SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Burda gördüğüm bazı büyülerde büyü malzemelerinin hayvana yedirilmesinden bahsediliyor, bunları yiyen hayvan zarar görüp hastalanmıyor mu negatif enerji yüklenilen şeyler yedikleri için, eğer hayvan eti yenilebilecek hayvansa bunu bilmeden o hayvanı yiyen kişiye de yansımaz mı o musibet :confused:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Her majikal çalışma negatif enerji taşımaz, bazı enerji türleri hayvanlarla uyumlu olarak çalışır. Zarar vermek yerine tam tersi faydalıdır.

Bazı enerjilerine absorbe Etmesi için kullanılır. Bu hayvanın ölümüne neden olma olasılığı çok yüksektir.

bazı tılsımlar da direk o hayvanı ya da bitkiyi öldürür amaç zaten ölüm enerjisinden yararlanmaktır.

Herhangi bir canlıya zarar vermeyi etik bulmayan, vicdani bulmayan, yaşam hakkına son verme hakkını kendinde görmemen biri zarar verme özelliği taşıyan uygulamaları yapmaz.

lakin en büyük sorun bizde ezbere iş yapılmasıdır. Aşk için çalışma yapılır ve köpeğe yedir deniliyor.

çalışmanın türü, elementi, köpeğin cinsi, enerji türü, uyumlu olduğu element, uyumlu olduğu varlık, uyumlu olduğu zaman hiç bir unsur hesaplanmıyor incelenmiyor,

Darkon

Kayıtlı Üye

Aklıma gelmişken youtube kanalına bir daha baktım @URUMHAMATAHAYİL . Tarot işi bana pek uymuyor diyebilirim ama sırf meraktan bu anlatacaklarınızı dinlerim. Zamanında yine meraktan bir kaç kere baktırmıştım pek söylenenler de çıktı diyemem. İlgimi yitirdim yani.

Bu arada videoda 1080p izlediğim halde bir bulanıklık var sanırım cihazla alakalı.

Bir de hep aklımdaydı; böyle sitelerde bir sürü bilgili kişiler var. Neden bu video işlerine girmiyorlar?" diye. Anca oldu neyse geç olsun güç olmasın derler.

Bazı youtube kanalları sırf tarot bakıyoruz diye inanılmaz prim yaptı. Her gün bir şeye tarot açıyorlar. Yok "seni düşünüyor mu?", "ekonomi ne olacak?" tarzı. Onlara da ayrı uyuz oluyorum çünkü tarot anladığım kadarıyla böyle bir şey değil. Bir videoyla tüm izleyenlere nasıl tarot açıyorsun saçmalık...

Umarım videolar düzenli gelir ve başarılı olursunuz. :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
video yüklenince bir tuhaf oluyor. Ben de çözemedim. Makina süper bir makina değil. Eski bir çekim o şimdi yenisi aldım ama makinayı kullanmak bile ayrı bir iş gerçekten Yaptıkça tecrübe kazanacağız.

bu site sayesinde zaten hiç alakam olmayan şeyleri öğrenmeye çalışıyorum.

kısıtlı zamanım için de videoya hazırlamaya zaman bulmak gerçekten çok zor. Video çekmeyi geçtim. O kadar çok uğraştıyor ki. Beş dakika için saatlerce uğraşıyorum.

Yüz yüze 10 saat eğitim vereyim hiç sıkıntı yok Lakin bu işleri çok iyi bilmeyip olabilecek en iyisini yapmaya çalışmaya çalışıyorum çok uğraştıyor beni. Yap boz yap boz nasıl yapılır araştır dene derken tadı kaçıyor. YouTuber ( böyle mi yazılıyordu acaba ☺) olsam tamam ama üç ayrı iş, kendi özel çalışmalarım, kitap çalışmalarım, danışmanlarım, hayvanlarım, özel hayatım, Gizlimabet derken neye yetişeceğimi ben de şaşırdım. Ekip lazım. Yani biri gelecek beni çekecek sonra tüm işleri yapacak anca o zaman bir sürü video yapabilirim. Şuanki çalışma tempom da biraz biraz bir şeyler yapmaya çalışacağım.

Darkon

Kayıtlı Üye
video yüklenince bir tuhaf oluyor. Ben de çözemedim. Makina süper bir makina değil. Eski bir çekim o şimdi yenisi aldım ama makinayı kullanmak bile ayrı bir iş gerçekten Yaptıkça tecrübe kazanacağız.

bu site sayesinde zaten hiç alakam olmayan şeyleri öğrenmeye çalışıyorum.

kısıtlı zamanım için de videoya hazırlamaya zaman bulmak gerçekten çok zor. Video çekmeyi geçtim. O kadar çok uğraştıyor ki. Beş dakika için saatlerce uğraşıyorum.

