Sorularla kafa dağıtalım.. :)

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Yapay Peygamber

Diyelim ki teknoloji ile ölmüş birini raatlikla canlandırıyorlar.
Yani şöyle hayvanlar üzerinde kullanılan örnek bir parçadan klonlama işlemini düşünün geçmişte çok yapıldı aynısını ölmüş birine yapaya karar verdiler.
Sonra dediler ki madem böyle bir gücümüz var o zaman her hangi bir peygamberi canlandıralım klonunu yapalım örnek olarak.
Bu insan yapay bir şekilde üretildi belirli yaşa geldi.
Soncuta bir elçinin parçasından üretildi geçmiş anılarını hatırlaya bilir mi ?
Peygamberliğini ilan ederse buna hakkı olduğunu söylerse sonuç ne olur ?

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 70925

Yapay Peygamber

Yani şöyle hayvanlar üzerinde kullanılan örnek bir parçadan klonlama işlemini düşünün geçmişte çok yapıldı aynısını ölmüş birine yapaya karar verdiler.
Sonra dediler ki madem böyle bir gücümüz var o zaman her hangi bir peygamberi canlandıralım klonunu yapalım örnek olarak.
Sorunuz beni çok şaşırttı.

İlk önce

Eğer inançlı biri iseniz şu şekilde cevap verebilirim Kur'anda Hz. Muhammetten sonra başka bir peygamber gelmeyeceğine dair ayetler var.

"Muhammed Allah'ın Resulü ve peygamberlerin sonuncusudur” Ahzâb suresi, 40. ayet

Yani herhangi biri, insan yapımı klon olsa dahi çıkıp ben peygamberliğimi ilan ediyorum derse, en azından Müslüman iseniz inanmamanız gerekiyor.

Peygamber efendimiz geldi, görevini tamamladı ve bir daha gelmeyecek. Peygamberlikte son buldu onunla birlikte.

İnsan, peygamber üretemez. Bunu Allah seçer.

Ve ilginç hayvanlar üzerinde klonlama çalışmalarını duydum ama insan klonu ile alakalı araştırma yapmadan cevap veremem. Ölmüş ve üzerinden yüzlerce ya da binlerce yıl geçmiş biri klonlanabilir mi onu da bilmiyorum. Ve de hafıza konusuna gelirsek bir insan klonlaması mümkünleşse bile aynı hafıza ve aynı yaşantının da kopyalanabileceğine pek mümkün gözü ile bakamıyorum.

Yani sizi mühendis olarak düşünelim. Sizi klonlasak ?

Ve klonunuz bir müddet sonra ben hatırlıyorum mühendisim dese tuhaf olur. Bence hiç olası değil. ? Sıfırdan başlar o. Fiziksel manada kopyanız olur sadece.

Aynı şekilde bir peygamber diyelim ki kopyalandı o zaten yapması gereken zamanda görevini yapıp tamamladığı için seçilmiş olarak varolamaz. Fiziksel kopya olur. Dediğim gibi ayette son peygamberin geldiği yazıyor ve en azından fiziksel olarak dünyadaki görevini tamamladı Peygamber Efendimiz.

Başka peygamber yok, olmayacak, zorlamayalım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
İnsan klonlama yapıldı, hafıza nakli de yaparlar. Ama tabi peygamberlere özel mucizeleri gösteremeyecekleri için müslümanlar inanmaz.

Yapay Peygamber

İnsan klonlama yapıldı, hafıza nakli de yaparlar. Ama tabi peygamberlere özel mucizeleri gösteremeyecekleri için müslümanlar inanmaz.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Çok uzun süre önce ölmüş birinin klonlanması peki? ? Yani mümkün mü?

Bilmiyorum.. sadece üç klon çocuk varmış doktoru açıklamış haberde okudum. Aman insanlar zaten fazlasıyla fena kendileri bitti bir de klonlarıyla mı uğraşıcaz, insanlar bunu da kötüye kullanır en güçlü negatif kişilikleri klonlar.

Ü

Üye silindi 70925

Bilmiyorum.. sadece üç klon çocuk varmış doktoru açıklamış haberde okudum. Aman insanlar zaten fazlasıyla fena kendileri bitti bir de klonlarıyla mı uğraşıcaz, insanlar bunu da kötüye kullanır en güçlü negatif kişilikleri klonlar.
Sadece organ klonlanması iyi olur herhalde. Organ bekleyen hastalar için. Bunun için çalışmalar var. Ama insan konusunda haklısın. Dünya nüfusuna bakarsak yeterince fazlayız zaten ?

