SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

dünyalı

Kayıtlı Üye
@dennise
Belki benim izlediğim belgeselde birşeyleri meşrulaştırmak için atılan bir adımdır sadece.....en sonunda belkide böyle yaratıldık bizim suçumuz mu? demek içindir...kimbilir

dünyalı

Kayıtlı Üye
LGBT bir hastalık ya da psikolojik bir durum bozukluğu değildir.2020 yılında hala bu konuların tartışılması inanın gülünç bu forumda tartışılmasını da hiç uygun bulmuyorum. Hele şeytani bir durum olması söz konusu olamaz. Herkesin fikri kendine tabii ki ama lütfen saygı çerçevesinde belirtin fikirlerinizi kimseyi kırmayın, incitmeyin lütfen.Herkesin kendi hayatı, insanlar kimsenin özgür iradesine, özgürlüğüne müdahale etmediği sürece cinsel tercihlerini de dilediği gibi yaşayabilmeli.

diyorsunuz ama bir gayi yürüyüşünden kırıtmasından ve etrafı rahatsiz edecek şekilde gülme adı altında cıgırtganlık yapmasından anlayabiliyoruz.....Çok şuh hareketleri var.....kendi kendilerine yaşamıyorlar yani yürüyen cinsellik gibiler....

Ü

Üye silindi 58480

Biz ne zannettik ki?

Önce ekini bozduk. Sonra domatesi bozduk. Sonra mısırı bozduk. Herseyin hibritine alıştık..

Tavukları hormonladık. İnekleri hormonladık. İçme sularını Pet şişelere koyduk.

Bozmadogımız şey kalmadı. Kaldı mı? Dizileri bozduk. Klipleri bozduk. Çizgi filmleri gizli gizli bozduk. Ahlakı, gıdayı, kültürü bozduk.

Tabiatı bozduk resmen.
Herşeyi bozduk ve doğal olarak hormonlarımız da bozuldu artık.

Hormonların bozuldu mu fıtratını istesen de muhafaza edemezsin bir süre sonra.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 58480

diyorsunuz ama bir gayi yürüyüşünden kırıtmasından ve etrafı rahatsiz edecek şekilde gülme adı altında cıgırtganlık yapmasından anlayabiliyoruz.....Çok şuh hareketleri var.....kendi kendilerine yaşamıyorlar yani yürüyen cinsellik gibiler....

Birbirlerinin pisliğini karıștırmalarına ne demeli?

Saygı duyuyorum ama tiksiniyorum ?

Iblis te Escinsel bu arada.
O malum örgütün sembolü olan keçi kafalı varlık Escinsel yani. Ek bilgi. Merak eden olursa konu açarım. Çünkü illuminatide belli bir seviye atlaman için de Escinsel hale gelmen gerekiyor.

Cinlerin de Escinsel kavimleri var ayrıca. Bunlar bedene elektromanyetik olarak hormon takviyesi yaparlar. Sahiplenecekleri zaman.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Birbirlerinin pisliğini karıștırmalarına ne demeli?

Saygı duyuyorum ama tiksiniyorum ?

Şeytan da Escinsel bu arada.
O malum örgütün sembolü olan keçi kafalı varlık Escinsel yani. Ek bilgi.

daha saysak neler varda midem kaldırmaz.....Bilmiyorum ama bu konuda homofobigim ben...

