bu ne büyüsü ?

Retro

Elit Üye
Görüşünüze katılamayacağım tabi sizin görüşünüz bu çok göreceli kesinliği olmayan bir konu neye göre kime göre hiç bunun milleti ulusu yok sandığımız şey sandığımız olmayabilir

Coğrafya kaderdir.

Türk kadını Malesef batı toplumuna göre muamele görüp, doğu toplumuna göre teminat ve himaye talep eden bir hale geldi.

Iki medeniyet arasında sıkıştık. İkisine tam adapte olamayan bir haldeyiz.

Boşanmalarda dünya rekoru kırdık. İslam ülkeleri içinde de, Avrupa ülkeleri içinde de rekor bizde.

Coğrafya kaderdir.

chocolatestrawberry

Kayıtlı Üye
Coğrafya kaderdir.

Türk kadını Malesef batı toplumuna göre muamele görüp, doğu toplumuna göre teminat ve himaye talep eden bir hale geldi.

Iki medeniyet arasında sıkıştık. İkisine tam adapte olamayan bir haldeyiz.

Boşanmalarda dünya rekoru kırdık. İslam ülkeleri içinde de, Avrupa ülkeleri içinde de rekor bizde.

Coğrafya kaderdir.
Batı toplumu endüstri toplumu üretme odaklı onlar da evlilik aşk için yapılıyor rusya doğu bloku ülke rus erkekleri şiddete eğilimliymiş rus kadını bizim türk erkeklerin maddi manevi kollaması güzel kadınlara düşkünlünün zaafının farkında olduğunu hepimiz biliyoruz kardeşim rusyada rus kadınların lüks hedonist eğilimli zevk odaklı olduğunu söylüyor güzel açık tenli bolşevik kadını bizim esmer ataerkil türk erkeklerimizle şevhetli kombinasyon oluşturuyor karşılıklı arz talep rus kadınlarına eğitim düzeyleri diyorlar rusya gorbaçov böldü ülkerini geliştirmek için rus kadını neyaptı bende doktora master degree için amerikaya giden ün yapan rus kadını duymadım tamam petrol doğal gaz silah endüstrileri var ama ekonomileri eril düzeyde soğuk savaş cevher niymetleri bunlar yemesinler bizi gelelim türk kadınına savaş bitti cumhuriyet oldu ne oldu fakülteremizden ülkeye katkı sağlayan okumuş türk kadını çıktı osmanlıdan sonra keza osmanlı aristokrasisinde üst segmentte yabancı dil ecnebi okullarında okumuş osmanlı kadını vardı savaş oldu top tüfek taşıdı türk kadını hem türk kadını mutfakta şahaneler yaratır üretkendir biz ataerkil toplum kadınıyız tarlada top tüfek savaş cenkte okulda heryerde türk kadını güçlü valla laf söyletmem tamam cahilde olabiliriz 4x4 olmayabiliriz 1. 80 bacak açık ten olmayabiliriz sanki onlar çokmu süper zeka arz talep meselesi burda esmer cazip olmaz alman ingiliz isveç ne bilim onlarda esmer türk kadınına bayılır çok geniş göreceli bu olgu bu formda anu enki hikayesi var orda kadınla ilgili bir satır geçiyor kadını aşağıya çekme konusu çok beğenmiştim bence kadın erkek ortak payda da olmalı herkes süper zeka çok güzel kadın zengin falan filan olmayada gerek yok kadına saygı alan tanılsın statüko güzellik köle odaklı kadın erkek değilde insan olalım ilk okul mezunu hiç te güzel olmayan harika teyze ablalar tanıdım insan odaklı olalım.

Retro

Elit Üye
tarlada top tüfek savaş cenkte okulda heryerde türk kadını güçlü valla laf söyletmem tamam cahilde olabiliriz 4x4 olmayabiliriz

Estafurullah.

Benim cahillik anlayışım biraz farklı :
Topluma göre cahillik, bilgi birikimin ve gördüğün tahsil ile alakalıdır, bana göre ise cahillik tamamen empati kıtlığına dayanan fıtri bir kronik durumdur.

