Vampirler gerçekmidir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hillingrose

Kayıtlı Üye
Eveet mitolojik varlıklar olan film ve kitaplarda da bahsi geçen vampirlerin gerçekliğine inanıyormusunuz? Ben inanıyorum ama filmlerdeki gibi ütopik vampirler olacağını düşünmüyorum.Bu konu hakkında sizinde düşüncelerinizi merak ettim

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Eveet mitolojik varlıklar olan film ve kitaplarda da bahsi geçen vampirlerin gerçekliğine inanıyormusunuz? Ben inanıyorum ama filmlerdeki gibi ütopik vampirler olacağını düşünmüyorum.Bu konu hakkında sizinde düşüncelerinizi merak ettim

Psişik vampirlik ve vampir virüsünü bir araştırın derim.
https://www.gizlimabet.com/threads/hayatinizdaki-duygusal-vampir-kim.25992/#post-230760
https://www.gizlimabet.com/threads/pisisik-vampirler.25879/

bir kaç da yazı belki dikkatinizi çeker.

Raybenn

Kayıtlı Üye
Vampirler tamamen gerçek diyemeyiz ancak çok fazla bulgu var.
Mesela eski dönemlerde kara büyücülükte ustalık yapmış büyücüler lanetleme adı altında kurbanlarını lanetliyorlardı.
Bu lanet büyüleriyle beraber kurbanlar psikolojik sorunlar,ışığa hassaslık,deri hastalıkları gibi illetlere tutuluyordu.
Vampirlerin güneşte derilerinin yanması burdan gelir.

EkSen

Kayıtlı Üye
Vampirler cinlerin alt kültürüdür yani vampir hikayelerinin kaynağı cinlerdir.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Hiç uzun uzun yazmadan kısaca söyleyeceğim. Bir hastalığı popüler kültür evirip çeviriyor ve ortaya 'cool' bir sonuç çıkıyor. Günümüzde sadece psişik vampirler bulunuyor ve bunlar aura/çakra sistemi sorunlu insanlar. Enerji döngüsünü sağlayamadıkları için başka insanların enerjilerini kaynak olarak kullanıyorlar.

Ve cinlerin her konuya iliştirilmesi trajik bir hal almaya başladı. Vampirler cinlerden, gnomeler cinlerden, ve insanların ayağı takılsa bir tesir ile gerçekleşiyor. Yani neymiş bu varlıklar, bence onları da kendi halinde bırakmak lazım artık.

EkSen

Kayıtlı Üye
Ve cinlerin her konuya iliştirilmesi trajik bir hal almaya başladı. Vampirler cinlerden, gnomeler cinlerden, ve insanların ayağı takılsa bir tesir ile gerçekleşiyor. Yani neymiş bu varlıklar, bence onları da kendi halinde bırakmak lazım artık.

Sevgili Seraphine ben yarım yamalak konuşmaktan hazetmem. Bilmediğim konuda da yorum yapmam. Şunu da hep söylerim. Hemen hemen tüm kültürlerde ki korkunun kaynağında cinler vardır.
Vampirlere gelince ; Özelliklerini hatırlayalım. Geceleri aktiftirler. Kandan beslenirler. Sarımsak kokusundan nefret ederler. Düşünceleri bazen okuyabilir ve hipnoz yetenekleri vardır. Ölümsüz sayılabilecek kadar uzun yaşarlar. Ve çok hızlı hareket edebilirler. Bir de davet edilmedikleri evlere girmezler. Davet edildikleri yere de bela olurlar. Yarasa kılığına girerek şekil değiştirirler. Dini simgelerden haç kutsal kitap gibi rahatsız olurlar.

Şimdi de Cinlerin özelliklerini hatırlayalım.
Geceleri onların zamanıdır. İnsan vücudu içinde dolaşabilir damarlarda gezebilirler. Sirke kokusundan hoşlanmazlar. Düşünceleri okuyabilir, beynin yaydığı enerjiyi görebilirler. İnsanlara vesvese verebilir hatta iradelerini ele geçirebilirler. Bize göre çok daha uzun ömürleri vardır. Kendi boyutlarında bizden çok çok daha hızlı hareket edebilirler. Davetlere icabet ettikleri kimselere musallat olurlar. Zaten bu varlıklara bulaşmadığınız müddetçe size bulaşmazlar. Büyü ve benzeri şeyler de bir davettir. Kılık değiştirebilirler. Kutsal kitaplarda ki ayetlerden rahatsızlık duyarlar.