..geri kafalılıksa bu şükürler olsun Rabbim :)

blessedwithlove

Kayıtlı Üye
Bu kişiler toplum tarafından kabul görmeyen, dışlanan kişiler bazıları kimliğini gizlerken bazıları da bu şekilde dikkat çekmek istiyor toplumda kabul görmek istiyor ama genelleme yapmak doğru olmaz hepimizin bastırdığı cinsel tercihler ve herkesin merak ettiği bir durum aslında bu ama biz çok derinlere gömmüşüz ben o yönümle de barışığım kimseyi kınamıyorum sesli güldüğü için mutlu olsun sıkıntı yok. İlla yargı dağıtacaksak din adamlarının yaptıklarını konuşun o zaman din adı altında küçük çocukların evlendirilmesini konuşun tacizi konuşun. Bütün eşcinseller sizin tasvir ettiğiniz gibi yaşamıyor hayatını.Genelleme yapmayın. Homofobiğim diyorsunuz.Yapmayın lütfen yani. Siz de ötekileştirmeyin ben çok korkarım bir şeyleri yargılamaktan, yadsımaktan unutmayın hayat bu ne göstereceği belli olmaz çocuğunuzla sınanırsınız. Ne kadar rahat yargı dağıtıyoruz başımıza gelip de yaşayana kadar. Bu konu konuşulmasın rica ediyorum yani burası bunu tartışabileceğimiz bir forum değil. Konunun da tartışılacak bir tarafı yok zaten. Yargı dağıtılıyor sadece.

Ü

Üye silindi 58480

Yargi dağıtmak değil cnm.

Tabiatta karşılığı olmayan bir ilişki biçimi sonuçta. Kısır ilişki biçimi. Koca bir kavim cinsel tercihi yüzünden helak olmuş ve bu bize tabiatın enerji akış seyri hakkında göz kırpıyor olmalıydı.

Herkesin başına gelebilir. Allahın bir cilve-i esması da el-Cebbardır. Dilediğini zorla yaptırır da kendinle çelişirsin.

Büyük konuşmayın çocuğunuzla imtihan olursunuz demişsin.

Büyük konișmiyim ama lgbt meșrulașırsa biz de ilerde çocuğumuzla zaten imtihan olucaz bu gidişle. Kimse çocuğunun kısır çevrede ve ilahi koruma alanı dışında kalarak yetişmesini istemez.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Bu kişiler toplum tarafından kabul görmeyen, dışlanan kişiler bazıları kimliğini gizlerken bazıları da bu şekilde dikkat çekmek istiyor toplumda kabul görmek istiyor ama genelleme yapmak doğru olmaz hepimizin bastırdığı cinsel tercihler ve herkesin merak ettiği bir durum aslında bu ama biz çok derinlere gömmüşüz ben o yönümle de barışığım kimseyi kınamıyorum sesli güldüğü için mutlu olsun sıkıntı yok. İlla yargı dağıtacaksak din adamlarının yaptıklarını konuşun o zaman din adı altında küçük çocukların evlendirilmesini konuşun tacizi konuşun. Bütün eşcinseller sizin tasvir ettiğiniz gibi yaşamıyor hayatını.Genelleme yapmayın. Homofobiğim diyorsunuz.Yapmayın lütfen yani. Siz de ötekileştirmeyin ben çok korkarım bir şeyleri yargılamaktan, yadsımaktan unutmayın hayat bu ne göstereceği belli olmaz çocuğunuzla sınanırsınız. Ne kadar rahat yargı dağıtıyoruz başımıza gelip de yaşayana kadar. Bu konu konuşulmasın rica ediyorum yani burası bunu tartışabileceğimiz bir forum değil. Konunun da tartışılacak bir tarafı yok zaten. Yargı dağıtılıyor sadece.

Siz bu olanları olağan karşılıyor olabilirsiniz. Saygı duyuyoruz ana bu davranış biçimini sevmek zorunda değiliz. ..Çünkü inancımızda bir noktada etkileniyor.....Bu davranış biçimini sergileyen kesimin inanç değerlerine bakılırsa inanç sistemi sadece zevk odaklı oldugunu görüyoruz....Bir kopuşun bir çöküşün hikayesi aslında. ...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Gizlimabet, ırk, din, dil, cinsiyet, cinsel yönelim, inançlar, meslekler, sosyal yapılar, kültür üzerine hiç bir ayrımcılığı kabul etmiyor.
Düşündüğümüz, hissettiğimiz, kendimizi kabul ediş şeklimiz, varlığımız üzerine kabul ettiklerimiz konusunda özgürce paylaşım yapmak için kuruldu.
Orta çağ kilisesi anlayışı daha sonra pozitif bilim anlayışı dogmaları ile ötekileştirme yaparak hakaret etme, yok sayma üsluplarını kabul etmiyoruz.

