Aramızda Wicca var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hecate.agarta666

Kayıtlı Üye
sayın origanum aslında sorun ehil birisinin kolay bulunamaması sanırım:(
yani öyle bir kişiyi bulursam eğer öpüp başıma koyacağım.gerçi nasıl bulacağımı da bilmiyorum ama neyse...yine de cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Niyummy

Kayıtlı Üye
öncelikle şunu belirtmek isterim.. wican 2 çeşittir 1-iyi olanlar (büyü vs. iyi anlamda kullananlar) 2.kötü olanlar (büyü,kara büyü kullananlar birde ateist oluyorlar) sen öncelikle hangisini seçmek istediğine karar ver ben sana yardımcı olmaya çalışırım :)

@Y$e

Kayıtlı Üye
öncelikle şunu belirtmek isterim.. wican 2 çeşittir 1-iyi olanlar (büyü vs. iyi anlamda kullananlar) 2.kötü olanlar (büyü,kara büyü kullananlar birde ateist oluyorlar) sen öncelikle hangisini seçmek istediğine karar ver ben sana yardımcı olmaya çalışırım :)
Wicca'da üç kat yasası vardır ve kişilere zarar vermek kesinlikle yasaktır.Yorum yapmadan önce keşke biraz araştırma yapsaymışsınız.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen

Hem wiccan olup hem de nasıl ateist oluyorlar bu nokta beni benden aldı:)Büyünün akı karası insanın iyi ya da kötü olduğuyla alakalı değil çalıştığı yöntemle alakalıdır.Yani kara büyüyle her ilgilenene kötü demek tavuğunda kanadı var o da kuştur demek gibi birşey oluyor.Size dadanan bir varlık için kara büyüyle ilgilenen birinden yardım alırsınız çünkü genelde ak büyü(ben bu ak kara tabirlerini sevmem aslında)bu konuda defans anlamında daha pasiftir.Orta Asyalı kara kam başınıza musallat olanı def etti diyelim,eee bu "kötü insan" mı oldu yani şimdi.Öte yandan sözüm ona "ak" olarak nitelendirilen ve sitemizdede bi hayli popüler olan aşk-cazibe-çekicilik efsunları,tılsımları da bu savınızı çürütüyor,bunlarında iyilikle pek bir alakası yok sanırım,yani bir insana iradesi dışında birşeyler yaptırıyor olmanın???

musashi

Banlı Kullanıcı
Öncelikle ben de sizin fikrinizden yola çıkarak kendi fikrimi söyleyeceğim ve böylece ikimiz de birbirimize saygısızlık etmemiş olacağız.Öncelikle cadılar da insandır bu düşünceyi atmak istemiyor kimse kafasından.Cadılar insandan farklı bir tür değildirler.Bizler de yemek yiyor,şakalaşıyor,ders çalışıyor,sınavlarımıza giriyoruz.İsteyen istediği dinde istediği inancını da sürdürmeye devam ediyor.Şeytana yakın olmak diye tabir ettiğiniz durum Wicca da başta olmak üzere çoğu anlayışta yoktur.Yapılan büyüler ve ritüeller tabiri caizse sizde dua ve ibadeti karşılar.Müslüman,Hristiyan olup da cadı olanlar da ise şeytana yakın olma durumu gerek İncil'de gerek Kur'an-ı Kerim'de doğrulanıyor.Bu uygulamaları devam ettiren kardeşlerimizin ise zaten her şeyi bilerek yola başladıklarını ve sizin ikazlarınızın onların kararlarını değiştireceğini düşünmeyin lütfen.Herkes ne yaptığının ve inandığı inançta cezasının ne olduğunun farkında.
İkincisi cadılık; bir şeyleri kolay yoldan elde etmek isteyen insanların yapabileceği gibi bir düşünce yapısına sahip değildir.Belli bir mevkiye gelmek için belki 5 yıl belki 10 yıl harcarsınız ama cadılık bütün bir ömrünüzü kapsayan uygulama biçimidir yani sizin günlük hayatınızdaki iş yapma kapasitenizin çok çok üstünde.Zaten iki günde hemen büyü yapayım diyen bir insanın başarıya ulaşması imkansız gibidir.Tüm ömrünüzü inandığınız şey için harcarsınız.Ve inanın gerek cadılar gerek Wicca'lar bu fedakarlıkları karşısında biran bile pişman olmazlar.Siz nasıl idealleriniz uğruna,inandığınız varlık için tüm bir hayatınızı biçimlendiriyorsunuz; cadılar da aynı şekilde bu faaliyeti gerçekleştirirler sadece sizin düşündüğünüzden biraz daha farklı bir biçimde...
Üçüncü olarak niye ister demişsiniz.Şöyle açıklayayım cadı olmak için ani bir istek duyan ve sadece olmak isteyen olmayı göze alamayan ya da sabredemeyen kişiler zaten cadılığın kendilerine uygun olmadığını anlarlar.Çok kişiyle konuştum,görüştüm çoğu küçüklüklerinden beri farklı olduklarını biliyorlar, günlük hayatta yaşanılan şeylerden farklı şeyler olduğunu.Cadı olmayı göze alan bir insanın zaten farklı olduğunu ya da farklı olmak istediğini bilirsiniz.Şuan nasıl size normal insanlardan farklı olmak saçma geliyorsa;onlara da normal olmanın saçma geldiğini bilmenizi isterim.

