SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ara sıra hazar geliyor
geçenlerde albus ta gelmişti
chillout uzun süredir yok
ori uğrar sık sık
eskiler olarak bunlarız şimdilik :)
Hımmm baya azalmış eskiler.:(.Ne yıllardı,.2015 özellikle..Kıvep,Selenit,fransula ilk aklıma gelenler..Daha kimler kimler..Gerçekten herşey değişiyor ,değişmeyen tek şey değişimin kendisi.Ne atışmalar,ne espriler,ne didişmeler,ne arkadaşlıklar,muhabbetler geçti bu siteden.Şimdi düşününce diyorum ki “ne gerek varmış o kavgalara..Ne anlamsızmış.”
Benden tavsiye hiç banlanmaya değmez gerçekten.Hiç banlanmamış üye olarak yazıyorum yine de tartışmaya değmez.Herkesin fikri kendine.Kimse özellikle üstünüze gelmediği sürece gereksiz,lüzumsuz.
Bilgi paylaşın,keyifli sohbetler edin.An’ın tadına varın.?

Ori

Kayıtlı Üye
Ya o değilde insanların cinsel yönelimlerine karşı tutupta bir üst seviyesi aile içi bilmem ne diyebilecek kadar pislik bir zihniyet nasıl olabilir? Bu zihniyet bozukluğudur. Ben şahsen o insanların tercihlerine saygı duyuyorum. Tamam benlik değil belki ama onların hayatı onları ilgilendirir, bizi değil. Elaleme bak ya nasıl kesin kesin bir üst seviyesi bilmem ne diyebiliyor gelde delirme. Bir ortamda biri ahlak bekçiliği yapıyorsa biliyorsunuz ne olduğunu bu kadar basit. Kendi zihniyetindeki bireylerin öz çocuklarına nasıl taciz ve tecavüz ettiğinden haberi yok arkadaşın. Belki de var. Belki de.... Neyse çok uzattım. Millet bunlar gibi zihniyeti bozuklar yüzünden intihar ediyor. Asıl hasta bunlar.

batuofvengerberg

Kayıtlı Üye
O konunun ve hesabın burdaki konuşmalardan nem kapıp açtığını düşünmemek elde değil.

Burada çok güzel suspiria muhabbeti yapılabilir aslında. Potansiyeli hissediyorum.

Ü

Üye silindi 70925

Ne yazık ki bu tür kelimelere dökerken bile dehşet veren pislik olayların dini, dili, ırkı, cinsiyeti, bir topluluğu yok.

Örnek olarak bugün kadına cinsel taciz ve istismar oranlarında Abd, Suriye ile aynı sırada yer almış durumda.

Bu dünyada 2 tür insan; şerefli insan ve şerefi iki paralık insan var.

O kadar. ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ne yazık ki bu tür kelimelere dökerken bile dehşet veren pislik olayların dini, dili, ırkı, cinsiyeti, bir topluluğu yok.

Örnek olarak bugün kadına cinsel taciz ve istismar oranlarında Abd, Suriye ile aynı sırada yer almış durumda.

Bu dünyada 2 tür insan; şerefli insan ve şerefi iki paralık insan var.

O kadar. ?

Maalesef gelişmiş ülke olmayı ekonomik olarak ilerleme olarak görüyoruz sadece. İlkel denilen toplumda suç oranı sıfırken bugün ABD de her saniye bir kadına tecavüz ediliyor. Her saniye çok ciddi bir suç oranı.

Darkon

Kayıtlı Üye
Runik alfabe deyince aklıma Midsommar filmindeki şu sahne geliyor;

Ekli dosyayı görüntüle 1648

Ne yazıyor acaba ya da ne anlama geliyor bu şekil?

Ben Midsommar'ı geçen sene izledim ve çok bayılmıştım. Tam korku olmayan ama aşırı gerilim(thriller da deniyor) ögeleri içeren filmler güzel oluyor. İzlemediyseniz yine aynı yönetmenin(Ari Aster) Hereditary filmini tavsiye ederim.

Ancak bence ilk önce Robert Eggers'ın The VVitch(2015) filmini öneririm zaten bunları da izleyince benzerlikleri göreceksiniz. Yine The Lighthouse'ı da öneririm.

Bir de Suspiria(2018)'yı ekleyeyim. Bu film de aynı tarzda.

Bu filmlerde korkmayı beklemeyin sürekli bir gerilim var ve hepsi olmasa da önerdiğim filmlerin çoğunun sonu birbirine benziyor. Bu spoiler değil zaten izleyince sizlerde onaylayacaksınız eminim. Bir türe dönüştü bu son zamanlarda ve ben jump scare filmlerin yerine bunları yeğlerim açıkçası.

Son olarak bu filmlerden ilk ne izlemeliyim derseniz mutlaka The VVitch filmi ile başlamayı herkese öneririm.:)

Ü

Üye silindi 56746

@Darkon Hereditary i Midsommar dan sonra izledim ve tat vermedi pek, önce Hereditary izleyin derim izlemeyenlere... Gerçi Hereditary den sonra Midsommar ı yavan bulanlar da var, hasılı seçim sizin (y)

öneriler için çok teşekkürler hepsini not aldım; bu ara kitap okuyamıyorum, günler boş geçmesin diye filmlere sardım. Rahatsız edici filmleri seviyorum, Roman Polanski yi yediği halttan ötürü hiç sevmesem de başarılı bir yönetmen olduğunu inkar edemem; Tiksinti filmi de rahatsız edicilik anlamında başarılı olmuş, durağan filmlere tahammül edebilenlere tavsiye ederim. Yine aynı yönetmenin Kürklü Venüs filmi de müthiş, kitaptan uyarlama.