Tabi bunlar şeytana hizmet eden kısımla ilgilidir daha çok. Önyargısız ve egosuz bir şekilde yazdığımı okursanız aradaki benzerlikleri rahatça fark edebilirsiniz. Vampir edebiyatının oluşmasında asıl kaynağın cinler olduğundan kendimce eminim. Vampirler cinlerdir demiyorum yanlış anlaşılmasın. Ben vampirlerin varlığına inanmıyorum ama vaktinde böylesi yaratıkların görüldüğü anlatılmışsa bir yerlerde, bu yine bir çok olayda olduğu gibi cinlerin insanlara bir oyunudur.
Bunlar da benim düşüncelerimdir. Katılırsınız katılmazsınız ama hepimiz zandan ibaretiz.

Dnz1

Kayıtlı Üye
toplumumuzda hep cin cin cin ne olsa cin derler herşeyi onlara bağlar ben cin olsaydım alınmak veya kendimi özel hissetmek arasında kalırdım nede olsa hep sizden bahsediliyor

Seraphine

Kayıtlı Üye
Yani arkadaşlar siz kendinizi cinler ile ilgili bilinçli veya bilinçsiz olarak kodlamışsınız zaten. Ben burada hangi konuya girsem illa bir cin kavramı iliştiriliyor ve genelde bu kelimenin ekürisi haline gelmiş olan hoca kelimesi de yerini alıyor. Ben artık ciddi anlamda şaşırmaya başlıyorum. Evrende o kadar çok çeşitlilik var ki, cinler ve insanlar bu çeşitliliğin sadece küçük yüzdeliklerinden ibaret. Ki zaten vampirlik dediğiniz şey bir hastalık. İnsanların metabolizmasını, zihnini ve görünüşünde değişiklikler meydana getiriyor. Saydığınız çoğu vampir özelliği popüler kültürün eklediği tuz ve biberden ibaret. Yoksa nasıl vampir edwardlar, kont dracula'lar filmlere yansıtılacaktı? Ortaçağ'da sarımsak mı varmış, vampirleri etkiliyor. Cinler ve o insanların gece çıkmasının farklı sebepleri var. Hassaslaşan derileri güneşten daha kolay etkileniyor ve cilt yapıları hastalık ile bozulmaya başladığı için insan içine çıkmaya tereddüt ediyorlar. Ortaçağ bir cehalet dönemidir aslında, sığ düşünce kalıpları enginizasyon mahkemelerinden oldukça belli oluyor. Biri beni her durumdan sorumlu tutsa, bende uğraşırım ki madem haksız yere suçlanmayayım.

Bu varlıklar hakkında o kadar çok yorumda bulunursanız musallatta olur, korkuturda, her şeyi yapar. Ondan sonra hoca hoca gezi niye bunlar benim başıma geliyor diye düşün. Bu detaylar bir tek benim dikkatimi mi çekiyor bilmiyorum ama olay çok uçlara doğru ilerliyor.

EkSen

Kayıtlı Üye
Ben vampirlerin varlığına inanmıyorum ve şunu iddia ediyorum. İnsan medeniyeti şekillendiği andan itibaren hemen her ulusun korku kültürüne etki eden tek varlık cinlerdir. Vampirler,cüceler,elfler,periler,devler,uzaylılar vs vs hepsi de bu varlıkların insanoğluna oynadıkları oyunlardan ibarettir. Varlıklarına inandığım beş ana başlık var; İnsanlar- Hayvanlar, Bitkiler, Melekler ve Cinler. Bu dairenin dışına çıkabileceğimiz hiç bir ip ucu yok bana göre. Etrafta cin konuları üzerinden sömürü yapan bir çok soytarının hemen her konuyu cinlere bağlaması yüzünden cinlerle ilgili duyduğunuz şeylere hemen burun kıvırmayın.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Benim burun kıvıracağım bir nokta bulunmuyor zaten. Ben yorumlarımı ego veya bilmişlik çerçevesinden yaptığımı da düşünmüyorum. İnsanların doğrularına ters düşen şeyler söylediğim için böyle bir görüş oluşuyor sanırım.

İnancınıza saygı duyuyorum. Ama sırf birisine yanlış geliyor diye kendi bildiğim şeyleri söylemekten vazgeçmeyeceğim. Daha önce belirttiğim gibi bir çok yaşam formu mevcut. Sadece yukarıda sayılan grup kabul edilemez. Bu diğer yaşam formlarına yapılmış bir saygısızlık bence. Cinler neden bu kadar çaba içerisine girsin ki? Arada sınırlar mevcut, herkes kendi kurallarına sahip ve bir 'Tanrı' iradesi bulunuyor. Bu kurallar ve sınırlar sadece varlıklar tarafından aşılmıyor. Çıkar sağlayabileceğini, güç kazanabileceğini düşünen insanlar çeşitli invokasyonlarda bulunuyor. İnsanlık çok masum ve diğer herkes suçluymuş gibi konuşmak gereksiz bence. Tanrı'nın koca bir evreni 5 yaşam formu için oluşturduğunu düşünmek bir bencilliktir.

