Bedensiz varlıklar ile arkadaş olmak ?

YasinLY

Kayıtlı Üye
aklında ona yapmak yaptırmak istediklerini hemen bilirler sana bırakmaz :)

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bedensiz varlıklar sözü tam bir genelleme olmuş.
Cin alemini bilmem, ilgilenmem, irtibata da geçmem.
Ama sorunuzun cevabı;
Evet bedensiz varlıklarla arkadaş,dost olmak mümkündür.

Sadece yazılanlara, iletişime geçenlere,okuduklarıma bakılırsa;
cin alemi dostluk kurmak için yeterince güvenilir değiller.

O yüzden size daha iyi yanlı,saf varlıklara yönelmenizi öneririm.
Ama bu arkadaşlığı kötü yönde de kullanamazsınız.
Tıpkı sevdiğiniz bir dostunuzu kötü işlere alet edemeyeceğiniz gibi.

candan

Kayıtlı Üye
ben bunları bire bir yaşamış biri olarak yazıyorum yorumlarınızı meraklı arkadaşları okudum bu sitede bulunma amacım nasıl kurtulurum amacı dendiğin kadar basit olsa sonuçları çok ağır bunun dost olunmaz olmak isteniyorsa dünyevi tüm işleri bırkamanız gerek zaten bırakmasanızda onlar bırakdıcak başlarda yardım ediyorlar evet bende çok şeyde aldım yardım ama o öyle bir alemki iysi kötüsü var aynı bizim dünyamız gibi kapı bir kere aralanırsa gerisi geliyor müslümanların geldiğini bilemezsiniz kötülerin büyükleri vardır senden benden iyi bilirler dini ve kandırırlar ben yıllardır çıkış arıyorum çok fazla yoğunum lütfen arkadaşlar bulaşmayanlar bulaşmak için çaba harcamasın ama çok tehlikeli çok isteyen varsa alın bendekileri pek çok okuma ve cincilik yapanlar benden uzak durdu istemedi durum bukadar vahim alın sizin olsun ben 13 yıldır dost olamadım siz olun ozmanada görün dünya kaç bucak uyku yok hiç bişe yok

Rosenna

Kayıtlı Üye
Merhaba.

Şöyle birşey düşünüyorum. Acaba böyle birşey olabilir mi ?

Bir cin'im olsun , onunla arkadaş gibi olayım. O bana yardım etsin ben de ona. Tıpkı dostum gibi olsun. Bana zarar vermesin ben de ona zarar vermeyim.

Böyle birşey mümkün mü ?

tabiki mümkün! bende cinlerimle arkadas oluyorum. istedigimi yapiyorlar.

cybersinerji

Kayıtlı Üye
neden meleklerle ilgilenmiyorsun diğerleriyle ilgilenirsen seni yerin öyle diplerine çekerlerki ama meleklere ilgilen seni göğün en yüce mertebelerine ulaştırsınlar rabbim herkeze uçacağı bir gönül kanadı versin ...

umutmina

Kayıtlı Üye
Böyle istekleri normal görüyorum malum günümüz filmleri hep bu konularla ilgili. Ama cokta faydalı olacağını sanmıyorum. Onları hepimizin göreceği gün kıyamet günüdür..

MANAVGATLI07

Kayıtlı Üye
eğer böyle bir şey olsa o sana sen ona yardım etse oooooooooooo!!!!Dünyayı ele geçirirsin bu imkansızdır geleceği bilirsin dünya büyükleri kapında köpek olur be güzeim nerdeeeeee oooo...

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Tabiki olabilirsin Onların içinde öğretmen ve doktor olanlarıda var.

Power

Banlı Kullanıcı
Bence olmamak lazım dost.Tabii sana kalmış olursan dost haline acıyan olmaz bu işlere girdin mi çıkman çok zor olur çıkartmazlar.Dost oldum diyenlerin yarıdan fazlası palavracı zaten bazılarıda oyuncak o kadar yani bu devirde çok az kalmıştır diye düşünüyorum kontrollü dost olan insanları.

La-edri

Kayıtlı Üye
Insan ve Cin, yaradilislari geregi cok farkli varliklar, Ikisinin arasindaki tek ortaknokta,Allah icin kulluk görevlerinin olusudur, bu emir dogrultusunda yasamayan bir Cin Insani kandirabilir, ilk zamnlarda yardim vsa yapiyormus gibi görünebilir.. Ama ne yardim eder nede iyiniyetlidir.. Onlar bencil ve yalancidir.. Onlardan insana dost olmaz olmasinada luzum yoktur...