Michael Haneke'nin La Pianiste filmi de insanı epey bunaltıyor ama karakterlerin bilinçaltlarına yönelik filmler yapıyor bu yönetmen, film de bu anlamda başarılı ve nitekim ödüllü.

Darkon

Kayıtlı Üye
@Darkon Hereditary i Midsommar dan sonra izledim ve tat vermedi pek, önce Hereditary izleyin derim izlemeyenlere... Gerçi Hereditary den sonra Midsommar ı yavan bulanlar da var, hasılı seçim sizin (y)

öneriler için çok teşekkürler hepsini not aldım; bu ara kitap okuyamıyorum, günler boş geçmesin diye filmlere sardım. Rahatsız edici filmleri seviyorum, Roman Polanski yi yediği halttan ötürü hiç sevmesem de başarılı bir yönetmen olduğunu inkar edemem; Tiksinti filmi de rahatsız edicilik anlamında başarılı olmuş, durağan filmlere tahammül edebilenlere tavsiye ederim. Yine aynı yönetmenin Kürklü Venüs filmi de müthiş, kitaptan uyarlama.

Michael Haneke'nin La Pianiste filmi de insanı epey bunaltıyor ama karakterlerin bilinçaltlarına yönelik filmler yapıyor bu yönetmen, film de bu anlamda başarılı ve nitekim ödüllü.

Ben çıkış yıllarına göre ilk Hereditary'ı izlemiştim ortalamanın bir tık üstü gelmişti. Midsommar'ı ise daha çok beğenmiştim daha psycho unsurlar barındırıyor diye herhalde. :D

Şunu şöyle bırakayım, anlarsınız:

Bu arada The VVitch ve The Lighthouse için uyarayım ağır eski İngilizce kelimeler, cümleler var. İngilizce bilmeyenler, az biliyorum diyenler için ağır gelebilir. Benim için pek sorun olmadı.

Bu The VVitch ve Suspiria aslında tam burada ortak izlenip konuşulabilecek filmler. Özellikle kadınların izlemesini şiddetle tavsiye ederim. Filmden sonra cadılığa ilginiz varmı bir bakın bakalım :ROFLMAO:. Ürkütse de erkek olarak ilgimi uyandırmadı değil. :D

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 70925

Neowise kuyruklu yıldızı gözlemi için oluşturulan bu yardımcı siteden Türkiye için tahmini gözlem günlerini ve saat aralıklarını görebilirsiniz. Gözlem için daha önce belirttiğimiz gibi kuzey doğu yönüne bakmanız gerekiyor.
http://neowise.whatsupin.space/neowise?city=Turkey&days=3
15 Temmuz'dan itibaren kuyruklu yıldız artık Güneş battıktan sonra da gözlemlenebilir hale gelmiş bulunuyor.

Bazı fotoğraf çekimlerini gördüm. Muhteşem gözüküyor. Gözlem yapabilen oldu mu? Bir sonraki gelişi 7 bin yıl sonra olucakmış öyle okudum.

Ü

Üye silindi 70925

Ben çıkış yıllarına göre ilk Hereditary'ı izlemiştim ortalamanın bir tık üstü gelmişti. Midsommar'ı ise daha çok beğenmiştim daha psycho unsurlar barındırıyor diye herhalde. :D

Bu arada The VVitch ve The Lighthouse için uyarayım ağır eski İngilizce kelimeler, cümleler var. İngilizce bilmeyenler, az biliyorum diyenler için ağır gelebilir. Benim için pek sorun olmadı.

Bu The VVitch ve Suspiria aslında tam burada ortak izlenip konuşulabilecek filmler. Özellikle kadınların izlemesini şiddetle tavsiye ederim. Filmden sonra cadılığa ilginiz varmı bir bakın bakalım :ROFLMAO:. Ürkütse de erkek olarak ilgimi uyandırmadı değil. :D
Darkon senin film repertuvarın oldukça geniş gözüküyor. ? Cadılı, büyülü filmlere bayılırım. Sen bu tarz izleyip beğendikçe yaz. Önerilerine açığım, keyifle dinlerim ✌

Darkon

Kayıtlı Üye
Darkon senin film repertuvarın oldukça geniş gözüküyor. ? Cadılı, büyülü filmlere bayılırım. Sen bu tarz izleyip beğendikçe yaz. Önerilerine açığım, keyifle dinlerim ✌

Büyük bir film repertuvarım yok açıkçası sadece seçici bir şekilde iyilerini bulmaya özen gösteriyorum. Öneririm her zaman ne demek... :)

Keira

Moderator

Cadılık film sektörünün izlenmesi için korku ya da sihir öğeleri ile süslediği gibi bir durum değil. Cadılık ayrıca insanların ilgileneceği bir hobi de değil. Yeri gelmişken belirteyim istedim.

Darkon

Kayıtlı Üye
Cadılık film sektörünün izlenmesi için korku ya da sihir öğeleri ile süslediği gibi bir durum değil. Cadılık ayrıca insanların ilgileneceği bir hobi de değil. Yeri gelmişken belirteyim istedim.

Şaka yapıyorum zaten, biliyorum. (y)

Keira

Moderator
Cümleniz üzerinden hatırlatma yapmak istedim. Hala filmlerde izlediklerine inananlar var.