Kim olduğumuzu düşünüyor, ne olduğumuza inanıyor ve bunu nasıl ifade etmek istiyorsak o şekilde ifade edebiliriz. Tek sınırımız saygı.
Saygı sınırlarını aşmadığımız sürece sorun yok.
Kabul etmeyen, onay vereceğini düşünen, kendi takdirinde, kendi inanç sisteminde, kendi doğrularında olmayanlara istediği gibi davranabileceğini düşünen arkadaşlara aramızda yer yok.
Saygı sınırlarını aşan arkadaşlara bu hakkı vermiyorum.
Cadı, büyücü, falcı diye hareket edebileceğini, saygısızlık edebileceğini düşünen var ise bir zahmet kurduğum bu platformda bulunmasın.
İnandığınız din, doğru olduğunu düşündüğünüz bilim anlayışı, yetiştiğiniz kültür ya da bir şekilde öğrendiğiniz bilgiler ile, psişik olan ya da olduğuna inanan kişileri ötekileştiremez ve ayrımcılıkta bulunamazsınız.
Bu platform kendim gibi olduğunu düşündüğüm insanlara bir araya gelme ve bizim gibi olmayan insanların da bizim ilgilendiklerimizle daha yakından tanışmaları için kuruldu.
Bilmediklerimizi öğrenelim, Daha fazla gelişelim ve kaynaşalım diye oluşturuldu.
Genel geçer bilgilerle, ayrımcı inanç sistemleri ile, bilgili olduğunu düşünüpte aslında cahil olan kimselerin bize ait saldırana karşı korunmak için kuruldu.

Modern çağın bir tür cadılık avcılığına dönüşen başka duyularını geliştirmiş ya da geliştirebileceğine İnanan kimselere ait saldırılarınıza izin vermeyeceğim. İnternet ortamı dışında yeteri kadar sahte davranışlara, ihtiyaçları olduğunda yakın ihraçları bittiğin de kötüleyici tavırlara, hakaretlere, kabul etmediğine dair cümlelere yeterince maruz kalıyoruz zaten.
Burası bizim alanımız. Ayrımcı, dar bakış açısına sahip zihinlerinizi kendinize saklayın.
Kuralarımız içinde zaten var. Gizlimabet platformunun yapısına, kuralarına göre davranmayan üyelikler yasaklanır.
Saygı duymak zorunda olduğunuz konularda saygı duymuyorsanız gitmeniz gerekir bu kadar basit.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Yasaklama yaptığım zaman o kadar üzülüyorum ki keşke bir kaç kelimeye dikkat etsek. Nefret söylemi hakaret ayrımcılık ifade etmesek, duygu düşünce inançlarımızı ifade ederken daha dikkatli olsak ne kadar güzel olurdu.

batuofvengerberg

Kayıtlı Üye
Gizlimabet, ırk, din, dil, cinsiyet, cinsel yönelim, inançlar, meslekler, sosyal yapılar, kültür üzerine hiç bir ayrımcılığı kabul etmiyor.
Düşündüğümüz, hissettiğimiz, kendimizi kabul ediş şeklimiz, varlığımız üzerine kabul ettiklerimiz konusunda özgürce paylaşım yapmak için kuruldu.
Orta çağ kilisesi anlayışı daha sonra pozitif bilim anlayışı dogmaları ile ötekileştirme yaparak hakaret etme, yok sayma üsluplarını kabul etmiyoruz.

