakıyor olacaklar. '' Zümer 68

Öldük, yeniden dirildik. Ve hatta ölümsüz olarak dirildik.
Ha, tamam. Reenkarne deyince başka anladım.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Ben cinlerin maddesel somut olduğunu düşünüyorum.Yanliz arada boyut âlem farkı var.Atesden yaratılmış diyor.Ates bir madde element zaten.İsinlanma evren içinde mekan atlamak gibi bir şey belkide onu yaparken hareket bile etmiyor.Mekani kırıyor.Boyutu kırıyor. @Elnora_alila

Ü

Üye silindi 76175

Bence edemez.

Her şeyi geçtim farklı zaman ve hız algılarına sahip yaratılmışlardan bahsediyoruz. Manipüle edebilmek için ya koşul bakımından üstün olacaksın ya da hüküm bakımından. Ruhsal kuvveti ayrı varlıklarız.
Dağınık enerji kaynağı diye bahsettiğin kısma hitaben yazdım bunu.

Ruhsal kuvvet olarak zayıf mıyız sence?

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Ben cinlerin maddesel somut olduğunu düşünüyorum.Yanliz arada boyut âlem farkı var.Atesden yaratılmış diyor.Ates bir madde element zaten.İsinlanma evren içinde mekan atlamak gibi bir şey belkide onu yaparken hareket bile etmiyor.Mekani kırıyor.Boyutu kırıyor. @Elnora_alila
Maddesel olduklarını düşünmüyorum. Ateşten yaratıldıkları için daha enerjisel.
Ateşten yaratılmış bir varlığın hızı bizimki ile kıyaslanamaz. Enerji ile kıyaslanabilir.

Aynı dünyada perdeli bir yaşam formuyuz. Farkımız zamanın akış hızı. Bizim zaman hızımız ile cinlerin zaman hızı aynı değil.
Senin musallatın çocuğuna,torununa .. etki edebiliyor.

misal ; 1/12 hız olsun aramızda. Senin her 12 yıllık yaşlanma sürecin, cin de yalnızca 1 yıla tekabül eder.