Yüz yüze 10 saat eğitim vereyim hiç sıkıntı yok Lakin bu işleri çok iyi bilmeyip olabilecek en iyisini yapmaya çalışmaya çalışıyorum çok uğraştıyor beni. Yap boz yap boz nasıl yapılır araştır dene derken tadı kaçıyor. YouTuber ( böyle mi yazılıyordu acaba ☺) olsam tamam ama üç ayrı iş, kendi özel çalışmalarım, kitap çalışmalarım, danışmanlarım, hayvanlarım, özel hayatım, Gizlimabet derken neye yetişeceğimi ben de şaşırdım. Ekip lazım. Yani biri gelecek beni çekecek sonra tüm işleri yapacak anca o zaman bir sürü video yapabilirim. Şuanki çalışma tempom da biraz biraz bir şeyler yapmaya çalışacağım.

Haklısınız bilgimabedi sitesine baktım hepsinde sizin isminiz var. Birden bir yüklenme oldu bir sürü kişi kurs aldı diyelim o zaman ne olacak :LOL:. Benim bile gözüm korktu. Hangisiyle uğraşacaksınız.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Haklısınız bilgimabedi sitesine baktım hepsinde sizin isminiz var. Birden bir yüklenme oldu bir sürü kişi kurs aldı diyelim o zaman ne olacak :LOL:. Benim bile gözüm korktu. Hangisiyle uğraşacaksınız.

daha aktif etmediğim bir sürü eğitim programı daha var. Bazıları videolu eğitim bazıları devam eğitim programları bazıları videolu eğitim talep edilme şekillerine göre ayarlama yapacağım. Eğitim vermeyi çok seviyorum o kısım da sorun yok da Şu teknolojik işlerden çok anlamıyorum. Şimdi gençler gibi değil ki durumumuz üniversite de blgisayarlı istatistik dersini tahta üstünde PC ekranı çizerek anlatırdı hocamız bilgisayar olunca artık notlardan çalırsınız diye. ?

Aisling

Kayıtlı Üye
Geceleri uyurken bağırıyormuşum, sabah söylüyorlar. Bağırdığımı hatırlamıyorum, ne gördüğümü ise hiç tatırlamıyorum.
Geçen haftada "çek ellerini üzerimden" diye bağırarak uyanmıştım. Genelde birilerini dövdüğümü görüyorum...

CLOUD

Kayıtlı Üye
Köpek sıcakları / Eyyam-ı Bahur;
yaz mevsiminin en sıcak ve boğucu günlerine verilen isimmiş. Romalılar döneminde ise Eyyam-ı Bahur günleri "Dies Caniculares" olarak isimlendirilirmiş.

Eski bir inanışa göre, bu sıcak günler Büyük Köpek Takımyıldızı'nda bulunan Sirius çift yıldızıyla bağlantılıymış. (Antik Yunan ve Antik Roma kültürlerinde de bu inanış nedeniyle bu günler "dies caniculares" olarak isimlendirilmiş.) Çağdaş Avrupa dillerinde bu terimden türeyen adlar ise İngilizce: Dogdays, Almanca: Hundstage gibi...

Romalılar, Sirius'un görüldüğü bu tarihlerde kahverengi köpekler kurban ederek Sirius'u hoşnut etmeye çalışırlarmış. Eyyam-ı Bahur günleri, Alman, Fransız ve İtayan kültürlerinde ve Antik Roma kültüründe 24 Temmuz-24 Ağustos günleri olarak kabul edilirken Türk kültüründe bu tarih "Temmuz sonuyla Ağustos ortaları" arasındaki günler olarak kabul edilmekteymiş.

CLOUD

Kayıtlı Üye
Tanrı burçlara ne görev verdi:

“ KOÇ! Sana ilk tohumu ekme onurunu veriyorum. Ektigin her bir tohuma karşılık elinde bir milyon tohum bulacaksın, fakat onların büyümelerini görecek vaktin olmayacak. İnsanların aklına BEN'i yerleştirecek ilk kişi sen olacaksın, fakat bu düşünceyi geliştirme ya da hakkında soru sormak senin görevin olmayacak. Yaşamının sebebi eylemdir ve bu eylem insanlara BENİM YARATICILIĞIMI haber verecektir. Iyi çalışabilmen için sana KENDINI BEĞENME özelliğini veriyorum." Ve Koç sessizce yerine cekildi.