Konuya geri dönersek, vampirlik bir hastalıktı ve insanların sığ düşüncesi hastalıklı insanları toplumdan uzak durmaya mecbur etti ve dolayısı ile bir tedavi yolu arama fırsatları olmadı. Hastalık ilerledikçe kişi zihinsel olarak zayıflıyor ve metabolizma bazı değişikliklere uğruyor. Aslında olumsuz bir mutasyon gibi görebiliriz. Bu keşfedildiğinde çeşitli mitler ve hikayeler oluşturuldu. İşin özü bundan ibaret, doğaüstü bulgular aramaya çok gerek yok bence.

EkSen

Kayıtlı Üye
Bencillik! Saygısızlık!
Farkında mısınız ömrü hayatımda karşıma çıkmamış güya bilinçli varlıklara inanmadığım için beni saygısız ve bencil olmakla suçladığınızın!!
Siz başka yaşam formlarına inanıyorsunuz ama ben inanmıyorum diye saygısızlık bencillik olmaz. Karşınızda ki insanı bu kadar kolay ayağa düşürmeye çalışmayın. Daha önce de belirttiğim gibi varlıklarına inandığım beş ana tür var ve gerisine ASLA İNANMIYORUM. Akıl ikna olmak kalp mutmain olmak ister. Bunların olmadığı noktada da kimse bana " sen bunlara inanmıyorsan saygısızlık bencillik yapıyorsun" dayatması yapamaz.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Saygısızsınız demedim, saygısızlıktır dedim. Burun kıvırıyor demekten çok bir farkı bulunmuyor. Gerçekleşen her olayı belli bir varlık topluluğuna atfetmek, koca bir evrenin 5 yaşam formu için yaratıldığını düşünmek bana göre bir bencilliktir. Ve tabii ki bunu söylemekten çekinmeyeceğim.

Aynı konuları iki kez açıklamamın sebebi sizin inancınızı değiştirmek değil, diğer kişiler için net bir sonuç oluşturmaktı. Verdiğiniz tepki bu konuda konuşamayacağımızı gösteriyor. Tanımadığım birisinin inancı beni zaten ilgilendirmez, ama burası bir bilgi platformu ise ve burada bulunuyor iseniz yazdıklarınızın irdelenmesine pozitif yaklaşmalısınız. Yazılan her şey okunuyor ve yanlış bilgiler yanlış adımlar demek. Konunun devamında yazdığınız şahsi diyaloglara ekleme yapmayacağım.

Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

EkSen

Kayıtlı Üye
Yazdıklarımın irdelenmesinde bir sorun yok. Yazdıklarımın üzerinden saygısızlık ve bencillik yaptığımı söylemeniz en hafif tabirle KOMİK.
Siz başka varlıkların da olabileceğine inanmışsınız ben inanmamışım. İnanmama mı da bencilik diye sıfatlandırırsanız BUYURUN O HALDE İSPAT edin sorusuyla karşınıza çıkar ne yapacağınızı şaşırırsınız.
Daha önce de yazdım hepimiz zan üzerine konuşuyoruz. Sislerin ardında ki silüetleri tarif etmeye çalışıyoruz. Sizin tarifiniz benimkinden farklı diye karşınızdaki insana olumsuz sıfatlarla yaklaşamazsınız.
Kendi görüşünüzü yazın geçin eyvaALLAH.
Cevap vermemenize cevap verme gibi bir gayretim de olmayacaktır elbet.

TheGreatPanGod

Kayıtlı Üye
Saygısızsınız demedim, saygısızlıktır dedim. Burun kıvırıyor demekten çok bir farkı bulunmuyor. Gerçekleşen her olayı belli bir varlık topluluğuna atfetmek, koca bir evrenin 5 yaşam formu için yaratıldığını düşünmek bana göre bir bencilliktir. Ve tabii ki bunu söylemekten çekinmeyeceğim.

Aynı konuları iki kez açıklamamın sebebi sizin inancınızı değiştirmek değil, diğer kişiler için net bir sonuç oluşturmaktı. Verdiğiniz tepki bu konuda konuşamayacağımızı gösteriyor. Tanımadığım birisinin inancı beni zaten ilgilendirmez, ama burası bir bilgi platformu ise ve burada bulunuyor iseniz yazdıklarınızın irdelenmesine pozitif yaklaşmalısınız. Yazılan her şey okunuyor ve yanlış bilgiler yanlış adımlar demek. Konunun devamında yazdığınız şahsi diyaloglara ekleme yapmayacağım.

Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.
herşeyin sebebi cin zaten boşver (!)

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba, bu konu hakkında detaylı bilgiler mevcut ancak hepsini burada paylaşmak doğru olmayacaktır. Ancak sormuş olduğunuz sorunun cevabı niteliğinde bir paylaşımda bulunabilirim.

Öncelikle yazılan yorumları okudum ve var olan kaynaklara oldukça ters düşünce akışlarının var olduğunu gördüm.

Vampirler ve Kurt Adamlar aynı ırka (yaratıcı ya) mensup varlıklardır. Vampirler, M.Ö 5000'li yıllarda "Sömürenler" olarak bilinirdi. Ancak günümüzde ki vampirlerin fiziki özelliklerini tam anlamıyla taşımazlardı. Vampir kavramı ilk olarak Maldek ve Sümer uygarlıklarına ait metinlerde geçmiştir. Şamanların, baksıların ve Maldu anlatıcılarının (Maldekli anlatıcılar) bir ateş etrafında halkı uyarabilmek amaçlı anlattıkları bir takım varlıklar vardı. Bu varlıklar; Gozinler, Vampirler ve Uyga'lar dı. Vampirler, Atlantis ve Mu kıtalarının batmasının ardından Dünya'nın çeşitli bölgelerine dağıldılar. (Afrika, Antarktika ve Avrupa) kıtaları olarak bilinmektedir bu yerler. Ancak yaşamlarını devam ettirme konusunda bir çoğu başarısız olduğundan soyları o dönemlerde tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kaldılar. Vampirlerin resimleri M.S 740'larda yaşamış olan Büyük Büyücü Merlin'in Duruid çırakların tarafından karakalem ile resmedilmiştir. (Vatikan Arşivleri, Büyük Britanya Tarihi Bölüm:6 - Yaratılanların Laneti başlığı altında toplanmıştır. Aynı zamanda Britanya-İngiltere hükümetinin ulusal arşivlerini 1556 bölümünde de bu konuya ilişkin bilgiler bulunmaktadır.) Vampirler, boyutlar arası varlıkların dünyada ki lanetli yapıları olarak bilinirler. Karanlığa hizmet eden bir ilk düzen büyücüsü'nün yaradılış sırrına erdiği bilinir. Bu sır ile karanlığa (gardiyana) hizmet edecek türler ortaya çıkarmıştır. Büyük büyücü Merlin, İtirafçıları bu tür varlıklardan koruyabilmek ve itirafçıların orta ve eski diyarda mutlak adaleti sağlayabilmelerinde yardımcı olabilecek "Kurt Adam" türünü ortaya çıkarmıştır. Kurt adam formuna benzer ilk düzen zamanlarında bir varlık olduğu iddia edilmiş olsada tam olarak kanıtlanamadığından net bilgi veremiyorum.

Bilginize Saygılarımla

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Benim bir tarafım Karadenizli ve köyümüzde bir çok vampir hikâyesi var . Genelde hikayelerde ki olaylarda gördükleri vampir akrabaları oluyor, mezardan hortluyorlar , atların kanını emiyorlar , sabah ezanında ışık ile birlikte kaçıyorlar, gündüz olunca ise elma ağacından yapılma bir kazıkla vampiri mezarında tekrar öldürüyorlar.

Ben gerçek olabileceğini düşünüyorum belki de çok fazla hikâye duyduğum içindir , hikayeye ilham olan bir şeylerin olduğu kesin.

fanioldugunuhatirla

Banlı Kullanıcı
Evet varlar.Ayrıca düşündüğünüz gibi ütopik değiller tabiki.Peki ben bunu nereden biliyorum?Çünkü tanıdığım biri vampir :D

Özgür Psişik 28/34

Kayıtlı Üye
Evet varlar.Ayrıca düşündüğünüz gibi ütopik değiller tabiki.Peki ben bunu nereden biliyorum?Çünkü tanıdığım biri vampir :D
Acebeee....vampirler güneşte hastir diyerek yanmazlar lcksmcm şahsen ben yanmıyom sadece kaşınıyom ama öyle ahım şahım bi kaşıntı değil sinek ısırığı gibi. Dişlerimi acık ucundan uzatabiliyom. Sonraa...deli gibi kaaan demiyom mvmdmf çünkü yabancı birinin kanını içmek haram. Neyse. Bende sevgilimin kanını iççem :D sonraa...hız var güç var dayanıklılık var...takım çantası taşırken baya işime yarıyor şahsen mcmdmnf....bu kadar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...