Sorularla kafa dağıtalım.. :)

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Tam bilgim olmadığı için soruyorum umarım yanlış anlaşılmam. Sexapalite insanın aurasında mıdır? İlk buluşmada x kişisiyle aşk ilişkisi yaşamayı düşünen bir insan y kişisiyle ilk buluşmasında neden cinsel birliktelik düşünür? Bu insanın aurasında mı vardır?
Çünkü x kişisiyle aşk ilişkisi yaşamayı ve akabinde evlenmeyi düşünüyordur.bu durumda kalbiyle seviyordur ve kalp sevginin merkezidir.hal böyle olunca bırakın şehvani düşünceleri elini tutmaya bile kıyamaz..

ama y kişisiyle aklından geçirdiği niyet sonucu beraber olduğu için hedefte şehvanilik vardır.burda kalp değil nefs ve akıl başroldedir ve niyet bellidir;eğlenmek,eğleşmek.nitekim ameller niyetlere göredir.

doacan

Kayıtlı Üye
Çünkü x kişisiyle aşk ilişkisi yaşamayı ve akabinde evlenmeyi düşünüyordur.bu durumda kalbiyle seviyordur ve kalp sevginin merkezidir.hal böyle olunca bırakın şehvani düşünceleri elini tutmaya bile kıyamaz..

ama y kişisiyle aklından geçirdiği niyet sonucu beraber olduğu için hedefte şehvanilik vardır.burda kalp değil nefs ve akıl başroldedir ve niyet bellidir;eğlenmek,eğleşmek.nitekim ameller niyetlere göredir.
Teşekkür ederim. Düzgün anlatamadığımı düşünüyorum. Ben işte bu düşünceye insanı iten nedir onu merak ediyorum. İlk görülen andan bahsediyorum. Tanıdıkça bende kimi severim kimle sevişirim onu ayırt ediyorum, demek istediğim ilk görüşte insana bu hislere iten ne olabilir?

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Teşekkür ederim. Düzgün anlatamadığımı düşünüyorum. Ben işte bu düşünceye insanı iten nedir onu merak ediyorum. İlk görülen andan bahsediyorum. Tanıdıkça bende kimi severim kimle sevişirim onu ayırt ediyorum, demek istediğim ilk görüşte insana bu hislere iten ne olabilir?
Aslında anlatabildin ve bende anlayabildim dostum..insan evleneceği kişide bile sexapalite olsun ister.yani ister ki eş adayı hem aklına hem kalbine hemde nefsine hitap etsin.nefs kısmını ilk görür görmez anlar zaten.evliliğe uygun olup olmadığını anlaması içinde tanımaya ihtiyacı vardır.

Görüyorsun ki; nefs kısmı için görmesi,kalp ve nefs kısmı için ise hem görmesi hem tanıması lazım.

Cevabım değişmez; insanı ilk görüşte bu hislere iten niyetidir.

Ori

Kayıtlı Üye
Tam bilgim olmadığı için soruyorum umarım yanlış anlaşılmam. Sexapalite insanın aurasında mıdır? İlk buluşmada x kişisiyle aşk ilişkisi yaşamayı düşünen bir insan y kişisiyle ilk buluşmasında neden cinsel birliktelik düşünür? Bu insanın aurasında mı vardır?
İnsanların karşı cinsini fiziksel veya ruhsal olarak tahrik etme durumunda en önemli faktörlerden biri kişinin enerjisidir. Ayriyeten kişinin dış görünüşü ne kadar iyi olursa seksapalitesi bir o kadar artar. Fakat yapılan araştırmalara göre sadece dış görünüş yeterli olmuyor. Cinsel duyguları tetikleyebilmek için davranışlar ve vücut hareketleride bunda büyük bir etkendir.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
İnsanın aurası diğer insanları etkiler ama işin aşk mı cinsellik mi olacağına zaman karar vermez mi ?
Ama kimyasal olarak sorarsan Feremonlardan kaynaklanıyor.Onlar arasındaki çekim sizin x ve y ye karşı hissettiğiniz şeye yön tayini yapıyor.

Ü

Üye silindi 70925

Bir şey merak ediyorum.
Çok farklı müziklere denk geliyorum.
432 Hz.
528 Hz.
741 Hz.
639 Hz.
vs. vs. uzar gider...
Bu tarz pozitif enerji ve şifalanma vaat eden müzikler.

Sorum şu elbette insana iyi gelen müzikler var onları ayrı tutuyorum. Ama bu frekans olayı beni biraz işkillendiriyor. 440 hz in kitleleri dizginlediğine dair araştırmalar var. Bu tarz müzikler gerçekten işe yarıyor mu faydasını gören var mı?

Bir de "binaural beats" adında müzikler var. Kulağıma çok hoş geliyor. Ama sanki insanın gerçeklik algısını bozuyor. Ve ayrıca bununla ilgili forumdan biri konu açmış. Daha sonra ise sayın origanumdan kaldırmasını, nedeni olarak da zarar görmeye başladığını yazmış.

O konu bu
?

Bir de 12 dna, 24 dna sarmalı aktifleştirici müzikler var.

Sorum bu müzikler gerçekte neye hizmet ediyor?

İddia edildiği gibi beyin yapısını bozabilme durumu var mı?