Dünyanın hiçbir yerinde kadınlar bizdeki kadar cahilliğinm dibine vurmuş bir şekilde cinsel eşitlik iddiasında bulunmuyorlar.
1. dalga feminizmle bir farkındalık oluştu. 2. dalga feminizm zaten bu yüzyılı kadınların yy ı yaptı. 3. dalga feminizde de artık kadınlar erkeklere ihtiyacımız yok demeye başladılar :D

Madem Türk kadınına laf ettirmiyorsunuz ve top tüfek savaş ve cenkte hep ön planda oldular o halde kadınlar da askere gitsin. Veya kolayı var: erkeklerde olduğu gibi bedelli askerlik yasası gelsin ve 10.000 dolar ödesin kadınlar )))) Erkekler ödüyor. Aynı ülkede yaşamıyor muyuz. Kiminin fizik gücü kiminin parası geçsin.

nurumm

Kayıtlı Üye
kadın erkek değilde insan olalım ilk okul mezunu hiç te güzel olmayan harika teyze ablalar tanıdım insan odaklı olalım.
İlkokul mezunu harika erkekler tanıdım iş alanında çıtayı en üst seviyeye taşımış kendini yetiştirme konusunda yine aynı şekilde ayrıca sonradan görme gibi parasını övünen tiplerden de olmayan.Mevzu insan olmak işte. Kadın ya da erkek olmanın bi önemi yok.

nurumm

Kayıtlı Üye
Dünyanın hiçbir yerinde kadınlar bizdeki kadar cahilliğinm dibine vurmuş bir şekilde cinsel eşitlik iddiasında bulunmuyorlar.
1. dalga feminizmle bir farkındalık oluştu. 2. dalga feminizm zaten bu yüzyılı kadınların yy ı yaptı. 3. dalga feminizde de artık kadınlar erkeklere ihtiyacımız yok demeye başladılar :D
Bu mevzular son zamanlarda sosyal medyada da tartışma konusu oldu.Aşkım kapışmak,çok güzel konuya değinmiş birkaç gün öncesi,diyor ki; son zamanların sıkıntısı kimseye ihtiyacım yok kadın yapısı,ben güçlüyüm, kendi işimi kendim görürüm.kimseye muhtaç değilim.İnsan insana muhtaçtır şu yargıdan bi çıkalım artık toplum olarak gibi ana teması olan bi röportajı vardı.Adam o kadar takdire şayan konustu ki.

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Mevzu kadın yada erkek yada hangi milletten oldgun değil doğuştan getirdiğin mizaç kazandığın karakter özelikleri. Ben erkeğe muhtaç değilim diyen kadın başkasıyla birlikte yaşıyorum nafakam kesilir mi diyor bu ikiyüzlü zihniyetten bir çıksınlar önce. Erkekleri savunmuyorum bu arada fazla iyi niyetli kadınların da kıymeti bilinmiyor. Denge şart.

Retro

Elit Üye
Ben erkeğe muhtaç değilim diyen kadın başkasıyla birlikte yaşıyorum nafakam kesilir mi diyor

Ben ona da razıyım :d

Yeter ki kadın-erkek tam anlamı ile eşit olsun. Fiziksel eşitlik te buna dahil. Çünkü öne çıkan feministler artık öyle meydan okuyucu ve eril davranan aktörler haline geldiler ki..

Kadınlar devletin kadına verdiği tüm avantajlı hakları sonuna kadar kullanabiliyorlar. Özellikle de boşanma ve nafaka konusunda bir zamanlar aşık oldukları erkeği resmen devlete kırdırma peşinde oldukları bile söylenebilir. Devletin bu konuda kendilerine verdiği hakları kullanmada bu kadar iştahlı ve acımasız oldukları halde, devletin vatandaşına verdiği hiçbir ödeve ve göreve de talip değiller. Mesela askere gitmiyorlar. Erkekler de gitmeyebiliyor ama bir bedel ödüyorlar bunun karşılığında. Kadınlar onu da yapmıyorlar. Kendilerinden askerlik yapmaları istenmeli bence. Çünkü kadınlar artık erkekler haline gelmeyi başardılar, bence artık savaşa bile katılacak testestoron seviyelerine ulaştılar. :d Devlet bence hormon ölçümü yaparak erilleşen tüm kadınları askere almalı. Sonucta insan kaynağını kim yönetir ? devlet yönetir !

nurumm

Kayıtlı Üye

Yeter ki kadın-erkek tam anlamı ile eşit olsun. Fiziksel eşitlik te buna dahil. Çünkü öne çıkan feministler artık öyle meydan okuyucu ve eril davranan aktörler haline geldiler ki..