“ BOĞA! Sana tohumu madde haline getirme gücünü veriyorum. Başlanmış olan bütün işleri senin bitirmen gerektigi icin görevin çok sabır istemektedir, aksi halde tohumlar rüzgarda savrulup kaybolacaktır. Yapmanı istedigim bu görev için soru sormayacak, işin ortasında düşünceni değiştirmeyecek ve başkalarından destek beklemeyeceksin. Bunun icin sana GÜÇLÜLÜĞÜ veriyorum. Onu akıllıca kullan." Ve Boğa yerine cekildi.

“ İKİZLER! Sana insanların çevrelerinde gördükleri şeyi anlamalarını
sağlayabilmen için cevapsız sorular veriyorum. Insanların neden konuşup neden dinlediklerini hiç bir zaman bilmeyeceksin, fakat cevap bulmak için yapacağın araştırmalarda sana armağan olan BİLGİ'yi bulacaksın." Ve İkizler yerine cekildi.

“ YENGEÇ! Sana insanlara duyguyu öğretme görevini veriyorum. bütün duyguyu yaşayarak öğrenmeleri ve olgunluğa ulaşmaları için onları hem ağlatıp hem güldüreceksin. Sana olgunluğu hızla arttiracak olan AİLE armağanını veriyorum." Ve Yengeç yerine cekildi.

“ ASLAN! Sana YARATICILIĞIMIN tüm görkemini dünyaya gösterme görevini veriyorum. Ancak azametinde dikkatli olmalı ve bu yaratıcılığın senin değil, BENIM olduğunu daima hatırlamalısın. Eğer bunu unutursan insanlar seni küçük göreceklerdir. Bu görevi iyi bir şekilde yerine getirirsen büyük haz duyacaksın. Bunun için sana armağanım ONUR'dur.". Ve Aslan yerine cekildi.

“ BAŞAK! Sende insanların BENIM YARATTIKLARIMLA neler yaptıklarını sınamanı istiyorum. Onların ne yaptıklarını dikkatlice inceleyip kusurlarını hatırlatacaksın ve böylece BENİM YARATTIKLARIMI iyice öğrenmelerini sağlayacaksın. Sana bunu yapabilmen icin SAF DÜŞÜNCE'yi armağan ediyorum." Ve Başak yerine cekildi.

“ TERAZİ! Sana insanlarin birbirlerine karşı olan görevlerini hatırlayabilmeleri için hizmet erdemini veriyorum. Böylece insanlar işbirliğini öğrenecek ve kendi davranışlarının diğer yönlerini de yansıtma yeteneğini edineceklerdir. Ve uyumsuzluk olan her yere seni yerleştireceğim ve bu gayretlerin icin sana armağanım SEVGİ'dir."

“ AKREP! Sana cok güç bir görev veriyorum. Insanlara düşündüklerini anlama yeteneği verdiğim halde, anladıklarını söylemene izin vermeyeceğim. Birçok kez gördüklerinle acı cekecek ve bu acı ile BENden uzaklaşacaksın. Bu acının BENden değil benim yanlış anlaşılmış olmamdan doğduğunu unutacaksın. Bircak insanı hayvan gibi görecek ve onların hayvansal iç güdüleriyle öylesine uğraşacaksın ki yolunu şaşıracaksın, fakat sonunda gene BANA döneceksin. Akrep sana en üstün armağanım olan AMAC’ ı veriyorum.”

“ YAY! Senden BENI yanlış anlayıp çaresizliğe düştüklerinde insanları güldürmeni istiyorum. Güldürme insanlara umut verecek ve bu umutla insanların gözlerini BANA çevirmelerini sağlayacaksın. Birçok kişinin yaşamına yalnız bir an icin girecek ve girdiğin her yaşantıdaki huzursuzluğu tanıyacaksın. Sana Yay, karanlıktaki her köşeye erişip aydınlatabilmen için SONSUZ BEREKET veriyorum.”

“OĞLAK! Senden insanlara çalışmayı öğretmen için alınterini istiyorum. Tüm insanların yükünü omuzlarında taşıyacağın için bu görev hiç de kolay değildir. Ama bu boyunduruğun yükü için senin ellerine insanlığın SORUMLULUĞUnu koyuyorum.”

“KOVA! Sana insanların tüm olanakları görebilmeleri için gelecek kavramını veriyorum. BENİM SEVGİMİ kişileştirmen için yalnızlık acısını çok duyacaksın. İnsanların gözlerini yeni olanaklara çevirebilmeleri için sana ÖZGÜRLÜĞÜ armağan ediyorum.”