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Çok uzun süre önce ölmüş birinin klonlanması peki? ? Yani mümkün mü?
Mümkün aslında gizli saklı yapılıyor zaten daha neler yapılıyor da gizli hepsi. Prof. Gallup itirafinda insan ve maymun karışımı melez bir canlı bile yapıldı ve öldürüldü neden diyeceksiniz yapanların hepsi vicdan azabı çektiklerini söylediler.

Sadece organ klonlanması iyi olur herhalde. Organ bekleyen hastalar için. Bunun için çalışmalar var. Ama insan konusunda haklısın. Dünya nüfusuna bakarsak yeterince fazlayız zaten ?
Onu da yapıyolar üzerinde çalışıyorlar diye biliyorum ama ne kadar iş görür bilemem. Hatta yakınlarda sentetik tavuk eti üretilecek marketlerde falan satılacak labaratuvar üretimi olacak ama daha sağlıklı diyorlar ?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Mümkün aslında gizli saklı yapılıyor zaten daha neler yapılıyor da gizli hepsi.

Bu bilgiye nasıl ulaştınız sakıncası yoksa söyler misiniz? Neler yapılıyor mesela, karışık tür hayvanlar mı insanlarla başka hangi hayvanların melezi? Reptilian denilen varlıklar da melezler olabilir mi?

Ü

Üye silindi 70925

sentetik tavuk eti üretilecek marketlerde falan satılacak labaratuvar üretimi olacak
Biz herşeyin cılkını çıkardık zaten ?‍♀️

"Yapay çağ" geliyor

Kendimizi ne kadar soyutlayıp kurtarabiliriz artık ona bakıcaz galiba

Kimi insanlar artık köylere yerleşiyor. Bahçesine ekiyor, biçiyor, hayvanını besliyor. Doğal, organik olana yönelme artık daha cazip.

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Bu bilgiye nasıl ulaştınız sakıncası yoksa söyler misiniz? Neler yapılıyor mesela, karışık tür hayvanlar mı insanlarla başka hangi hayvanların melezi? Reptilian denilen varlıklar da melezler olabilir mi?
Sadece gündemi takip ediyorum bu virüs olayından sonra büyük değişim yada yeni dünya düzeni vurgusu sürekli yapılıyor eskisi gibi olmayacak defalarca söyledi ama neden ?

Blue Beam Projesi
Bunu bi araştırın kısaca yeni dünya düzeninin projesi bir parçası. Kısaca projeye göre gökyüzünde Hz. İsanin figürünü yada konuşmasını görebilirsin düşünsene bütün dünyada duyulan bir ses bir görüntü herkes buna inanmaz mi?

Çoğunluk olarak Mehdinin Mesihin geleceğini biliyoruz düşünüyoruz.
Diyelim ki Hz geldi indi bütün dunya ona şahit oldu. Herkesi aynı çatıda topladı dünyada barış sağladı ülkeler kardeş oldu bir araya geldi sınırlar kaldırıldı koca bir birlik tek düzen.
Ya gelen Hz İsa değilse?
Bir proje ürünü ise ?
Karşı çıkabilir mısın ?
Nasıl bir kanıt istersin ?
Blue Beam Projesi yapılırsa karşı koyman zor ufak tefek uygulamalar yapiliyor deneniyor da hatta son olarak dünyanın bazı yerlerinde garip sesler uğultular duyuluyor gökyüzünde isan yüzü şekli şekilleri beliriyor hepsinin birer bu proje için deneme deney olduğu söyleniyor.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Sadece gündemi takip ediyorum bu virüs olayından sonra büyük değişim yada yeni dünya düzeni vurgusu sürekli yapılıyor eskisi gibi olmayacak defalarca söyledi ama neden ?

Blue Beam Projesi
Bunu bi araştırın kısaca yeni dünya düzeninin projesi bir parçası. Kısaca projeye göre gökyüzünde Hz. İsanin figürünü yada konuşmasını görebilirsin düşünsene bütün dünyada duyulan bir ses bir görüntü herkes buna inanmaz mi?