Power

Banlı Kullanıcı
Zaten ibadette baya yükselse bir insan o insanın emrine hangi cinniler veriliyor görülür.Abdülkadir geylani buna bir örnek emrinde padişah cinniler vardı.Düşünün padişah

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Insan ve Cin, yaradilislari geregi cok farkli varliklar, Ikisinin arasindaki tek ortaknokta,Allah icin kulluk görevlerinin olusudur, bu emir dogrultusunda yasamayan bir Cin Insani kandirabilir, ilk zamnlarda yardim vsa yapiyormus gibi görünebilir.. Ama ne yardim eder nede iyiniyetlidir.. Onlar bencil ve yalancidir.. Onlardan insana dost olmaz olmasinada luzum yoktur...

ben sana katılmıyorum aslında olanlarıda vardır burdan bencil diye pekiştirmek doğru değil ibadet eden cinlerde vardır.

Kadoramas

Kayıtlı Üye
İnsan Ve Cinler Arkadaş Olabilirler
Ama Şöyle Birşey Söz Konusu
Sadece Müslüman Bir Cin İle Müslüman Bir İnsan Arkadaş Olabilir
Onun Haricinde Bir Dostluk Konusu Yoktur :)

La-edri

Kayıtlı Üye
ben sana katılmıyorum aslında olanlarıda vardır burdan bencil diye pekiştirmek doğru değil ibadet eden cinlerde vardır.

Ben bencil derken cinlerin tümünden degil,kulluk görevini unutmus olanlardan, yani kötü cinlerden bahsettim..Biraz dikkatli okumus olsa idiniz fark ederdiniz:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
arkadaşlar bu konu çok uzamış çok fazla yalan yanlış yorum var. akadaş olmayız tabikide bu dünyada en azından çok zor dediğiniz. yapım maddelerimiz farklı en başında. ikincisi din konusu çok farklı öbür alemde. hiç girmeyin orala. sadece bilinki cinlerin insanlarla işi yok.

hjeker

Kayıtlı Üye
buna benzer bir olay kuzenim basina geldi ne evlilig kaldi ne isi nede sosyal yasantisi gitmedigimiz hoce ve psikolog kalmadi bence sakaya gelmez

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar en iyi dost Kur'an dır... En iyi yol Kur'an rehberliğinde Peygamberimizin yoludur... Bu gibi istekleri neden istersiniz anlamadım... Bu gerçekleşmez... Cinler yapı itibari ile insanlardan farklıdır... Ayrıca akıl, irade, yaşam ve düşünüş bakımından da farklıdır... O yüzden bu istekler ile kendinizi oyalamayın...

Kendinizi bize verilmiş dost ile meşgul edin... Çünkü Kur'an bir şefaatçidir...

Warcraft

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar bu konu çok uzamış çok fazla yalan yanlış yorum var. akadaş olmayız tabikide bu dünyada en azından çok zor dediğiniz. yapım maddelerimiz farklı en başında. ikincisi din konusu çok farklı öbür alemde. hiç girmeyin orala. sadece bilinki cinlerin insanlarla işi yok.

ben size katılmıyorum cinlerin insanlarla işi yoksa neden bekar yalnız bir erkeğe dişi cin olan periler kaçırmaya kalkıyor kendi yasalarında evlilik koyuyor bir kaç akrabamın başına geldi cinlerden hoşlandığı kişilerin peşini bırakmazmış
iyi yada kötü

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
peri ile cinlerin uzaktan yakından alakası yoktur. tamemen yanlış bir inanç temelindedir. o çok ayrı bir konu .

cin ve insan evliliği sadece komik buluyorum.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
peri ile cinlerin uzaktan yakından alakası yoktur. tamemen yanlış bir inanç temelindedir. o çok ayrı bir konu .

cin ve insan evliliği sadece komik buluyorum.

bizler komik buluruz ama sıkıntıda olan bekar erkeklerle her türlü büyü yöntemi ile bunu yapıyorlar ayrıca peri ile cinin uzaktan çok alakası var
dişi cine Peri denir arkadaşım:)