Kadınlar devletin kadına verdiği tüm avantajlı hakları sonuna kadar kullanabiliyorlar. Özellikle de boşanma ve nafaka konusunda bir zamanlar aşık oldukları erkeği resmen devlete kırdırma peşinde oldukları bile söylenebilir. Devletin bu konuda kendilerine verdiği hakları kullanmada bu kadar iştahlı ve acımasız oldukları halde, devletin vatandaşına verdiği hiçbir ödeve ve göreve de talip değiller. Mesela askere gitmiyorlar. Erkekler de gitmeyebiliyor ama bir bedel ödüyorlar bunun karşılığında. Kadınlar onu da yapmıyorlar. Kendilerinden askerlik yapmaları istenmeli bence. Çünkü kadınlar artık erkekler haline gelmeyi başardılar, bence artık savaşa bile katılacak testestoron seviyelerine ulaştılar. :d Devlet bence hormon ölçümü yaparak erilleşen tüm kadınları askere almalı. Sonucta insan kaynağını kim yönetir ? devlet yönetir !
Geldim gidiyorum şöyle kadın olamadım ya :) Hiçbirşeyden korkmuyorum ne yalnız kalmaktan korkuyorum ne yoruluyorum ne yüksünüyorum 🤣

Rhea

Elit Üye
İş
Witch

Eskidenmiş o aşk evliliği gün geçtikçe bunun oranı düşüyor insanlar hesap yapıyor cikarlar evleniyor. İş çevremde birçok erkek görüyorum sap takılan kadınlar onlarla evlenmek için yanıp tutusmuyor onlara tapan kadınlar da yok çevrelerinde nickini görüp aşık olan görüşmek isteyen kadınlar da 🤑🤩
Bazı konularda sana hak vermiyor değilim biz erkeklerle eşitiz her konuda eşit hak istiyoruz diyen kadınlar rahata gelince aşko kuşko muhabbeti yapip zora gelince kimsin sen be demesinler.
Evet kadınlar da askerler yapabilir İsrailli kadınların ne suçu var ;)

Retro

Elit Üye
Eskidenmiş o aşk evliliği gün geçtikçe bunun oranı düşüyor insanlar hesap yapıyor cikarlar evleniyor. İş çevremde birçok erkek görüyorum sap takılan kadınlar onlarla evlenmek için yanıp tutusmuyor onlara tapan kadınlar da yok çevrelerinde nickini görüp aşık olan görüşmek isteyen kadınlar da 🤑🤩
Bazı konularda sana hak vermiyor değilim biz erkeklerle eşitiz her konuda eşit hak istiyoruz diyen kadınlar rahata gelince aşko kuşko muhabbeti yapip zora gelince kimsin sen be demesinler.
Evet kadınlar da askerler yapabilir İsrailli kadınların ne suçu var ;)

Dünyadaki evsizlerin yüzde 85'i bilin bakalım kadır mı erkek mi ?
Tabi ki erkek.

Aynı suçu işleyen bir kadın ve bir erkekten hangisi daha uzun süre ceza alıyor ?
Tabi ki erkek !

Boşanmalarda finansal dezavantaja sahip olan taraf kim ?
Tabi ki erkekler. Kadın zenginse erkeğe vermiyor. Erkek ise elinde ne varsa kadına veriyor. Hatta kadının beyanı doğrultusunda erkek çocuklarını bile görmekten engellenebiliyor. Ya da kolayca süre sınırlamasına gidilebiliyor. Bunlar hep hukiki intikamlardır.
Peki büyüyen çocuklarla daha çok vakit geçiren kim oluyor ? kadın ! Çocukları eski eşine karşı kendi bakış açısı ile doldurmak kimin avantajı oluyor ? kadının.

Bonus :

Sitkom izlersiniz. Sitkomlarda kadın mı erkek mi daha aptal, şapşal, crinc, itici, iktidarsız, beceriksiz göterilerek komedi malzemesi yapılıuyor? Erkekler açık ara önde.