Bu tarz müziklerde zarar görme durumu varsa müzik seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
dennise olsa gayet açıklayıcı bir yorum yapardı biliyordu bu tarz konuları :censored:
Kendi deneyimime dayanarak söyleyim 528 hz dinlediğimde mutlu hissediyorum fayda yada zarar durumunu bilmiyorum.
Sadece müzik frekansıyla dna sarmalı aktifleştirme çok mantıklı gelmiyor yani mantık aranacak yer değil belki ama çok daha komplex dir bu durum diye düşünüyorum.

doacan

Kayıtlı Üye
İnsanın aurası diğer insanları etkiler ama işin aşk mı cinsellik mi olacağına zaman karar vermez mi ?
Ama kimyasal olarak sorarsan Feremonlardan kaynaklanıyor.Onlar arasındaki çekim sizin x ve y ye karşı hissettiğiniz şeye yön tayini yapıyor.
Kesinlikle katılıyorum zaman karar veriyor fakat şöyle de bir durum var. Kendimde de hissettiğim. X kişisine ilk baktığımda aklıma cinsellik, y kişisine ilk baktığımda aklıma arkadaşlık yada sevgililik isteği geliyor. Dış görünüşten tamamen bağımsız.

Ü

Üye silindi 70925

Bir şey merak ediyorum.
432 Hz.
528 Hz.
741 Hz.
639 Hz.
vs. vs. uzar gider...

Sorum şu elbette insana iyi gelen müzikler var onları ayrı tutuyorum. Ama bu frekans olayı beni biraz işkillendiriyor. 440 hz in kitleleri dizginlediğine dair araştırmalar var. Bu tarz müzikler gerçekten işe yarıyor mu faydasını gören var mı?

Bir de "binaural beats" adında müzikler var. Kulağıma çok hoş geliyor. Ama sanki insanın gerçeklik algısını bozuyor. Ve ayrıca bununla ilgili forumdan biri konu açmış. Daha sonra ise sayın origanumdan kaldırmasını, nedeni olarak da zarar görmeye başladığını yazmış.

O konu bu
?

Bir de 12 dna, 24 dna sarmalı aktifleştirici müzikler var.

Bu tarz müziklerde zarar görme durumu varsa müzik seçiminde nelere dikkat edilmeli?
Yeni konu mu açmalıydım acaba? Bu konu daha çok beyin fırtınası şeklinde ilerlemiş ? yanlış yaptim sanırım kusura bakmayın.

Naotak

Kayıtlı Üye
Gerçek hayatta Uzaylı gören var mı?

Dünya ile aynı konumda, farklı boyutta uzaylı olabilir mi ?

Sizce uzaylılar , ve ruhsal varlıklar iletişim halinde olsaydı ortaya ne çıkardı ?

Levitasyon yapabilen insanlar var mı ?

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 70925

Bir şey merak ediyorum.
432 Hz.
528 Hz.
741 Hz.
639 Hz.
vs. vs. uzar gider...

O konu bu
?

Bir de 12 dna, 24 dna

Bu videoyu izledim müzikle alakalı.

Özellikle 9:38 de sanatçının dediğine bakar mısınız?

"Müzik her zaman çok eğlenceli değil. 15 yaşında ses mühendisiydim. Ses frekansları ile uğraşıyordum. Ne işe yaradıklarını öğrendim. Eğer bu frekanslarla oynarsam sizin zihninizin istediğim bölgesini hedef alabilirim."

?

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Sesin gücü :)

@Medea Mantra ve Yantraları da araştırmanı tavsiye ederim. Konun biraz dallanacaktır fakat ulaşacağın kaynaklar eminim daha hoşnut olmanı sağlayacaktır.

Önünü geçip ilerlemeye başladığında 3-6-9 rakamlarının oluşturduğu Aum sembolünden vortex math'e kadar her şeyin nasıl iç içe olduğunu ve aynı zamanda ne kadar ayrı olduğunu göreceksin.

'' Ol '' demek de ses ile ilişkilidir.
'' Oku '' demek de..

Ü

Üye silindi 69724

*Körler ülkesinde tek gözü olan adam.
Bu hikaye iki ayrı sona sahiptir.Hikaye tek gözü olan adamın körler ülkesine gitmesiyle başlar.Tek gözlü olan adam diğerlerinin arasında yaşarken bir gün...körlerden birinin diğerinin ekmeğini çaldığını görür ve diğerlerine bunu söyler.Tek gözü olan adamın hikayesi burada kırılma noktasına uğrar...

İlk hikaye: Ekmeği çalınan kör adama , ekmeğini çalanın filanca olduğunu söyler.Bu olayın geçtiği yerdeki körler bu adamı sever ve ona inanırlar.Tek gözü sayesinde körlerin gören gözü olur ve hayatı daha iyi hale getirir tek gözlü adam.Böylelikle körler ülkesinin kralı olur.

İkinci hikaye: Körler, ekmeğin çalındığını tek gözlü adamın bilemeyeceğini söylerler bu hikayede.Körler göremedikleri için tek gözlü adamın o mesafeden ekmeğin çalındığını duyamayacağını iddaa ederler.Hikayenin bu noktasında hikaye tekrar kırılır.Körler bu farklılığa fazla direnç göstermezler ve tek gözlü adamın saçmaladığını düşünürler.Tek gözlü adam onlara uymak için bir göz bandı alır ve uzun süre bu göz bandını kullanır.Kimse onu garipsemez ama yıllar sonra renkleri merak eder.Göz bandını çıkardığındaysa gözünün ışık almadığından kör olduğunu anlar.

*Hikayede diğer körler tek gözlü adamın söylediklerine çok büyük bir direnç gösterselerdi...Tek gözlü adamı,körler ülkesindeki doktora götürürler.Muayne sonrası doktor,tek gözlü adamının bu sorununun sağlıklı olan gözü olduğuna karar verir ve tek gözlü adamın gözü çıkartılır.
Hikaye de iki adet durum söz konusu tek gözü olan adam gözünü kaybeder veya gözü yerinde durmaya devam eder.Soru şu normalde bu hikaye nasıl bitmektedir?

[XTR] Similar Threads