Çoğunluk olarak Mehdinin Mesihin geleceğini biliyoruz düşünüyoruz.
Diyelim ki Hz geldi indi bütün dunya ona şahit oldu. Herkesi aynı çatıda topladı dünyada barış sağladı ülkeler kardeş oldu bir araya geldi sınırlar kaldırıldı koca bir birlik tek düzen.
Ya gelen Hz İsa değilse?
Bir proje ürünü ise ?
Karşı çıkabilir mısın ?
Nasıl bir kanıt istersin ?
Blue Beam Projesi yapılırsa karşı koyman zor ufak tefek uygulamalar yapiliyor deneniyor da hatta son olarak dünyanın bazı yerlerinde garip sesler uğultular duyuluyor gökyüzünde isan yüzü şekli şekilleri beliriyor hepsinin birer bu proje için deneme deney olduğu söyleniyor.

my pet goat da gösterilmiş birçok şey, gelecek ama sahte Mehdi gelen. Evet izlediğim bazı videolarda bahsediliyor blue beam den. Ayrıca bir de robotlar şehri Neom var,

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Ayrıca bir de robotlar şehri Neom var,
İşte en can alıcı nokta orası ?
Kıyamet alametlerinden birisi gerçekleştiğinde şöyle diyeyim. Yecüc ve Mecüc istilasında Hz İsa Turi Sina Dağın da müslümanları toplayacak. Ayrıca Musa nın Allah ile konuştuğu ve On Emiri aldığı yer olarak bilinmekte.

Denildi ki: Ya Rasulullah, Ye’cüc Me’cüc nedir?”

Buyurdu ki. “Ye’cüc ve Me’cüc bir takım ümmetlerdir ki, her biri dört yüz binliktir. Onlardan her bir kişi etrafında, kendi sülbünden gelme bin tane göz görmedikçe ölmez. Bunlar âdem evladıdır. Ve dünyanın harap olmasına çalışırlar. Geldiklerinde Fırat ve Dicle’den içerler. Taberiye gölünü kuruturlar. Beyti Makdise vardıklarında ise şöyle derler:

“Dünya halkını tamamen öldürdük Şimdi de göktekilerini öldürelim.” Ve oklarını göğe doğru atarlar da okları kan bulaşmış olarak geri dönerler. Bunun üzerine “ Semadakileri de öldürdük” derler.

O sırada İsa (as) ve Müslümanlar Turi Sina dağında bulunurlar. Allah(cc) İsa (as)’a şöyle vahye der:

“ Kullarımı Tur dağı ve Eyle etrafında muhafaza et”

Sonra İsa (as) ellerini semaya kaldırıp dua eder. Müminler de “âmin” derler. Bunun üzerine Allah (cc) Ye’cüc ve Me’cüc’ün üzerlerine “hegaf” denen ve insanların burnundan giren kurtçukları gönderir. Bu kurtçuklar onları Şam’dan Şark’a kadar sarar ve böylece Ye’cüc ve Me’cüc’ün hepsi ölürler. Öyle ki, onların cifelerinden arz kokar. O zaman Allah, göğe emreder ve gökten kırbadan boşanırcasına yağmur yağar, onların cife ve korkularından arzı yıkar. İşte ondan sonra güneşin garbten doğma vakti gelir.

Turi Sina Dağı şu an neon şehri adı altında işgal edilmekte.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
İşte en can alıcı nokta orası ?
Kıyamet alametlerinden birisi gerçekleştiğinde şöyle diyeyim. Yecüc ve Mecüc istilasında Hz İsa Turi Sina Dağın da müslümanları toplayacak. Ayrıca Musa nın Allah ile konuştuğu ve On Emiri aldığı yer olarak bilinmekte.

Denildi ki: Ya Rasulullah, Ye’cüc Me’cüc nedir?”

Buyurdu ki. “Ye’cüc ve Me’cüc bir takım ümmetlerdir ki, her biri dört yüz binliktir. Onlardan her bir kişi etrafında, kendi sülbünden gelme bin tane göz görmedikçe ölmez. Bunlar âdem evladıdır. Ve dünyanın harap olmasına çalışırlar. Geldiklerinde Fırat ve Dicle’den içerler. Taberiye gölünü kuruturlar. Beyti Makdise vardıklarında ise şöyle derler:

“Dünya halkını tamamen öldürdük Şimdi de göktekilerini öldürelim.” Ve oklarını göğe doğru atarlar da okları kan bulaşmış olarak geri dönerler. Bunun üzerine “ Semadakileri de öldürdük” derler.

