anlamlandiramadigim şeyler

the prophet

Kayıtlı Üye
herkese selam
nasil başlamam gerektiğinden emin değilim ama gerçekten yardıma ihtiyacım var. küçüklüğümde olan şeyler ve son birkaç yıldır yasadiklarimi artık anlayamıyorum ve zihnim bir süredir bulanık gibi her şey siliniyor her şey kapatılmış gibi.
başıma gelenler aslında öğretilerle, enerjilerle ilgilenen herkesin başına gelen şeylerden.
kısaca evimde odamda hayvanlar ve insanlar görüyorum, rüyalarımda birkaç kere birileri ders verdi, fal bakilamiyor baktirmaya çalıştıklarim hep sıkıntı yaşadılar, cok garip bir ruyadan sonra bilincim açıkken birilerinin vücudumu kaldırıp götürdüğünü gördüm sonra yatağımda tekrar bilincim açıldı bu olaydan sonra fal bakamamaya başladım ama birkaç hafta sonra etkileri geçti ve devam ettim, rüyalarımda garip şeyler yanında son zamanlarda birkaç gün öncesinden olacak şeyler ve varlıklar görüyorum ayrıca tarot bakarken kartların anlamını bilmeden sadece hislerimi ve o an ki gorülerimi söylüyorum ve dediğim her şey çıktı karşılığında sadece sokak hayvanlarına mama verilmesini istesem de her bakımdan sonra bir sekilde bir yerlerden para geldi ama şimdi tekrar bıraktım çünkü hislerim rüyalarım gorülerim sürekli gidip geliyor düzenli ve bu ruhsal olarak da etkiliyor beni.
Yani daha anlatmak istediğim çok şey var ama zihnim bulanık ve ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum yazmak bile zor ve birileri sormadan söylemeliyim psikolojik olarak bir problemim ya da herhangi bir musallatim yok sadece anne ve baba tarafında bu konularla ilgilenmiş atalar var.
eğer bir fikriniz varsa ya da bir sekilde beni yorumlayabilecek birileri varsa bu konunun altına ya da mesajla belirtebilirsiniz
teşekkürler

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Uyuşturucu kullanımıyla bazı şeyler görmek tarih boyunca kullanılıyor.Bunun dışında tanınan birkaç kahinin birbiriyle tutarlı kehanetleri yok.Genel sözcükler seçerek herhangi bir olayı öngörüyormuş izlenimi verdiklerini söylüyorlar.

Nostradamus un kehanetleri hakkında konuşmasında karanlık yıkımlar görüyorum dediği hayatının bunun yüzünden tatsızlaştığını iletmiş.Güzel bir olay görmek geçici bir etki yaratıyor.

Bu bilgilerin yansımalarının anlamdırıldığı söylenemez.Zaten çoğu halisinasyon.Kaynaktan gelen bir bilginin doğruluğu belirsiz.
İş olarak bunu yapan insanların değişik tekniklerle sürekli frekansı değişen sesli bağlantıyla vs. elde ettikleri bilgileri kullanmaları.Önceden katılımcılar hakkında bilgi toplayan kişilerin bilgilerini bir şekilde biliyor ilizyonu yaratmak.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Ben bu yaşadığını anlamlandıramayan insanları hiç anlamıyorum cidden. İnsan ne yaşadığını en iyi kendi bilir. Siz kendiniz bilmezseniz, inanın burada hiç kimse sizin gerçekte ne yaşadığınızı bilemez ve bilmek zorunda da degil. Birisi halüsinasyon görüyorsun der, öbürü psişik yeteneklerin var der. Herkes kendince doğru olanı söyler neticede ama farklı fikirler kafanızı daha da fazla karıştırmaktan başka bir işe yaramaz.

Neyse ben kendi fikrimi söyleyim. Diğer arkadaşın dediği gibi tarihteki medyumlar sonradan ya hep yanılmış ya da hile yaptıklarını açıklamışlar. Siz gördüğünüz duyduğunuz şeyleri bir kenara not edin, eğer gerçekleşirse kendinizden emin olun deli olmadiginizi bilin ama kimseye anlatmayın. Çünkü gerçekte prophet olmadığınız için kimseye bir şey açıklamayla yükümlü değilsiniz ve o şekilde kıskançlığa maruz kalabilir veya kötü niyetli kimselerin hedefi olabilirsiniz.

Diğer odanızda gördüklerinizin de hayalet mi yoksa halüsinasyon mu olduğunu anlamak için yine kendinizi sorgulayın. Gördükleriniz tanıdığınız birileri mi? Ölmüş amcanız, komşunuz, arkadaşınız? Mesela biz annem ve kardeşimle birlikte ölmüş köpeğimizi görmüştük. Gördüğünüz hayvanlar bildiğiniz beslediginiz hayvanlar mı? Eğer sizinle ilgisi yoksa eskiden orada yaşayan insanlara sorun. Eski kiracının ölen hayvanları olabilir. İnsanlar konusunda yine eskiden aynı evde, aynı yerde veya civarda yaşamış insanlar olabilir. Bu komşunun yeni ölen oğlu olabileceği gibi yüz sene önce orada işkenceye ugrayıp öldürülmüş bir kız çocuğu veya yeni gelin de olabilir. Yaşadığınız yerde eskiden mezarlık, şehitlik, yatır türbe vs olabilir. Bu tür durumlarda konu komşu arasında da bu tür şeyler görenler olur zaten, bir gören bilen çıkar mutlaka. Hayalet vakaları böyledir hep, başkaları da görmüş duymuştur bir şeyler. Eğer sadece sizde sıkıntı varsa halüsinasyon da olabilir. Ama ben size bir sır vereyim. Halüsinasyon görenler genelde anlamsız şekiller görürler, bütün ve gerçek bir insan veya hayvan göreni ben duymadım şimdiye kadar.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Ben bu yaşadığını anlamlandıramayan insanları hiç anlamıyorum cidden. İnsan ne yaşadığını en iyi kendi bilir. Siz kendiniz bilmezseniz, inanın burada hiç kimse sizin gerçekte ne yaşadığınızı bilemez ve bilmek zorunda da degil. Birisi halüsinasyon görüyorsun der, öbürü psişik yeteneklerin var der. Herkes kendince doğru olanı söyler neticede ama farklı fikirler kafanızı daha da fazla karıştırmaktan başka bir işe yaramaz.

