Astral seyahat bigi

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Ben genetikçilere bir şey soracağım. Astral seyahat yetenektir, yapabilen kişilerin RNA dizilimleri farklıdır ve DNA larında onları diğer insanlardan ayrıştıran bir şey vardır dendi. Peki bu diğer yetenekler için de geçerli mi? Mesela Mozart ın, Picasso nun, Barış Manço nun, Afife Jale nin, Reşat Nuri Güntekin in de RNA dizilimleri farklı mıdır ve DNA larında onları diğer insanlardan ayrıştıran bir şey var mıdır? Teşekkürler..

Alex06

Kayıtlı Üye
Ben genetikçilere bir şey soracağım. Astral seyahat yetenektir, yapabilen kişilerin RNA dizilimleri farklıdır ve DNA larında onları diğer insanlardan ayrıştıran bir şey vardır dendi. Peki bu diğer yetenekler için de geçerli mi? Mesela Mozart ın, Picasso nun, Barış Manço nun, Afife Jale nin, Reşat Nuri Güntekin in de RNA dizilimleri farklı mıdır ve DNA larında onları diğer insanlardan ayrıştıran bir şey var mıdır?

Burada genetikci olma ihtimali düşük. Bu sorunun cevabını Google verir. Popüler bilim yazıları akademik makaleler. Bakin bulun okuyun hatta bizimle de paylaşın.
Hep sormak olmaz değil mi?

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Genetikçiler derken genetik olduğunu savunanlar, genetik yanlıları anlamında dedim, bu bir.

İkincisi, o bahsettiklerinizi kendime yetecek düzeyde araştırıp okudum zaten. Daha fazla okuma yapacak kapasite ve sabır kalmadı bende o konularda. Bu yüzden burada bir bilene sormayı tercih ettim. Bilmeyenler sorularıma muhalefet etmezse sevinirim. Teşekkürler..
Burada genetikci olma ihtimali düşük. Bu sorunun cevabını Google verir. Popüler bilim yazıları akademik makaleler. Bakin bulun okuyun hatta bizimle de paylaşın.
Hep sormak olmaz değil

asliyigit

Kayıtlı Üye
Yeteneğinin olması gerekiyor. Yok ise yapamazsın. Astral seyahat büyük çoğunlukla istem dışı yapılan bir şeydir kişinin fizyolojisiyle alakalı bir şeydir. Çok az bir kesim isteyerek yapabilmektedir.Fizyolojin ona yatkın değilse yapamazsın. Ve bu zaman kadar istem dışı yapmadığına göre yapamazsın. Herkesin ilk astral seyahati istem dışı bir şekilde başlar çünkü.
Peki astral mi yoksa rüya mı olduğunu nasıl ayırt edebiliriz

lightofgoddess

Kayıtlı Üye
Peki astral mi yoksa rüya mı olduğunu nasıl ayırt edebiliriz
Astral olduğu zaman o boyutu gerçekteki boyutunmuş gibi hissedersin. Farklı bir bilinç boyutudur. Terim yerindeyse ordaki havayı bile teninde hissedersin. Bedeninin titreştişini hissedersin. Eğer yetenğiniz varsa astral yaptığınız zaman rüya ve astral arasındaki farkı anlayacaksınız:) bambaşka bir bilinç boyutudur. Lucid rüyalar gibi değildir. Lakin astralde en fazla 10-15 saniye kalabilirsiniz.Dünyada 5-10 dakikaya tekabül ediyor sanırım. O boyut sizin enerjinizden bir kanal oluşturarak orda kalmanızı sağlar. Haliyle kaldığınız her saniye enerjiniz tükenir ve üzerinize yorgunluk çöker uyku ihtiyacı hissedersiniz ve bilinciniz kapanır uykuya geri dönersiniz. Dolayısı ile o boyuttan hangi bilgiyi alacaksanız hızlı olmalısınız. Yıllarca yapan birisi olarak ben en fazla 30 saniye kadar falan kalmışımdır. O da sürekli kendimi uyanık kalmalısın uyanık kal gibi telkin ederek bilincimi açıkta tutmuşumdur tabi benimde artık yorgunluktan uykuya kendini teslim ettiğim oluyor.

asliyigit

Kayıtlı Üye
Ğ
Astral olduğu zaman o boyutu gerçekteki boyutunmuş gibi hissedersin. Farklı bir bilinç boyutudur. Terim yerindeyse ordaki havayı bile teninde hissedersin. Bedeninin titreştişini hissedersin. Eğer yetenğiniz varsa astral yaptığınız zaman rüya ve astral arasındaki farkı anlayacaksınız:) bambaşka bir bilinç boyutudur. Lucid rüyalar gibi değildir. Lakin astralde en fazla 10-15 saniye kalabilirsiniz.Dünyada 5-10 dakikaya tekabül ediyor sanırım. O boyut sizin enerjinizden bir kanal oluşturarak orda kalmanızı sağlar. Haliyle kaldığınız her saniye enerjiniz tükenir ve üzerinize yorgunluk çöker uyku ihtiyacı hissedersiniz ve bilinciniz kapanır uykuya geri dönersiniz. Dolayısı ile o boyuttan hangi bilgiyi alacaksanız hızlı olmalısınız. Yıllarca yapan birisi olarak ben en fazla 30 saniye kadar falan kalmışımdır. O da sürekli kendimi uyanık kalmalısın uyanık kal gibi telkin ederek bilincimi açıkta tutmuşumdur tabi benimde artık yorgunluktan uykuya kendini teslim ettiğim oluyor.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.Tam olarak o anı yaşıyor gibiyim açıkcası.Ve okadar güzelki keşke gerçek olsa..Bunu isteyerek yapmıyorum.Uyandığımda belki de birşeylere özlemden kaynaklı rüya görüp,etkisinde kaldığımı düşünüyorum.Bu konuda çok bilgisizim,Daha detaylı araştıracağım🙏🏽

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Ğ

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.Tam olarak o anı yaşıyor gibiyim açıkcası.Ve okadar güzelki keşke gerçek olsa..Bunu isteyerek yapmıyorum.Uyandığımda belki de birşeylere özlemden kaynaklı rüya görüp,etkisinde kaldığımı düşünüyorum.Bu konuda çok bilgisizim,Daha detaylı araştıracağım🙏🏽
Rüya gördüğünüzü düşünüyorsanız rüya görüyorsunuzdur. Beden dışı deneyim yaşadığınızda iyice bilip anlarsınız neyin ne olduğunu.