:D

bana mazleme verdiniz savunun şimdi kendinizii :p

Son düzenleme:

Retro

Elit Üye
Bonus :

Sitkom izlersiniz. Sitkomlarda kadın mı erkek mi daha aptal, şapşal, crinc, itici, iktidarsız, beceriksiz göterilerek komedi malzemesi yapılıuyor? Erkekler açık ara önde.

bunusumu geri alıyorum

Tatli kaçıklar diye bir dizi vardi. Memet Alinin sevgilisi vardı: "Sus Aysu" :d güzeldi hatun ama kafa yoktu Aysuda.

bu örnekjleri daha çok görmek istiyoruz mesela xd Eşitiz ya hani..

nurumm

Kayıtlı Üye
@Retro valla sana malzeme versek de katılıyorum. Geçen iş çevremden bir arkadas 44 yasında bir erkek 3 çocuğu varmış boşanma aşamasındalar karısı çalışmıyormuş hiçde çalışmamış bir ev bir araba elinde olanı hepsini kadına veriyor çocukların velayeti anne de ama masrafları baba da baba bir maaşlı bir insan. ( üst düzey yönetici konumuda ama sonuçta maaş aldıgı )Ve dediğin gibi çocıklar babaya karşı doldurulmuş. İyi de dedim sen bundan sonra nasıl bir hayat kuracaksın? ev yok araba yok birikim yok kazancın yarısını nafaka ödeyecen 🤷‍♀️ yaşın 44 bu hayat yalnız geçmez ki kadın yapıyoor ama erkek bu konuda yalnız yapamıyor.
Bir başka iş çevresinden bir arkadas 42 yasında bir erkek 4-5 yıl olmuş boşanalı oda vermiş bişeyler yetişkin 2 erkek çocuğuda onun var velayeti anne yakın zamanda zorla almış ama masraflar babada onda da at araba bişey yok buda aynı kategoride bir maaşlı üst düzey bir yönetici çalışan.
Ben şimdi evimi almışım arabamı almışım maddi imkanım yerinde belli bi yaşam standartım var çocuğum yok niye bu arkadasları evlilik olarak kabul edeyim ? siz olsanız kabul edermisiniz ? biri hali hazırda teklifi var zaten diğeri henüz boşanmış değil resmi olarak ama sürekli bi iletişimi var önce sadece iş için görüşüyorduk.Bırakın evliliği normal olarak bile takılmam yani. Küçük gördüğümden değil asla herkes Allahın yarattığı bir kul. Lakin benim kendime göre bir yaşamım var bi yaşam alanı kurşumum evlenerek bu yaşam kalitemi düşüreceksem ne kadar insan olarak kişilik olarak beğenirsem beğeneyim anlaşayım güleyim eğleneyim sohbeti muhabbeti sarsada no no no herkes başka yerde arasın bulsun evleneceği kadını. Beni onların bana sunacağı hayat mutlu etmez

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Dünyadaki evsizlerin yüzde 85'i bilin bakalım kadır mı erkek mi ?
Tabi ki erkek.

Aynı suçu işleyen bir kadın ve bir erkekten hangisi daha uzun süre ceza alıyor ?
Tabi ki erkek !

Boşanmalarda finansal dezavantaja sahip olan taraf kim ?
Tabi ki erkekler. Kadın zenginse erkeğe vermiyor. Erkek ise elinde ne varsa kadına veriyor. Hatta kadının beyanı doğrultusunda erkek çocuklarını bile görmekten engellenebiliyor. Ya da kolayca sınırlama alıyor.
Peki büyüyen çocuklarla daha çok vakit geçiren kim oluyor ? kadın ! Çocukları eski eşine karşı kendi bakış açısı ile doldurmak kimin avantajı oluyor ? kadının.

Bonus :

Biz niye savunalım kendimizi eşek olduktan sonra semer vuran çok olur 🤑
Eli şeyinde gezen, iki tatlı lafa birkaç nü resme kanan. iki bağlama büyüsüyle kuklaya dönen, parası çok aklı kıt olan erkekler savunsun işte kendini 🤩