konunun başında belirttiğim gibi bu konularda herhangi bir bilgi sahibi olmadan tamamen şahsi yorumumu yazıyorum diye. sanırım bu işle uğraşan arkadaşlar doğal olarak sinirlenmişler. tekrardan özür diliyorum.
ben işten gelince bu siteye giriyorum rahatlıyorum. bana göre okadar uçuk konular varki okurken kendime bu gerçek olamaz dediğim yüzlerce konu oluyor. öğrenmek bilgilenmek istiyorum ama okadar geniş kapsamlı konular olduğu için benim gibi bir aceminin sanırım bu konulara yorum bile yapmaması gerekiyor.
kimseyi karalamak veya yargılamak değildi amacım.
umarım özrümü kabul edersiniz.

witchcraftforever

Kayıtlı Üye
Merhaba ben daha yeni üye oldum fakat iyice araştırdım . Arastırmalarıma ve burada yazanlara göre wiccalık çok tanrılı bir dinmiş,fakat ben müslümanım ve tek Tanrı'ya inanıyorum wiccan değilde bir cadı olsam? Çünkü bir cadının her mezhepten olabileceğini duymuştum bana mesajla veya yorumla yardım edebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler:)

demonic

Kayıtlı Üye
Merhaba ben daha yeni üye oldum fakat iyice araştırdım . Arastırmalarıma ve burada yazanlara göre wiccalık çok tanrılı bir dinmiş,fakat ben müslümanım ve tek Tanrı'ya inanıyorum wiccan değilde bir cadı olsam? Çünkü bir cadının her mezhepten olabileceğini duymuştum bana mesajla veya yorumla yardım edebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler:)

cadılık bir din değildir ama wicca bir dindir...yapacağınız uygulamalarda dinden çok inanmanız daha önemlidir...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Üç gündür cadılık için meditasyon yapıyorum. Her şey bir yana, meditasyon rahatlamamı sağlıyor ancak merak ediyorum; gerçekten wiccan büyüleri tutuyor mu?
Tutturan oldu mu?
Deneyim sahibi var mı?

Cadı olmak için yaptığınız meditasyon ile wicca olmanın arasında nasıl bir bağ kurdunuz anlayamadım. Büyünün tutup tutmadığını ne büyüsü olduğu değil yapanın ne derecede olaya hakim olduğu belirler.kimse burada şunu yaptım tuttu demez,en azından derse bir daha gerçekleştirme ihtimali ortadan kalkar.Hediyeler veriliyorsa size susmayı da bilmemiz gerekir.Paylaşım elbette yaparız ama bireysel ders ve hediyelerimizi 3. kişilere aktarmamalıyız.Sitede deneyim sahibi olanlar elbette var,site yöneticileri ve moderatörlerin herbiri kendi alanında deneyim sahibidir ve bu nedenle yönetim kadrosundadır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...