“BALIK! Sana hepsinden daha güç bir görev veriyorum. Senden insanların üzüntülerini toplayıp BANA geri getirmeni istiyorum. Senin gözyaşların sonunda benim gözyaşlarım. Senin topladığın üzüntüler insanların BENİ yanlış anlamalarından doğmuş üzüntülerdir, fakat senin onlara vereceğin şefkatle onlar yeniden BENI anlamaya çalışacaklardır. Bu güç görev icin sana en büyük armağanımı veriyorum. Sen oniki çocuğum arasında BENİ tek anlayan olacaksın, fakat bu ANLAYIŞ yalnız senin içindir, sen onu insanlara anlatmak istediginde onlar seni dinlemeyeceklerdir.” Ve Balık yerine cekildi...

Alıntı

Ü

Üye silindi 56746

YAY! Senden BENI yanlış anlayıp çaresizliğe düştüklerinde insanları güldürmeni istiyorum. Güldürme insanlara umut verecek ve bu umutla insanların gözlerini BANA çevirmelerini sağlayacaksın. Birçok kişinin yaşamına yalnız bir an icin girecek ve girdiğin her yaşantıdaki huzursuzluğu tanıyacaksın. Sana Yay, karanlıktaki her köşeye erişip aydınlatabilmen için SONSUZ BEREKET veriyorum.”

Peki Zeki Müren de bizi görecek mi?

thew3w

Kayıtlı Üye
@Aisling iyi akşamlar, buna benzer bir uyku döneminden geçtim. Teyzemin vefat ettiği yıl annem durmadan sinir krizi geçiriyordu ve evde adeta terör estiriyordu. Bu arada babamın hayatında başka bir kadın olduğu ortaya çıkmıştı. Bir yandan sınavlar bir yandan ailevi sorunlar uykumda hep birileriyle kavga ediyordum. Ağlayarak ya da bağırarak uyanıyordum. Eğer psikolojik olarak modunuz düşükse bunu birilerine defalarca anlatın ki içinizde yükü kalmasın. Sonra tedavi edilmesi daha zor oluyor. Örnek ben... ? ara ara eliniz antidepresanlara gider. Her şey yolunda olup da bu şekilde rüyalar görüyorsanız odanızda sirke ve adaçayı suyu ile temizlik yapın ve sesli bir şekilde uykunuzu bölen varlığa mesaj yollayın. Tehditkar ve korkutucu olun. Ardından ayetel kürsi çemberi yapın etrafınızda. Devam ederse yine yazın. Bir ileri seviye arınma, korunma ve zarar verme yapılır.

CLOUD

Kayıtlı Üye
Perseid Meteor Yağmuru (12-13 Ağustos 2020 Çarşamba akşamı)

"Yıldız kayması” olarak bilinen göktaşı yağmuru aslında yer atmosferine giren milimetreden santimetreye değişen boyutlarda, küçük göktaşlarının (meteor) yanıp yok olması esnasında bıraktıkları izdir. Yıldız kayması hemen her gün ve her saat yaşanmaktadır ancak gökyüzünde bazı özel tarihler vardır ki bu tarihlerde özel olarak ‘Göktaşı (Meteor) Yağmuru’ yaşanır. Dünya, Güneş etrafındaki yörüngesinde dolanırken, yörüngesinde önüne çıkan ya da yakından geçen çeşitli büyüklüklerdeki göktaşlarını (meteoroid) kendine çekerek atmosfere girmesine neden olur. Saniyede 75 – 80 km hızla yer atmosferine giren bu küçük göktaşları, sürtünmeden dolayı ısınır ve yanmaya başlar. Bir taş nasıl yanar, bu taşlar yüksek hızdan dolayı çok yüksek sıcaklıklara kadar ısınır. Isınınca da yapısındaki metal kısımlar erimeye başlarken, karbon içerikli kısımlar ise gerçekten yanar. Isınan göktaşı neredeyse akkor hale gelir ve hızla hareket ettiği için de gökyüzünde bir iz bırakıyormuş gibi ‘yanılsama’ yaratır.

Özel Etkinlik: Perseid Meteor Yağmuru (12 Ağustos 2020 Çarşamba akşamı)

Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi etkinliğine gitmek isteyen olursa ilgili link:

CLOUD

Kayıtlı Üye
Reşîdüddin Fazlullâh-ı Hemedânî
Eser adı: Câmi'ut- Tevârîh

Farsça eserdir. Mahmud Gazan'dan, Moğollar ve hanedanlığından kendisinin yaşadığı döneme kadar olan tarihi kayıtları içerir.
Cebrail ve Hz. Muhammed' in silüetlerini içeren islam minyatürlerini resmeden nadir kitaplardandır.