O sırada İsa (as) ve Müslümanlar Turi Sina dağında bulunurlar. Allah(cc) İsa (as)’a şöyle vahye der:

“ Kullarımı Tur dağı ve Eyle etrafında muhafaza et”

Sonra İsa (as) ellerini semaya kaldırıp dua eder. Müminler de “âmin” derler. Bunun üzerine Allah (cc) Ye’cüc ve Me’cüc’ün üzerlerine “hegaf” denen ve insanların burnundan giren kurtçukları gönderir. Bu kurtçuklar onları Şam’dan Şark’a kadar sarar ve böylece Ye’cüc ve Me’cüc’ün hepsi ölürler. Öyle ki, onların cifelerinden arz kokar. O zaman Allah, göğe emreder ve gökten kırbadan boşanırcasına yağmur yağar, onların cife ve korkularından arzı yıkar. İşte ondan sonra güneşin garbten doğma vakti gelir.

Turi Sina Dağı şu an neon şehri adı altında işgal edilmekte.

NEOM şehrinin Matrix filmiyle de bağlantısı varmış. Robotlar mı Yecüc ve Mecüc? Çinliler olduğuna inananlar da var.

pisipisipis

Kayıtlı Üye
NEOM şehrinin Matrix filmiyle de bağlantısı varmış. Robotlar mı Yecüc ve Mecüc? Çinliler olduğuna inananlar da var.
Anlatmak istediğim o değildi.
Yecüc ve Mecüc farklı bir ırk Neom bizim kurtuluşumuz olan yeri yanibYecüc ve Mecücün yok olacagı bizim toplanma yerimizi Tur dağını bilincli olarak işgal ediyor ediliyor. Bunlar hep zamnında sahip çıkmadığımız için oluyor.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Anlatmak istediğim o değildi.
Yecüc ve Mecüc farklı bir ırk Neom bizim kurtuluşumuz olan yeri yanibYecüc ve Mecücün yok olacagı bizim toplanma yerimizi Tur dağını bilincli olarak işgal ediyor ediliyor. Bunlar hep zamnında sahip çıkmadığımız için oluyor.

Evet o civarda olduğu izlediğim belgeselde söylenmişti. Ama Sofia ya Suudi Arabistan vatandaşlık vermiş, ve ilerde insanlarla robotlar evlenecekmiş. Hatta Sofia insan ırkını yok edicez demişti.

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Evet o civarda olduğu izlediğim belgeselde söylenmişti. Ama Sofia ya Suudi Arabistan vatandaşlık vermiş, ve ilerde insanlarla robotlar evlenecekmiş. Hatta Sofia insan ırkını yok edicez demişti.
Sofiyanin Sudi vatandaşı olmasi o projenin bir parçası zaten.
Neom tek robotların olacağı onların yöneteceği bir şehir daha sonra yari insan yari robot inanlar yapılacak.
Robotların yaygınlaşması için insanlar salgınlarla sebepsiz savaşlar çeşitli şeylerle yok edilicek. Sadece belirli kişilerin yaşayacağı büyük teknoloji ve bir türlü paylaşamadığımız minik dünyamız.

Aisling

Kayıtlı Üye
Hızlı düşünen biriyim, beyin çarklarım düşünürken o kadar hızlı çalışıyor ki bazı günler duman çıkarıp kısa devre yapacak diye korkuyorum. Bu işlerime yansıyor. Aynı zamanda, düşüncelerim birbirine de karışıyor. Bir işi yaptığımı sanıyorum mesela, aslında yapmamışım. Yapacağımı düşünüp, yaptığımı sanmışım. Bir işi bitirmeden diğerine koşuyorum, sonra dönüp ilk işimi bitiriyorum. Bu düzensizlik, karmaşa günlük işlerimi etkiliyor. Düşünceleri düzene sokmak için, disipline olmak için bildiğiniz bir zihin egzersizi, yapıp sonuç aldığınız öneriler var mıdır?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sizce akıl mutlak bir kaynak olarak kabul edilmeli mi ? Aklın sınırları var mı size göre ?

[XTR] Similar Threads