Kim olduğumuzu düşünüyor, ne olduğumuza inanıyor ve bunu nasıl ifade etmek istiyorsak o şekilde ifade edebiliriz. Tek sınırımız saygı.
Saygı sınırlarını aşmadığımız sürece sorun yok.
Kabul etmeyen, onay vereceğini düşünen, kendi takdirinde, kendi inanç sisteminde, kendi doğrularında olmayanlara istediği gibi davranabileceğini düşünen arkadaşlara aramızda yer yok.
Saygı sınırlarını aşan arkadaşlara bu hakkı vermiyorum.
Cadı, büyücü, falcı diye hareket edebileceğini, saygısızlık edebileceğini düşünen var ise bir zahmet kurduğum bu platformda bulunmasın.
İnandığınız din, doğru olduğunu düşündüğünüz bilim anlayışı, yetiştiğiniz kültür ya da bir şekilde öğrendiğiniz bilgiler ile, psişik olan ya da olduğuna inanan kişileri ötekileştiremez ve ayrımcılıkta bulunamazsınız.
Bu platform kendim gibi olduğunu düşündüğüm insanlara bir araya gelme ve bizim gibi olmayan insanların da bizim ilgilendiklerimizle daha yakından tanışmaları için kuruldu.
Bilmediklerimizi öğrenelim, Daha fazla gelişelim ve kaynaşalım diye oluşturuldu.
Genel geçer bilgilerle, ayrımcı inanç sistemleri ile, bilgili olduğunu düşünüpte aslında cahil olan kimselerin bize ait saldırana karşı korunmak için kuruldu.

Modern çağın bir tür cadılık avcılığına dönüşen başka duyularını geliştirmiş ya da geliştirebileceğine İnanan kimselere ait saldırılarınıza izin vermeyeceğim. İnternet ortamı dışında yeteri kadar sahte davranışlara, ihtiyaçları olduğunda yakın ihraçları bittiğin de kötüleyici tavırlara, hakaretlere, kabul etmediğine dair cümlelere yeterince maruz kalıyoruz zaten.
Burası bizim alanımız. Ayrımcı, dar bakış açısına sahip zihinlerinizi kendinize saklayın.
Kuralarımız içinde zaten var. Gizlimabet platformunun yapısına, kuralarına göre davranmayan üyelikler yasaklanır.
Saygı duymak zorunda olduğunuz konularda saygı duymuyorsanız gitmeniz gerekir bu kadar basit.
Çok teşekkür ederim bu mesajınız için. Küçüklüğümde sizden çok şey öğrendim bilmenizi isterim.

Bu arada özel mesajlardan tartışmaya girdiğim arkadaşta dennise adlı kullanıcıydı tahmin ettiğiniz gibi. Haklısınız hepimizin LGBT bireyler hakkındaki görüşleri farklı olabilir. Çünkü çok kişinin mensup olduğu bir topluluktan bahsediyoruz. İyisi de var kötüsü de var her toplulukta olduğu gibi. Ancak 14-15 yaşlarında birinin; burada birkaç kişinin nefret söylemleriyle küçücük bir gence, hele de gizlimabeti bu kadar benimsemiş ve sevgi dolu bir yer olarak gören bir gence, böyle sözler söylemek benim için küçük çaplı bir travmaydı doğrusu. Sırf bu nedenlerden dolayı spiritüellik konularından farkında olmadan uzaklaştım diyebilirim.

Bu yazımdan bir şey çıkarmak isterseniz; ne kadar farklı görüşlerde olursak olalım lütfen birbirimize saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaşalım. İnanın bir tartışmayı kazanmak yerine bir arkadaş kazanmak bin kat daha olumlu etki eder hayatınıza. Umarım bu konuyu çok fazla rayından çıkarmamışımdır.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Kimse banlanan kişilere üzülmek zorunda değil tabi ama birkaç kere denk geldim, yapmacıktan ay şöyle üzüldüm böyle üzüldüm deyip de ardından tezat şeyler söyleyenler oluyor yapmacık oldukları çok belli oluyor.. Timsah gözyaşı döker gibi :D