Neyse ben kendi fikrimi söyleyim. Diğer arkadaşın dediği gibi tarihteki medyumlar sonradan ya hep yanılmış ya da hile yaptıklarını açıklamışlar. Siz gördüğünüz duyduğunuz şeyleri bir kenara not edin, eğer gerçekleşirse kendinizden emin olun deli olmadiginizi bilin ama kimseye anlatmayın. Çünkü gerçekte prophet olmadığınız için kimseye bir şey açıklamayla yükümlü değilsiniz ve o şekilde kıskançlığa maruz kalabilir veya kötü niyetli kimselerin hedefi olabilirsiniz.

Diğer odanızda gördüklerinizin de hayalet mi yoksa halüsinasyon mu olduğunu anlamak için yine kendinizi sorgulayın. Gördükleriniz tanıdığınız birileri mi? Ölmüş amcanız, komşunuz, arkadaşınız? Mesela biz annem ve kardeşimle birlikte ölmüş köpeğimizi görmüştük. Gördüğünüz hayvanlar bildiğiniz beslediginiz hayvanlar mı? Eğer sizinle ilgisi yoksa eskiden orada yaşayan insanlara sorun. Eski kiracının ölen hayvanları olabilir. İnsanlar konusunda yine eskiden aynı evde, aynı yerde veya civarda yaşamış insanlar olabilir. Bu komşunun yeni ölen oğlu olabileceği gibi yüz sene önce orada işkenceye ugrayıp öldürülmüş bir kız çocuğu veya yeni gelin de olabilir. Yaşadığınız yerde eskiden mezarlık, şehitlik, yatır türbe vs olabilir. Bu tür durumlarda konu komşu arasında da bu tür şeyler görenler olur zaten, bir gören bilen çıkar mutlaka. Hayalet vakaları böyledir hep, başkaları da görmüş duymuştur bir şeyler. Eğer sadece sizde sıkıntı varsa halüsinasyon da olabilir. Ama ben size bir sır vereyim. Halüsinasyon görenler genelde anlamsız şekiller görürler, bütün ve gerçek bir insan veya hayvan göreni ben duymadım şimdiye kadar.
Ateş olmayan duman çıkmaz mantığında bir şey olduğu belli.Ne olduğu belki biliniyordur.Belki ateistsindir uzaylı belki inanansındır melek cin azazil düşmüş melek diye inanırsın.
Orta amerika yerlilerinin kitapları papazlar tarafından yakıldı.Dinsiz insanlar isa dan habersiz insanlar bu bilgileri edinmiş olamaz diye yaktılar.Forumda Türkiye deki kazı haklarının başka ülkelerde olduğunu söylüyor.Bir iki belgesel izlemiş insan eski metinlerin yok edildiğinden haberdar.
Kaynağı fazla olan kuruluşların elindeki bilgiler teknolojiler kimsenin elinde yok.Cıa nın onlarca yıl önce elinde mekanik helikopter ejder böceği var.Bunu bilgi olarak kullanıyor.Windows kendi başına bir virüs her şey elinde zaten.Japonlar milimetrik kamera tanıtıyor.Düşün elinde özel askerinin ne var.1980 sonrası olması lazım japon mum grafikleri bilinmiyor diye biliyorum.Karşında yarıştığın adam elindeki bilmediğinde yarışmak zorunda kalmıyorsun.Bu yüzden yerin altında labaratuarları var.Bilgi sızmıyor.
Stalin nükleer bombalara karışılık veremeyeceğinden tahtalardan füze yapıp bizim de var diye lanse ettiğini duymuştum.
Çok kafa yoracak bir şey değil.İyi olan durumlar günün şartlarında aşağı yukarı aynı.Veganlar günümüz koşullarında etiğin değişeceğini iddaa ediyorlar.Bunun bir ahlak olacağını söylüyorlar.Bana mantıksız geliyor.Proteine ihtiyacımız var.Biyolojik olarakta ihtiyaç duyuyoruz.Köpek dişlerimiz var ve bu dişler yırtıcı hayvanlarda bulunuyor.Amerikada bir kadın bebeğini bu anlayışla besledi.Kadın bebeğini kaybetti.Kasten öldürmeden yargılanıyor.
Bunun bir anlamı var mı?Farklı düşünerek veya tabularımıza uymayarak daha iyi bir duruma gelebilir miyiz?Bilimin yapay eti yaygınlaştığında insanlar bunu kullanabilir.Hayvanlara ihtiyaç azalır.Dünya canlı nüfusunu kaybeder.Sadece büyük başların sayısının azalması ozon tabakasını iyileştirir.
Koministlerin fransa da cumhuriyet ilan edildi.Bastırıldı.Bu ideolojimde de aynı durum yaşanacak demesi gibi...
Dünyayı yok etmezsek sanayide robotların bile vatandaşlık maaşı almamızı sağlayabileceğine inanıyorum.
Bazı durumlarda bireysel olarak kontrol edilemiyor.Ne yaşayacaksak onu görücez.Marketten aldığım bisküvi beni kanser yapmış kısır yapmış.Bu bir nüfus dengeleme komplosu ise ben ne yapabilirim.